• Żywa okładka - konkurs fotograficzny
          • Żywa okładka - konkurs fotograficzny

            17.11.2021

            W bibliotece szkolnej rozstrzygnięto II Konkurs Fotograficzny pn. ”Żywa okładka”. Przedmiotem konkursu było wykonanie autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej książki, uczniowie mieli zaprojektować żywą okładkę swojej ulubionej książki.  W konkursie wyłoniono następujących zwycięzców:

            I miejsce: Leon Styperek z kl. 3a za wykonanie okładki do biografii Roberta Lewandowskiego „Lewy”

            II miejsce: Zuzanna Witt z kl. 2b, która przygotowała żywą okładki do baśni o małej syrence.

            III miejsce: Dawid Gołębiewski z klasy 7a za żywą okładkę „Pandemii” Pawła Kapusty

            Wyróżniono również zaangażowanie Miłosza Gołębiewskiego z kl. 7a za okładkę do książki „Hulajnoga. 11 trików Ridera”. 

            Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. „Żywa okładka książki” oraz nauczycielom i rodzicom, którzy w specjalnym plebiscycie pomogli w wyłonieniu zwycięzców. 

            Rafał Błaszczyk

            Nauczyciel bibliotekarz

        • Szkoła Myślenia Pozytywnego
          • Szkoła Myślenia Pozytywnego

            15.11.2021

            Nasza szkoła przystąpiła do Programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”, realizowanego w ramach projektu Myślę Pozytywnie, który wdrażać będziemy w roku szkolnym 2021/2022. Program został stworzony i realizowany od 2016 r. przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej, z którą w ramach projektu będziemy współpracować. Głównym celem tego Programu jest kompleksowe wsparcie dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat.

        • Koncert pieśni patriotycznych
          • Koncert pieśni patriotycznych

            15.11.2021

            Uczniowie klas 1-3 z nauczycielkami i dyrekcją placówki wybrali się do Centrum Tradycji i Kultury na „Śpiewanki patriotyczne”. Nie tylko społeczność szkolna uczestniczyła w tym wydarzeniu. Dzieci zaprosiły babcie, dziadków, seniorów ze stowarzyszenia „Aktywni Razem”. Nie mogło zabraknąć akcentów patriotycznych – uczestniczy wydarzenia otrzymali biało-czerwone kotyliony, chorągiewki, teksty pieśni. Zaczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, potem poszczególne grupy uczniów wykonywały powszechnie znane pieśni. Słuchacze nie kryli wzruszenia.

        • Szkoła do hymnu
          • Szkoła do hymnu

            13.11.2021

            10 listopada o godz.11.11, w ramach akcji "Szkoła do hymnu" we wszystkich klasach naszej szkoły rozległy się dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Aby uczcić Święto Niepodległości uczniowie odśpiewali 4 zwrotki, a jak to wyglądało u najmłodszych uczniów można zobaczyć na filmie.

        • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

            11.11.2021

            Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacania wyobraźni.  Pomagają rozpoznawać emocje,  wspierają rozwój dzieci. Obcowanie z nimi wspomaga kreatywność, poszerza zasób słownictwa. Okazją do spotkania z baśniami i bajkami był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  

            W szkolnej bibliotece także uczciliśmy ten dzień. Każdy z uczniów mógł przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Zaproszenie szkolnego bibliotekarza do wspólnej zabawy przyjęły klasy: 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami.

            Każda z tych klas brała udział w przeprowadzanych przez Pana Nietoperza (w tę rolę wcielił się sam nauczyciel bibliotekarz Rafał Błaszczyk)  zabawach, quizach, różnego rodzaju grach , zagadkach o tematyce przeróżnych bajek. Były także zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. To był niezwykły dzień – pełen radości i fantazji, dlatego też czas w szkolnej bibliotece minął szybko i wesoło.

        • Różaniec z darów jesieni
          • Różaniec z darów jesieni

            02.11.2021

            Zakończył się miesiąc październik i jednocześnie konkurs, pt. "Różaniec z darów natury".

            Wyróżnione prace należą do uczniów:

            1. Stanisław Katafiasz 1a

            2. Patryk Strug 1b

            3. Barbara Kapryszyn 1d

            4. Kacper Stefaniak 1d

            5. Marysia Jankowska 2a

             

            Gratuluję laureatom, jak również wszystkim uczestnikom konkursu. Prace można podziwiać w galerii pod postem

            Zachęcam ponadto do codziennego odmawiania pięknej modlitwy różańcowej. Katecheta, Przemysław Kozioł

        • Światowy Dzień Zwierząt
          • Światowy Dzień Zwierząt

            20.10.2021

            Serce dla zwierząt.

            Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypadał na 4 października, nasza szkoła postanowiła zorganizować zbiórkę darów na rzecz lokalnego schroniska dla zwierząt. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, a rozmiar zbiórki przeszedł wszelkie oczekiwania pomysłodawców. Dla zwierzaków schroniska w Dopiewie przekazano karmę, koce, akcesoria i zabawki. Mamy nadzieję, że pomogą one przetrwać podopiecznym schroniska najtrudnieszy czas - zimę. Przy okazji - zachęcamy do adopcji zwierzaków!

            Dziękujemy za Wasze serca, empatię i wyjątkową aktywność!

            Opiekunowie zbiórki:

            Magdalena Czapla- Szałek, Kinga Tomaszewska:

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

            13.10.2021

            14 października to szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Z tej okazji uczniowie przygotowali niezmiernie miłą niespodziankę, z której szczegółami możemy zapoznać się poniżej:

            Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację i wychowanie dzieci i młodzieży.

        • Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim
          • Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

            06.10.2021

            Z okazji rozpoczynającego się w październiku Miesiąca Bibliotek Szkolnych, przy współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Komorniki zaprosiliśmy do naszej szkolnej biblioteki, pana Łukasza Wierzbickiego - pasjonata podróży a przede wszystkim autora książek dla dzieci, dorosłych i wspaniałego człowieka. Z autorem spotkały się dzieci klas drugich i trzecich oraz młodzież klas siódmych. Dla każdej z grup Łukasz Wierzbicki przedstawił i przybliżył różne książki. Należy tutaj dodać, że książki naszego poznańskiego gościa oparte są na prawdziwych przygodach i wydarzeniach.

            Młodsi uczniowie mogli poznać osobę Kazimierza Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze, usłyszeli też historię o niedźwiedziu Wojtku, który podczas II wojny światowej służył w Armii Andersa, a także opowieść o Aleksandrze Dobie, Polaku, który jako jedyny przepłynął kajakiem przez Atlantyk do Ameryki.  Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych zdjęć, atakowały ich wielkie ryby, ryczały słonie, huczał ocean, a na twarzach mieli nawet krople słonej wody (ze spryskiwacza).

            Młodzież mogła natomiast posłuchać opowieści o najnowszej książce „Drzewo” będącej zbiorem mitów słowiańskich. Prezentując treść tych najstarszych z naszych opowieści, inspirowanych przyrodą, magią i tajemnymi mocami nasz gość zwracał uwagę na ich związek ze współczesnymi bohaterami literatury czy filmu. Wskazywał, że każdy z nas ma swoje talenty i zdolności, musi tylko znaleźć inspirację, by je rozwinąć, aby stać się bohaterem własnego życia.

            Dzięki aktorskim zdolnościom pana Łukasza Wierzbickiego oraz licznym rekwizytom dzieci i młodzież uczestniczyły w spotkaniu z dużym zainteresowaniem. Pod koniec mogły zadawać pytania oraz kupić książki z autografem pisarza.

        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            04.10.2021

            29 września obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Obchody tego dnia zainicjowała także szkolna biblioteka SP2 w Komornikach pod hasłem „Czytamy z sercem”. Warto wspomnieć, że święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

            W ramach akcji do biblioteki został zaproszony specjalny gość Pluszowy Miś, który w rozmowie z bibliotekarzem, panem Rafałem Błaszczykiem przypomniał uczniom co należy robić, aby dobrze zadbać o swoje serce.

             Następnie wszyscy wysłuchali treści książki pt.: „Ktoś” autorstwa Aleksandry Chmielewskiej To opowieść o początkach przyjaźni dwóch dziewczynek — Małgosi oraz chorującej na serce Madzi. Bohaterki starają się obserwować innych, a następnie pomagać im w rozwiązywaniu problemów i odzyskiwaniu utraconego uśmiechu.

            Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród młodszych uczniów.

        • Zerówkowy konkurs COVIDowy
          • Zerówkowy konkurs COVIDowy

            30.09.2021

            Przez cały wrzesień dzieci klas 0a, 0b, 0c, ze zmiany popołudniowej uczestniczyły w konkursie „Jak sobie radzę z koronawirusem”. Wdrażały i utrwalały nawyki DDM ( Dystans, Dezynfekcja, Maseczka), aby uchronić się od zarażenia chorobą. Wszystkie grupy zaprezentowały wysoką wiedzę w quizie i zdobyły pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymały słodki poczęstunek. 

        • Sprzątamy naszą gminę!
          • Sprzątamy naszą gminę!

            30.09.2021

            W najbliższy weekend ruszamy w gminę z misją "sprzątanie". Każdy mieszkaniec może się przyłączyć i pozbierać śmieci w swojej okolicy.

            Warto przypomnieć, że podczas ostatniego Sprzątania Świata zebraliśmy razem ponad 7 ton śmieci.

            Jak widać jest to potrzebna i ważna akcja dla Nas wszystkich. Zachęcamy do udziału w akcji.

             

            Kiedy i gdzie sprzątamy

            Sobota, 2 października 2021r.godz. 10.00

            Komorniki - parking przy lesie, narożnik ul. Stawnej i Podleśnej

            Plewiska - remiza OSP, ul. Grunwaldzka 565

             

            Sobota, 9 października 2021r.

            godz. 10:00

            Chomęcice - parking przy stawie na rogu ul. Poznańskiej i Stęszewskiej

             

            Niedziela, 10 października 2021r.

            godz. 12:00

            Wiry - boisko Orlik, parking przy ul. Dworcowej

             

            Dodatkowych informacji udzielają sołtysi oraz Wydział Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Komorniki, tel. 61 8100 635.

            Uczestnicy akcji otrzymają worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne.

             

            Zwracam się z prośbą o udostepnienie powyższej informacji jak najszerszej grupie odbiorców.

             

            Posprzątajmy razem naszą gminę!

        • Oferta zajęć dodatkowych
          • Oferta zajęć dodatkowych

            23.09.2021

            Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych dla uczniów naszej szkoły, które startują od października.

            Zapisy już ruszyły.

            Zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z prowadzącymi, chętnie udzielą szczegółowych informacji.

            Coś z niczego - termin do uzgodnienia, p. Elżbieta Dorna

            Kamera. Akcja! - wtorki 13.55, p. Anna Kubasińska-Cynarzewska

            Granie-programowanie - uczniowie klas IV-VI, wtorki 13.55, p. Anita Chmielewska

            Szkolny Klub Debat - poniedziałki 14.45, p. Ariana Milecka-Szyszka

            Zajęcia teatralne - termin do uzgodnienia, p. Joanna Sasiak-Kucharczak

            W krainie Oz - termin do uzgodnienia, p. Mariusz Mikołajczyk

            Tworzenie stron internetowych - klasy VII-VIII, czwartki 15.35, p. Anita Chmielewska

             

             

             

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
      • 61 810 77 26
      • Pocztowa 30
        62-052 Komorniki
        Poland
      • Barbara Koralewska Idzikowska
      • Karolina Cicha
        Piotr Duda
      • Anita Chmielewska
        achmielewska@sp2k.pl
      • Adrian Przyborski
        aprzyborski@sp2k.pl
    • Logowanie