• Aktualności

     • Wyniki KONKURSU WIELKANOCNEGO dla zeróweczek
      • Wyniki KONKURSU WIELKANOCNEGO dla zeróweczek

       26.04.2021

       Dnia 22 kwietnia 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu. Jury w składzie Izabela Adamczyk, Mariola Babst oraz Anna Szafrańska,  wybrało najpiękniejsze wielkanocne dekoracje i  wyłoniło laureatów konkursu:

       I miejsce -  Maksym Lebid kl. 0a

       II miejsce- Julia Wacław kl. 0c

       III miejsce- Magdalena Dubas kl. 0b

       Wyróżnienia:Maurycy Banach kl. 0a, Amelia Dolata kl. 0a, Bruno Gallo kl. 0a, Stanisław Katafiasz kl. 0a, Filip Kuta kl. 0a, Leon Leśniczuk kl. 0a, Miłosz Prymula kl. 0a, Aleksandra Szcześniak kl. 0a, Ksawery Tylisz kl. 0a, Anna Błaszczyk kl. 0b,  Karolina Frankiewicz kl. 0b, Maja Jakubowska kl. 0b, Maja Jankowska kl. 0b, Jagoda Kostka kl. 0b, Maja Kurasińska kl. 0b, Antoni Pawlak kl. 0b, Zofia Pióro kl. 0b, Artem Skiba kl. 0b, Barbara Skibińska kl. 0b, Maja Szypulska kl. 0b, Kostiantyn Baliuk kl. 0c, Maja Kasprzak kl. 0c, Maja Kazimierska kl. 0c, Antoni Witkowski kl. 0c.

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wybór był niesłychanie trudny, ponieważ wszystkie prace były na wysokim poziomie.

       Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

     • Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
      • Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

       23.04.2021

       Do 30 września 2021 roku trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

        

       Tradycyjnie raz na 10 lat Główny Urząd Statystyczny pyta mieszkańców Polski „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o inne istotne kwestie związane z funkcjonowaniem społeczeństwa. Dane zebrane podczas spisu służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów oraz gmin.

       Spisem objęci są:

       • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
       • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

       Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

       W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest SAMOSPIS INTERNETOWY, którego można dokonać na interaktywnym formularzu dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl. Dzięki aplikacji spisowej można się spisać wygodnie i bezpiecznie w domu o dowolnej porze. Aplikacja spisowa będzie dostępna do końca spisu.

       Spisu wszystkich osób będących we wspólnym gospodarstwie domowym może dokonać jedna osoba. Przystępując do samospisu należy przygotować numery PESEL wszystkich spisywanych osób oraz posiadać informacje dot. między innymi: wykształcenia, sytuacji zawodowej, mieszkania (metraż, ogrzewanie, data wybudowania budynku itp.). Dane podajemy na dzień 31 marca 2021 roku.

       Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktu spisowego przygotowanego w Urzędzie Gminy Komorniki (stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu, czynne w godzinach pracy Urzędu), który będzie czynny w zależności od sytuacji epidemicznej. Wizytę w Urzędzie należy poprzedzić telefonem pod numerem – 61 8100 635, celem ustalenia terminu.

       Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00.

       Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania. Z mieszkańcami, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.

       Osoby pełnoletnie, które dokonały samospisu internetowego za pośrednictwem aplikacji spisowej mogą wziąć udział w „Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021”. Wystarczy zachować wiadomość z 10 - znakowym kodem potwierdzającym dokonanie samospisu. Do wygrania są m.in karty podarunkowe, sprzęt elektroniczny czy samochód.

       W przypadku pytań dotyczących spisu na terenie gminy Komorniki, prosimy o kontakt z Gminnym Biurem Spisowym w Komornikach pod numerem telefonu 61 8100 635.

        

       informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 można uzyskać na stronie internetowej spis.gov.pl oraz dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

        

        

     • Akcja "Zaczytana Dwójka"
      • Akcja "Zaczytana Dwójka"

       21.04.2021

       W związku z przypadającym 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, a także majowym Tygodniem Bibliotek i obchodzonym 8 maja Dniem Bibliotekarza,  biblioteka szkolna rozpoczyna wielką akcję czytelniczą pn.: "Zaczytana Dwójka".  

       Celem tej akcji jest promowanie czytelnictwa w szkołach  wśród dzieci i młodzieży.  

       W ramach przedsięwzię­cia będziemy organizować wspólne inicjatywy: konkursy plastyczne, informatyczne, czytelnicze, a także fotograficzne. 

       Nasza akcja to także świetna okazja do niestandardowej promocji i działań kreujących pozytywny wizerunek naszej szkoły. 

       Projekt będzie realizowany w dwóch terminach: 

       I TERMIN – 23 kwietnia 2021 r. – 20 maja 2021 r. 

       1. Konkurs czytelniczy ze znajomości lektur „ Szkolny Mistrz Czytelnictwa” (osoby odpowiedzialne: w klasach 1-2 - p. Sylwia Jasińska, w klasach 3 - p. Agnieszka Zbaracka i p. Karin Nawrocka, w klasach 4-8 p. Kinga Jaworska i p. Karolina Cicha). 

       2.Konkurs dla uczniów, na napisanie recenzji ulubionej książki (osoba odpowiedzialna: w klasach 4-8 p. Kamila Pruszak-Posłuszny). 

       3. Konkurs informatyczny „Tworzymy autorski komiks” (osoba odpowiedzialna: p. Anita Chmielewska). 

       4. Konkurs fotograficzny „Żywa okładka” (osoba odpowiedzialna: p. Rafał Błaszczyk) 

        

       II TERMIN – 1 września 2021 r. – 15 października 2021 r. 

       1.  Konkurs fotograficzny „Żywa okładka”- kontynuacja 

       2. Konkurs plastyczny „Zaczytana szkoła”( osoby odpowiedzialne: w klasach 1-3-  p.Małgorzata Bińczyk, p. Dorota Drożdżyńska, p. Małgorzata Kowalczyk, p. Anna Prościak). 

       3. Zorganizowanie przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców dnia wspólnego czytania „Czytanie łączy pokolenia”  (osoba odpowiedzialna: p. Anna Kubasińska-Cynarzewska). 

     • Akcja Taneczna
      • Akcja Taneczna

       13.04.2021

       29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji zabraszamy do zabawy!

       Podejmijmy wyzwanie i dołączmy do #JerusalemaDanceChallenge.

       Już dziś wybierz najwygodniejszy dla Ciebie filmik instruktażowy i zacznij naukę układu tanecznego. Jerusalema to afrykański utwór, który przekroczył granice i połączył ludzi na całym świecie!

       Wyraź swoje emocje i dziel się z innymi pozytywną energią poprzez taniec! Możesz tańczysz wszędzie, pamiętając o odpowiednim dystansie.

       Nagrania wysyłamy na adres: jmackowiak@sp2k.pl do 24.04

     • Oferta pracy
      • Oferta pracy

       12.04.2021

       OGŁOSZENIE

        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 

       im. Edwarda hr. Raczyńskiego

       w Komornikach

        

       zatrudni konserwatora/ rzemieślnika

        

        

       1. Opis stanowiska:
       • Wymiar czasu pracy: 1 etat

        

       1. Wymaganie:
       • Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania w pełni

        z praw publicznych

       • Wykształcenie co najmniej podstawowe
       • Umiejętność wykonywania czynności na powierzonym stanowisku
       • Umiejętność pracy w zespole
       • Dyspozycyjność, odpowiedzialność, rzetelność

        

       1. Wymagane dokumenty:
       • Podanie
       • CV z przebiegiem pracy zawodowej

        

       1. Termin i miejsce składania dokumentów:
       • Dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Oferta pracy na stanowisko konserwator/rzemieślnik” w szkole przy ul. Pocztowej 30

       w Komornikach lub przesłać na e-mail: sekretariat@sp2k.pl

        

       • adres szkoły:

       Szkoła Podstawowa nr 2

       im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach

       ul. Pocztowa 30

       62-052 Komorniki

       Tel. 61 8107 726

     • Kartka dla Medyka
      • Kartka dla Medyka

       11.04.2021

       Serdeczne podziękowania dla uczniów klas 1-3, którzy przygotowali kartki wdzięczności dla medyków, seniorów. Kartki zostały wysłane do Szpitala przy ulicy Szwajcarskiej na oddział covidowy, oraz do Lisówek do Domu Seniora.

     • Bukiety wielkanocne
      • Bukiety wielkanocne

       02.04.2021

       W każdym niemieckim domu w Wielkanoc nie może zabraknąć świątecznego bukietu zielonych gałązek przybranych kolorowymi wydmuszkami jajek. Kolorowymi pisankami przystrajane są także krzewy i drzewa w ogrodach.

       Na lekcjach języka  niemieckiego uczniowie poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne naszych zachodnich sąsiadów.

     • Światowy Dzień Wody
      • Światowy Dzień Wody

       22.03.2021

       Życie ludzi, zwierząt i roślin zależy od wody. Bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Wody nie da się niczym zastąpić. Zbiorniki wodne, rzeki i morza tworzą małe i duże środowiska życia zwierząt i roślin, wpływają na krajobraz, a nawet na klimat. Dlatego o wodzie powinno mówić się dużo, zwłaszcza w czasie lekcji szkolnych.

       Uczniowie naszej szkoły - z klas szóstych oraz 7c i 8c, w związku z przypadającym 22 marca Światowym Dniem Wody, w ramach lekcji geografii zastanawiali się nad rolą wody w różnych aspektach życia człowieka i jej znaczenia dla środowiska przyrodniczego. Nasi uczniowie odkrywali bogactwo form jej występowania, piękno, wykorzystanie i znaczenie dla przyrody pamiętając, że zanieczyszczona woda przestaje być źródłem życia.

       Końcowym efektem były przygotowane przez nich prace graficzne i plastyczne oraz prezentacje multimedialne dotyczące znaczenia wody oraz charakterystyki obiektów hydrologicznych z Polski i świata. Ponadto na szkolnym korytarzu oraz w aplikacji internetowej, nauczyciel geografii i przyrody p. Marcin Nowacki udostępnił grafiki ukazujące wodę jako ważny przedmiot nauki, który uczniowie poznają w czasie każdej szkolnej lekcji, nie tylko na geografii...

     • Tydzień Mózgu
      • Tydzień Mózgu

       16.03.2021

       Od 15 do 21 marca obchodzimy Tydzień Mózgu. Z tej okazji chcemy przekazać Wam garść informacji o tym ważnym i fascynującym narządzie, bez którego nie moglibyśmy funkcjonować. Przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek, dlatego bądźcie czujni, niebawem wrócimy z kolejną dawką informacji 😊

     • Matematyczny Tydzień
      • Matematyczny Tydzień

       12.03.2021

       W naszej szkole od 14.03.21 do 21.03.21 obchodzimy Tydzień Matematyki. Z tej okazji czeka Was dużo niespodzianek i nagród.

       Poniżej garść informacji, a w poniedziałek kolejna zabawa. Zaglądajcie codziennie do Librusa i podejmujcie kolejne wyzwania bo, jak powiedział Roger Bacon, "Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki".

       Życzymy udanej zabawy.

       ​​​​​​​

       W tym roku świętując Dzień Liczby Pi 14.03 zachęcamy Was do również do pomagania, w postaci symbolicznej wpłaty 3,14zł dla naszej uczennicy Wandy Sulewskiej.

        

     • Europejski Dzień Logopedy
      • Europejski Dzień Logopedy

       16.03.2021

       6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W tym roku Dzień Logopedy, co ważne po raz pierwszy w naszej szkole, świętowaliśmy 5 marca.  Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowali piosenki i wierszyki z trudnościami logopedycznymi. W tym dniu odbyło się również spotkanie z logopedą. Podczas tych zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny przy wykorzystaniu bajki logopedycznej, ćwiczenia oddechowe z udziałem własnoręcznie wykonanych pomocy oraz ćwiczyli prawidłową artykulację różnych głosek ucząc się rymowanki. Klasa 3a przygotowała plakaty podsumowujące ćwiczenia logopedyczne.

       Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą pracę, a wychowawcom za pomoc w przygotowaniu.

        

       Magdalena Lisiecka - logopeda

  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • Telefon
    • 61 810 77 26
    • Adres szkoły
    • Pocztowa 30
     62-052 Komorniki
     Poland
    • Dyrektor
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Wicedyrektorzy
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Administrator www
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Administrator Librusa
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia