• Aktualności

     • II dawka szczepień
      • II dawka szczepień

       08.07.2021

       Szanowni Państwo,

        

       W poniedziałek 12.07.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Plewiskach w godzinach 17.00-20.00 odbędą się szczepienia drugą dawką dzieci w wieku 12-15 lat. Pierwsze szczepienie odbyło się 21.06.2021 r.

       Punkt szczepień zaprasza także wszystkie chętne osoby dorosłe, bez wcześniejszej rejestracji. Oczywiście jako pierwsze zaszczepione zostaną dzieci.

       Z poważaniem,

        

       Agnieszka Nowak

       Gminny koordynator ds. szczepień

       Inspektor ds. oświaty

       tel. +48 (61) 8 100 095

       infolinia ds. szczepień: 798 843 999

       (czynna pon.8:30-16:30, wt.-pt. 7:15-15:15) e-mail: oswiata@komorniki.pl

     • Podsumowanie akcji Pożeracze Książek - Mistrzowie Czytelnictwa
      • Podsumowanie akcji Pożeracze Książek - Mistrzowie Czytelnictwa

       29.06.2021

       Nauczyciel – bibliotekarz podsumował tegoroczną rywalizację czytelniczą klas I – VIII w ramach prowadzonej co miesiąc przez Bibliotekę Szkolną Rankingu Pożeraczy Książek „Mistrzowie Czytelnictwa”. Wyłoniono Mistrzów Czytelnictwa, a także przyznano Tytuły Wicemistrzów Czytelnictwa czyli Złotą Czytelniczą Dziesiątkę. Wszyscy znakomici czytelnicy otrzymali w dniu zakończenia roku szkolnego specjalne dyplomy i książki przygotowane przez bibliotekę szkolną. Gratulujemy!

       Złota Czytelnicza Dziesiątka w roku szkolnym 2020/2021

        

       MISTRZOWIE CZYTELNICTWA

       Piotr Grześkowiak – uczeń klasy III b

       Aleksander Cynarzewski – uczeń klasy II b

       Marta Kostrzyńska – uczennica klasy II b

        

       WICEMISTRZOWIE CZYTELNICTWA

       Mikołaj Tomaszewski – uczeń klasy VII a

       Kacper Cudny – uczeń klasy I b

       Matylda Rudnik – uczennica klasy II a

       Nikodem Szymkowiak – uczeń klasy I b

       Karolina Kozak – uczennica klasy I b

       Alicja Kosmalska – uczennica klasy I b

       Dominika Domaniecka – uczennica klasy II a

        

       Najaktywniejszą czytelniczo klasą była klasa III b.

        

       Życzymy Wszystkim Czytelnikom cudownych wakacji z ulubioną książką na łonie natury!

     • Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
      • Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

       21.06.2021

       Dwoje wspaniałych uczniów reprezentowało naszą szkołę w VI Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „I can sing!” Wiry 2021.

       II miejsce zajął Konrad Pulnik w kategorii klas IV-V wykonując utwór „I’m still standing”

       III miejsce zajęła Olimpia Świątkowiak w kategorii klas VI-VII wykonując utwór „Body”

       Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych muzycznych sukcesów!

     • Zakończenie roku szkolnego
      • Zakończenie roku szkolnego

       18.06.2021

       Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 25.06.2021 r. przebiegać będzie wg następującego harmonogramu:

       • Klasy 0 – 3 godz. 8:30 (boisko szkolne, gdy pogoda; rozdanie dyplomów i świadectw w salach lekcyjnych)
       • Klasy 4 – 7 godz. 10:00 (boisko szkolne, gdy pogoda),
       • Klasy 8 – 10:30 odbieranie świadectw u wychowawców klas (sale lekcyjne).

       Zakończenie klas 8 odbędzie się 24.06.br. o godz. 17:00 ( boisko szkolne - przy pogodzie). Zmiana miejsca uroczystości (w razie niepogody) zostanie zadysponowana w dniu zakończenia szkoły. Ze względu na obowiązujące zasady reżimu sanitarnego rodzice obecni na uroczystościach mogą przebywać tylko na górnym tarasie boiska, nie wchodzą z nauczycielem i dziećmi do sal lekcyjnych.

       Barbara Koralewska-Idzikowska, dyrektor.

     • Dzień Dziecka w 3B
      • Dzień Dziecka w 3B

       09.06.2021

       Z okazji Dnia Dziecka  klasę 3 B czekały same atrakcje. Już od samego rana odbywał się konkurs z nagrodami pt: "Moje hobby", następnie na sali gimnastycznej czekały na dzieci piniaty wypełnione słodkościami. Następnie były lody ufundowane przez rodziców.  A po cukierkach i lodach...przyszła pora na pieczenie pizzy...Zabawy i śmiechu nie brakowało tego dnia!

     • Mistrz Szachownicy
      • Mistrz Szachownicy

       07.06.2021

       01.06.2021r. odbył się II Szkolny Turniej Szachowy "Mistrz Szachownicy". Z dużym sentymentem i radością zorganizowane były tegoroczne rozgrywki, bo długo wyczekiwane.

       Szkoła jak zwykle mogła liczyć na współpracę ze "swoimi" absolwentami w rolach sędziów, co nas szczególnie cieszy.  Do turnieju przystąpiło 27 śmiałków w 3 kategoriach wiekowych: klasy 0-3, klasy 4-5, klasy 6-8, z których wyłoniono najlepszych graczy. Dobre humory, pozytywne nastawienie i bardzo przyjemna atmosfera potęgowana była również obchodami tego szczególnego dnia, jakim jest Dzień Dziecka. Każde dziecko oprócz próby sił z przeciwnikiem, obdarowane zostało czymś na osłodę 🙂. 

       W najmłodszej grupie wiekowej zwycięzcą został Oskar Kędziora, a zaraz po nim świetnie spisała się Zosia Morzyńska, w środkowej grupie tytuł najlepszego zdobył Jakub Mirek, a stopień niżej uplasował się Aleksander Mikulski. I tu nastąpił mały "fikołek" turniejowy, bo Kuba zadeklarował chęć zmierzenia się z rywalami z grupy starszej.  I świetnie sobie poradził.

       Wyniki najstarszej kategorii to: Patryk Stronka - zwycięzca oraz właśnie Jakub Mirek, krok za Patrykiem!!!

       Wszystkim szachistom serdecznie dziękuję za udział i gratuluję, jesteście świetni, a najlepszym gratuluję podwójnie 🙂.

       Za rok wracamy z nową edycją, więc nie próżnujcie. A dla sędziów mam szczególne podziękowania: Janku, Marcinie, Kamilu, dziękuję, że zawsze mogę na Was liczyć!

       organizator

       Justyna N.

     • Dzień Mamy w oddziale 0A
      • Dzień Mamy w oddziale 0A

       27.05.2021

       Dzień Matki to święto, które przypomina jak ważne w naszym życiu są nasze Mamy. Aby całym sercem podziękować swoim mamom za ten ogromny dar miłości dzieci z oddziału 0A przygotowały piękną piosenkę oraz występ muzyczny. Zachęcamy do obejrzenia:

     • Pióra w dłoń!
      • Pióra w dłoń!

       24.05.2021

       Dbamy również o naszych uczniów, którzy w tym tygodniu zdają egzamin ósmoklasisty. Życząc szczęścia, zachęcamy ich do skorzystania ze specjalnego poradnika "na ostatnią chwilę przed egzaminem", przygotowanego przez Agnieszkę Spigarską-Linde z grupy "Digitalni i Kreatywni Nauczyciele z Pasją".

     • Poziom wiedzy o smogu wzrasta!
      • Poziom wiedzy o smogu wzrasta!

       16.05.2021

       W ostatnich tygodniach społeczność naszej szkoły miała kolejną okazję do rozwijania swojej wiedzy na temat powstawania, szkodliwości oraz sposobach zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza, przede wszystkim w postaci smogu. Grupa nauczycieli w sposób zdalny uczestniczyła w szkoleniu „Klimat się zmienia, zmień sposób myślenia - edukacja w zakresie zmian klimatu” prowadzonym przez ekspertów z Edukacyjnej Sieci Antysmogowej NASK oraz Instytut Ochrony Środowiska PIB. Natomiast w drugi weekend maja uczniowie otrzymali zaproszenie do zaangażowania się w transmitowany przez internet Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, podczas którego odbyły się lekcje i pokazy naukowe dotyczące smogu zatytułowane: „Co wisi w powietrzu?”, „Jak działa miernik zanieczyszczenia powietrza?” oraz „Czy na pewno nie palisz?”.

       W budynku szkoły przygotowana została gazetka dotycząca skutków zanieczyszczenia powietrza oraz sposobom ich zapobiegania. Uczniowie mogą z niej także dowiedzieć się, gdzie na bieżąco znaleźć dane pomiarów stanu atmosfery w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Ponadto, dzięki staraniom szkolnego koordynatora programu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej, nauczyciela geografii i przyrody p. Marcina Nowackiego, szkoła wzbogaciła się  w zestaw doświadczalny, który będzie mógł być wykorzystywany w czasie zajęć lekcyjnych. Ma to związek z realizacją przez społeczność naszej szkoły projektu Klimada 2.0 „Baza wiedzy o zmianach klimatu i adaptacji do ich skutków oraz kanałów jej upowszechniania w kontekście zwiększania odporności gospodarki, środowiska i społeczeństwa na zmiany klimatu oraz przeciwdziałania i minimalizowania skutków nadzwyczajnych zagrożeń”.

     • Tydzień Ulgi w SP2
      • Tydzień Ulgi w SP2

       12.05.2021

       Już niebawem wszyscy spotkamy się w naszej szkole. Z jednej strony radość, z drugiej lekki strach. My to wiemy i rozumiemy. W najbliższym tygodniu (17-24.05) zapomnijcie o kartkówkach, klasówkach i pracach domowych. Ogłaszamy #tydzieńulgi

       Będzie to czas, który spędzimy na odbudowaniu relacji, poczuciu wspólnoty, integracji, na rozmowy inne niż o szkole. Chwila oddechu od wymagań i presji! Pozdrawiamy Was i czekamy na wspólne spotkanie!

     • Na patriotyczną nutę
      • Na patriotyczną nutę

       03.05.2021

       Pieśni patriotyczne od zawsze towarzyszyły najważniejszym wydarzeniom naszej historii, krzewiły ducha polskości, wskrzeszały pamięć o dawnych bohaterach, w czasach klęsk przypominały o zwycięskich bitwach, często zagrzewały do boju, bywały modlitwą. Dbajmy o upamiętnienie ważnych wydarzeń dla naszej Ojczyzny także poprzez śpiew. Piosenka: "Flaga" w wykonaniu Olimpii z klasy 7.

     • Wyniki KONKURSU WIELKANOCNEGO dla zeróweczek
      • Wyniki KONKURSU WIELKANOCNEGO dla zeróweczek

       26.04.2021

       Dnia 22 kwietnia 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu. Jury w składzie Izabela Adamczyk, Mariola Babst oraz Anna Szafrańska,  wybrało najpiękniejsze wielkanocne dekoracje i  wyłoniło laureatów konkursu:

       I miejsce -  Maksym Lebid kl. 0a

       II miejsce- Julia Wacław kl. 0c

       III miejsce- Magdalena Dubas kl. 0b

       Wyróżnienia:Maurycy Banach kl. 0a, Amelia Dolata kl. 0a, Bruno Gallo kl. 0a, Stanisław Katafiasz kl. 0a, Filip Kuta kl. 0a, Leon Leśniczuk kl. 0a, Miłosz Prymula kl. 0a, Aleksandra Szcześniak kl. 0a, Ksawery Tylisz kl. 0a, Anna Błaszczyk kl. 0b,  Karolina Frankiewicz kl. 0b, Maja Jakubowska kl. 0b, Maja Jankowska kl. 0b, Jagoda Kostka kl. 0b, Maja Kurasińska kl. 0b, Antoni Pawlak kl. 0b, Zofia Pióro kl. 0b, Artem Skiba kl. 0b, Barbara Skibińska kl. 0b, Maja Szypulska kl. 0b, Kostiantyn Baliuk kl. 0c, Maja Kasprzak kl. 0c, Maja Kazimierska kl. 0c, Antoni Witkowski kl. 0c.

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wybór był niesłychanie trudny, ponieważ wszystkie prace były na wysokim poziomie.

       Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

     • Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
      • Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

       23.04.2021

       Do 30 września 2021 roku trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

        

       Tradycyjnie raz na 10 lat Główny Urząd Statystyczny pyta mieszkańców Polski „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o inne istotne kwestie związane z funkcjonowaniem społeczeństwa. Dane zebrane podczas spisu służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów oraz gmin.

       Spisem objęci są:

       • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
       • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

       Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

       W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest SAMOSPIS INTERNETOWY, którego można dokonać na interaktywnym formularzu dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl. Dzięki aplikacji spisowej można się spisać wygodnie i bezpiecznie w domu o dowolnej porze. Aplikacja spisowa będzie dostępna do końca spisu.

       Spisu wszystkich osób będących we wspólnym gospodarstwie domowym może dokonać jedna osoba. Przystępując do samospisu należy przygotować numery PESEL wszystkich spisywanych osób oraz posiadać informacje dot. między innymi: wykształcenia, sytuacji zawodowej, mieszkania (metraż, ogrzewanie, data wybudowania budynku itp.). Dane podajemy na dzień 31 marca 2021 roku.

       Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktu spisowego przygotowanego w Urzędzie Gminy Komorniki (stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu, czynne w godzinach pracy Urzędu), który będzie czynny w zależności od sytuacji epidemicznej. Wizytę w Urzędzie należy poprzedzić telefonem pod numerem – 61 8100 635, celem ustalenia terminu.

       Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00.

       Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania. Z mieszkańcami, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.

       Osoby pełnoletnie, które dokonały samospisu internetowego za pośrednictwem aplikacji spisowej mogą wziąć udział w „Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021”. Wystarczy zachować wiadomość z 10 - znakowym kodem potwierdzającym dokonanie samospisu. Do wygrania są m.in karty podarunkowe, sprzęt elektroniczny czy samochód.

       W przypadku pytań dotyczących spisu na terenie gminy Komorniki, prosimy o kontakt z Gminnym Biurem Spisowym w Komornikach pod numerem telefonu 61 8100 635.

        

       informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 można uzyskać na stronie internetowej spis.gov.pl oraz dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

        

        

     • Akcja "Zaczytana Dwójka"
      • Akcja "Zaczytana Dwójka"

       21.04.2021

       W związku z przypadającym 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, a także majowym Tygodniem Bibliotek i obchodzonym 8 maja Dniem Bibliotekarza,  biblioteka szkolna rozpoczyna wielką akcję czytelniczą pn.: "Zaczytana Dwójka".  

       Celem tej akcji jest promowanie czytelnictwa w szkołach  wśród dzieci i młodzieży.  

       W ramach przedsięwzię­cia będziemy organizować wspólne inicjatywy: konkursy plastyczne, informatyczne, czytelnicze, a także fotograficzne. 

       Nasza akcja to także świetna okazja do niestandardowej promocji i działań kreujących pozytywny wizerunek naszej szkoły. 

       Projekt będzie realizowany w dwóch terminach: 

       I TERMIN – 23 kwietnia 2021 r. – 20 maja 2021 r. 

       1. Konkurs czytelniczy ze znajomości lektur „ Szkolny Mistrz Czytelnictwa” (osoby odpowiedzialne: w klasach 1-2 - p. Sylwia Jasińska, w klasach 3 - p. Agnieszka Zbaracka i p. Karin Nawrocka, w klasach 4-8 p. Kinga Jaworska i p. Karolina Cicha). 

       2.Konkurs dla uczniów, na napisanie recenzji ulubionej książki (osoba odpowiedzialna: w klasach 4-8 p. Kamila Pruszak-Posłuszny). 

       3. Konkurs informatyczny „Tworzymy autorski komiks” (osoba odpowiedzialna: p. Anita Chmielewska). 

       4. Konkurs fotograficzny „Żywa okładka” (osoba odpowiedzialna: p. Rafał Błaszczyk) 

        

       II TERMIN – 1 września 2021 r. – 15 października 2021 r. 

       1.  Konkurs fotograficzny „Żywa okładka”- kontynuacja 

       2. Konkurs plastyczny „Zaczytana szkoła”( osoby odpowiedzialne: w klasach 1-3-  p.Małgorzata Bińczyk, p. Dorota Drożdżyńska, p. Małgorzata Kowalczyk, p. Anna Prościak). 

       3. Zorganizowanie przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców dnia wspólnego czytania „Czytanie łączy pokolenia”  (osoba odpowiedzialna: p. Anna Kubasińska-Cynarzewska). 

     • Akcja Taneczna
      • Akcja Taneczna

       13.04.2021

       29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji zabraszamy do zabawy!

       Podejmijmy wyzwanie i dołączmy do #JerusalemaDanceChallenge.

       Już dziś wybierz najwygodniejszy dla Ciebie filmik instruktażowy i zacznij naukę układu tanecznego. Jerusalema to afrykański utwór, który przekroczył granice i połączył ludzi na całym świecie!

       Wyraź swoje emocje i dziel się z innymi pozytywną energią poprzez taniec! Możesz tańczysz wszędzie, pamiętając o odpowiednim dystansie.

       Nagrania wysyłamy na adres: jmackowiak@sp2k.pl do 24.04

     • Oferta pracy
      • Oferta pracy

       12.04.2021

       OGŁOSZENIE

        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 

       im. Edwarda hr. Raczyńskiego

       w Komornikach

        

       zatrudni konserwatora/ rzemieślnika

        

        

       1. Opis stanowiska:
       • Wymiar czasu pracy: 1 etat

        

       1. Wymaganie:
       • Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania w pełni

        z praw publicznych

       • Wykształcenie co najmniej podstawowe
       • Umiejętność wykonywania czynności na powierzonym stanowisku
       • Umiejętność pracy w zespole
       • Dyspozycyjność, odpowiedzialność, rzetelność

        

       1. Wymagane dokumenty:
       • Podanie
       • CV z przebiegiem pracy zawodowej

        

       1. Termin i miejsce składania dokumentów:
       • Dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Oferta pracy na stanowisko konserwator/rzemieślnik” w szkole przy ul. Pocztowej 30

       w Komornikach lub przesłać na e-mail: sekretariat@sp2k.pl

        

       • adres szkoły:

       Szkoła Podstawowa nr 2

       im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach

       ul. Pocztowa 30

       62-052 Komorniki

       Tel. 61 8107 726

     • Kartka dla Medyka
      • Kartka dla Medyka

       11.04.2021

       Serdeczne podziękowania dla uczniów klas 1-3, którzy przygotowali kartki wdzięczności dla medyków, seniorów. Kartki zostały wysłane do Szpitala przy ulicy Szwajcarskiej na oddział covidowy, oraz do Lisówek do Domu Seniora.

     • Bukiety wielkanocne
      • Bukiety wielkanocne

       02.04.2021

       W każdym niemieckim domu w Wielkanoc nie może zabraknąć świątecznego bukietu zielonych gałązek przybranych kolorowymi wydmuszkami jajek. Kolorowymi pisankami przystrajane są także krzewy i drzewa w ogrodach.

       Na lekcjach języka  niemieckiego uczniowie poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne naszych zachodnich sąsiadów.

     • Światowy Dzień Wody
      • Światowy Dzień Wody

       22.03.2021

       Życie ludzi, zwierząt i roślin zależy od wody. Bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Wody nie da się niczym zastąpić. Zbiorniki wodne, rzeki i morza tworzą małe i duże środowiska życia zwierząt i roślin, wpływają na krajobraz, a nawet na klimat. Dlatego o wodzie powinno mówić się dużo, zwłaszcza w czasie lekcji szkolnych.

       Uczniowie naszej szkoły - z klas szóstych oraz 7c i 8c, w związku z przypadającym 22 marca Światowym Dniem Wody, w ramach lekcji geografii zastanawiali się nad rolą wody w różnych aspektach życia człowieka i jej znaczenia dla środowiska przyrodniczego. Nasi uczniowie odkrywali bogactwo form jej występowania, piękno, wykorzystanie i znaczenie dla przyrody pamiętając, że zanieczyszczona woda przestaje być źródłem życia.

       Końcowym efektem były przygotowane przez nich prace graficzne i plastyczne oraz prezentacje multimedialne dotyczące znaczenia wody oraz charakterystyki obiektów hydrologicznych z Polski i świata. Ponadto na szkolnym korytarzu oraz w aplikacji internetowej, nauczyciel geografii i przyrody p. Marcin Nowacki udostępnił grafiki ukazujące wodę jako ważny przedmiot nauki, który uczniowie poznają w czasie każdej szkolnej lekcji, nie tylko na geografii...

     • Tydzień Mózgu
      • Tydzień Mózgu

       16.03.2021

       Od 15 do 21 marca obchodzimy Tydzień Mózgu. Z tej okazji chcemy przekazać Wam garść informacji o tym ważnym i fascynującym narządzie, bez którego nie moglibyśmy funkcjonować. Przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek, dlatego bądźcie czujni, niebawem wrócimy z kolejną dawką informacji 😊

     • Matematyczny Tydzień
      • Matematyczny Tydzień

       12.03.2021

       W naszej szkole od 14.03.21 do 21.03.21 obchodzimy Tydzień Matematyki. Z tej okazji czeka Was dużo niespodzianek i nagród.

       Poniżej garść informacji, a w poniedziałek kolejna zabawa. Zaglądajcie codziennie do Librusa i podejmujcie kolejne wyzwania bo, jak powiedział Roger Bacon, "Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki".

       Życzymy udanej zabawy.

       ​​​​​​​

       W tym roku świętując Dzień Liczby Pi 14.03 zachęcamy Was do również do pomagania, w postaci symbolicznej wpłaty 3,14zł dla naszej uczennicy Wandy Sulewskiej.

        

     • Europejski Dzień Logopedy
      • Europejski Dzień Logopedy

       16.03.2021

       6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W tym roku Dzień Logopedy, co ważne po raz pierwszy w naszej szkole, świętowaliśmy 5 marca.  Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowali piosenki i wierszyki z trudnościami logopedycznymi. W tym dniu odbyło się również spotkanie z logopedą. Podczas tych zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny przy wykorzystaniu bajki logopedycznej, ćwiczenia oddechowe z udziałem własnoręcznie wykonanych pomocy oraz ćwiczyli prawidłową artykulację różnych głosek ucząc się rymowanki. Klasa 3a przygotowała plakaty podsumowujące ćwiczenia logopedyczne.

       Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą pracę, a wychowawcom za pomoc w przygotowaniu.

        

       Magdalena Lisiecka - logopeda

     • Konkurs Wielkanocny
      • Konkurs Wielkanocny

       04.03.2021

       Z okazji Wielkanocy organizujemy dla klas 0 konkurs. Szczegóły na plakacie

       1. Zadaniem d zieci jest stworzenie ozdoby przestrzennej związanejze świętami Wielkanocnymi za pomocą dowolnej techniki i dowolnie wybranych materiałów z wykluczeniem produktów spożywczych.
       2. Przygotowana praca musi być podpisana IMIENIEM I NAZWISKIEM uczestnika konkursu.
       3. Prace należy dostarczyć nauczycielom klas 0 do 22.03.2021 r.
       4. Wyboru laureatów dokona jury konkursu- Izabela Adamczyk, Anna Szfrańska, Mariola Babst.
       5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25.03.2021 r.
       6. Wszyscy autorzy prac otrzymają pamiątkowy dyplom. Jury konkursowe przyzna  upominki i pamiątkowe dyplomy za pierwsze 3 miejsca.  

       SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

     • Drzwi Otwarte
      • Drzwi Otwarte

       24.02.2021

       Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych ofertą naszej szkoły na Drzwi Otwarte, w tym roku wyjątkowo spotykamy się w formie online. 

       Spotkanie odbędzie się 25.02 o godzinie 17:00. Przedstawimy Państwu krótki materiał promujący w formie video, a także odpowiemy na pytania. 

       Do spotkania można dołączyć za pomocą poniższego linku ↓↓↓

       Spotkanie_Online_SP2

       lub skanując kod QR z ulotki.

       Do zobaczenia!

     • Rozpoczynamy warsztaty ekonomiczne dla uczniów z klas od 1 do 6!
      • Rozpoczynamy warsztaty ekonomiczne dla uczniów z klas od 1 do 6!

       16.02.2021

       Nasza Szkoła podpisała umowę z Narodowym Bankiem Polskim, dzięki której uczniowie będą mogli uczestniczyć w nieodpłatnych warsztatach ekonomicznych. Tym samym zostaliśmy jedną z nielicznych szkół podstawowych w Polsce, która stwarza możliwość zapoznania się dzieci z pojęciami i mechanizmami związanymi z ekonomią.

       Projekt „Warsztaty ekonomiczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach” rozpocznie się na 8 marca i będzie trwał do końca roku szkolnego 2020/2021. Swoim zakresem obejmie wszystkich uczniów od klas 1 do 6 naszej Szkoły.

       Podstawowym działaniem w ramach projektu będzie przeprowadzenie 2 warsztatów ekonomicznych dla klas 1-2:

        

        • Cześć Ekonomio  (2 godziny lekcyjne)
        • Jak pachnie pieniądz  (2 godziny lekcyjne),

       oraz dla klas 3-6:

        

       • Prawdziwy Student Ekonomii (2 godziny lekcyjne)
       • Ekonomiczny Mistrz Inwestowania (2 godziny lekcyjne)
       • Mały Finansista (2 godziny lekcyjne).

        

       Informacje o warsztatach:

       Cześć Ekonomio!

       Podczas warsztatów dzieci będą decydowały kim chcą zostać w przyszłości. Wspólnie będziemy zastanawiać się jakie cechy muszą mieć osoby wykonujące poszczególne zawody. Wprowadzimy również dzieci w świat podejmowania decyzji. Naszym celem jest przekonanie dzieci, że to jakie podejmują decyzje dzisiaj, ma odpowiednie konsekwencje w przyszłości. Następnie będziemy z dziećmi zastanawiali się jakie mają one zasoby (czas, zabawki, czasami też swoje pieniądze). Na zakończenie powiążemy cele, decyzje i posiadane zasoby i tym samym dojdziemy do definicji ekonomii, w której chodzi właśnie o takie decyzje odnośnie swoich zasobów, żeby zrealizować określony cel.

       Jak pachnie pieniądz

       Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się po co są pieniądze i do czego służą. Wspólnie będziemy rozwiązywać ekonomiczne przygody związane z pieniędzmi. Dzieci zostaną ekspertami od zabezpieczeń stosowanych na banknotach. Uczestnicy warsztatów poznają i zrozumieją takie finansowe pojęcia jak: banknot, bilon, czy nominał. Głównym celem warsztatów jest pokazanie dzieciom do czego służą pieniądze, a także jakie mają zabezpieczenia i nominały.

        

        

       Prawdziwy Student Ekonomii

       Okazuje się, że nawet tak tajemnicze słowa jak popyt i podaż – mogą okazać się dobrym motywem przewodnim do świetnej zabawy. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest popyt i podaż, a także od czego zależą wartości tych pojęć. Tym samym staną się mądrzejsi od ogromnej większości polskich maturzystów, którzy nie bardzo odróżniają popyt od podaży, a już na pewno nie rozumieją, jak cena produktu na nie wpływa. Nasi Mali Studenci Ekonomii będą to wiedzieli po warsztatach. Co ciekawe – do podstawowych praw ekonomicznych dzieci dojdą same, podejmują samodzielne decyzje zakupowe i produkcyjne. 

       Ekonomiczny Mistrz Inwestowania

       Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, że same również mogą być inwestorami. Poznają różnice pomiędzy tajemniczymi pojęciami: inwestycja i innowacja. Dowiedzą się, że mają coś czego nie ma większość dorosłych osób – kreatywność i ciekawość świata. To właśnie te cechy mogą doprowadzić do stworzenia prawdziwych i przełomowych innowacji. Czasami warto zainwestować trochę swoich zasobów, żeby zbudować coś naprawdę wspaniałego. Głównym celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na fakt, że dzięki dobrym decyzjom co do gospodarowania swoimi zasobami (np. czasem w przypadku dzieci) – można stworzyć lub nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy.

       Mały Finansista

       Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się po co są banki i ubezpieczyciele. Wspólnie będziemy rozwiązywać ekonomiczne przygody i odpowiemy sobie na pytanie czym są odsetki, a także czy zawsze warto pożyczać i oszczędzać pieniądze w banku. Dodatkowo dzieci będą same tworzyły polisy ubezpieczeniowe i zastanawiały się, kiedy można kupić ochronę ubezpieczeniową. Głównym celem warsztatów jest pokazanie dzieciom do czego służą instytucje finansowe (banki, ubezpieczyciele) i kiedy można skorzystać z ich usług. 

        

       Dzięki naszemu projektowi mamy nadzieję na osiągnięcie efektów w postaci:

        • Wzrostu wiedzy ekonomicznej z zakresu mechanizmów zarządzania budżetem gospodarstwa domowego, a także funkcji i roli pieniądza wśród dzieci początkowych klas szkół podstawowych.
        • Rozbudzenia w dzieciach ciekawości dotyczącej ekonomii i finansów, a także zwiększenie umiejętności rozmawiania o tych zagadnieniach w domu.
        • Wykonania pierwszego kroku w budowaniu świadomości i zwiększeniu szansy na racjonalne podejmowanie decyzji w zakresie ekonomii w wieku dorosłym.

       Za przygotowanie scenariusza warsztatów, oprawę graficzną, a także ich przeprowadzenie odpowiedzialna jest firma Mały Ekonomista z Komornik (malyekonomista.pl), która przeszkoliła już w tym zakresie setki dzieci zarówno w naszej Szkole, jak i w czołowych placówkach oświatowych m.in. w Poznaniu i w Warszawie.

        

     • Randka w ciemno...z książką!
      • Randka w ciemno...z książką!

       08.02.2021

       Biblioteka Szkolna zaprasza wszystkich czytelników do włączenia się w akcję: RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ!

       Z okazji zbliżających się Walentynek - proponujemy Wam zabawę: Randka w Ciemno z Książką. Zasada jest prosta - W poniedziałek, 15 lutego czytelnik przychodzi i wypożycza książkę w ciemno - bez rekomendacji, bez czytania recenzji.

       UWAGA! Uczniowie klas IV-VI, którzy chcieliby wziąć udział  akcji mogą zgłosić taką chęć bibliotekarzowi w wiadomości przez librusa, a książka będzie czekać na nich w portierni od ulicy Polnej do godz. 18.30.

       Książka - niespodzianka będzie opakowana, więc nikt nie zasugeruje się ani okładką ani autorem ani tytułem.A potem... no cóż - albo spędzi niezapomniany wieczór albo stwierdzi, że to jednak nie to i spróbuje kolejny raz za rok...

     • Konkurs #DziałajmyRazem
      • Konkurs #DziałajmyRazem

       07.02.2021

       9.02 obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, nasza szkoła również pamięta o tej dacie, ale świętować będziemy przez cały tydzień! Ogłaszamy Tydzień Świadomego Korzystania z Internetu w SP2!

       W ramach lekcji wychowawczych oraz informatyki poruszymy tematy związane z bezpieczeństwem w sieci. Wykorzystajcie zdobytą wiedzę oraz własne doświadczenie i włączcie się do akcji!

       W ramach akcji możecie przygotować:
       KLASY 1-3: Stwórzcie Kodeks Zasad Korzystania z Internetu.
       KLASY 4-8: Stwórzcie hasła, wierszyki, nagrajcie piosenki, filmy związane ze świadomym korzystaniem z Internetu.
       KLASY 7-8: "Starsi dla młodszych". Zastanówcie się, jakie rady dotyczące zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom w cyberświecie możecie przekazać swoim kolegom i koleżankom. Przygotujcie w wybranej przez siebie formie prezentację danego zagadnienia.

       Wszystkie prace premiowane będą dodatnimi punktami z zachowania, a dla zwycięzców przewidziane są nagrody!

       Efekty Waszej twórczości należy przesłać na adres achmielewska@sp2k.pl do 14.02.2021

       Wszystkie materiały będą opublikowane na stronie szkoły oraz na specjalnej Wirtualnej Wystawie Prac.

        


        

     • "Bilet powrotny" do biblioteki
      • "Bilet powrotny" do biblioteki

       26.01.2021

       Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej z okazji powrotu uczniów z klas I-III do szkoły. Akcja jest formą zabawy, do której zapraszam nie tylko dzieci, ale także rodziców.

       Chętni uczniowie będą mogli odebrać w bibliotece specjalne bilety, na których będą znajdować się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Uczeń wraz z rodzicami wypożycza sobie książki z 6 różnych kategorii. Po skasowaniu całego biletu uczeń dostaje dyplom a jego bilety będą brały udział w losowaniu ciekawych książek i słodkich upominków.

       Akcja będzie trwała do 26 marca 2021 roku.

       List_do_rodzicow.pdf​​​​​​​

     • O projekcie antysmogowym w telewizji
      • O projekcie antysmogowym w telewizji

       04.01.2021

       Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w projekcie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej, w ramach którego uczniowie są uświadamiani w temacie zagrożeń, jakie niesie za sobą zła jakość powietrza, którym oddychamy. W ramach programu na budynku szkolnym zainstalowany jest miernik, który na bieżąco odczytuje dane dotyczące parametrów atmosferycznych, które następnie są wyświetlane na monitorze wewnątrz szkoły oraz publikowane na stronie internetowej. Uczniowie uczestniczą także w lekcjach dotyczących niebezpieczeństw wynikających z zanieczyszczonego powietrza oraz pojawiania się zjawiska smogu.

       W ramach programu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej wdrażane są ciągle nowe inicjatywy, które w atrakcyjny i skuteczny sposób mają wpłynąć na ekologiczną świadomość uczniów. Jednym z nich jest platforma e-learningowa EduESA, której inauguracja odbyła się na początku grudnia. O jej technicznych możliwościach oraz oczekiwanych efektach w pracy dydaktycznej opowiedział 24 grudnia w czasie audycji „Dzień Dobry TVN” emitowanej w ogólnopolskiej telewizji TVN Marcin Nowacki - nauczyciel geografii i przyrody, który koordynuje projektowi w naszej szkole.

       Link do audycji jest dostępny pod adresem:

       https://dziendobry.tvn.pl/a/stan-powietrza-w-polsce-zatrwaza-naukowcow-edukacja-pomoze-w-walce-ze-smogiem

     • Wyniki konkursu świątecznego dla klas 4-8
      • Wyniki konkursu świątecznego dla klas 4-8

       27.12.2020

       W grudniu w naszej szkole odbył się Plastyczno-Literacki Konkurs  pt. „Świąteczna kartka Bożonarodzeniowa”.

       21.12 komisja dokonała rozstrzygnięcia konkursu. Wyniki poniżej:

       W kategorii klas VII-VIII

       I miejsce Maja Jelitto kl.8b

       II miejsce Olga Łuczak kl.8b

       W kategorii klas IV-VI

       I miejsce Filip Łukasik kl.4a

       II miejsce Maja Moskalik kl.4a

       III miejsce Amelia Urbańska kl. 4b

       wyróżnienie dla Ani Tracz kl.4b

       Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za piękne kartki.

        

     • Muzyczne przygotowania uczniów do świąt
      • Muzyczne przygotowania uczniów do świąt

       22.12.2020

       Mimo trudnego dla wszystkich czasu, udało nam się wspólnie kultywować piękną tradycję wykonywania kolęd i piosenek świątecznych. Uczniowie pokazali, że muzyka jest obecna również podczas przygotowań do świąt. Wspaniale zaprezentowali się w śpiewie i grze na różnych instrumentach. Zapraszamy do wysłuchania życząc wszystkim magicznych i spokojnych świąt przepełnionych...muzyką.:)


     • Matematyczny Konkurs Choinkowy
      • Matematyczny Konkurs Choinkowy

       22.12.2020

       W przedświątecznej gorączce nasi uczniowie znaleźli czas na matematyczny konkurs, w którym dekorowali choinki pierniczkami. Dobór pierniczków nie był jednak dowolny – właściwe smakołyki były wskazane przez prawidłowe rozwiązania zadań matematycznych.

       Dziękujemy i serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

       Matematyka jest wszędzie – nawet w przedświątecznej kuchni. Uczniowie klas 4a, 4b i 5b ją tam odnaleźli i piekli piękne matematyczne pierniki. Gratulujemy i życzymy więcej cennych znalezisk.

       Poniżej można obejrzeć efekty:

        

        

     • Los zwierząt nie jest nam obojętny!
      • Los zwierząt nie jest nam obojętny!

       16.12.2020

       Uczniowie klasy Ia wraz z rodzeństwem wzięli udział w zbiórce na rzecz zwierząt znajdujących się w Schronisku dla zwierząt w Poznaniu. Dzięki wszystkim, którym nie jest obojętny los zwierzaków, wspólnie udało się zebrać ponad 30 kilogramów karmy mokrej i suchej, ręczniki i koce oraz miski, obroże i zabawki. 

       Serdecznie dziękujemy w imieniu Bezdomnych Zwierząt ze Schroniska w Poznaniu.

     • O smogu wiedzą coraz więcej…
      • O smogu wiedzą coraz więcej…

       08.12.2020

       Uczniowie klas 4a i 4b w ramach prowadzonych zdalnie lekcji przyrody rozwijają swoją wiedzę na temat zanieczyszczenia środowiska przyrodniczego w ich najbliższym otoczeniu. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy w naszych mieszkaniach rozpoczyna się okres grzewczy, podczas zajęć poruszane są zagadnienia dotyczące pogarszającej się jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy.

       W ramach podsumowania lekcji uczniowie samodzielnie przygotowywali notatkę na temat negatywnego wpływu smogu na życie i zdrowie człowieka. Powstało także bardzo wiele plakatów, które w wymowny sposób pomagają uzmysłowić, jak duże niebezpieczeństwo niesie ze sobą oddychanie zanieczyszczonym powietrzem i brak troski o poprawę jego stanu. Zajęcia odbywają się w ramach programu Edukacyjna Sieć Antysmogowa, w którym uczestniczy społeczność naszej szkoły.

     • Mikołajki u najmłodszych
      • Mikołajki u najmłodszych

       08.12.2020

       07.12.2020 r do Szkoły zawitał niezwykły gość - PRAWDZIWY ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!! Odwiedził dzieci, które uczą się w trybie stacjonarnym - czyli nasze ZERÓWECZKI.

       Aby wynagrodzić im bardzo dobre sprawowanie - Mikołaj przyniósł całą masę prezentów - ogromne zestawy klocków PLAYMOBIL. Można się tylko domyślać jaka radość zapanowała wśród dzieci, które każde ze swoim zestawem (w tym nawet Panie wychowawczynie) pomaszerowały do swoich sal lekcyjnych. Radości dzieci przyglądała się Dyrekcja Szkoły, której to właśnie dzieci zawdzięczają szczęście na swoich twarzyczkach. 

       Poniżej relacja z zabawy - w każdej grupie praca wre!

     • Wspólne kolędowanie
      • Wspólne kolędowanie

       07.12.2020

       Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony radością i miłością. A tym samym to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania. Czasem już pierwsze nuty znanych kolęd i piosenek świątecznych, przenoszą nas w świat świątecznych wzruszeń i wzajemnej życzliwości.

       Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnego kolędowania, a także do podzielenia się swoim talentem muzycznym!

       Zachęcamy do przesłania nagrania/ filmiku- śpiewu lub gry na instrumencie wybranej kolędy lub piosenki świątecznej. Można ją wykonać solo lub z bliskimi, wykorzystać świąteczne przebranie.

       Wszystkich chętnych prosimy o przesyłanie nagrań na adres jowitamackowiak@wp.pl do 15 grudnia.

       Pielęgnujmy tę piękną tradycję, która łączy pokolenia!

     • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
      • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

       03.12.2020

       3 grudnia to dzień ustanowiony  jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych (1983–1992). W naszej szkole to też szczególny dzień, o którym pamiętamy i na zajęciach i aktywizując uczniów pozaszkolnie, by spojrzeli na niepełnosprawność oczami empatii, zrozumienia i tolerancji, by widzieli w niej różne możliwości, byli wsparciem.

       Choć bariery i trudności z jakimi mogą zmagać się osoby z  niepełnosprawnością wciąż obecne są w otaczającym nas świecie, największe są w naszych głowach i postrzeganiu przez nas niepełnosprawności. Pracujmy nad tym, żeby ich nie tworzyć lub je likwidować. Bądźmy dobrzy i pomocni!!!! A wszystkim osobom niepełnosprawnym oraz ich bliskim życzymy zdrowia, wielu radości w codziennym życiu, zdobywania szczytów, sił, energii, ciepła i wsparcia od innych.

       Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach

     • Grudniowe weekendy z książką i jabłkiem
      • Grudniowe weekendy z książką i jabłkiem

       01.12.2020

       Drodzy uczniowie klas 1-6 i kochani czytelnicy szkolnej biblioteki.

       W grudniowe weekendy zachęcam wszystkie klasy do wzięcia udziału w czytelniczej i zdrowotnej akcji.

       Polega ona na 10- minutowym czytaniu w każdy dzień weekendu i spożyciu minimum jednego jabłka. Oczywiście można czytać dłużej i zjeść więcej jabłek, co rodzic odnotowuje na karcie czytania.

       Wszystkim uczniom i rodzicom zostaną wysłane na librusie karty czytania, na których widnieje drzewo z jabłkami i konkretna datą. Karty proszę wydrukować. Istnieje też możliwość odbioru wydrukowanych kart w bibliotece po wcześniejszym zgłoszeniu. Po10-minutowej lekturze i zjedzeniu jabłka uczestnik zamalowuje dane jabłko na karcie, a rodzic na odwrocie potwierdza swoim podpisem czytanie i zdrowy posiłek. Następnie przewodniczący klas lub wychowawcy zbiorą wszystkie karty i przekażą do końca stycznia do szkolnej biblioteki. Klasa, która odda najwięcej kart z wymalowanymi jabłkami otrzyma nagrodę niespodziankę, natomiast uczniowie, którzy oddadzą wypełnione karty zostaną nagrodzeni 20 dodatnimi punktami z zachowania oraz słodkim upominkiem.

       KARTA CZYTANIA Grudniowe weekendy z książką i jabłkiem


       ZACHĘCAM. NAPRAWDĘ WARTO!!!


       Rafał Błaszczyk

       nauczyciel bibliotekarz


     • Noc Naukowców 2020
      • Noc Naukowców 2020

       25.11.2020

       W najbliższy piątek 27 listopada w godzinach 16:00-22:00, odbędzie się kolejna, choć nietypowa Noc Naukowców. 

       Tegoroczna edycja Noc Naukowców dostępna jest w całości w formule on-line, bez konieczności rejestracji uczestników. Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia na kanale YouTube, w czasie rzeczywistym studio LIVE - będą dostępne spotkania z naukowcami, materiały filmowe, quizy konkursy i wirtualne stoisko europejskie a także w usłudze VOD pozwalającej na oglądanie naszych materiałów w dowolnym czasie. Daje to możliwość nieograniczonego dostępu i zapoznania się z wszystkimi materiałami filmowymi wszystkich uczelni i instytutów badawczych biorących udział w organizacji projektu Noc Naukowców.

       Główna strona wydarzenia to http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/gdzie już dostępny jest program LIVE i tematyka spotkań .

       Gorąco zapraszamy,

        

     • Najpiękniejszy jesienny jeżyk
      • Najpiękniejszy jesienny jeżyk

       12.11.2020

       Wyniki konkursu świetlicowego pt: " Najpiękniejszy jesienny jeżyk"

       Dnia 6 listopada 2020 roku jury, w składzie:

       pani Magdalena Bobrowska

       pani Karin Nawrocka

       pani Joanna Bachorz

       pani Anna Prościak

       wybrało najpiękniejsze jeżyki i wyłoniło laureatów jesiennego konkursu:

       klasy "1"

       miejsce I - Stasiu Grynia kl 2c

       miejsce II - Hubert Gajdziński kl 2b

       miejsce III - Amelia Katafiasz kl 2c

       wyróżnienia: Marianka Lizik kl 2c

       klasy "1"

       miejsce I - Antosia Orzęcka kl 1a

       miejsce II - Jan Sierpowski kl 1b

       miejsce III - Agata Jastrząb kl 1c oraz Iga Domaniecka kl 1b

       wyróżnienia: Zosia Maj kl 1a, Filip Koziorowski kl 1c, Zuzia Witt kl 1b, Natasza Wachowiak kl 1c, Kornelia Wieczorek kl 1b

        

       klasy "0"

       miejsce I - Maja Szypulska kl 0b

       miejsce II - Mateusz Ciesielski kl 0b

       miejsce III - Stasiu Katafiasz kl 0a

       wyróżnienia: Ania Błaszczyk kl 0b, Maja Kurasińska kl 0b, Maja Jakubowska kl 0b, Patrycja Cichocka kl 0b, Rozalka Wielińska kl 0b, Stasiu Surma kl 0b, Basia Skibińska kl 0b, Maksym Lebid kl 0a, Pola Sztul kl 0a

       Zwyciezcom serdecznie gratulujemy.

       Wybór był niesłychanie trudny, albowiem wszystkie jeżyki były przepiękne.

       Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

     • Dzień postaci z bajek
      • Dzień postaci z bajek

       08.11.2020

       Bajki towarzyszą każdemu dziecku od najmłodszych lat. Chyba każdy z nas ma swoją ulubioną baśń, którą rodzice czytali mu do snu.

       Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Niestety ze względu na sytuację, która obecnie panuje kraju, zrezygnowaliśmy z tradycyjnych odwiedzin w klasach. Zamiast tego kilka dni wcześniej biblioteka szkolna poprosiła uczniów o wykonanie zdjęć w bajkowych przebraniach. Nadesłano 5 fotografii, które są widoczne w galerii. Dziękujemy za przysłane zdjęcia i zapraszamy do oglądania.

     • Pamiętajmy - akcja „Szkoła Pamięta”
      • Pamiętajmy - akcja „Szkoła Pamięta”

       03.11.2020

       1 listopada - Wszystkich Świętych, dzień bardzo szczególny pełen refleksji i zadumy, a także zastanowienia nad egzystencją życia człowieka.  

       W tym roku ten dzień   spędzamy w innej rzeczywistości, bez odwiedzania grobów i zapalania zniczy .

       Jednak bardzo ważne są wspomnienia, które utkane są nićmi ludzkiego życia.

       Usiądźmy wygodnie w fotelu z filiżanką kawy i  w tym szczególnym dniu otwórzmy album ze zdjęciami,  pozwólmy powspominać  wspaniały czas, gdy mieliśmy wokół siebie tych cudownych ludzi, którzy nakreślili nam drogę i mapę naszego życia.

       Jest to czas refleksji i zatrzymania się w pędzie współczesnego świata , oczywiście jest inny w tym roku ten dzień ale może potrzeba nam wszystkim  zatrzymania i spojrzenia w głąb swojej duszy
       i wyciągnięcia wniosków do dalszej wędrówki . Pozwólmy odpocząć  i oddajmy się refleksji i pięknym wspomnieniom,  niech będą blaskiem w mrokach rzeczywistości.

       Podzielcie się swoimi refleksjami, wierszami , cytatami - przez cały listopad pamiętajmy o tych , którzy odeszli.

       https://bit.ly/3mMV4NU

     • Wyniki konkursu "Przyłapani na czytaniu"
      • Wyniki konkursu "Przyłapani na czytaniu"

       31.10.2020

       "Przyłapani na czytaniu" to polska edycja programu "Get Caught Reading" - kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media. Przyłapani na czytaniu to także europejska inicjatywa, która chce promować czytelnictwo. Zasadą przyświecającą pomysłodawcom jest zwrócenie uwagi na zabawną stronę czytania. Nasza Biblioteka Szkolna także przyłączyła się do tej ciekawej akcji.

       Organizatorem I Bibliotecznego Konkursu Fotograficznego pn. „Przyłapani na czytaniu”. był nauczyciel bibliotekarz, Rafał Błaszczyk. W konkursie mogli wziąć udział zarówno uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

        

       Nagrodzone w konkursie zdjęcia wykonali:

       I miejsce: Alicja Kosmalska (kl. I b)

       II miejsce : Julia Iwachów (kl. I b)

       III miejsce : Agnieszka Zbaracka (nauczyciel)

       Wyróżnienia:

       Zofia Pióro (kl. 0 a), Zuzanna Witt (kl. I b), Felicja Ptasińska (kl. V b)

        

       Zwycięzcom gratulujemy,  a wszystkim uczestnikom  konkursu dziękujemy za udział.

     • Z biegiem Wisły i Warty
      • Z biegiem Wisły i Warty

       30.10.2020

       Klasy 0a, 0b, 0c i grupy świetlicowe brały udział w projekcie edukacyjnym "Z biegiem Wisły i Warty". W ramach tego projektu dzieci zapoznały się z hisotrią krakowskiego stroju ludowego oraz hejnału. Dodatkowo poznały krakowski zwyczaj "Lajkonik", który odbywa się raz w roku w królewskim mieście dla uczczenia zwycięstwa nad Tatarami. Kolejną atrakcją była nauka tańca ludowego "Krakowiaka". Pod opieką Karin Nawrockiej dzieci wykonały "ziejącego ogniem" SMOKA WAWELSKIEGO. Dodatkowo Iga Domaniecka wykonała ilustrację do zaprezentowanej legendy. Poniżej krótka fotorelacja:

       Kolejne realizacje dzieci z grup świetlicowych, pod opieką p. Magdaleny Bobrowskiej, przedstawiające smoki wykonane z różnych klocków - to co nam wydaje się bardzo trudne u dzieci nie stanowi żadnej trudności a sprawne paluszki w połączeniu z bujną wyobraźnią zbudują takie oto cuda!  Kolejna grupa pod opieką p. Kasi Kułakowskiej prezentuje piękne kolorowanki przedstawiające groźnego smoka:)

     • Komunikat Dyrektora- nauczanie zdalne
      • Komunikat Dyrektora- nauczanie zdalne

       23.10.2020

       Nauczanie zdalne

       Informujemy, że na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów od 24 października do 8.11.2020 r. uczniowie klas IV-VIII będą objęci edukacją zdalną. Nauka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian i ma formę stacjonarną.

       Tygodniowy plan zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów nie ulega zmianie, jednak dla uczniów klas IV-VIII zostaną w nim umieszczone informacje, które z lekcji w tygodniu będą miały formę online. Uczniowie zobowiązani są do obecności na wszystkich zajęciach wynikających z planu dnia. Tam, gdzie nie ma formy online, uczniowie pracują w oparciu o przekazane przez nauczycieli materiały, mając możliwość kontaktowania się z nauczycielem podczas trwającej równolegle konsultacji na czacie, w aplikacji Teams.

       Więcej informacji przekażemy Państwu 24.10.br za pośrednictwem e-dziennika.

        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

       im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach

       Barbara Koralewska-Idzikowska

     • Lekcja o smogu
      • Lekcja o smogu

       22.10.2020

       W czwartek 22 października uczniowie klasy 4a wraz z p. Marcinem Nowackim zapoznawali się z zagadnieniem dotyczącym zanieczyszczenia powietrza w ich najbliższej okolicy. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Edukacyjna Sieć Antysmogowa”, w którym uczestniczy społeczność naszej szkoły.

       Październik to miesiąc, kiedy znacząco obniża się temperatura powietrza. Przede wszystkim chłód zaczynamy odczuwać w godzinach wieczornych, stąd mieszkańcy domów jednorodzinnych rozpoczynają rozpalanie pieców centralnego ogrzewania, aby skutecznie ogrzać wnętrza swoich mieszkań. Niestety, co zauważyli sami uczniowie, wystarczy późnym popołudniem przespacerować się uliczkami Komornik, aby zauważyć, że w niektórych miejscach unosi się szary i niezbyt przyjemny zapachowo dym, będący efektem spalania niebezpiecznych substancji.

       W czasie ostatnich lekcji przyrody uczniowie klas czwartych poznawali skład ziemskiej atmosfery oraz sposoby pomiarów poszczególnych składników pogody. Zatem zajęcia „Co to jest smog?” poprowadzone przez nauczyciela geografii i przyrody Marcina Nowackiego, świetnie wpisały się w zdobyte do tej pory nowe informacje.

       W czasie lekcji klasa 4a mogła obejrzeć film pokazujący katastrofalne dla zdrowia skutki powstawania smogu i na jego podstawie samodzielnie wskazać niewłaściwe zachowania, które w życiu codziennym prowadzą do zanieczyszczenia powietrza. Uczniowie analizowali dane dotyczące stężenia pyłów PM2,5 i PM10, które na bieżąco monitorowane są w naszej szkole. Kulminacyjnym momentem zajęć była przeprowadzona przez nauczyciela wizualizacja powstawania smogu oraz zaobserwowania poprzez zmysły jego skutków.

       Zajęcia, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy 4a na pewno nie były ostatnimi o tej tematyce. Wśród wielu zagrożeń dla zdrowia i życia jedno z pierwszych miejsc zajmuje zanieczyszczenie atmosfery przez smog, dlatego warto i trzeba poznawać sposoby poprawiania jakości powietrza, które każdy z nas - uczeń i dorosły - powinien wcielać w życie.

     • Najpiękniejszy znaczek pocztowy
      • Najpiękniejszy znaczek pocztowy

       20.10.2020

       W dniu 15 października w świetlicy szkolnej pod opieką p. Karin Nawrockiej odbył się konkurs na najpiękniejszy znaczek pocztowy. Dzieci z klasy IB oraz IC, wykonywały znaczek dowolną techniką, a efekty jak widać na zdjęciu były niesamowite. Przegranych w związku z tym nie było. Każdy z uczestników otrzymał nagrody, a szczęście malujące się na twarzach ukrytych za maseczkami, wynagradzają każdy trud nauczyciela. 

     • Przerwa na czytanie
      • Przerwa na czytanie

       16.10.2020

       Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

       Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz w związku z przypadającym w październiku Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W naszej szkole do akcji włączyło się 83 uczniów. Dla najmłodszych zostały stworzone  specjalne strefy, w  których swoim uczniom czytali ich wychowawcy. Mam nadzieję, że w kolejnych latach ta liczba będzie stale rosła.

     • Szkoła przeciwko smogowi
      • Szkoła przeciwko smogowi

       16.10.2020

       Nasza szkoła uczestniczy w programie informacyjnym na rzecz czystego powietrza „Edukacyjna Sieć Antysmogowa”, który jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.

       To właśnie szkoły, które są instytucjami kształcącymi dzieci i młodzież oraz ważnymi ośrodkami opiniotwórczymi, są najbardziej właściwym miejscem, w którym tę wiedzę należy upowszechniać i pomagać społeczności lokalnej w identyfikacji i zrozumieniu problemów mających wpływ na jakość codziennego życia.

       Nasza szkoła jest wyposażona w mierniki służące do oznaczania jakości powietrza. W ramach pomiaru na bieżąco zbierane są informacje na temat: temperatury powietrza, wilgotności, ciśnienia atmosferycznego oraz stężenia pyłów PM10 i PM2,5. Wszystkie dane są udostępniane przez internet oraz prezentowane na wyświetlaczu w szkole, który jest umieszczony na parterze budynku.

       Dzięki prowadzonym na bieżąco pomiarom uczniowie mają możliwość monitorować jakość powietrza i we współpracy z nauczycielami poszukiwać rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza w okolicach miejsca, w którym spędzają dużą część swojego życia. Efektem tego są także prace plastyczne i multimedialne, które uczniowie wykonywali w ubiegłym roku szkolnym z okazji obchodzonego w kwietniu Dnia Ziemi.

       Społeczność lokalna oraz uczniowie mogą na bieżąco śledzić wyniki pomiarów na stronie internetowej projektu pod adresem: https://esa.nask.pl/szkola/id/323

        

     • Wybory Do Samorządu Uczniowskiego
      • Wybory Do Samorządu Uczniowskiego

       12.10.2020

       Drodzy Uczniowie!

       W tym roku szkolnym debata przedwyborcza nie mogła odbyć się w tradycyjny sposób, dlatego kandydaci przygotowali dla Was krótki SPOT WYBORCZY:

       Obejrzyjcie zanim oddacie głos!

       W dniach 12 - 17.10 głosować moze każdy uczeń naszej szkoły. Głosowanie odbywa się pod adresem:

        

       Głosowanie jest anonimowe - prosi Was o zalogowanie na konto organizacji (ze względów bezpieczeństwa), ale w odpowiedziach nie zbiera imienia i nazwiska oraz adresu email.

     • Narodowe Czytanie 2020
      • Narodowe Czytanie 2020

       08.10.2020

       Tegoroczną lekturą Narodowego Czytania była "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Nasza szkoła także włączyła się do akcji, której celem jest wspólne czytanie wybitnych dzieł polskiej literatury. Tym razem w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, w wyjątkowych okolicznościach, bez udziału uczniów został nagrany filmik. W rolę lektorów wcielili się nauczyciele (Ewelina Karasiewicz, Magdalena Czapla-Szałek, Joanna Bachorz, Kamila Pruszak-Posłuszny, Sylwia Jasińska, Adrian Przyborski, Rafał Błaszczyk) oraz dyrekcja (Barbara Koralewska-Idzikowska i Karolina Cicha).  Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia skrótu Aktu I,  Sceny III.

       Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia był Rafał Błaszczyk, nauczyciel bibliotekarz, który także zajął się montażem filmiku.

       Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli świętować Narodowe Czytanie wspólnie z całą społecznością szkolną.

     • Kampania "Zadbaj o dziecięcy mózg"
      • Kampania "Zadbaj o dziecięcy mózg"

       25.09.2020

       Zapraszamy do zapoznania się z nową kampanią Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę-
       „Zadbaj o dziecięcy mózg”.

       Obecnie coraz poważniejszym zagrożeniem staje się nadużywanie urządzeń ekranowych, już u coraz młodszych dzieci diagnozuje się przypadki regularnego uzależnienia. Pociąga to za sobą takie konsekwencje jak m.in. problemy ze wzrokiem, wady postawy, problemy z koncentracją uwagi i snem.

       Kampania „Zadbaj o dziecięcy mózg” jest skierowana dla rodziców promująca bezpieczne korzystanie z urządzeń ekranowych przez dzieci. Na stronie domowezasadyekranowe.fdds.pl mogą Państwo zapoznać się z Domowymi Zasadami Ekranowymi, czyli zbiorem reguł dotyczących sposobów i czasu korzystania
       z ekranów. Pokazują one, w jaki sposób kontrolować czas spędzany przed urządzeniami oraz pomagają budować pozytywne relacje rodzinne. Na stronie znajdują się również porady, jak wprowadzić Zasady w życie, pomysły jak można spędzać czas w zdrowszy dla dzieci sposób,
       a także wiele ciekawych informacji o wpływie nadużywania urządzeń oraz internetu na ich rozwój. Możemy dowiedzieć się również o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci, przydatnych zarówno dla rodziców młodszych jak i starszych dzieci.

       Kampania zachęca rodziców do wspierania rozwoju struktur mózgowych swoich dzieci, które do prawidłowego rozwoju potrzebują różnorodnych bodźców dostarczanych przez możliwość poznawania świata wszystkimi zmysłami, a także bliskości oraz uważności rodziców. Długotrwałe spędzanie czasu przed ekranami urządzeń może zaburzać naturalną potrzebę dzieci do eksploracji otoczenia, co może mieć wpływ na rozwój ich mózgów, dlatego tak ważne jest wspólne spędzanie czasu, bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów.

       Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego historię dziecięcego mózgu, który niepostrzeżenie wchodzi w fascynującą relację z ekranami, a która z czasem okazuje się szkodliwa

     • Zebranie z Rodzicami
      • Zebranie z Rodzicami

       09.09.2020

       Szanowni Państwo


       W dniach 15 i 16 września 2020 r. odbędą się na terenie szkoły zebrania wychowawców klas z rodzicami.

       Z uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego należy zastosować się do poniższych zasad:

       • w zebraniu uczestniczy tylko jeden rodzic/prawny opiekun;
       • rodzic/opiekun prawny przychodzi na zebranie bez dzieci i osób towarzyszących;
       • na teren szkoły rodzice wchodzą w reżimie sanitarnym (maseczki na ustach i nosie, dezynfekcja rąk przed wejściem na teren szkoły, bezpieczny dystans społeczny).

       Harmonogram zebrań.pdf

     • Bezpłatne warsztaty z programowania Koduj z Gigantami
      • Bezpłatne warsztaty z programowania Koduj z Gigantami

       08.09.2020

       “Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.

       Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. Podczas nich, dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje. 

       Program zajęć dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej:

       - uczestnicy 7 - 9 lat: SCRATCH,

       - uczestnicy 10 - 12 lat: SCRATCH, APP INVENTOR,

       - uczestnicy powyżej 13. roku życia: C#, VISUAL STUDIO.

       Warsztaty będą odbywać się stacjonarnie oraz on line.

       Szczegółowy harmonogram i zakres tematyczny warsztatów znajduje się pod linkiem:

       >>Harmonogram<<

       >>Program wydarzenia<<

       Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja. Zapisu można dokonać od poprzez stronę:

       https://www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj_z_gigantami

        

        

        

     • Lekcje pokazowe- balet, akrobatyka, modern jazz
      • Lekcje pokazowe- balet, akrobatyka, modern jazz

       04.09.2020

         Serdecznie zapraszamy na zajęcia z baletu, modern jazzu i akrobatyki organizowane przez Pas de Dominique Sztuka Tańca.Zapisy: dominique@avanti.poznan.pl lub 607 071 616.

       Bezpłatne lekcje pokazowe odbędą się:

       • w Świetlicy w Szreniawie (10.09. godz. 16:30 - akrobatyka dzieci 5-8 lat i 17:30 - akrobatyka dzieci 9+; 15.09, godz. 16:30 - balet),
       • w DK "Klub" w Rosnówku (15.09. - godz. 17:30 - balet i godz. 18:30 - modern jazz),
       • w DK "Dworek" w Głuchowie (17.09. - godz. 17:00 - balet),
       • w WDK "Koźlak" w Chomęcicach (17.09.- godz. 18:00- baleti godz. 18:45 - modern jazz).

       Planowane są zajęcia również w Komornikach. Serdecznie zapraszamy!


       Pozdrawiam serdecznie,Dominika Żołądkowska-Szczęsna

       -- 
       Pas de Dominique Sztuka Tańca
       607 071 616
       www.facebook.com/pasdedominiquesztukatanca/
     • Ubezpieczenie PZU
      • Ubezpieczenie PZU

       03.09.2020

       Szanowni Rodzice,

        

       Ubezpieczenie Dzieci na rok szkolny 2020/2021 ważne jest od 1 września 2020 r. do dnia 31 sierpnia 2021 r.  zawarte w PZU SA.

       1. Zakres NNW i kosztów leczenia związanych z nieszczęśliwym wypadkiem opisane w załącznikach na stronie szkoły. Ochrona zawiera trzy warianty do wyboru różniące się sumą ubezpieczenia i składką.
       1. Deklaracja do pobrania 
       1. Rodzic wypełnia deklarację wpisując wybraną składkę i uzupełnia dane dziecka.
       2. Składkę opłacacie Państwo przelewem (dane na deklaracji) ostatecznie do dnia 25 września, a deklaracje przesyłacie na adres : ubezpieczenia.edukacja@gmail.com
       3. W przypadku braku możliwości wpłacania na konto, można wpłacić gotówę obecnej na zebraniu przedstawicielce PZU.

        

       Kontakt do Opiekunów ds. ubezpieczeń:

        

       Natalia Zielińska       tel. 501455822

       Katarzyna Ekwińska tel. 506117913

        

       Adres mail: ubezpieczenia.edukacja@gmail.com

     • Ubezpieczenie Signal Iduna
      • Ubezpieczenie Signal Iduna

       03.09.2020

       Rada Rodziców wybrała firmę ubezpieczeniową Signal Iduna, która oferuje siedem wariantów ubezpieczenia

       ( szczegóły w załącznikach).

       Ubezpieczenie Dzieci na rok szkolny 2020/2021 ważne jest od 1 września 2020 r. do dnia 31 sierpnia 2021 r. 

       Rekomendujemy Państwu jako optymalny wariant składkę 49 zł na rok, jednak w Signal Iduna mają Państwo możliwość wyboru pozostałych wariantów.


       Dla ubezpieczenia kolejnego dziecka lub dzieci w rodzinie zastosowanie mają zniżki i tak zamiast zapłacić 49 zł, za drugie dziecko składka wyniesie tylko 37 zł.
       Szczegóły w załączonej tabeli.


       Możliwość ubezpieczenia rodzeństwa spoza szkoły.

       Signal Iduna oferuje możliwość ubezpieczenia również dzieci nie uczęszczających do naszej szkoły, jeśli choć jedno z rodzeństwa tu uczęszcza. Dotyczy rodzeństwa w wieku 6 miesięcy - 25 lat 

       Składki na ubezpieczenie zbierane będą na zebraniach rodziców przez skarbników klasowych. Proszę przygotować odliczone kwoty. Zebrania zaplanowane są na 16 września. 


       Ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, a osoby pragnące się ubezpieczyć w innych towarzystwach mają takie prawo.         

     • Karta PEKA dla ucznia
      • Karta PEKA dla ucznia

       03.09.2020

        Od 1 września 2020r. w taryfie Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) Poznań będzie dostępna specjalna oferta dla uczniów szkół podstawowych - bilet w cenie 60 zł na strefę A+B+C+D, czyli na wszystkie linie ZTM.

       Bilet będzie ważny od 1 października do 30 września następnego roku. Z rocznego biletu  specjalnego w preferencyjnej cenie 60 zł za cały rok (5 zł na miesiąc) będą mogli korzystać także uczniowie komornickich szkół podstawowych, gdyż Gmina Komorniki jest jedną z 19 gmin objętych porozumieniem międzygminnym.

       Rodzice lub opiekunowie uczniów mogą wnioskować o imienną kartę PEKA lub kartę PEKA Junior. Karta PEKA Junior jest przeznaczona dla dzieci i młodzieży od dnia, w którym kończą 7. rok życia do ukończenia 13 lat. Karta PEKA Junior jest także kartą imienną – przypisaną do właściciela. Dziecko posiadające kartę PEKA Junior może z tej karty korzystać bez ograniczeń wiekowych, tzn. nie ma obowiązku wymiany karty PEKA Junior na kartę PEKA po ukończeniu 13 roku życia.

       Komu gmina kupi bilet?

       Gmina Komorniki pokryje koszty biletów dla uczniów klas I-IV, których droga z domu do szkoły przekracza 3 km oraz dla uczniów klas V-VIII, których droga z domu do szkoły przekracza 4 km.

       W tym celu szkoły w terminie do 15 września zbiorą karty PEKA Junior oraz PEKA od ww. uczniów i do dnia 23 września przekażą do ZTM.  W przypadku uczniów, którzy jeszcze nie posiadają karty PEKA lub PEKA Junior, a rodzice bądź opiekunowie złożyli wniosek i oczekują na ich odbiór, wyznaczony zostaje dodatkowy termin dla szkół, na dzień 1 października 2020 r., na przekazanie do ZTM kolejnych kart.

       Jak wyrobić PEKĘ?

       Wszystkie bilety okresowe zapisywane są na imiennej karcie PEKA. Są dwie możliwości złożenia wniosku o wydanie imiennej karty PEKA lub PEKA Junior:

       - przez Internet: wystarczy wejść na stronę www.peka.poznan.pl i zarejestrować się
       w systemie. Następnie trzeba wypełnić formularz, dołączyć zdjęcie w formacie JPG lub PNG i wysłać. Na adres e-mail podany przy rejestracji przesłana zostanie informacja o przyjęciu wniosku, a kiedy karta będzie gotowa wnioskujący otrzyma wiadomość o możliwości odebrania jej we wskazanym w formularzu POK ZTM.

       - w jednym z Punktów Obsługi Klienta (POK) ZTM: wystarczy wypełnić wniosek w formie papierowej, dołączyć zdjęcie ucznia. W wyznaczonym terminie karta będzie gotowa do odbioru POK ZTM wskazanym we wniosku.

       Do każdej karty PEKA lub PEKA Junior przypisane jest osobne, indywidualne konto w systemie PEKA. Dlatego składając kilka wniosków przez Internet (np. dla dwójki dzieci), należy podać dwa odrębne adresy e-mail, dla każdego dziecka osobne, na które właściciel karty będzie otrzymywał np. potwierdzenie dokonania zakupu biletu lub doładowania tPortmonetki przez Internet.

       Kartę PEKA lub PEKA Junior może odebrać wnioskodawca bądź osoba przez niego wskazana na podstawie pisemnego upoważnienia. Wyrobienie pierwszej imiennej karty PEKA jest bezpłatne.

       Ważne!

       Uczniowie szkół podstawowych, którzy obecnie korzystają z darmowej komunikacji na liniach ZTM (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej), mogą korzystać z tego uprawnienia jedynie do końca września 2020 roku.

        

        

     • Obiady w szkole
      • Obiady w szkole

       02.09.2020

       Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Rok, który będzie pod wieloma względami inny od poprzednich. Pragniemy zapewnić Państwa, że firma Domowy Obiadek dokłada wszelkich starań, by zapewnić najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa zarówno w kuchni podczas przygotowania posiłków, ich transportu oraz podczas serwowania ich Państwa pociechom.

       W tym roku wydawanie posiłków rozpocznie się od 14.09.2020r., zamówienia będziecie mogli Państwo składać poprzez stronę internetową oraz aplikację Zamów Posiłek. Zamówienia należy składać najpóźniej dzień przed dniem, w którym posiłek ma być wydany, do godziny 18:00.

       Możliwość rejestracji jest już uruchomiona. Aby się zarejestrować prosimy kliknąć w poniższy link:

       Rejestracja na obiady

        

       Dla ułatwienia udostępniamy filmy instruktażowe, które pomogą Państwu zapoznać się z nową formułą:

       Nasz system działa na zasadzie przedpłat, to znaczy aby móc zamówić posiłki należy najpierw dokonać wpłaty zaliczki, a potem złożyć zamówienie. Na pierwsze 7 dni od rejestracji, aby dać Państwu czas na oswojenie się z aplikacją Zamów Posiłek przyznajemy debet w wysokości 100zł, a więc możliwość zamawiania bez konieczności dokonania wpłaty. Środki wykorzystane z debetu należy później spłacić. Płatności online zostaną wkrótce uruchomione.

       Zachęcamy Państwa do skorzystania z wygodnej aplikacji mobilnej dla telefonów z systemem Android oraz iOS (iPhone). Po pobraniu aplikacji należy się zalogować – login to podany przy rejestracji email, a hasło jest takie same jakie nadano przy pierwszym logowaniu. 

                                                                                             * * *

       Informacje na temat cen wybranych posiłków i zestawów, oraz kosztów wyżywienia na wybrany okres znajdą Państwo po zalogowaniu w aplikacji.

        

       W razie problemów z rejestracją lub samą aplikacją prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta bok@zamowposilek.pl lub po zalogowaniu przez zakładkę Pomoc > Wyślij wiadomość. W Pomocy znajdą Państwo również aktualną instrukcję obsługi aplikacji.

                                                                                              * * *

       W przypadku pytań zachęcamy także do kontaktu z Panem Borysem Baran, opiekunem Państwa placówki pod numerem telefonu 502 654 040 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00

        

       Pozdrawiamy

       Zespół Domowego Obiadku

     • Nowy rok szkolny
      • Nowy rok szkolny

       01.09.2020

       Drodzy Uczniowie! W związku z obecną sytuacją tradycyjny apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego się nie odbędzie, dlatego przygotowaliśmy dla Was małą niespodziankę w formie online:

     • Oferta pracy
      • Oferta pracy

       20.08.2020

       OGŁOSZENIE

        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda                     hr. Raczyńskiego w Komornikach

       ogłasza nabór na stanowisko: sprzątaczka

        

       1. Opis stanowiska:
       • Wymiar czasu pracy: 1 etat / godziny popołudniowe
       • Czas zatrudnienia: 09.2020 r.

        

       1. Wymaganie:
       • Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania w pełni z praw publicznych
       • Wykształcenie co najmniej  podstawowe
       • Umiejętność wykonywania czynności na powierzonym stanowisku
       • Umiejętność pracy w zespole
       • Dyspozycyjność, odpowiedzialność, rzetelność

        

       1. Wymagane dokumenty:
       • Podanie lub list motywacyjny
       • CV z przebiegiem pracy zawodowej

        

       1. Termin i miejsce składania dokumentów:
       • Dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Oferta pracy na stanowisko sprzątaczki” w sekretariacie szkoły przy ul. Pocztowej 30 w Komornikach lub przesłać na e-mail sekretariat@sp2k.pl
       • Termin składania oferty do dnia 30.08.2020 r.
     • Spotkanie z Rodzicami
      • Spotkanie z Rodzicami

       18.08.2020

        Zapraszamy Rodziców przyszłych klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 25 siepnia 2020 r.

       • godz. 17:00 oddział przedszkolny
       • godz. 18:00 kl. 1

       Proszę stosować się do procedur bezpieczeństwa. Wejście na teren szkoły wyłącznie po wcześniejszym zasłonięciu nosa i ust.

       Proszę nie przyprowadzać dzieci na spotkanie i ograniczyć udział w zabraniu do jednego rodzica.

        

        

     • (Nie) Oficjalne zakończenie roku
      • (Nie) Oficjalne zakończenie roku

       26.06.2020

       Drodzy Uczniowie!

       Niestety w tym roku nie mogliśmy kontynuować tradycji jaką jest uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego.  W związku z tym, przygotowaliśmy dla Was krótkie podsumowanie roku 2019/2020:

       Przyjmijcie również życzenia, które nie mogły być przekazane tym razem osobiście:

     • Kangur Matematyczny - wyniki
      • Kangur Matematyczny - wyniki

       16.06.2020

       Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie matematycznym Kangur 2020, który w tym roku przybrał nietypową formę.

       Zdobyte wyróżnienia:

       Anna Tracz, klasa 3b

       Zofia Szczepanowicz, klasa 4b

       Wojciech Karaś, klasa 5a

       Patryk Stronka, klasa 6c

       Agata Jarzembowska, klasa 7a

       Gratulujemy i zapraszamy za rok!

     • Życzenia dla Ósmoklasistów
      • Życzenia dla Ósmoklasistów

       15.06.2020

       Życzymy Wam Drodzy Uczniowie, aby lata nauki zaowocowały wysokimi wynikami egzaminu, które nie tylko spełnią Wasze oczekiwania, ale również otworzą drzwi do realizacji życiowych planów. Niech podczas egzaminu towarzyszy Wam opanowania stresu, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych wyborów oraz wiara we własne siły i  wiedzę.

       Każdemu z Was składamy życzenia osiągnięcia jak najlepszych wyników. Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!!

       Rodzicom i Opiekunom uczniów klas ósmych życzymy w tych dniach wiele, wiele spokoju i wiary, że młodzież mądrze wykorzysta zdobytą wiedzę i umiejętności.  

     • Komunikat
      • Komunikat

       08.06.2020

       12.06.br. (piątek) po święcie Bożego Ciała szkoła nie prowadzi zajęć dydaktycznych. Zawieszone zostaje nauczanie zdalne we wszelkich stosowanych przez nauczycieli formach.

       Dyrektor

       Barbara Koralewska-Idzikowska

     • Nabór do klasy 4 sportowej na rok szkolny 2020/2021
      • Nabór do klasy 4 sportowej na rok szkolny 2020/2021

       22.05.2020

       SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W KOMORNIKACH

       OGŁASZA NABÓR DO IV KLASY SPORTOWEJ 

       O PROFILACH:

        

       • PIŁKA SIATKOWA ( dziewczynki )
       • PIŁKA NOŻNA ( chłopcy )

           Szkoła od ponad 10 lat z powodzeniem prowadzi klasy sportowe, umiejętnie łącząc naukę ze sportem.

       Jej atutem jest wyszkolona kadra trenerska z wieloletnim doświadczeniem w pracy
       z młodzieżą.

       Plan zajęć sportowych jest harmonijnie dostosowany do planu lekcji.  

       Tygodniowy program zajęć obejmuje 4 godziny lekcji wychowania fizycznego oraz 6 godzin zajęć trenerskich.

            Baza treningowa jest atutem szkoły. Uczniowie mają do dyspozycji nowoczesne obiekty sportowe GOSiR Komorniki:

       - halę pełnowymiarową

       - boisko pełnowymiarowe piłkarskie z nawierzchnią naturalną

       - boisko sztuczne z oświetleniem.

        

       Chcesz, aby twoje dziecko rozwijało swoje sportowe pasje i uczyło się zdrowego trybu życia? Szkoła nr 2 w Komornikach jest gotowa sprostać tym oczekiwaniom.

       Zgłoś swoje dziecko do klasy sportowej, zapraszamy uzdolnionych sportowców z całej Gminy Komorniki.

     • Komunikat
      • Komunikat

       15.04.2020

       W związku  z wydłużeniem okresu nauczania zdalnego w szkołach do 26 kwietnia br. i rozporządzenia MEN z dnia 10 kwietnia 2020 r. egzamin ósmoklasisty nie odbędzie się w ustalonym wcześniej terminie (traci moc komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 6 sierpnia 2019 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty). Nowy termin egzaminu zostanie ogłoszony przez dyrektora CKE w formie komunikatu na 21 dni przed jego realizacją. Informację w tej sprawie szkoła przekaże zarówno uczniom, rodzicom jak i nauczycielom w komunikacie dyrektora za pośrednictwem wykorzystywanych aktualnie komunikatorów.

       Barbara Koralewska-Idzikowska

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach

     • Przerwa świąteczna
      • Przerwa świąteczna

       03.04.2020

       Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość (zdalnego nauczania).

     • Dni Matematyki w SP2!
      • Dni Matematyki w SP2!

       08.03.2020

       Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do podejmowania aktywności związanych z matematyką. Codziennie będziecie mogli wziąć udział w różnych działaniach, które udowodnią, że matematyka nie ma przed Wami tajemnic!

       Od Was zależy, ile wyzwań podejmiecie! 

     • Organizacja rekolekcji
      • Organizacja rekolekcji

       02.03.2020

       W dniach 04.03.2020 r. – 06.03.2020 r. (środa – piątek) uczniowie będą brali udział w rekolekcjach. Nauki i zajęcia w dniach rekolekcji odbywają się wg poniższego planu:

       • Uczniowie gromadzą się w wyznaczonych salach, a po sprawdzeniu obecności przechodzą pod opieką nauczyciela do auli lub kościoła.
       • Oddziały przedszkolne mają w tych dniach zajęcia dydaktyczne wg skorygowanego planu.
       • Dzieci z Klas 1- 3 po zajęciach rekolekcyjnych mogą uczestniczyć w zajęciach świetlicy.
       • Dla dzieci, które nie uczęszczają na lekcje religii, w godzinach zajęć rekolekcyjnych będzie zorganizowana opieka świetlicowa. Odbywają się tam tylko zajęcia opiekuńcze.
       • Od 04.03 d0 06.04 obiad będzie wydawany od godziny 11:15
     • Leniwy czwartek z filmem
      • Leniwy czwartek z filmem

       01.03.2020

       20 lutego 2020 r. w naszej szkole miały miejsce kolejne warsztaty zorganizowane dla uczniów klas 4-8 i ich rodziców. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach cyklu wieczorów tematycznych „Kreatywne czwartki u Edka”. Mimo iż popołudnie zapowiadało się leniwie, to uczniowie i ich opiekunowie mieli naprawdę wiele zadań do wykonania. O to, aby nikt z uczestników się nie nudził, zadbały nauczycielki, które koordynowały przebieg spotkania: p. Ewelina Karasiewicz, p. Renata Dytfeld, p. Kinga Tomaszewska, p. Dorota Krupa i p. Natalia Borycka.

       Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia dość nietypowego filmu animowanego „Nazywam się Cukinia”. Ta chwytająca za serce historia 9-letniego Ikara, który po śmierci matki trafia do domu dziecka, była wielokrotnie nagradzana na różnych festiwalach filmowych, a także nominowana do Oskara. Film jest niezwykle wzruszający i bardzo mądry, dotyka często trudnych i bolesnych dla nas tematów, o których boimy się z dziećmi rozmawiać. Porusza smutny, ale istotny problem, jakim jest brak rodzicielskiej miłości i odrzucenie. Uczestnicy warsztatów oglądali go z wielką uwagą, a znajomością jego treści mogli się wykazać w kolejnym zadaniu, którym była uwielbiana przez uczniów gra Kahoot. Jak się okazało, zabawa ta spodobała się także rodzicom, którzy w niezwykłym skupieniu odpowiadali na kolejne pytania.

       Po tych potyczkach nastąpiła krótka przerwa, podczas której każdy uczestnik mógł poczęstować się ufundowanymi przez p. dyrektor pączkami lub skosztować smakołyków przygotowanych przez rodziców, za co wszystkim paniom serdecznie dziękuję.  

       W drugiej części warsztatów uczniowie wraz z  rodzicami pracowali w grupach. Dzielili się swoimi wrażeniami, dyskutowali nad tematami, które poruszał film, opisywali sposoby, jakimi bohaterowie radzili sobie z trudnymi emocjami, a wszystko to przez pryzmat własnych doświadczeń.

       Jak się okazało, zarówno film jaki i same warsztaty, spotkały się z bardzo pozytywną opinią wszystkich uczestników. Była to nie tylko okazja do twórczej pracy w grupach, dyskusji czy zabawy, ale też świetny sposób na integrację dzieci, rodziców i nauczycieli.

       Kolejny „Kreatywny czwartek u Edka” już niebawem, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

     • Na ratunek koalom
      • Na ratunek koalom

       27.02.2020

       Uczniowie klasy 5d, podobnie jak ich koledzy ze Śląska, nie pozostali bierni na tragiczne doniesienia z Australii, gdzie w czasie pożarów zginęło ponad miliard dzikich zwierząt.

       Kiedy wychowawczyni klasy, p. Ewelina Karasiewicz, pokazała uczniom zdjęcia oraz relację o dramacie, który rozgrywał się na oczach świata i opowiedziała historię misia koali adoptowanego przez uczniów z Pielgrzymowic, nasi wychowankowie bardzo przejęli się losem tych zwierząt i niezwłocznie podjęli decyzję o przyłączeniu się do akcji wspierania ich leczenia. Uczniowie zaznajomili się z historiami innych koali, które trafiły do „Koala Hospital” w Port Macquarie. Okazało się, że ich populacja poniosła tak duże straty, iż wymaga natychmiastowych zabiegów dla odrodzenia gatunku. Jednak w szpitalu znajdują się nie tylko misie poparzone w czasie pożarów, ale również takie, który zostały poszkodowane w wyniku wypadków drogowych, chore, pogryzione przez psy lub dzikie zwierzęta.

       Uczniowie klasy 5d oddali swoje oszczędności i w ciągu kilku dni uzbierali ponad 300 zł, co pozwoliło na adopcję aż trzech koali. Tym sposobem stali się rodzicami adopcyjnymi Jimmiego, Balmoral Mini i Hockey Luny.

       Cieszymy się, że nasi uczniowie zdecydowali się na tak piękny gest. Mamy nadzieję, że w ich ślady pójdą również inni i pomogą w ratowaniu tych wspaniałych zwierząt. W „Koala Hospital” w Port Macquarie na wsparcie i opiekę czeka jeszcze 18 misiów. Każda złotówka wydana na adopcję pozwoli ocalić im życie.  

     • Dzień Bezpiecznego Internetu
      • Dzień Bezpiecznego Internetu

       15.02.2020

       Nasza szkoła przyłączyła się do akcji #działajmyrazem. Pod takim hasłem obchodzony jest tegoroczny, międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Luty poświęcony jest bezpiecznym zachowaniom w sieci. Wychowawcy klas 1-8, przy współpracy z nauczycielem informatyki, przeprowadzają szereg zajęć, których celem jest nauka bezpiecznego i efektywnego korzystania z nowych technologii.

       Każdego dnia z Facebooka, Instagrama, Whatsappa i Messengera korzystają niemal 3 miliardy ludzi – duża część z nich to młodzież. To ogromna odpowiedzialność! Ważna jest świadomość użytkowników, w związku z tym edukacja ma dla nas kluczowe znaczenie!

     • Drzwi Otwarte
      • Drzwi Otwarte

       10.02.2020

       Serdecznie zapraszamy rodziców oraz uczniów na Drzwi Otwarte. Będą Państwo mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, organizacją pracy szkoły oraz spotkać się z dyrekcją i nauczycielami, a także zobaczyć zajęcia przygotowane dla dzieci.

       27 lutego, godzina 18:00

       Do zobaczenia!

     • Uroki Wielkopolskiego Parku Narodowego
      • Uroki Wielkopolskiego Parku Narodowego

       14.01.2020

       W sobotę 11 stycznia troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w finałowym etapie międzyszkolnego konkursu „Uroki Wielkopolskiego Parku Narodowego”, który odbył się w siedzibie Muzeum Przyrodniczego WPN w Jeziorach. 

       Zanim została wyłoniona finałowa trójka uczestników, zainteresowani uczniowie naszej szkoły z klas IV, V i VI do końca października 2019 r. mieli za zadanie wykonać ulotkę dotyczącą wpływu śmieci zostawianych przez turystów na przyrodę. Następnie, 5 listopada, przeprowadzony został wewnątrzszkolny test, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą ogólną o Wielkopolskim Parku Narodowym oraz ochronie środowiska w zakresie m.in. segregacji odpadów.  

       11 stycznia 2020 r. do siedziby Muzeum Przyrodniczego Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach przyjechało troje reprezentantów naszej szkoły: Malwina Miecznik z klasy Ve, Jan Rosocki z klasy VIc i Jan Zając z klasy Vc. Wraz z nimi obecny był nauczyciel geografii i przyrody Marcin Nowacki.  

       O godzinie 10.00 odbyło się oficjalne otwarcie wydarzenia, po którym nasi uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań. Tym razem nie brakowało pytań na temat gatunków roślin i zwierząt występujących w sąsiadującym z naszą miejscowością parku narodowym. W przerwie między rozwiązywaniem testu a ogłoszeniem wyników, uczniowie skorzystali z okazji obejrzenia ekspozycji w miejscowym muzeum. Ostatecznie, troje naszych uczniów za uzyskane wyniki otrzymało wyróżnienie, a organizatorzy konkursu przekazali wszystkim dyplomy i pamiątkowe upominki. Warto wspomnieć, że w wydarzeniu udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych położonych na terenie gmin Komorniki i Mosina oraz miast Luboń i Puszczykowo. 

       Organizatorami konkursu byli: Wielkopolski Park Narodowy, Stacja Ekologiczna Jeziory Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Komornikach. 

        

       Marcin Nowacki 

     • Konkurs języka niemieckiego
      • Konkurs języka niemieckiego

       14.01.2020

       3 stycznia 2020 roku odbył się w naszej szkole konkurs języka niemieckiego „Der, die oder das. Das ist die Frage!” dla uczniów klas piątych. W ten sposób uczciliśmy 191. rocznicę urodzin Konrada Dudena, ojca niemieckiej ortografii, filologa i językoznawcy. 

       Ideą konkursu jest propagowanie nauki języka niemieckiego jako drugiego języka obcego w szkole. Zagadnienia obejmowały materiał leksykalny z klasy czwartej i piątej. Uczniowie musieli wykazać się znajomością rodzajników do około 190 rzeczowników. 

       Zwycięzcami zostali: 

       1. miejsce – Jakub Wyspiański z klasy 5d 

       2. miejsce – Kasper Kupczyński z klasy 5b 

       3. miejsce  Hanna Komar z klasy 5f 

       Składamy serdeczne podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego za wsparcie w zakupie słodkości dla uczestników konkursu!  

        

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka niemieckiego! 

       Anna Burdzińska, Katarzyna Kułakowska 

        

        

     • Życzenia świąteczne
      • Życzenia świąteczne

       19.12.2019

       Oczekujemy pierwszej gwiazdki, która jest dla nas wszystkich symbolem świąt Bożego Narodzenia. Z tej okazji chcemy Wam życzyć, żeby razem z tą gwiazdką zajaśniały Wasze twarze i serca w świątecznym czasie, żebyście mogli cieszyć się odpoczynkiem wśród swoich bliskich oraz chwilami wolnymi od zajęć szkolnych. Niech ten świąteczny okres będzie dla Was wyjątkowo radosny!

     • Międzyszkolna Olimpiada Mikołajkowa
      • Międzyszkolna Olimpiada Mikołajkowa

       14.01.2020

       Dzień grudniowy w SP nr 2 debiut sportowy, tak można podsumować 4 grudnia dla reprezentacji naszej szkoły. Wybrani uczniowie z klas 1-3, brali udział w Międzyszkolnej Olimpiadzie Mikołajkowej, po raz pierwszy w jej historii. Przygotowani pod okiem pana Piotra Kostańskiego sportowcy, zawzięcie konkurowali z przedstawicielami innych gminnych szkół. Rozgrzewka wzbudziła ducha walki o zwycięstwo, kibice dopingowali ponad siły wspierając swoje drużyny. Rywalizacja była ostra i wymagała wielkiej sprawności fizycznej, sprytu,prędkości, czasem opanowania i precyzji.

       W sportowym duchu wyłoniono zwycięzców:

       I MIEJSCE SP2 KOMORNIKI

       II MIEJSCE SP1 PLEWISKA

       III MIEJSCE SP1 KOMORNIKI

       IV MIEJSCE SP2 PLEWISKA

       V MIEJSCE SP WIRY

       VI MIEJSCE SP CHOMĘCICE

       Gratulujemy wszystkim wspaniałym drużynom, odwagi, siły, determinacji. BRAWO!!

     • Niewidzialna ulica
      • Niewidzialna ulica

       27.12.2019

       Warsztaty, które pozwolą otworzyć zmysły i choć na moment wczuć się w role osób niewidomych? Uczniowie klasy 6B wraz z wychowawcą 19.12. 2019 odwiedzili Niewidzialną Ulicę, niesamowite miejsce, które na zawsze zmienia postrzeganie rzeczywistości.

       Spacer w ciemnościach okraszony odrobiną słodyczy...

       Dziękujemy za wrażenia i polecamy każdej klasie! 

     • Świąteczny Berlin
      • Świąteczny Berlin

       27.12.2019

       W dniu 12 grudnia br. uczniowie naszej szkoły z klas V-VIII wzięli udział w wycieczce do świątecznego Berlina.

       W programie oprócz zwiedzania miasta, udziału w kiermaszu bożonarodzeniowym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w musicalu dla dzieci i młodzieży pt. „Berlin ist cool”. Żywy język niemiecki, wspaniała scenografia, bajeczne stroje, ciekawe układy taneczne i reakcje młodej publiczności przysporzyły nam wielu wrażeń.

       Oświetlona lampkami świątecznymi ulica Unter den Linden, Brama Branderburska z piękną choinką, kiermasz bożonarodzeniowy przy Potsdamer Platz pachnący piernikami i kiełbasą Bratwurst to typowy klimat przedświątecznej stolicy Niemiec. Uczniowie mieli okazję spróbować smaku jabłek karmelizowanych, bananów w czekoladzie i innych niemieckich słodyczy świątecznych.

       Dziękujemy Wam za udany wyjazd!

       Anna Burdzińska, Katarzyna Kułakowska, Natalia Borycka

     • Pix Programming Challenge
      • Pix Programming Challenge

       27.12.2019

       Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Wielu uczniów z naszej szkoły brało udział w tych rozgrywkach. Konkurs składał się z 3 etapów: eliminacji, półfinałów oraz finałów.

       Do drugiego etapu dostało się aż 9 osób z naszej szkoły, w tym Piotr Jajczyk (klasa 5B), który przeszedł do finału!

       Finał konkursu odbył się 13.12.2019 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie finaliści z całej Polski walczyli o nagrody specjalne.

       W międzyczasie mieliśmy również możliwość testowania nowości na rynku – Planszówki PixBlocks jako najprzyjemniejszego sposobu na naukę programowania bez komputera, dla najmłodszych. Kto wie, może wkrótce takie zestawy pojawią się i w naszej szkole?

     • Dzień Niepodległości w SP2
      • Dzień Niepodległości w SP2

       18.11.2019

       11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

       Nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.

       12 listopada zaś, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Klasa 2a razem ze swoją wychowawczynią, zaprosiła pozostałych uczniów i dyrekcję na ciekawe przedstawienie. Wspólnie śpiewaliśmy i wysłuchaliśmy ciekawostek o ważnych dla naszego kraju Polakach. Uczymy się kochać kraj ojczysty od najmłodszych lat, jak mówią słowa piosenki "Mały Patriota".

        

     • Finał Powiatu Poznańskiego w unihokeju dziewcząt
      • Finał Powiatu Poznańskiego w unihokeju dziewcząt

       19.11.2019

       7 listopada reprezentacja szkoły dziewcząt z rocznika 2005-2006 uczestniczyła w Finale Powiatu Poznańskiego w unihokeju, który odbył się w Paczkowie. Po wygranej w półfinałach zmierzyliśmy się z zawodniczkami gospodarzy: Radzewa oraz Przeźmierowa. Nasze zawodniczki wywalczyły 3 miejsce i niestety nie awansowały do dalszej fazy rozgrywek. Wszystkie zawodniczki dzielnie walczyły, a niektóre akcje bramkarki Emilii Adamczak, spotkały się z uznaniem trenerów i zostaną przez nas na długo zapamiętane.

     • Szkoła Pamięta - wspominamy zmarłych
      • Szkoła Pamięta - wspominamy zmarłych

       19.11.2019

       W dniach 25 - 29.10 uczniowie naszej szkoły odwiedzali okoliczne cmentarze. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności. W ramach akcji uczniowie sprzątali bezimienne i opuszczone groby, zapalali znicze. 

       Klasa 5a dodatkowo udała się na krótki spacer do Ogrodu Pamięci w Komornikach. Odnaleźli pomniki upamiętniające m. in lokację Komornik, Krzyż Jubileuszowy z tablicami Pamięci Ofiar Katynia oraz Pamięci Ofiar Powstania Styczniowego. Zatrzymali się przy steli Weteranów walk o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

       31.11 2019 klasa VII A wspólnie z opiekunami Samorządu Uczniowskiego udała się na mogiły w Lasach Wypalanki k/ Stęszewa, na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, gdzie spoczywa dwa tysiące ofiar. Uczniowie w ciszy i zadumie zapalili znicze i modlili się przy mogiłach.

       Były to cenne lekcje historii dla wszystkich uczniów i dobry sposób na pogłębienie wiedzy na temat naszej ojczyzny.

     • Europejski Tydzień Kodowania
      • Europejski Tydzień Kodowania

       19.11.2019

       W dniach 5-20.10 w naszej szkole odbywał się Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek2019, podczas którego uczniowie klas 0 - 8 brali udział wydarzeniach z zakresu nauki kodowania. Poprzez przeróżne gry, zabawy
       i łatwe do zrozumienia narzędzia, uczestnicy zostali wprowadzeni w podstawy programowania.

       To bardzo ważne wydarzenia dla młodych umysłów, ponieważ  zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

       Kolejne wyzwanie już za rok!

     • Spotkanie z Marcinem Szczygielskim
      • Spotkanie z Marcinem Szczygielskim

       19.11.2019

       11 października br. w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu nasi poloniści – pani Anna Burdzińska i pan Adrian Przyborski uczestniczyli w spotkaniu z Marcinem Szczygielskim, autorem książek młodzieżowych. Rozmowom przyświecały następujące tematy:

       • Kim są bohaterowie Szczygielskiego i w czym mogą nam pomóc?
       • Emocje i potrzeby - z czym borykają się bohaterowie?
       • W jakim języku mówi Weronika, czyli jak Szczygielski napisał książkę o nastolatce dla nastolatków.
       • Nowe technologie w literaturze.
       • Na granicy historii, fantastyki i snu, czyli jak opowiedzieć o sprawach trudnych nie strasząc.
       • Praca autora, czyli jak Marcin Szczygielski pracuje nad swoimi książkami, że tak bardzo trafiają do wyobraźni dzieci (i nie tylko)?

       Spotkanie okazało się bardzo interesujące i niezwykle inspirujące w kontekście procesu nauczania, a sam autor wyraził swoją sympatię w dedykacji dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

     • Dzień Chłopaka w SP2
      • Dzień Chłopaka w SP2

       20.11.2019

       W dniu 30.09.2019 Samorząd uczniowski zorganizował Dzień Chłopaka. Ogłoszony został konkurs na najbardziej niepowtarzalną fryzurę lub przebranie. Liczyła się inwencja twórcza i kreatywne podejście do tematu. Trzeba przyznać, że pomysłowość uczniów nie zna granic!

     • Sprzątanie Świata
      • Sprzątanie Świata

       19.11.2019

       Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję zbierania śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

       „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

     • Debata przedwyborcza
      • Debata przedwyborcza

       20.11.2019

       25. 09.2019 odbyła się debata przedwyborcza. Debata miała na celu przedstawienie kandydatów startujących do samorządu uczniowskiego. Tym sposobem chcieliśmy ułatwić  wyborcom podjęcie decyzji. Debata została podzielona na dwie części. W pierwszej każdy kandydat w ciągu 1 minuty przedstawiał siebie oraz swoje hasło wyborcze. W drugiej zaś  części (trwającej również 1 min), kandydaci przedstawiali swoje super pomysły na szkołę z realnym planem założenia.

     • Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych
      • Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

       19.11.2019

       23 września w Komornikach, na  stadionie przy ul. Jeziornej odbyły się zawody gminne  w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych. Eliminacje te  miały za zadanie wyłonić reprezentantów do finału powiatu poznańskiego. Nasza sztafeta dziewcząt starszych oraz młodszych zajęła pierwsze miejsca i tym samym zapewniła sobie awans do dalszego etapu. Starszym chłopcom niewiele zabrakło i zajęli 2 miejsce, ustępując tylko SP1 w Komornikach. Natomiast młodsi muszą jeszcze trochę popracować nad kondycją.  Jak co roku, finału powiatu poznańskiego odbywa się w Kórniku.

     • SPOTKANIE Z DYREKTOREM SZKOŁY
      • SPOTKANIE Z DYREKTOREM SZKOŁY

       22.08.2019

        

        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach

       zaprasza

       Rodziców i Uczniów

       klas edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolej (0-III)

       oraz klas 4

       na spotkanie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2019/2020

       w dniu 28.08.2019 r. o godz. 17:00

        

       Program spotkania:

       1. wejscie rodziców i dzieci do szkoły od ul. Polnej- budynek A.

       2. Zaprowadzenie dzieci do sal edukacyjnych na spotkanie z wychowawcą klasy ( opieka na czas spotkania rodziców z dyrektorem szkoły).

       3. 17:15- spotkanie rodziców z dyrektorem szkoły w auli szkolnej- II piętro budynek B.

       4. 18:00- odebraniue dzieci przez rodziców.

        

       W trakcie spotkania nastąpi uzupełnianie i aktualizacja

       1. składanej przy zapisach dokumentacji ( brakujące kserokopie aktu urodzenia, zdjęcia na legitymację szkolną)

       2. deklaracji do korzystania ze świetlicy szkolnej ( klasy I-III), wydłużonego pobyt dziecka ( oddział 0),

       3. deklaracja korzystania z obiadów w szkolnej jadalni

        

     • Świętujemy Dwudziestkę Gimnazjum
      • Świętujemy Dwudziestkę Gimnazjum

       03.04.2019

       Świętujemy Dwudziestkę Gimnazjum smiley

       Mamy zaszczyt zaprosić Wszystkich, których los kiedykolwiek połączył z Gimnazjum im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach na wspólne świętowanie z okazji okrągłej „Dwudziestki” jego działalności. Czekamy na Absolwentów, Uczniów, Nauczycieli i Pracowników w sobotę 8 czerwca oraz niedzielę 9 czerwca 2019 r.

       Program Dwudziestki:

       8.06.2019r.

       1. Od godziny 15:00 do 17:00 hala sportowa GOSiR w Komornikach, ul. Polna
       • słów kilka powitania,
       • krótka historia Gimnazjum,
       • koncert w wykonaniu nauczycieli, uczniów i absolwentów,
       • czas na rozmowy, spotkania po latach, kawę w szkolnych kawiarenkach i sentymentalny spacer po salach lekcyjnych.

        

       1. Od godziny 19:00 do 24:00 dla osób pełnoletnich pole piknikowe na terenie Delicjusza (Trzebaw)
       • Wspólna zabawa, biesiadowanie, ognisko, tańce
         

       Koszt spotkania na polu piknikowym to 110 zł. od osoby, w ofercie przewidziana jest konsumpcja w czasie trwania imprezy, soki, kawa i herbata.

       Liczba uczestników imprezy przewidziana jest do 500 osób, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

        

        

       9.06. 2019 r.

       1. O godz. 11:15 w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Komornikach odprawiona zostanie msza święta
        w intencji całej społeczności Gimnazjum.

        

       Szczegółowe informacje dotyczące Dwudziestki będą zamieszczane na bieżąco na stronie szkoły www.sp2k.pl
       w zakładce Dwudziestka,

       Wpłaty za udział w imprezie będzie można dokonać na subkonto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2
       w Komornikach (nr zostanie udostępniony w odrębnej informacji) do dnia 15.05.2019r.

       Udział w spotkaniu w Delicjuszu należy zgłaszać na adres mailowy dwudziestka@sp2k.pl  do 15.05.2019r. z potwierdzeniem wpłaty.

        

        Zapraszają

       Organizatorzy
        

  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • E-mail szkoły
    • sekretariat@sp2k.pl
    • Telefon
    • 61 810 77 26
    • Adres szkoły
    • Pocztowa 30
    • Dyrektor
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Wicedyrektorzy
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Administrator www
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Administrator Librusa
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia