20.01.2023

Głównym celem uroczystości pasowania na czytelnika było zachęcenie najmłodszych  do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie spotkali Czerwonego Kapturka (Michalina Urbanek), Krasnoludka (Matylda Remiasz), Kota w butach (Maja Wrąbel)  i Królową Książkę (Urszula Chojnacka) . Dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, a także rozwiązały krzyżówkę, której tematem była biblioteka i książka. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Królowa Książka dokonała pasowania każdego z nich.

Na pamiątkę tego wydarzenia  pierwszoklasiści otrzymali książki a wychowawczynie pamiątkowe dyplomy, które na pewno zawisną w salach naszych najmłodszych uczniów.

• Szlachetna Paczka

02.01.2023

W środę 21 grudnia 2022r. przekazaliśmy produkty zebrane w ramach „Szlachetnej Paczki” dla potrzebujących Rodzin w naszej Gminie.

Wszystkim Darczyńcom (uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły) dziękujemy za wspaniałe dary, które w pełni spełniły oczekiwania potrzebujących a nawet je przewyższyły.

To wspaniale, widzieć młodych ludzi wrażliwych i otwartych na potrzeby innych. Przygotowanie paczki zapewne było dla uczniów świetną lekcją pokazującą, że więcej radości przynosi dawanie niż branie…

Z całego serca za taką lekcję współodczuwania i wrażliwości dziękujemy.

Osobne słowa kierujemy do wolontariuszy (uczniów klas ósmych) za ich pomoc w organizacji paczek. Macie wielkie serce!!!

Życzymy wszystkim wspaniałych, wesołych, pełnych rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.