• Aktualności

     • Międzyszkolny Turniej Warcabowy
      • Międzyszkolny Turniej Warcabowy

       18.05.2022

       Tymoteusz Kasprzak i Nikodem Radliński reprezentowali naszą szkołę na turnieju warcabowym w Wirach. Chłopacy zajęli odpowiednio IV i VI miejsce. Tym razem nie udało nam się zdobyć podium, ale jesteśmy z Was dumni i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. 

       Szkolny koordynator konkursu, Sylwia Jasińska

     • Kangur Matematyczny
      • Kangur Matematyczny

       11.05.2022

       Z przyjemnością informujemy o sukcesach naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny:

       klasa 3: Balawajder Martyna - wyróżnienie, Radliński Nikodem - wyróżnienie.

       Klasa 4: Marchewka Alan- wyróżnienie.

       Klasa 7: Karaś Wojciech - wyróżnienie.

       Klasa 8: Stronka Patryk- wynik bardzo dobry.

       Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Kącik książek w języku ukraińskim
      • Kącik książek w języku ukraińskim

       06.05.2022

       W maju z okazji zbliżającego się Tygodnia Bibliotek w naszej szkolnej bibliotece powstał kącik z książkami napisanymi po ukraińsku.- Póki co mamy takie pozycje, jak: „Afryka Kazika”, „Przygody Koziołka Matołka”, „Felix, Net  i Nika”, „Magiczne drzewo-Czerwone krzesło” , „Kicia Kocia”  czy też zbiory opowiadań dla najmłodszych ukraińskich  autorów. Dodatkowo wzbogaciliśmy się też o kolorowanki, łamigłówki i zeszyty do nauki języka. Mam nadzieję, że kącik, będzie się jeszcze rozrastał.- mówi bibliotekarz. Ukraińska półka powstała głównie z myślą o dzieci migrantów ze Wschodu, aby ułatwić im naukę, pomóc m.in. lepiej zrozumieć treści lektur.

     • Apel z okazji 3 maja
      • Apel z okazji 3 maja

       06.05.2022

       Dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji uczczenia Święta Uchwalenia Konstytucji. Muzyczno-słowny spektakl przypomniał nam ważne wydarzenia z kart historii Polski oraz skłonił do refleksji, bo przecież jak mówiła podczas apelu jedna z uczennic Naród bez historii nie istnieje. Doceniamy niezwykłe zaangażowanie uczniów biorących udział w przygotowaniu apelu. Dziękujemy najmłodszym, którzy wzruszyli nas dziecięcym spojrzeniem na swoją ojczyznę oraz uczniów klas wyższych, którzy przenieśli nas słowem i muzyką w ten ważny dla nas moment historyczny. Cieszy nas, że po długim okresie pandemii i braku możliwości wspólnego świętowania, mogliśmy ponownie spotkać się w auli naszej szkoły Nad przygotowaniem apelu czuwały: Ariana Milecka-Szyszka, Jowita Maćkowiak oraz Joanna Sasiak-Kucharczak.

     • Orły Edukacji Wczesnoszkolnej
      • Orły Edukacji Wczesnoszkolnej

       06.05.2022

       Mamy zaszczyt ogłosić, że Maria Frankowska i Gabriela Lechna zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu "Orły Edukacji Wczesnoszkolnej". Dziękujemy również pozostałym uczestnikom konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 🙂

       Szkolny koordynator konkursu,

       Sylwia Jasińska

     • Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "I can sing"
      • Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "I can sing"

       04.05.2022

       29 kwietnia 2022 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „I can sing” w Wirach. Wsród wielu uzdolnionych wykonawców w kategorii klas 6-8 najlepszą okazała się uczennica naszej szkoły – Amelia Graczyk, zdobywając I miejsce.

       Tegoroczny konkurs odbył się pod honorowym patronatem Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. Głogowskiej Joanny Karpacz- Kowalkowskiej oraz Wójta Gminy Komorniki Jana Brody. Konkurs został uwzględniony w wykazie Kuratorium Oświaty w Poznaniu i wpisany na listę zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, których laureaci otrzymają punkty w rekrutacji na rok szkolny 2022/2023.

       Uczennicę Przygotowała P. Jowita Maćkowiak. Gratulacje!

     • Międzyszkolny Turniej układania kostki Rubika
      • Międzyszkolny Turniej układania kostki Rubika

       26.04.2022

       W poniedziałek 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Luboniu odbył się MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPEEDCUBE (UKŁADANIE KOSTKI RUBIKA 3x3 NA CZAS).

       Każdy zawodnik miał 5 prób jak najszybszego ułożenia kostki, po odrzuceniu najlepszego i najgorszego czasu została wyciągnięta średnia arytmetyczna z 3 pomiarów. Przed każdą próbą ułożenia kostka była w losowy sposób pomieszana przez sędziego, następnie uczestnik miał 15 sekund na obejrzenie kostki zanim przystąpi do jej układania na czas. Pomiary były rejestrowane na specjalnych urządzeniach (timerach), a turniej odbywał się na profesjonalnych kostkach magnetycznych.

       Z ogromną przyjemnością i dumą pragniemy poinformować, że uczeń klasy 8c PATRYK STRONKA zajął II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju układania kostki Rubika na czas.

       Rywalizacja była zacięta, a konkurs na bardzo wysokim poziomie. Do zwycięstwa zabrakło zaledwie 2 sekund!!!

       Dziękujemy również uczniom: Karolinie Jaworskiej z klasy 7a oraz Jeremiemu Marciniakowi z klasy 8a za godne reprezentowanie szkoły i podjęcie wyzwania!

       Brawo!!

     • Bądź eko i oddaj stary telefon!
      • Bądź eko i oddaj stary telefon!

       25.04.2022

       Podczas wiosennych porządków Uczniowie i Rodzice mogli włączyć się w zbiórkę starych telefonów. Niedziałające prawidłowo urządzenia lub mające zbity ekran zostaną przekazane do Wrocławskiego Zoo. Pozyskane z nich metale szlachetne zostaną powtórnie wykorzystane do produkcji nowych sprzętów elektronicznych. Dzięki temu możemy ograniczyć wydobycie metali w Demokratycznej Republice Konga, obszarze który jest jedynym siedliskiem życia okapi.

       Z kolei sprawne i odpowiednio opisane smartfony, poprzez Szkolny Wolontariat zostaną przekazane dla potrzebujących z Ukrainy. Zebrano około 80 starych telefonów oraz 5 smartfonów, które powtórnie wrócą do użytku.

       Akcja zakończyła się 22 kwietnia w Dniu Ziemi. Pamiętajmy jednak, że o naszą planetę musimy dbać każdego dnia i na każdy sposób. 

       Dlatego też, poniżej udostępniamy krótki poradnik Życie w duchu zero waste, czyli jak unikać produkcji śmieci w codziennym życiu i zachęcamy do wprowadzenia choćby jednego nawyku, który będzie najwspanialszym prezentem dla Naszej Ziemii.

        

     • Popisz się talentem
      • Popisz się talentem

       07.04.2022

       Tylko do 18 kwietnia można zgłaszać prace w największym konkursie literackim dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem” 2022.  Nagrodą jest debiut w prawdziwej książce z 30 najlepszymi opowiadaniami, wybranymi  przez profesjonalne jury. 

       Tegoroczna edycja jest wyjątkowa: zaproszeni są do niej także uczniowie z Ukrainy uczęszczający do polskich szkół, którzy nie znają jeszcze dobrze języka polskiego. Można więc wysyłać opowiadania po polsku lub ukraińsku.   

     • Jarmark Wielkanocny
      • Jarmark Wielkanocny

       07.04.2022

       Dnia 3 kwietnia odbył się Jarmark Wielkanocny organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje wokalno-aktorskie talenty. Grupa 0a przygotowała piękne przedstawienie o wiośnie, następnie wystąpiła grupa wokalna z klas starszych oraz solistka- Amelia Graczyk. Uczniowie zdobyli gromkie oklaski. Przygotowały ich Panie: Sylwia Nowakowska i Jowita Maćkowiak. Gratulujemy młodym artystom wspaniałego występu!

     • Laureat Złotej Żaby
      • Laureat Złotej Żaby

       07.04.2022

        

       W sobotę 02.04.2022 r. uczeń pani Magdaleny Czapla-Szałek Patryk Stronka z klasy 8c, otrzymał dyplom potwierdzający tytuł laureata matematycznego konkursu „Złota Żaba”.  Pokonał 2178 uczestników i zdobył zaszczytne drugie miejsce. Cieszymy się z wysokiego wyniku osiągniętego przez naszego uzdolnionego matematyka, gratulujemy także Jego Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów. 

     • Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień bez plecaka
      • Pierwszy Dzień Wiosny - Dzień bez plecaka

       28.03.2022

       Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. 

     • Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach
      • Zanim wydam… O finansach w przedszkolach i szkołach

       28.03.2022

       Nasza szkoła realizuje zajęcia o finansach dla naszych uczniów. Zajęcia realizowane w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP. 

       #programyNBP #konkursyNBP #NBP #Edukacja 

       www.nbp.pl/konkursy    

       www.nbp.pl/edukacja ​​​​​​​

       Zajęcia zostały zrealizowane w klasach 1-3. Uczniowie podawali swoje skojarzenia z wyrazem „pieniądze”. Poznali krótką historię pieniądza i formy jego zabezpieczeń. Szeregowali monety i banknoty w odpowiedniej kolejności. Zastanawiali się po co ludziom potrzebne są pieniądze. Mogli również zaprojektować swój własny banknot. Na zajęciach nie zabrakło interaktywnych ćwiczeń – filmów i quizów. Każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny upominek. Na zakończenie zajęć dzieci malowały lub kolorowały skarbonki.  

     • Świąteczne Kartki Dobroczynne
      • Świąteczne Kartki Dobroczynne

       21.03.2022

       Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej Świąteczne Kartki Dobroczynne organizowanej przez Stowarzyszenie Sorsum Corda. 

       W tym roku, dochód z ich sprzedaży Stowarzyszenie zainwestuje w pomoc Uchodźcom, zasilając Fundusz Wsparcia Dzieci Uchodźców z Ukrainy.

       Kartki do nabycia u p. Elżbiety Dornej, 3zł sztuka.

        

     • Dzieci dla dzieci
      • Dzieci dla dzieci

       26.02.2022

       Sytuacja na Wschodzie jest coraz bardziej dramatyczna. Każdy chce pomóc jak tylko potrafi.  Organizowanych jest coraz więcej akcji pomocy dla mieszkańców Ukrainy, na dużą i mniejsza skalę.

       Nasza szkoła również postanowiła wesprzeć ukraińskie rodziny, a że los dzieci i młodzieży jest najbliższy naszemu sercu organizujemy zbiórkę "Dzieci dla dzieci". Szczegóły na plakacie.

  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • Telefon
    • 61 810 77 26
    • Adres szkoły
    • Pocztowa 30
     62-052 Komorniki
     Poland
    • Dyrektor
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Wicedyrektorzy
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Administrator www
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Administrator Librusa
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia