• Aktualności

     • Świąteczne Kartki Dobroczynne
      • Świąteczne Kartki Dobroczynne

       26.11.2021

       Nasza szkoła włączyła się do kampanii charytatywnej "Świąteczne Kartki Dobroczynne”! 

       Wspólnie możemy sprawić, że świat dookoła będzie piękniejszy i radośniejszy. I to podwójnie! 

       Pierwszy raz, gdy dzięki zebranym funduszom uda się pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda, a drugi raz, gdy kartka z ciepłym słowem dotrze do kogoś bliskiego na święta. 

       Pomagając - wróćmy do pięknego zwyczaju wysyłania tradycyjnych, świątecznych kartek.

       Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu p. Elżbietą Dorną

        

     • Czytanie łączy pokolenia
      • Czytanie łączy pokolenia

       25.11.2021

       W bibliotece szkolnej zorganizowano akcję czytelniczą pn.”Czytanie łączy pokolenia”. Realizacją przedsięwzięcia zajęła się pani Anna Kubasińska-Cynarzewska.

       Celem wydarzenia było propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Wszyscy dobrze wiemy, że wspólne czytanie rozwija wyobraźnię naszych dzieci, buduje wzajemne poczucie bliskości, wzbogaca słownictwo pokazuje, że czytanie może być dobrą wspólną zabawą oraz mądrym sposobem na spędzenie czasu wolnego.

       Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną czytano w formie online. Do wspólnego czytanie uczniowie, wśród których znaleźli się: Mateusz Szafrański, Bartłomiej Mizerski, Olga Gudynowska, Jakub Kaczmarzewski i Aleksandra Matluch zaprosili swoich  rodziców i nagrywali efekt wspólnych działań. Wszystkie nagrania zostały zmontowane przez Igora Starkowskiego i można je zobaczyć i wysłuchać na szkolnej stronie internetowej.

     • Żywa okładka - konkurs fotograficzny
      • Żywa okładka - konkurs fotograficzny

       17.11.2021

       W bibliotece szkolnej rozstrzygnięto II Konkurs Fotograficzny pn. ”Żywa okładka”. Przedmiotem konkursu było wykonanie autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej książki, uczniowie mieli zaprojektować żywą okładkę swojej ulubionej książki.  W konkursie wyłoniono następujących zwycięzców:

       I miejsce: Leon Styperek z kl. 3a za wykonanie okładki do biografii Roberta Lewandowskiego „Lewy”

       II miejsce: Zuzanna Witt z kl. 2b, która przygotowała żywą okładki do baśni o małej syrence.

       III miejsce: Dawid Gołębiewski z klasy 7a za żywą okładkę „Pandemii” Pawła Kapusty

       Wyróżniono również zaangażowanie Miłosza Gołębiewskiego z kl. 7a za okładkę do książki „Hulajnoga. 11 trików Ridera”. 

       Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. „Żywa okładka książki” oraz nauczycielom i rodzicom, którzy w specjalnym plebiscycie pomogli w wyłonieniu zwycięzców. 

       Rafał Błaszczyk

       Nauczyciel bibliotekarz

     • Szkoła Myślenia Pozytywnego
      • Szkoła Myślenia Pozytywnego

       15.11.2021

       Nasza szkoła przystąpiła do Programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”, realizowanego w ramach projektu Myślę Pozytywnie, który wdrażać będziemy w roku szkolnym 2021/2022. Program został stworzony i realizowany od 2016 r. przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej, z którą w ramach projektu będziemy współpracować. Głównym celem tego Programu jest kompleksowe wsparcie dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat.

     • Koncert pieśni patriotycznych
      • Koncert pieśni patriotycznych

       15.11.2021

       Uczniowie klas 1-3 z nauczycielkami i dyrekcją placówki wybrali się do Centrum Tradycji i Kultury na „Śpiewanki patriotyczne”. Nie tylko społeczność szkolna uczestniczyła w tym wydarzeniu. Dzieci zaprosiły babcie, dziadków, seniorów ze stowarzyszenia „Aktywni Razem”. Nie mogło zabraknąć akcentów patriotycznych – uczestniczy wydarzenia otrzymali biało-czerwone kotyliony, chorągiewki, teksty pieśni. Zaczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, potem poszczególne grupy uczniów wykonywały powszechnie znane pieśni. Słuchacze nie kryli wzruszenia.

     • Szkoła do hymnu
      • Szkoła do hymnu

       13.11.2021

       10 listopada o godz.11.11, w ramach akcji "Szkoła do hymnu" we wszystkich klasach naszej szkoły rozległy się dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Aby uczcić Święto Niepodległości uczniowie odśpiewali 4 zwrotki, a jak to wyglądało u najmłodszych uczniów można zobaczyć na filmie.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
      • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

       11.11.2021

       Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacania wyobraźni.  Pomagają rozpoznawać emocje,  wspierają rozwój dzieci. Obcowanie z nimi wspomaga kreatywność, poszerza zasób słownictwa. Okazją do spotkania z baśniami i bajkami był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  

       W szkolnej bibliotece także uczciliśmy ten dzień. Każdy z uczniów mógł przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Zaproszenie szkolnego bibliotekarza do wspólnej zabawy przyjęły klasy: 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami.

       Każda z tych klas brała udział w przeprowadzanych przez Pana Nietoperza (w tę rolę wcielił się sam nauczyciel bibliotekarz Rafał Błaszczyk)  zabawach, quizach, różnego rodzaju grach , zagadkach o tematyce przeróżnych bajek. Były także zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. To był niezwykły dzień – pełen radości i fantazji, dlatego też czas w szkolnej bibliotece minął szybko i wesoło.

     • Różaniec z darów jesieni
      • Różaniec z darów jesieni

       02.11.2021

       Zakończył się miesiąc październik i jednocześnie konkurs, pt. "Różaniec z darów natury".

       Wyróżnione prace należą do uczniów:

       1. Stanisław Katafiasz 1a

       2. Patryk Strug 1b

       3. Barbara Kapryszyn 1d

       4. Kacper Stefaniak 1d

       5. Marysia Jankowska 2a

        

       Gratuluję laureatom, jak również wszystkim uczestnikom konkursu. Prace można podziwiać w galerii pod postem

       Zachęcam ponadto do codziennego odmawiania pięknej modlitwy różańcowej. Katecheta, Przemysław Kozioł

     • Światowy Dzień Zwierząt
      • Światowy Dzień Zwierząt

       20.10.2021

       Serce dla zwierząt.

       Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypadał na 4 października, nasza szkoła postanowiła zorganizować zbiórkę darów na rzecz lokalnego schroniska dla zwierząt. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, a rozmiar zbiórki przeszedł wszelkie oczekiwania pomysłodawców. Dla zwierzaków schroniska w Dopiewie przekazano karmę, koce, akcesoria i zabawki. Mamy nadzieję, że pomogą one przetrwać podopiecznym schroniska najtrudnieszy czas - zimę. Przy okazji - zachęcamy do adopcji zwierzaków!

       Dziękujemy za Wasze serca, empatię i wyjątkową aktywność!

       Opiekunowie zbiórki:

       Magdalena Czapla- Szałek, Kinga Tomaszewska:

     • Dzień Edukacji Narodowej
      • Dzień Edukacji Narodowej

       13.10.2021

       14 października to szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Z tej okazji uczniowie przygotowali niezmiernie miłą niespodziankę, z której szczegółami możemy zapoznać się poniżej:

       Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację i wychowanie dzieci i młodzieży.

     • Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim
      • Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

       06.10.2021

       Z okazji rozpoczynającego się w październiku Miesiąca Bibliotek Szkolnych, przy współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Komorniki zaprosiliśmy do naszej szkolnej biblioteki, pana Łukasza Wierzbickiego - pasjonata podróży a przede wszystkim autora książek dla dzieci, dorosłych i wspaniałego człowieka. Z autorem spotkały się dzieci klas drugich i trzecich oraz młodzież klas siódmych. Dla każdej z grup Łukasz Wierzbicki przedstawił i przybliżył różne książki. Należy tutaj dodać, że książki naszego poznańskiego gościa oparte są na prawdziwych przygodach i wydarzeniach.

       Młodsi uczniowie mogli poznać osobę Kazimierza Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze, usłyszeli też historię o niedźwiedziu Wojtku, który podczas II wojny światowej służył w Armii Andersa, a także opowieść o Aleksandrze Dobie, Polaku, który jako jedyny przepłynął kajakiem przez Atlantyk do Ameryki.  Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych zdjęć, atakowały ich wielkie ryby, ryczały słonie, huczał ocean, a na twarzach mieli nawet krople słonej wody (ze spryskiwacza).

       Młodzież mogła natomiast posłuchać opowieści o najnowszej książce „Drzewo” będącej zbiorem mitów słowiańskich. Prezentując treść tych najstarszych z naszych opowieści, inspirowanych przyrodą, magią i tajemnymi mocami nasz gość zwracał uwagę na ich związek ze współczesnymi bohaterami literatury czy filmu. Wskazywał, że każdy z nas ma swoje talenty i zdolności, musi tylko znaleźć inspirację, by je rozwinąć, aby stać się bohaterem własnego życia.

       Dzięki aktorskim zdolnościom pana Łukasza Wierzbickiego oraz licznym rekwizytom dzieci i młodzież uczestniczyły w spotkaniu z dużym zainteresowaniem. Pod koniec mogły zadawać pytania oraz kupić książki z autografem pisarza.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
      • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

       04.10.2021

       29 września obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Obchody tego dnia zainicjowała także szkolna biblioteka SP2 w Komornikach pod hasłem „Czytamy z sercem”. Warto wspomnieć, że święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

       W ramach akcji do biblioteki został zaproszony specjalny gość Pluszowy Miś, który w rozmowie z bibliotekarzem, panem Rafałem Błaszczykiem przypomniał uczniom co należy robić, aby dobrze zadbać o swoje serce.

        Następnie wszyscy wysłuchali treści książki pt.: „Ktoś” autorstwa Aleksandry Chmielewskiej To opowieść o początkach przyjaźni dwóch dziewczynek — Małgosi oraz chorującej na serce Madzi. Bohaterki starają się obserwować innych, a następnie pomagać im w rozwiązywaniu problemów i odzyskiwaniu utraconego uśmiechu.

       Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród młodszych uczniów.

     • Zerówkowy konkurs COVIDowy
      • Zerówkowy konkurs COVIDowy

       30.09.2021

       Przez cały wrzesień dzieci klas 0a, 0b, 0c, ze zmiany popołudniowej uczestniczyły w konkursie „Jak sobie radzę z koronawirusem”. Wdrażały i utrwalały nawyki DDM ( Dystans, Dezynfekcja, Maseczka), aby uchronić się od zarażenia chorobą. Wszystkie grupy zaprezentowały wysoką wiedzę w quizie i zdobyły pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymały słodki poczęstunek. 

     • Sprzątamy naszą gminę!
      • Sprzątamy naszą gminę!

       30.09.2021

       W najbliższy weekend ruszamy w gminę z misją "sprzątanie". Każdy mieszkaniec może się przyłączyć i pozbierać śmieci w swojej okolicy.

       Warto przypomnieć, że podczas ostatniego Sprzątania Świata zebraliśmy razem ponad 7 ton śmieci.

       Jak widać jest to potrzebna i ważna akcja dla Nas wszystkich. Zachęcamy do udziału w akcji.

        

       Kiedy i gdzie sprzątamy

       Sobota, 2 października 2021r.godz. 10.00

       Komorniki - parking przy lesie, narożnik ul. Stawnej i Podleśnej

       Plewiska - remiza OSP, ul. Grunwaldzka 565

        

       Sobota, 9 października 2021r.

       godz. 10:00

       Chomęcice - parking przy stawie na rogu ul. Poznańskiej i Stęszewskiej

        

       Niedziela, 10 października 2021r.

       godz. 12:00

       Wiry - boisko Orlik, parking przy ul. Dworcowej

        

       Dodatkowych informacji udzielają sołtysi oraz Wydział Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Komorniki, tel. 61 8100 635.

       Uczestnicy akcji otrzymają worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne.

        

       Zwracam się z prośbą o udostepnienie powyższej informacji jak najszerszej grupie odbiorców.

        

       Posprzątajmy razem naszą gminę!

  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • Telefon
    • 61 810 77 26
    • Adres szkoły
    • Pocztowa 30
     62-052 Komorniki
     Poland
    • Dyrektor
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Wicedyrektorzy
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Administrator www
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Administrator Librusa
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia