• Aktualności

     • Konkurs #DziałajmyRazem
      • Konkurs #DziałajmyRazem

       07.02.2021

       9.02 obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, nasza szkoła również pamięta o tej dacie, ale świętować będziemy przez cały tydzień! Ogłaszamy Tydzień Świadomego Korzystania z Internetu w SP2!

       W ramach lekcji wychowawczych oraz informatyki poruszymy tematy związane z bezpieczeństwem w sieci. Wykorzystajcie zdobytą wiedzę oraz własne doświadczenie i włączcie się do akcji!

       W ramach akcji możecie przygotować:
       KLASY 1-3: Stwórzcie Kodeks Zasad Korzystania z Internetu.
       KLASY 4-8: Stwórzcie hasła, wierszyki, nagrajcie piosenki, filmy związane ze świadomym korzystaniem z Internetu.
       KLASY 7-8: "Starsi dla młodszych". Zastanówcie się, jakie rady dotyczące zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom w cyberświecie możecie przekazać swoim kolegom i koleżankom. Przygotujcie w wybranej przez siebie formie prezentację danego zagadnienia.

       Wszystkie prace premiowane będą dodatnimi punktami z zachowania, a dla zwycięzców przewidziane są nagrody!

       Efekty Waszej twórczości należy przesłać na adres achmielewska@sp2k.pl do 14.02.2021

       Wszystkie materiały będą opublikowane na stronie szkoły oraz na specjalnej Wirtualnej Wystawie Prac.

        


        

     • "Bilet powrotny" do biblioteki
      • "Bilet powrotny" do biblioteki

       26.01.2021

       Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej z okazji powrotu uczniów z klas I-III do szkoły. Akcja jest formą zabawy, do której zapraszam nie tylko dzieci, ale także rodziców.

       Chętni uczniowie będą mogli odebrać w bibliotece specjalne bilety, na których będą znajdować się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Uczeń wraz z rodzicami wypożycza sobie książki z 6 różnych kategorii. Po skasowaniu całego biletu uczeń dostaje dyplom a jego bilety będą brały udział w losowaniu ciekawych książek i słodkich upominków.

       Akcja będzie trwała do 26 marca 2021 roku.

       List_do_rodzicow.pdf​​​​​​​

     • O projekcie antysmogowym w telewizji
      • O projekcie antysmogowym w telewizji

       04.01.2021

       Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w projekcie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej, w ramach którego uczniowie są uświadamiani w temacie zagrożeń, jakie niesie za sobą zła jakość powietrza, którym oddychamy. W ramach programu na budynku szkolnym zainstalowany jest miernik, który na bieżąco odczytuje dane dotyczące parametrów atmosferycznych, które następnie są wyświetlane na monitorze wewnątrz szkoły oraz publikowane na stronie internetowej. Uczniowie uczestniczą także w lekcjach dotyczących niebezpieczeństw wynikających z zanieczyszczonego powietrza oraz pojawiania się zjawiska smogu.

       W ramach programu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej wdrażane są ciągle nowe inicjatywy, które w atrakcyjny i skuteczny sposób mają wpłynąć na ekologiczną świadomość uczniów. Jednym z nich jest platforma e-learningowa EduESA, której inauguracja odbyła się na początku grudnia. O jej technicznych możliwościach oraz oczekiwanych efektach w pracy dydaktycznej opowiedział 24 grudnia w czasie audycji „Dzień Dobry TVN” emitowanej w ogólnopolskiej telewizji TVN Marcin Nowacki - nauczyciel geografii i przyrody, który koordynuje projektowi w naszej szkole.

       Link do audycji jest dostępny pod adresem:

       https://dziendobry.tvn.pl/a/stan-powietrza-w-polsce-zatrwaza-naukowcow-edukacja-pomoze-w-walce-ze-smogiem

     • Wyniki konkursu świątecznego dla klas 4-8
      • Wyniki konkursu świątecznego dla klas 4-8

       27.12.2020

       W grudniu w naszej szkole odbył się Plastyczno-Literacki Konkurs  pt. „Świąteczna kartka Bożonarodzeniowa”.

       21.12 komisja dokonała rozstrzygnięcia konkursu. Wyniki poniżej:

       W kategorii klas VII-VIII

       I miejsce Maja Jelitto kl.8b

       II miejsce Olga Łuczak kl.8b

       W kategorii klas IV-VI

       I miejsce Filip Łukasik kl.4a

       II miejsce Maja Moskalik kl.4a

       III miejsce Amelia Urbańska kl. 4b

       wyróżnienie dla Ani Tracz kl.4b

       Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za piękne kartki.

        

     • Muzyczne przygotowania uczniów do świąt
      • Muzyczne przygotowania uczniów do świąt

       22.12.2020

       Mimo trudnego dla wszystkich czasu, udało nam się wspólnie kultywować piękną tradycję wykonywania kolęd i piosenek świątecznych. Uczniowie pokazali, że muzyka jest obecna również podczas przygotowań do świąt. Wspaniale zaprezentowali się w śpiewie i grze na różnych instrumentach. Zapraszamy do wysłuchania życząc wszystkim magicznych i spokojnych świąt przepełnionych...muzyką.:)


     • Matematyczny Konkurs Choinkowy
      • Matematyczny Konkurs Choinkowy

       22.12.2020

       W przedświątecznej gorączce nasi uczniowie znaleźli czas na matematyczny konkurs, w którym dekorowali choinki pierniczkami. Dobór pierniczków nie był jednak dowolny – właściwe smakołyki były wskazane przez prawidłowe rozwiązania zadań matematycznych.

       Dziękujemy i serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

       Matematyka jest wszędzie – nawet w przedświątecznej kuchni. Uczniowie klas 4a, 4b i 5b ją tam odnaleźli i piekli piękne matematyczne pierniki. Gratulujemy i życzymy więcej cennych znalezisk.

       Poniżej można obejrzeć efekty:

        

        

     • Los zwierząt nie jest nam obojętny!
      • Los zwierząt nie jest nam obojętny!

       16.12.2020

       Uczniowie klasy Ia wraz z rodzeństwem wzięli udział w zbiórce na rzecz zwierząt znajdujących się w Schronisku dla zwierząt w Poznaniu. Dzięki wszystkim, którym nie jest obojętny los zwierzaków, wspólnie udało się zebrać ponad 30 kilogramów karmy mokrej i suchej, ręczniki i koce oraz miski, obroże i zabawki. 

       Serdecznie dziękujemy w imieniu Bezdomnych Zwierząt ze Schroniska w Poznaniu.

     • O smogu wiedzą coraz więcej…
      • O smogu wiedzą coraz więcej…

       08.12.2020

       Uczniowie klas 4a i 4b w ramach prowadzonych zdalnie lekcji przyrody rozwijają swoją wiedzę na temat zanieczyszczenia środowiska przyrodniczego w ich najbliższym otoczeniu. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy w naszych mieszkaniach rozpoczyna się okres grzewczy, podczas zajęć poruszane są zagadnienia dotyczące pogarszającej się jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy.

       W ramach podsumowania lekcji uczniowie samodzielnie przygotowywali notatkę na temat negatywnego wpływu smogu na życie i zdrowie człowieka. Powstało także bardzo wiele plakatów, które w wymowny sposób pomagają uzmysłowić, jak duże niebezpieczeństwo niesie ze sobą oddychanie zanieczyszczonym powietrzem i brak troski o poprawę jego stanu. Zajęcia odbywają się w ramach programu Edukacyjna Sieć Antysmogowa, w którym uczestniczy społeczność naszej szkoły.

     • Mikołajki u najmłodszych
      • Mikołajki u najmłodszych

       08.12.2020

       07.12.2020 r do Szkoły zawitał niezwykły gość - PRAWDZIWY ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!! Odwiedził dzieci, które uczą się w trybie stacjonarnym - czyli nasze ZERÓWECZKI.

       Aby wynagrodzić im bardzo dobre sprawowanie - Mikołaj przyniósł całą masę prezentów - ogromne zestawy klocków PLAYMOBIL. Można się tylko domyślać jaka radość zapanowała wśród dzieci, które każde ze swoim zestawem (w tym nawet Panie wychowawczynie) pomaszerowały do swoich sal lekcyjnych. Radości dzieci przyglądała się Dyrekcja Szkoły, której to właśnie dzieci zawdzięczają szczęście na swoich twarzyczkach. 

       Poniżej relacja z zabawy - w każdej grupie praca wre!

     • Wspólne kolędowanie
      • Wspólne kolędowanie

       07.12.2020

       Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony radością i miłością. A tym samym to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania. Czasem już pierwsze nuty znanych kolęd i piosenek świątecznych, przenoszą nas w świat świątecznych wzruszeń i wzajemnej życzliwości.

       Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnego kolędowania, a także do podzielenia się swoim talentem muzycznym!

       Zachęcamy do przesłania nagrania/ filmiku- śpiewu lub gry na instrumencie wybranej kolędy lub piosenki świątecznej. Można ją wykonać solo lub z bliskimi, wykorzystać świąteczne przebranie.

       Wszystkich chętnych prosimy o przesyłanie nagrań na adres jowitamackowiak@wp.pl do 15 grudnia.

       Pielęgnujmy tę piękną tradycję, która łączy pokolenia!

     • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
      • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

       03.12.2020

       3 grudnia to dzień ustanowiony  jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych (1983–1992). W naszej szkole to też szczególny dzień, o którym pamiętamy i na zajęciach i aktywizując uczniów pozaszkolnie, by spojrzeli na niepełnosprawność oczami empatii, zrozumienia i tolerancji, by widzieli w niej różne możliwości, byli wsparciem.

       Choć bariery i trudności z jakimi mogą zmagać się osoby z  niepełnosprawnością wciąż obecne są w otaczającym nas świecie, największe są w naszych głowach i postrzeganiu przez nas niepełnosprawności. Pracujmy nad tym, żeby ich nie tworzyć lub je likwidować. Bądźmy dobrzy i pomocni!!!! A wszystkim osobom niepełnosprawnym oraz ich bliskim życzymy zdrowia, wielu radości w codziennym życiu, zdobywania szczytów, sił, energii, ciepła i wsparcia od innych.

       Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach

     • Grudniowe weekendy z książką i jabłkiem
      • Grudniowe weekendy z książką i jabłkiem

       01.12.2020

       Drodzy uczniowie klas 1-6 i kochani czytelnicy szkolnej biblioteki.

       W grudniowe weekendy zachęcam wszystkie klasy do wzięcia udziału w czytelniczej i zdrowotnej akcji.

       Polega ona na 10- minutowym czytaniu w każdy dzień weekendu i spożyciu minimum jednego jabłka. Oczywiście można czytać dłużej i zjeść więcej jabłek, co rodzic odnotowuje na karcie czytania.

       Wszystkim uczniom i rodzicom zostaną wysłane na librusie karty czytania, na których widnieje drzewo z jabłkami i konkretna datą. Karty proszę wydrukować. Istnieje też możliwość odbioru wydrukowanych kart w bibliotece po wcześniejszym zgłoszeniu. Po10-minutowej lekturze i zjedzeniu jabłka uczestnik zamalowuje dane jabłko na karcie, a rodzic na odwrocie potwierdza swoim podpisem czytanie i zdrowy posiłek. Następnie przewodniczący klas lub wychowawcy zbiorą wszystkie karty i przekażą do końca stycznia do szkolnej biblioteki. Klasa, która odda najwięcej kart z wymalowanymi jabłkami otrzyma nagrodę niespodziankę, natomiast uczniowie, którzy oddadzą wypełnione karty zostaną nagrodzeni 20 dodatnimi punktami z zachowania oraz słodkim upominkiem.

       KARTA CZYTANIA Grudniowe weekendy z książką i jabłkiem


       ZACHĘCAM. NAPRAWDĘ WARTO!!!


       Rafał Błaszczyk

       nauczyciel bibliotekarz


     • Noc Naukowców 2020
      • Noc Naukowców 2020

       25.11.2020

       W najbliższy piątek 27 listopada w godzinach 16:00-22:00, odbędzie się kolejna, choć nietypowa Noc Naukowców. 

       Tegoroczna edycja Noc Naukowców dostępna jest w całości w formule on-line, bez konieczności rejestracji uczestników. Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia na kanale YouTube, w czasie rzeczywistym studio LIVE - będą dostępne spotkania z naukowcami, materiały filmowe, quizy konkursy i wirtualne stoisko europejskie a także w usłudze VOD pozwalającej na oglądanie naszych materiałów w dowolnym czasie. Daje to możliwość nieograniczonego dostępu i zapoznania się z wszystkimi materiałami filmowymi wszystkich uczelni i instytutów badawczych biorących udział w organizacji projektu Noc Naukowców.

       Główna strona wydarzenia to http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/gdzie już dostępny jest program LIVE i tematyka spotkań .

       Gorąco zapraszamy,

        

  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • Telefon
    • 61 810 77 26
    • Adres szkoły
    • Pocztowa 30
     62-052 Komorniki
     Poland
    • Dyrektor
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Wicedyrektorzy
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Administrator www
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Administrator Librusa
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia