• Relacją z kangura matematycznego

17.05.2023

Dnia 16.03.2023 r. odbył się Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR.

Wyniki konkursu:

bardzo dobry:

JAN PUCHALSKIDOLATA ANIELA

wyróżniony:

KAROLINA FRANKIEWICZ,

MAGDALENA DUBAS

EWELINA URBANEK

ZUZANNA TRACZ

TYMOTEUSZ KASPRZAK

GABRIELA LECHNA

MARTYNA BALAWAJDER

ANNA TRACZ

MALWINA MIECZNIK

WOJCIECH KARAŚ

Wyniki dostępne u nauczycieli matematyki.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Muzyczne Sukcesy naszych uczennic

17.05.2023

12 maja odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "I can sing".Uczennice naszej szkoły doskonale zaprezentowały swój wokalny talent, zdobywając czołowe miejsca.

I miejsce w kategorii klas 6-8 zajęła Lilianna Świątkowiak

II miejsce w kategorii klas 7-8 zajęła Amelia Graczyk

Na tym sukcesy się nie kończą, 16 maja w CTK w Komornikach odbył się Powiatowy Konkurs Wokalny

"Moja ulubiona Piosenka". Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice, które pięknie zaprezentowały swoje wokalne umiejętności, wykonując ulubione utwory.

Jury przyznało następujące nagrody:

II miejsce- Amelia Graczyk w kat.klas 7-8

II miejsce- Lilianna Świątkowiak w kat.klas 5-6

Julia Iwachów- wyróżnienie w kat.klas 3-4

Oliwia Zielińska- dyplom za udział w kat.klas 1-2

Ogromnie gratulacje!

• Międzyszkolne Potyczki Biblioteczne

15.05.2023

W Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach spotkały się trzyosobowe drużyny uczniów z czterech szkół z terenu Gminy Komorniki (SP1 Plewiska, SP2 Plewiska, SP2 Komorniki i SP Wiry), aby wziąć udział w I Międzyszkolnych Potyczkach Bibliotecznych.

Drużyny złożone z uczniów klas 5 i 6 rywalizowały w 7 konkurencjach: test znajomości dwóch bajek Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli” i „Paweł i Gaweł”, „Kto pierwszy, ten lepszy”-konkurencja ze słownikami, rebusy literackie, krzyżówka ortograficzna, kalambury frazeologiczne, znajomość fragmentów książek oraz recytacja wybranego wiersza Aleksandra Fredry.

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwało jury w składzie: pani Sylwia Fuhrman-Komar (pedagog specjalny) oraz pani Sonia Szymańska (bibliotekarka ze Biblioteki Publicznej). Pomysłodawcą i organizatorem potyczek był pan Rafał Błaszczyk, nauczyciel bibliotekarz  SP2 w Komornikach.

Nagrody ufundowała dyrekcja SP2 w Komornikach oraz Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki, a poczęstunek Rada Rodziców.

Zwycięzcą I Międzyszkolnych Potyczek Bibliotecznych 2023 została drużyna Szkoły Podstawowej w Wirach.

Laureatom konkursu gratulujemy, wszystkim konkursowiczom dziękujemy za udział, a ich opiekunom za pomoc i zachętę do podjęcia czytelniczo-bibliotecznego wyzwania. Do zobaczenia za rok w komornickiej Dwójce.

• Zdrowo rosną

04.05.2023

Klasy 1-3 wzięły udział w akcji ogrodniczej "Zdrowo rosną". W jej ramach otrzymaliśmy pakiety edukacyjne (nasiona, doniczki, ziemię ogrodową). Pięknie wysialiśmy koper, a teraz czekamy na efekty naszej pracy. Uprawa roślin to świetna zabawa! Organizatorem akcji jest firma "Legutko".

• Czyściochowa Akademia w Szkole

04.05.2023

Klasa 1a wzięła udział w programie "Czyściochowa Akademia". W ramach tego projektu przyswajaliśmy wiadomości i umiejętności z zakresu higieny, zorganizowaliśmy klasowy turniej wiedzy, a także zgłosiliśmy prace w ramach konkursu "Gąbka jak ze snu".

Udało nam się wygrać bon o wartości 500 zł na zakup artykułów higienicznych i pielęgnacyjnych dla dzieci. Sponsorem nagrody jest firma Rossmann.