• Turniej w SP2

13.05.2024

W dniu dzisiejszym uczniowie klas 6: Michalina Urbanek, Maja Wrąbel, Piotr Grześkowiak oraz Maciej Kaczmarek wzięli udział w Pierwszym Gminnym Turnieju Matematyczno - Geograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Plewiskach.

Głównym celem konkursu było odejście od tradycyjnej kultury nauczania, która czyni uczniów biernymi odbiorcami wiedzy i zastąpienie jej kulturą uczenia się, w której uczniom przypada aktywna rola.

Nasi uczniowie wykazali się szeroko pojętą wiedzą we wskazanym zakresie, dobrze się przy tym bawiąc.

Gratulujemy.

• Festiwal Nauki

10.05.2024

Już 17.05.2024 r. w naszej szkole odbędzie się niezwykłe wydarzenie - festiwal nauki, w którym weźmie udział cała społeczność szkolna. W programie wiele ciekawych atrakcji, doświadczeń i niesamowitych pokazów naukowych. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was niezapomniany dzień - szczegóły na plakacie.

• Projekt "Dziecko z Pasją"

06.05.2024

Nasza szkoła brała udział w projekcie pt.: "Dziecko z Pasją". W ramach tego programu wiele klas realizowało ciekawe projekty: "Czy wiesz, jak żyje jeż?", "Gdzie kryje się matematyka?", "Jakie tajemnice kryje wszechświat?", "Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?", "Skąd artyści czerpią inspiracje?", "Jak odczytywać emocje?".

W galerii prezentujemy efekty naszych działań.

Bardziej szczegółowy opis działań projektowych: Padlet_dziecko z Pasją

• Międzynarodowy Dzień Tańca

06.05.2024

Od 1982 roku 29 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Tańca ustanowionym pod auspicjami UNSCO. Wybrano ten dzień upamiętniając francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a.

Taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień, dbać o kondycję fizyczną. Dziś obowiązkowo  taniec w trakcie trwania długiej przerwy.

Dziękujemy za wspólną zabawę.