• Aktualności

     • Relacją z kangura matematycznego
      • Relacją z kangura matematycznego

       17.05.2023

       Dnia 16.03.2023 r. odbył się Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR.

       Wyniki konkursu:

       bardzo dobry:

       JAN PUCHALSKIDOLATA ANIELA

       wyróżniony:

       KAROLINA FRANKIEWICZ,

       MAGDALENA DUBAS

       EWELINA URBANEK

       ZUZANNA TRACZ

       TYMOTEUSZ KASPRZAK

       GABRIELA LECHNA

       MARTYNA BALAWAJDER

       ANNA TRACZ

       MALWINA MIECZNIK

       WOJCIECH KARAŚ

       Wyniki dostępne u nauczycieli matematyki.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

     • Muzyczne Sukcesy naszych uczennic
      • Muzyczne Sukcesy naszych uczennic

       17.05.2023

       12 maja odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "I can sing".Uczennice naszej szkoły doskonale zaprezentowały swój wokalny talent, zdobywając czołowe miejsca.

       I miejsce w kategorii klas 6-8 zajęła Lilianna Świątkowiak

       II miejsce w kategorii klas 7-8 zajęła Amelia Graczyk

       Na tym sukcesy się nie kończą, 16 maja w CTK w Komornikach odbył się Powiatowy Konkurs Wokalny 

       "Moja ulubiona Piosenka". Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice, które pięknie zaprezentowały swoje wokalne umiejętności, wykonując ulubione utwory.

       Jury przyznało następujące nagrody:

       II miejsce- Amelia Graczyk w kat.klas 7-8

       II miejsce- Lilianna Świątkowiak w kat.klas 5-6

       Julia Iwachów- wyróżnienie w kat.klas 3-4

       Oliwia Zielińska- dyplom za udział w kat.klas 1-2

       Ogromnie gratulacje!

        

        

     • Międzyszkolne Potyczki Biblioteczne
      • Międzyszkolne Potyczki Biblioteczne

       15.05.2023

       W Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach spotkały się trzyosobowe drużyny uczniów z czterech szkół z terenu Gminy Komorniki (SP1 Plewiska, SP2 Plewiska, SP2 Komorniki i SP Wiry), aby wziąć udział w I Międzyszkolnych Potyczkach Bibliotecznych.

       Drużyny złożone z uczniów klas 5 i 6 rywalizowały w 7 konkurencjach: test znajomości dwóch bajek Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli” i „Paweł i Gaweł”, „Kto pierwszy, ten lepszy”-konkurencja ze słownikami, rebusy literackie, krzyżówka ortograficzna, kalambury frazeologiczne, znajomość fragmentów książek oraz recytacja wybranego wiersza Aleksandra Fredry.

       Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwało jury w składzie: pani Sylwia Fuhrman-Komar (pedagog specjalny) oraz pani Sonia Szymańska (bibliotekarka ze Biblioteki Publicznej). Pomysłodawcą i organizatorem potyczek był pan Rafał Błaszczyk, nauczyciel bibliotekarz  SP2 w Komornikach.

       Nagrody ufundowała dyrekcja SP2 w Komornikach oraz Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki, a poczęstunek Rada Rodziców.

       Zwycięzcą I Międzyszkolnych Potyczek Bibliotecznych 2023 została drużyna Szkoły Podstawowej w Wirach.

       Laureatom konkursu gratulujemy, wszystkim konkursowiczom dziękujemy za udział, a ich opiekunom za pomoc i zachętę do podjęcia czytelniczo-bibliotecznego wyzwania. Do zobaczenia za rok w komornickiej Dwójce.

     • Zdrowo rosną
      • Zdrowo rosną

       04.05.2023

       Klasy 1-3 wzięły udział w akcji ogrodniczej "Zdrowo rosną". W jej ramach otrzymaliśmy pakiety edukacyjne (nasiona, doniczki, ziemię ogrodową). Pięknie wysialiśmy koper, a teraz czekamy na efekty naszej pracy. Uprawa roślin to świetna zabawa! Organizatorem akcji jest firma "Legutko". 

     • Czyściochowa Akademia w Szkole
      • Czyściochowa Akademia w Szkole

       04.05.2023

       Klasa 1a wzięła udział w programie "Czyściochowa Akademia". W ramach tego projektu przyswajaliśmy wiadomości i umiejętności z zakresu higieny, zorganizowaliśmy klasowy turniej wiedzy, a także zgłosiliśmy prace w ramach konkursu "Gąbka jak ze snu". 

       Udało nam się wygrać bon o wartości 500 zł na zakup artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych dla dzieci. Sponsorem nagrody jest firma Rossmann. 

     • Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską
      • Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską

       25.04.2023

       W bibliotece szkolnej zostały zrealizowane zajęcia w oparciu o książkę pt. „Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej”, autorstwa Elizy Piotrowskiej – rodowitej poznanianki, która we własnej osobie odwiedziła naszą szkołę.

       Autorka, za pomocą opowiadań, wierszyków, historyjek i zabaw zaprezentowała słowa, zdania i najważniejsze zwroty z naszej gwary.

       Uczniowie klas 5  narysowali wybrane przedmioty, tworząc słowniczek gwarowy.

       Pani Eliza opowiedziała również dzieciom o początkach swojej przygody z pisaniem, która rozpoczęła się w wieku 12 lat. Do pisania zachęciła ją poetka Danuta Wawiłow. Oprócz dobrej zabawy, dzieci ze spotkania wyniosły wiele nauk, m.in. tą, że nie należy oceniać ludzi po wyglądzie. Zadawały też wiele pytań, na które pisarka chętnie w zabawny sposób odpowiadała.

       Pisarce towarzyszyła także ciocia Jadzia – kukiełka przedstawiająca postać jej ulubionej książkowej bohaterki. Opowiadania o niej wzbudziły największe zainteresowanie i sympatię czytelników. Na zakończenie pani Eliza spotkała się jeszcze z grupą najmłodszych uczniów, swoich największych fanów, podpisywała zakupione książki i zrobiła sobie z przedszkolakami wspólne zdjęcie.

       Zorganizowanie spotkania autorskiego możliwe było dzięki wsparciu Biblioteki Publicznej Gminy Komorniki.

     • Światowy Tydzień Mózgu
      • Światowy Tydzień Mózgu

       23.03.2023

       W dniach od 13 do 17 marca 2023r w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Tydzień Mózgu.

       Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących mózgu np. ile myśli mamy każdego dnia, ile waży mózg kobiety, a ile mężczyzny, czego ten narząd nie lubi oraz co sprawia, że się rozwija.

       Każdy mózg jest inny, niepowtarzalny i wyjątkowy. Im więcej go stymulujemy do pracy, tym lepiej działa. Aktywny mózg jest bardziej odporny na starzenie.

       Naukę o mózgu zaczęliśmy od najmłodszych grup. Uczniowie oddziałów przedszkolnych przekonali się, że ten narząd pracuje dzień i noc i jest najlepszym komputerem jaki istnieje. Każdego dnia poznawali ćwiczenia i wykonywali zadania, które doskonaliły ich pamięć i uwagę. Systematyczne stosowanie ćwiczeń i aktywności fizycznej pozytywnie wpływa na mózg i stymuluje jego rozwój. W ostatnim dniu tygodnia dzieci wykonały rysunki poznanych ćwiczeń gimnastycznych, które złożone w całość stworzyły książeczki ćwiczeń śródlekcyjnych.

       Uczniowie klas 1-3, codziennie podejmowali różne działania. Zagadki logiczne, zadania matematyczne, krzyżówki, ćwiczenia z kodowaniem, zgadywanki, wskazywanie różnic na obrazku, sudoku. To zadania, które utrzymają nasz mózg w dobrej kondycji oraz doskonały sposób na ćwiczenie pamięci. To również dobry trening cierpliwości czy refleksu. Rozwiązywanie łamigłówek wzmacnia połączenia między naszymi komórkami mózgowymi i tworzy nowe, co jest świetnym sposobem na poprawę pamięci krótkotrwałej. Badania wykazały, że ćwiczenia umysłowe poprawiają koncentrację oraz wpływają na kreatywność i logiczne myślenie. Zaletą rozwijania logiki w ten sposób, jest dobra zabawa. Rozwiązanie wymagającej łamigłówki daje poczucie satysfakcji, a zatem ma wpływ na poprawę humoru.  Codzienne wyzwania pozwoliły ćwiczyć mózg oraz były dobrą dawką przyjemności i sporej ilości wrażeń. 32 uczniów zaangażowało się w ćwiczenia i z zaciekawieniem wyczekiwało kolejnych zadań. Cała zabawa zakończyła się wręczeniem nagród.

       Uczniowie klas 4-8 zostali zaproszeni do udziału w konkursie na przygotowanie lapbooka na temat mózgu. Nie lada wyzwanie było przed nimi, bowiem należało zgłębić dostępną wiedzę na ten temat i opisać ją w przystępny dla czytelnika sposób. Nauczyciele i rodzice zostali zaproszeni do udziału w warsztatach i szkoleniach, które odbywały się w formie stacjonarnej lub online.

       Tydzień mózgu w naszej szkole to tylko sygnał dla nas wszystkich, abyśmy pamiętali o zdrowym odżywianiu, piciu wody, aktywności fizycznej i umysłowej. Dbajcie o siebie i swój mózg.

       Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za sfinansowanie nagród dla uczestników zabaw i konkursów.

     • Relacja z Gminnego Konkursu Matematycznego
      • Relacja z Gminnego Konkursu Matematycznego

       20.03.2023

       W dniu 17.03.2023 nasza szkoła zorganizowała kolejną edycję Gminnego Konkursu Matematycznego  Pitagoras dla klas 7-8. Odbył się on w  CTK pod patronatem Wójta Gminy Komorniki Jana Brody. Uczniowie mierzyli się z nietypowymi zadaniami logicznymi i świetnie sobie z taką formą poradzili.

       1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2  z Plewisk.

       2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 z Komornik.

       3 miejsce: Szkoła Podstawowa  nr 1 z Plewisk.

       Wszystkim uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę.

     • Drzewo Pokoju
      • Drzewo Pokoju

       26.02.2023

       24 lutego przypada pierwsza rocznica rosyjskiej napaści na Ukrainę. To tragedia, którą trudno zrozumieć dorosłym, a co dopiero dzieciom. Temat jest im jednak dobrze znany, bo w wielu klasach w sąsiednich ławkach zasiedli uczniowie z Ukrainy.

       Nasza szkoła przyłączyła się do akcji, by wspólnie wyrazić sprzeciw wobec wojny i okrucieństwa jakie za sobą niesie. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Drzewo pokoju". 

       Niech dziecięcy apel o pokój po polsku i ukraińsku zabrzmi w poznańskich szkołach w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie! Niech połączy wspólną myślą wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców poznańskich szkół, społeczność polską i ukraińską - apeluje Koalicja Sztuka Uczenia

     • Ogólnopolski konkurs LEON
      • Ogólnopolski konkurs LEON

       26.02.2023

       Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie LEON w sesji jesiennej. Laureatami konkursu matematycznego z klas pierwszych zostali:

       Maksym Grębowicz, Maria Grześkowiak, Amelia Walkowiak, Gabriela Czerniewska.

       Z klas drugich: Jan Puchalski, Mateusz Płotkowiak, Patryk Strug, Magdalena Dubas, Aniela Dolata, Filip Kuta, Maksym Lebid, Patrycja Cichocka i Maja Kurasińska

       Życzymy dalszych sukcesów!

     • Awans do Finału
      • Awans do Finału

       24.02.2023

       Kolejny sukces uczniów z  SP2 Komorniki w piłce koszykowej.

       Po zwycięstwie na Mistrzostwach Gminy Komorniki, które odbyły się 18.01.2023 r., a dzisiaj awans do Finału Powiatu Poznańskiego!

       W piątek, 24.02.2023 r. odbył się Półfinał Powiatu Poznańskiego w piłce koszykowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Na tym etapie rozgrywek, swoje umiejętności miały okazję zaprezentować Szkoły Podstawowe z: Lubonia, Owińsk, Kamionek i Komornik. Przygotowując się do półfinału wiedzieliśmy, że poziom gry będzie większy niż na szczeblu gminnym. Doświadczyliśmy tego w meczu, przegrywając ze Szkołą Podstawową w Owińskach 38:21, która była faworytem całego turnieju. Porażka naszego zespołu, nie przekreśliła szans na awans. Wygrana ze szkołą z Lubonia (13:12) oraz Kamionek (21:10) sprawiła, że ostatecznie zajęliśmy II miejsce a dzięki temu mogliśmy wraz z drużyną z Owińsk awansować do Finału Powiatu Poznańskiego, który odbędzie się w dniu 10 marca. Przed nami trudna przeprawa ale determinacja chłopców i chęć podnoszenia swoich umiejętności napawa sporym optymizmem przed kolejnym etapem rozgrywek.

       Brawa dla naszych reprezentantów za wzorową postawę, waleczność i konsekwencję w realizacji założonych celów.

        

       Piotr Kostański i Marta Kowalska

       Nauczyciele wychowania fizycznego

     • Informacja
      • Informacja

       24.02.2023

       Szanowni Rodzice,

       na stronie szkoły pojawi się już wkrótce zaktualizowany film prezentujący Naszą Szkołę, jej przestrzeń edukacyjną, rekreacyjną oraz działania, które podejmujemy, aby kształcić i wychowywać dzieci i młodzież. Chcemy w ten sposób zaspokoić Państwa ciekawość i odpowiedzieć na nurtujące pytania. Mieliśmy ostatnio ograniczony dostęp do zasobów służących przygotowaniu tego filmu, stąd przesunięcie czasu jego prezentacji.

       Film jest naszą pierwszą propozycja zapoznania Państwa ze szkołą, druga to spotkanie w sierpniu przed rozpoczęciem roku szkolnego, podczas którego uczniowie oddziałów przedszkolnych  oraz nowe klasy pierwsze spotkają się na zajęciach z wychowawcami, a rodzice z dyrekcją szkoły.

       Zachęcamy do skorzystania z zeszłorocznego filmu dostępnego na stronie szkoły www.sp2k.pl umieszczonego w zakładce Aktualności – Archiwum – Luty 2022 oraz materiałów publikowanych na Facebooku szkoły.

       Dyrektor

       Barbara Koralewska-Idzikowska

     • Wyniki Olimpiady z Wiedzy Ogólnej dla klas 1-3
      • Wyniki Olimpiady z Wiedzy Ogólnej dla klas 1-3

       21.02.2023

       "Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełeń pytań, na które warto poznań odpowiedzi". 

       Reprezentanci naszej szkoły w "Olimpiadzie z Wiedzy Ogólnej" wzięli udział w uroczystym wręczeniu dyplomów za udział w tym konkursie. Najwyższy wynik uzyskał Maksym Grębowicz - zdobył VI miejsce w rankingu ogólnopolskim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom olimpiady! 

  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • Telefon
    • 61 810 77 26
    • Adres szkoły
    • Pocztowa 30
     62-052 Komorniki
     Poland
    • Dyrektor
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Wicedyrektorzy
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Administrator www
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Administrator Librusa
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia