• Escape room w bibliotece!

14.12.2022

Pierwszy, biblioteczny „Pokój zagadek” (z ang. Escape room) już za nami. We wtorkowy wieczór siedmioro uczniów z klas piątych (Matylda Remiasz, Maja Piwońska, Mikołaj Hausa, Alex Dzięcioł, Daniel Wieczorek, Maciej Kaczmarek i Igor Tomczak)  przeżyło wielką przygodę w „Świątecznym Pokoju Zagadek”, którym stały się urokliwe pomieszczenia biblioteki.

Temat przewodni gry dotyczył zagubionego przepisu na świąteczne pierniki, które Święty Mikołaj tak strasznie lubi. Uczestnicy zabawy  krok po kroku podążali ku rozwiązaniu zagadki , jaką było odnalezienie świątecznego przepisu. Zadanie grup  polegało na zdobyciu szyfru, niezbędnego do otwarcia skrzyni, w której ukryty jest ten stary przepis.

Rywalizacja przebiegała w emocjonującej i pełnej radości atmosferze. Ostatecznie obydwie drużyny wykonały zadanie i odnalazły upragniony przepis. Na koniec na uczestników czekały dyplomy potwierdzające udział w zabawie oraz… pizza ufundowana przez Radę Rodziców.

• Tajna Baza Elfów

11.12.2022

Z okazji Mikołajek, 6 grudnia, klasa 4 c wybrała się do Tajnej Bazy Elfów, w której wspólnie spędziła niezapomniany świąteczny czas. Była to okazja do integracji i wspólnej zabawy. Uczniowie mogli bawić się z animatorami, tworzyć ozdoby świąteczne, tańczyć i rozwiązywać zagadki w formie Escape room’u.

• Mikołajkowe śpiewanie

11.12.2022

3 grudnia przed  Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach odbyła się impreza Mikołajkowa, podczas której uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje wokalne talenty, wykonując kolędy oraz świąteczne piosenki. Oprócz pięknych występów, animatorzy zadbali o umilenie czasu dzieciom, kramy handlowe i prezentacyjne, oprawa muzyczna i oświetleniowa oraz liczne atrakcje złożyły się na przedświąteczny jarmark.