• Aktualności

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

       11.11.2021

       Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacania wyobraźni.  Pomagają rozpoznawać emocje,  wspierają rozwój dzieci. Obcowanie z nimi wspomaga kreatywność, poszerza zasób słownictwa. Okazją do spotkania z baśniami i bajkami był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  

       W szkolnej bibliotece także uczciliśmy ten dzień. Każdy z uczniów mógł przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Zaproszenie szkolnego bibliotekarza do wspólnej zabawy przyjęły klasy: 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami.

       Każda z tych klas brała udział w przeprowadzanych przez Pana Nietoperza (w tę rolę wcielił się sam nauczyciel bibliotekarz Rafał Błaszczyk)  zabawach, quizach, różnego rodzaju grach , zagadkach o tematyce przeróżnych bajek. Były także zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. To był niezwykły dzień – pełen radości i fantazji, dlatego też czas w szkolnej bibliotece minął szybko i wesoło.

     • Różaniec z darów jesieni
      • Różaniec z darów jesieni

       02.11.2021

       Zakończył się miesiąc październik i jednocześnie konkurs, pt. "Różaniec z darów natury".

       Wyróżnione prace należą do uczniów:

       1. Stanisław Katafiasz 1a

       2. Patryk Strug 1b

       3. Barbara Kapryszyn 1d

       4. Kacper Stefaniak 1d

       5. Marysia Jankowska 2a

        

       Gratuluję laureatom, jak również wszystkim uczestnikom konkursu. Prace można podziwiać w galerii pod postem

       Zachęcam ponadto do codziennego odmawiania pięknej modlitwy różańcowej. Katecheta, Przemysław Kozioł

     • Światowy Dzień Zwierząt
      • Światowy Dzień Zwierząt

       20.10.2021

       Serce dla zwierząt.

       Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypadał na 4 października, nasza szkoła postanowiła zorganizować zbiórkę darów na rzecz lokalnego schroniska dla zwierząt. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, a rozmiar zbiórki przeszedł wszelkie oczekiwania pomysłodawców. Dla zwierzaków schroniska w Dopiewie przekazano karmę, koce, akcesoria i zabawki. Mamy nadzieję, że pomogą one przetrwać podopiecznym schroniska najtrudnieszy czas - zimę. Przy okazji - zachęcamy do adopcji zwierzaków!

       Dziękujemy za Wasze serca, empatię i wyjątkową aktywność!

       Opiekunowie zbiórki:

       Magdalena Czapla- Szałek, Kinga Tomaszewska:

     • Dzień Edukacji Narodowej
      • Dzień Edukacji Narodowej

       13.10.2021

       14 października to szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Z tej okazji uczniowie przygotowali niezmiernie miłą niespodziankę, z której szczegółami możemy zapoznać się poniżej:

       Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację i wychowanie dzieci i młodzieży.

     • Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim
      • Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

       06.10.2021

       Z okazji rozpoczynającego się w październiku Miesiąca Bibliotek Szkolnych, przy współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Komorniki zaprosiliśmy do naszej szkolnej biblioteki, pana Łukasza Wierzbickiego - pasjonata podróży a przede wszystkim autora książek dla dzieci, dorosłych i wspaniałego człowieka. Z autorem spotkały się dzieci klas drugich i trzecich oraz młodzież klas siódmych. Dla każdej z grup Łukasz Wierzbicki przedstawił i przybliżył różne książki. Należy tutaj dodać, że książki naszego poznańskiego gościa oparte są na prawdziwych przygodach i wydarzeniach.

       Młodsi uczniowie mogli poznać osobę Kazimierza Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze, usłyszeli też historię o niedźwiedziu Wojtku, który podczas II wojny światowej służył w Armii Andersa, a także opowieść o Aleksandrze Dobie, Polaku, który jako jedyny przepłynął kajakiem przez Atlantyk do Ameryki.  Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych zdjęć, atakowały ich wielkie ryby, ryczały słonie, huczał ocean, a na twarzach mieli nawet krople słonej wody (ze spryskiwacza).

       Młodzież mogła natomiast posłuchać opowieści o najnowszej książce „Drzewo” będącej zbiorem mitów słowiańskich. Prezentując treść tych najstarszych z naszych opowieści, inspirowanych przyrodą, magią i tajemnymi mocami nasz gość zwracał uwagę na ich związek ze współczesnymi bohaterami literatury czy filmu. Wskazywał, że każdy z nas ma swoje talenty i zdolności, musi tylko znaleźć inspirację, by je rozwinąć, aby stać się bohaterem własnego życia.

       Dzięki aktorskim zdolnościom pana Łukasza Wierzbickiego oraz licznym rekwizytom dzieci i młodzież uczestniczyły w spotkaniu z dużym zainteresowaniem. Pod koniec mogły zadawać pytania oraz kupić książki z autografem pisarza.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

       04.10.2021

       29 września obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Obchody tego dnia zainicjowała także szkolna biblioteka SP2 w Komornikach pod hasłem „Czytamy z sercem”. Warto wspomnieć, że święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

       W ramach akcji do biblioteki został zaproszony specjalny gość Pluszowy Miś, który w rozmowie z bibliotekarzem, panem Rafałem Błaszczykiem przypomniał uczniom co należy robić, aby dobrze zadbać o swoje serce.

        Następnie wszyscy wysłuchali treści książki pt.: „Ktoś” autorstwa Aleksandry Chmielewskiej To opowieść o początkach przyjaźni dwóch dziewczynek — Małgosi oraz chorującej na serce Madzi. Bohaterki starają się obserwować innych, a następnie pomagać im w rozwiązywaniu problemów i odzyskiwaniu utraconego uśmiechu.

       Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród młodszych uczniów.

     • Zerówkowy konkurs COVIDowy
      • Zerówkowy konkurs COVIDowy

       30.09.2021

       Przez cały wrzesień dzieci klas 0a, 0b, 0c, ze zmiany popołudniowej uczestniczyły w konkursie „Jak sobie radzę z koronawirusem”. Wdrażały i utrwalały nawyki DDM ( Dystans, Dezynfekcja, Maseczka), aby uchronić się od zarażenia chorobą. Wszystkie grupy zaprezentowały wysoką wiedzę w quizie i zdobyły pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymały słodki poczęstunek. 

     • Sprzątamy naszą gminę!
      • Sprzątamy naszą gminę!

       30.09.2021

       W najbliższy weekend ruszamy w gminę z misją "sprzątanie". Każdy mieszkaniec może się przyłączyć i pozbierać śmieci w swojej okolicy.

       Warto przypomnieć, że podczas ostatniego Sprzątania Świata zebraliśmy razem ponad 7 ton śmieci.

       Jak widać jest to potrzebna i ważna akcja dla Nas wszystkich. Zachęcamy do udziału w akcji.

        

       Kiedy i gdzie sprzątamy

       Sobota, 2 października 2021r.godz. 10.00

       Komorniki - parking przy lesie, narożnik ul. Stawnej i Podleśnej

       Plewiska - remiza OSP, ul. Grunwaldzka 565

        

       Sobota, 9 października 2021r.

       godz. 10:00

       Chomęcice - parking przy stawie na rogu ul. Poznańskiej i Stęszewskiej

        

       Niedziela, 10 października 2021r.

       godz. 12:00

       Wiry - boisko Orlik, parking przy ul. Dworcowej

        

       Dodatkowych informacji udzielają sołtysi oraz Wydział Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Komorniki, tel. 61 8100 635.

       Uczestnicy akcji otrzymają worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne.

        

       Zwracam się z prośbą o udostepnienie powyższej informacji jak najszerszej grupie odbiorców.

        

       Posprzątajmy razem naszą gminę!

     • Oferta zajęć dodatkowych
      • Oferta zajęć dodatkowych

       23.09.2021

       Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych dla uczniów naszej szkoły, które startują od października.

       Zapisy już ruszyły.

       Zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z prowadzącymi, chętnie udzielą szczegółowych informacji.

       Coś z niczego - termin do uzgodnienia, p. Elżbieta Dorna

       Kamera. Akcja! - wtorki 13.55, p. Anna Kubasińska-Cynarzewska

       Granie-programowanie - uczniowie klas IV-VI, wtorki 13.55, p. Anita Chmielewska

       Szkolny Klub Debat - poniedziałki 14.45, p. Ariana Milecka-Szyszka

       Zajęcia teatralne - termin do uzgodnienia, p. Joanna Sasiak-Kucharczak

       W krainie Oz - termin do uzgodnienia, p. Mariusz Mikołajczyk

       Tworzenie stron internetowych - klasy VII-VIII, czwartki 15.35, p. Anita Chmielewska

        

        

        

        

     • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów
      • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów

       09.09.2021

       W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, Ministerstwo Edukacji i Nauki chce kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19.

       Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

       Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

       Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

     • Narodowe Czytanie 2021
      • Narodowe Czytanie 2021

       04.09.2021

       W ramach dziesiątej, jubileuszowej odsłony Narodowego Czytania usłyszymy akt I  (scena 2,3,5,11)  dzieła Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej".  W role Dulskiej, Zbyszka, Hanki, Hesi i Meli wcielają się nauczyciele, uczennice i rodzice naszej szkoły.Miłego słuchania!

       Do biblioteki dotarł także specjalny stempel, wprost z kancelarii Prezydenta RP, razem z pamiątkowymi kartkami.Osoby posiadające w domu egzemplarz "Moralności pani Dulskiej zapraszamy do biblioteki już od poniedziałku– chętnie go ostemplujemy. 

     • Ubezpieczenie PZU
      • Ubezpieczenie PZU

       01.09.2021

       W tym roku szkolnym 2021/2022 zgłoszenia do ubezpieczenia będzą odbywały się drogą elektroniczną, co ułatwi dostęp do danych dziecka i warunków ubezpieczenia w każdym momencie.

       Dostęp do pobierania certyfikatu potwierdzenia zawarcia polisy będzie aktywny od dnia 01.09 do 30.09 .2021 r.

       List do rodziców PZU 2021/2022.pdf

       Link  do aktywacji.pdf

        

       kontakt do agenta:

       NATALIA ZIELIŃSKA

       tel. 501455822

        

        

        

     • Msza święta
      • Msza święta

       27.08.2021

       W niedzielę 29.08.2021 r. o godz. 11.15 zapraszamy uczniów, rodziców, całe grono pedagogiczne na Mszę św. inaugurującą Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny w kościele p.w. Św. Andrzeja Apostoła. 

  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • Telefon
    • 61 810 77 26
    • Adres szkoły
    • Pocztowa 30
     62-052 Komorniki
     Poland
    • Dyrektor
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Wicedyrektorzy
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Administrator www
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Administrator Librusa
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia