• Aktualności

     • Mistrz Szachownicy
      • Mistrz Szachownicy

       07.06.2021

       01.06.2021r. odbył się II Szkolny Turniej Szachowy "Mistrz Szachownicy". Z dużym sentymentem i radością zorganizowane były tegoroczne rozgrywki, bo długo wyczekiwane.

       Szkoła jak zwykle mogła liczyć na współpracę ze "swoimi" absolwentami w rolach sędziów, co nas szczególnie cieszy.  Do turnieju przystąpiło 27 śmiałków w 3 kategoriach wiekowych: klasy 0-3, klasy 4-5, klasy 6-8, z których wyłoniono najlepszych graczy. Dobre humory, pozytywne nastawienie i bardzo przyjemna atmosfera potęgowana była również obchodami tego szczególnego dnia, jakim jest Dzień Dziecka. Każde dziecko oprócz próby sił z przeciwnikiem, obdarowane zostało czymś na osłodę 🙂. 

       W najmłodszej grupie wiekowej zwycięzcą został Oskar Kędziora, a zaraz po nim świetnie spisała się Zosia Morzyńska, w środkowej grupie tytuł najlepszego zdobył Jakub Mirek, a stopień niżej uplasował się Aleksander Mikulski. I tu nastąpił mały "fikołek" turniejowy, bo Kuba zadeklarował chęć zmierzenia się z rywalami z grupy starszej.  I świetnie sobie poradził.

       Wyniki najstarszej kategorii to: Patryk Stronka - zwycięzca oraz właśnie Jakub Mirek, krok za Patrykiem!!!

       Wszystkim szachistom serdecznie dziękuję za udział i gratuluję, jesteście świetni, a najlepszym gratuluję podwójnie 🙂.

       Za rok wracamy z nową edycją, więc nie próżnujcie. A dla sędziów mam szczególne podziękowania: Janku, Marcinie, Kamilu, dziękuję, że zawsze mogę na Was liczyć!

       organizator

       Justyna N.

     • Dzień Mamy w oddziale 0A
      • Dzień Mamy w oddziale 0A

       27.05.2021

       Dzień Matki to święto, które przypomina jak ważne w naszym życiu są nasze Mamy. Aby całym sercem podziękować swoim mamom za ten ogromny dar miłości dzieci z oddziału 0A przygotowały piękną piosenkę oraz występ muzyczny. Zachęcamy do obejrzenia:

     • Pióra w dłoń!
      • Pióra w dłoń!

       24.05.2021

       Dbamy również o naszych uczniów, którzy w tym tygodniu zdają egzamin ósmoklasisty. Życząc szczęścia, zachęcamy ich do skorzystania ze specjalnego poradnika "na ostatnią chwilę przed egzaminem", przygotowanego przez Agnieszkę Spigarską-Linde z grupy "Digitalni i Kreatywni Nauczyciele z Pasją".

     • Poziom wiedzy o smogu wzrasta!
      • Poziom wiedzy o smogu wzrasta!

       16.05.2021

       W ostatnich tygodniach społeczność naszej szkoły miała kolejną okazję do rozwijania swojej wiedzy na temat powstawania, szkodliwości oraz sposobach zapobiegania zanieczyszczeniom powietrza, przede wszystkim w postaci smogu. Grupa nauczycieli w sposób zdalny uczestniczyła w szkoleniu „Klimat się zmienia, zmień sposób myślenia - edukacja w zakresie zmian klimatu” prowadzonym przez ekspertów z Edukacyjnej Sieci Antysmogowej NASK oraz Instytut Ochrony Środowiska PIB. Natomiast w drugi weekend maja uczniowie otrzymali zaproszenie do zaangażowania się w transmitowany przez internet Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, podczas którego odbyły się lekcje i pokazy naukowe dotyczące smogu zatytułowane: „Co wisi w powietrzu?”, „Jak działa miernik zanieczyszczenia powietrza?” oraz „Czy na pewno nie palisz?”.

       W budynku szkoły przygotowana została gazetka dotycząca skutków zanieczyszczenia powietrza oraz sposobom ich zapobiegania. Uczniowie mogą z niej także dowiedzieć się, gdzie na bieżąco znaleźć dane pomiarów stanu atmosfery w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Ponadto, dzięki staraniom szkolnego koordynatora programu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej, nauczyciela geografii i przyrody p. Marcina Nowackiego, szkoła wzbogaciła się  w zestaw doświadczalny, który będzie mógł być wykorzystywany w czasie zajęć lekcyjnych. Ma to związek z realizacją przez społeczność naszej szkoły projektu Klimada 2.0 „Baza wiedzy o zmianach klimatu i adaptacji do ich skutków oraz kanałów jej upowszechniania w kontekście zwiększania odporności gospodarki, środowiska i społeczeństwa na zmiany klimatu oraz przeciwdziałania i minimalizowania skutków nadzwyczajnych zagrożeń”.

     • Tydzień Ulgi w SP2
      • Tydzień Ulgi w SP2

       12.05.2021

       Już niebawem wszyscy spotkamy się w naszej szkole. Z jednej strony radość, z drugiej lekki strach. My to wiemy i rozumiemy. W najbliższym tygodniu (17-24.05) zapomnijcie o kartkówkach, klasówkach i pracach domowych. Ogłaszamy #tydzieńulgi

       Będzie to czas, który spędzimy na odbudowaniu relacji, poczuciu wspólnoty, integracji, na rozmowy inne niż o szkole. Chwila oddechu od wymagań i presji! Pozdrawiamy Was i czekamy na wspólne spotkanie!

     • Na patriotyczną nutę
      • Na patriotyczną nutę

       03.05.2021

       Pieśni patriotyczne od zawsze towarzyszyły najważniejszym wydarzeniom naszej historii, krzewiły ducha polskości, wskrzeszały pamięć o dawnych bohaterach, w czasach klęsk przypominały o zwycięskich bitwach, często zagrzewały do boju, bywały modlitwą. Dbajmy o upamiętnienie ważnych wydarzeń dla naszej Ojczyzny także poprzez śpiew. Piosenka: "Flaga" w wykonaniu Olimpii z klasy 7.

     • Wyniki KONKURSU WIELKANOCNEGO dla zeróweczek
      • Wyniki KONKURSU WIELKANOCNEGO dla zeróweczek

       26.04.2021

       Dnia 22 kwietnia 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu. Jury w składzie Izabela Adamczyk, Mariola Babst oraz Anna Szafrańska,  wybrało najpiękniejsze wielkanocne dekoracje i  wyłoniło laureatów konkursu:

       I miejsce -  Maksym Lebid kl. 0a

       II miejsce- Julia Wacław kl. 0c

       III miejsce- Magdalena Dubas kl. 0b

       Wyróżnienia:Maurycy Banach kl. 0a, Amelia Dolata kl. 0a, Bruno Gallo kl. 0a, Stanisław Katafiasz kl. 0a, Filip Kuta kl. 0a, Leon Leśniczuk kl. 0a, Miłosz Prymula kl. 0a, Aleksandra Szcześniak kl. 0a, Ksawery Tylisz kl. 0a, Anna Błaszczyk kl. 0b,  Karolina Frankiewicz kl. 0b, Maja Jakubowska kl. 0b, Maja Jankowska kl. 0b, Jagoda Kostka kl. 0b, Maja Kurasińska kl. 0b, Antoni Pawlak kl. 0b, Zofia Pióro kl. 0b, Artem Skiba kl. 0b, Barbara Skibińska kl. 0b, Maja Szypulska kl. 0b, Kostiantyn Baliuk kl. 0c, Maja Kasprzak kl. 0c, Maja Kazimierska kl. 0c, Antoni Witkowski kl. 0c.

       Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Wybór był niesłychanie trudny, ponieważ wszystkie prace były na wysokim poziomie.

       Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

     • Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
      • Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

       23.04.2021

       Do 30 września 2021 roku trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

        

       Tradycyjnie raz na 10 lat Główny Urząd Statystyczny pyta mieszkańców Polski „ilu nas jest”, „kim jesteśmy”, „jak żyjemy” oraz o inne istotne kwestie związane z funkcjonowaniem społeczeństwa. Dane zebrane podczas spisu służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów oraz gmin.

       Spisem objęci są:

       • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
       • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

       Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną. Podstawą prawną przeprowadzenia spisu jest ustawa o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

       W tym trudnym okresie pandemii tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest SAMOSPIS INTERNETOWY, którego można dokonać na interaktywnym formularzu dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl. Dzięki aplikacji spisowej można się spisać wygodnie i bezpiecznie w domu o dowolnej porze. Aplikacja spisowa będzie dostępna do końca spisu.

       Spisu wszystkich osób będących we wspólnym gospodarstwie domowym może dokonać jedna osoba. Przystępując do samospisu należy przygotować numery PESEL wszystkich spisywanych osób oraz posiadać informacje dot. między innymi: wykształcenia, sytuacji zawodowej, mieszkania (metraż, ogrzewanie, data wybudowania budynku itp.). Dane podajemy na dzień 31 marca 2021 roku.

       Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktu spisowego przygotowanego w Urzędzie Gminy Komorniki (stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu, czynne w godzinach pracy Urzędu), który będzie czynny w zależności od sytuacji epidemicznej. Wizytę w Urzędzie należy poprzedzić telefonem pod numerem – 61 8100 635, celem ustalenia terminu.

       Spisać można się również na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem – 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00.

       Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania. Z mieszkańcami, którzy nie spiszą się samodzielnie, od 4 maja będą kontaktować się telefonicznie rachmistrzowie spisowi.

       Osoby pełnoletnie, które dokonały samospisu internetowego za pośrednictwem aplikacji spisowej mogą wziąć udział w „Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021”. Wystarczy zachować wiadomość z 10 - znakowym kodem potwierdzającym dokonanie samospisu. Do wygrania są m.in karty podarunkowe, sprzęt elektroniczny czy samochód.

       W przypadku pytań dotyczących spisu na terenie gminy Komorniki, prosimy o kontakt z Gminnym Biurem Spisowym w Komornikach pod numerem telefonu 61 8100 635.

        

       informacji o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 można uzyskać na stronie internetowej spis.gov.pl oraz dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

        

        

     • Akcja "Zaczytana Dwójka"
      • Akcja "Zaczytana Dwójka"

       21.04.2021

       W związku z przypadającym 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, a także majowym Tygodniem Bibliotek i obchodzonym 8 maja Dniem Bibliotekarza,  biblioteka szkolna rozpoczyna wielką akcję czytelniczą pn.: "Zaczytana Dwójka".  

       Celem tej akcji jest promowanie czytelnictwa w szkołach  wśród dzieci i młodzieży.  

       W ramach przedsięwzię­cia będziemy organizować wspólne inicjatywy: konkursy plastyczne, informatyczne, czytelnicze, a także fotograficzne. 

       Nasza akcja to także świetna okazja do niestandardowej promocji i działań kreujących pozytywny wizerunek naszej szkoły. 

       Projekt będzie realizowany w dwóch terminach: 

       I TERMIN – 23 kwietnia 2021 r. – 20 maja 2021 r. 

       1. Konkurs czytelniczy ze znajomości lektur „ Szkolny Mistrz Czytelnictwa” (osoby odpowiedzialne: w klasach 1-2 - p. Sylwia Jasińska, w klasach 3 - p. Agnieszka Zbaracka i p. Karin Nawrocka, w klasach 4-8 p. Kinga Jaworska i p. Karolina Cicha). 

       2.Konkurs dla uczniów, na napisanie recenzji ulubionej książki (osoba odpowiedzialna: w klasach 4-8 p. Kamila Pruszak-Posłuszny). 

       3. Konkurs informatyczny „Tworzymy autorski komiks” (osoba odpowiedzialna: p. Anita Chmielewska). 

       4. Konkurs fotograficzny „Żywa okładka” (osoba odpowiedzialna: p. Rafał Błaszczyk) 

        

       II TERMIN – 1 września 2021 r. – 15 października 2021 r. 

       1.  Konkurs fotograficzny „Żywa okładka”- kontynuacja 

       2. Konkurs plastyczny „Zaczytana szkoła”( osoby odpowiedzialne: w klasach 1-3-  p.Małgorzata Bińczyk, p. Dorota Drożdżyńska, p. Małgorzata Kowalczyk, p. Anna Prościak). 

       3. Zorganizowanie przez nauczycieli, uczniów i ich rodziców dnia wspólnego czytania „Czytanie łączy pokolenia”  (osoba odpowiedzialna: p. Anna Kubasińska-Cynarzewska). 

     • Akcja Taneczna
      • Akcja Taneczna

       13.04.2021

       29 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji zabraszamy do zabawy!

       Podejmijmy wyzwanie i dołączmy do #JerusalemaDanceChallenge.

       Już dziś wybierz najwygodniejszy dla Ciebie filmik instruktażowy i zacznij naukę układu tanecznego. Jerusalema to afrykański utwór, który przekroczył granice i połączył ludzi na całym świecie!

       Wyraź swoje emocje i dziel się z innymi pozytywną energią poprzez taniec! Możesz tańczysz wszędzie, pamiętając o odpowiednim dystansie.

       Nagrania wysyłamy na adres: jmackowiak@sp2k.pl do 24.04

     • Oferta pracy
      • Oferta pracy

       12.04.2021

       OGŁOSZENIE

        

       Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 

       im. Edwarda hr. Raczyńskiego

       w Komornikach

        

       zatrudni konserwatora/ rzemieślnika

        

        

       1. Opis stanowiska:
       • Wymiar czasu pracy: 1 etat

        

       1. Wymaganie:
       • Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania w pełni

        z praw publicznych

       • Wykształcenie co najmniej podstawowe
       • Umiejętność wykonywania czynności na powierzonym stanowisku
       • Umiejętność pracy w zespole
       • Dyspozycyjność, odpowiedzialność, rzetelność

        

       1. Wymagane dokumenty:
       • Podanie
       • CV z przebiegiem pracy zawodowej

        

       1. Termin i miejsce składania dokumentów:
       • Dokumenty należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Oferta pracy na stanowisko konserwator/rzemieślnik” w szkole przy ul. Pocztowej 30

       w Komornikach lub przesłać na e-mail: sekretariat@sp2k.pl

        

       • adres szkoły:

       Szkoła Podstawowa nr 2

       im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach

       ul. Pocztowa 30

       62-052 Komorniki

       Tel. 61 8107 726

     • Kartka dla Medyka
      • Kartka dla Medyka

       11.04.2021

       Serdeczne podziękowania dla uczniów klas 1-3, którzy przygotowali kartki wdzięczności dla medyków, seniorów. Kartki zostały wysłane do Szpitala przy ulicy Szwajcarskiej na oddział covidowy, oraz do Lisówek do Domu Seniora.

     • Bukiety wielkanocne
      • Bukiety wielkanocne

       02.04.2021

       W każdym niemieckim domu w Wielkanoc nie może zabraknąć świątecznego bukietu zielonych gałązek przybranych kolorowymi wydmuszkami jajek. Kolorowymi pisankami przystrajane są także krzewy i drzewa w ogrodach.

       Na lekcjach języka  niemieckiego uczniowie poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne naszych zachodnich sąsiadów.

  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • Telefon
    • 61 810 77 26
    • Adres szkoły
    • Pocztowa 30
     62-052 Komorniki
     Poland
    • Dyrektor
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Wicedyrektorzy
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Administrator www
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Administrator Librusa
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia