• Światowy Dzień Wody
     • Światowy Dzień Wody

      22.03.2021

      Życie ludzi, zwierząt i roślin zależy od wody. Bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Wody nie da się niczym zastąpić. Zbiorniki wodne, rzeki i morza tworzą małe i duże środowiska życia zwierząt i roślin, wpływają na krajobraz, a nawet na klimat. Dlatego o wodzie powinno mówić się dużo, zwłaszcza w czasie lekcji szkolnych.

      Uczniowie naszej szkoły - z klas szóstych oraz 7c i 8c, w związku z przypadającym 22 marca Światowym Dniem Wody, w ramach lekcji geografii zastanawiali się nad rolą wody w różnych aspektach życia człowieka i jej znaczenia dla środowiska przyrodniczego. Nasi uczniowie odkrywali bogactwo form jej występowania, piękno, wykorzystanie i znaczenie dla przyrody pamiętając, że zanieczyszczona woda przestaje być źródłem życia.

      Końcowym efektem były przygotowane przez nich prace graficzne i plastyczne oraz prezentacje multimedialne dotyczące znaczenia wody oraz charakterystyki obiektów hydrologicznych z Polski i świata. Ponadto na szkolnym korytarzu oraz w aplikacji internetowej, nauczyciel geografii i przyrody p. Marcin Nowacki udostępnił grafiki ukazujące wodę jako ważny przedmiot nauki, który uczniowie poznają w czasie każdej szkolnej lekcji, nie tylko na geografii...

    • Tydzień Mózgu
     • Tydzień Mózgu

      16.03.2021

      Od 15 do 21 marca obchodzimy Tydzień Mózgu. Z tej okazji chcemy przekazać Wam garść informacji o tym ważnym i fascynującym narządzie, bez którego nie moglibyśmy funkcjonować. Przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek, dlatego bądźcie czujni, niebawem wrócimy z kolejną dawką informacji 😊

    • Matematyczny Tydzień
     • Matematyczny Tydzień

      12.03.2021

      W naszej szkole od 14.03.21 do 21.03.21 obchodzimy Tydzień Matematyki. Z tej okazji czeka Was dużo niespodzianek i nagród.

      Poniżej garść informacji, a w poniedziałek kolejna zabawa. Zaglądajcie codziennie do Librusa i podejmujcie kolejne wyzwania bo, jak powiedział Roger Bacon, "Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki".

      Życzymy udanej zabawy.

      ​​​​​​​

      W tym roku świętując Dzień Liczby Pi 14.03 zachęcamy Was do również do pomagania, w postaci symbolicznej wpłaty 3,14zł dla naszej uczennicy Wandy Sulewskiej.

       

    • Europejski Dzień Logopedy
     • Europejski Dzień Logopedy

      16.03.2021

      6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W tym roku Dzień Logopedy, co ważne po raz pierwszy w naszej szkole, świętowaliśmy 5 marca.  Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowali piosenki i wierszyki z trudnościami logopedycznymi. W tym dniu odbyło się również spotkanie z logopedą. Podczas tych zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny przy wykorzystaniu bajki logopedycznej, ćwiczenia oddechowe z udziałem własnoręcznie wykonanych pomocy oraz ćwiczyli prawidłową artykulację różnych głosek ucząc się rymowanki. Klasa 3a przygotowała plakaty podsumowujące ćwiczenia logopedyczne.

      Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą pracę, a wychowawcom za pomoc w przygotowaniu.

       

      Magdalena Lisiecka - logopeda

    • Konkurs Wielkanocny
     • Konkurs Wielkanocny

      04.03.2021

      Z okazji Wielkanocy organizujemy dla klas 0 konkurs. Szczegóły na plakacie

      1. Zadaniem d zieci jest stworzenie ozdoby przestrzennej związanejze świętami Wielkanocnymi za pomocą dowolnej techniki i dowolnie wybranych materiałów z wykluczeniem produktów spożywczych.
      2. Przygotowana praca musi być podpisana IMIENIEM I NAZWISKIEM uczestnika konkursu.
      3. Prace należy dostarczyć nauczycielom klas 0 do 22.03.2021 r.
      4. Wyboru laureatów dokona jury konkursu- Izabela Adamczyk, Anna Szfrańska, Mariola Babst.
      5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25.03.2021 r.
      6. Wszyscy autorzy prac otrzymają pamiątkowy dyplom. Jury konkursowe przyzna  upominki i pamiątkowe dyplomy za pierwsze 3 miejsca.  

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

    • Drzwi Otwarte
     • Drzwi Otwarte

      24.02.2021

      Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych ofertą naszej szkoły na Drzwi Otwarte, w tym roku wyjątkowo spotykamy się w formie online. 

      Spotkanie odbędzie się 25.02 o godzinie 17:00. Przedstawimy Państwu krótki materiał promujący w formie video, a także odpowiemy na pytania. 

      Do spotkania można dołączyć za pomocą poniższego linku ↓↓↓

      Spotkanie_Online_SP2

      lub skanując kod QR z ulotki.

      Do zobaczenia!

    • Rozpoczynamy warsztaty ekonomiczne dla uczniów z klas od 1 do 6!
     • Rozpoczynamy warsztaty ekonomiczne dla uczniów z klas od 1 do 6!

      16.02.2021

      Nasza Szkoła podpisała umowę z Narodowym Bankiem Polskim, dzięki której uczniowie będą mogli uczestniczyć w nieodpłatnych warsztatach ekonomicznych. Tym samym zostaliśmy jedną z nielicznych szkół podstawowych w Polsce, która stwarza możliwość zapoznania się dzieci z pojęciami i mechanizmami związanymi z ekonomią.

      Projekt „Warsztaty ekonomiczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach” rozpocznie się na 8 marca i będzie trwał do końca roku szkolnego 2020/2021. Swoim zakresem obejmie wszystkich uczniów od klas 1 do 6 naszej Szkoły.

      Podstawowym działaniem w ramach projektu będzie przeprowadzenie 2 warsztatów ekonomicznych dla klas 1-2:

       

       • Cześć Ekonomio  (2 godziny lekcyjne)
       • Jak pachnie pieniądz  (2 godziny lekcyjne),

      oraz dla klas 3-6:

       

      • Prawdziwy Student Ekonomii (2 godziny lekcyjne)
      • Ekonomiczny Mistrz Inwestowania (2 godziny lekcyjne)
      • Mały Finansista (2 godziny lekcyjne).

       

      Informacje o warsztatach:

      Cześć Ekonomio!

      Podczas warsztatów dzieci będą decydowały kim chcą zostać w przyszłości. Wspólnie będziemy zastanawiać się jakie cechy muszą mieć osoby wykonujące poszczególne zawody. Wprowadzimy również dzieci w świat podejmowania decyzji. Naszym celem jest przekonanie dzieci, że to jakie podejmują decyzje dzisiaj, ma odpowiednie konsekwencje w przyszłości. Następnie będziemy z dziećmi zastanawiali się jakie mają one zasoby (czas, zabawki, czasami też swoje pieniądze). Na zakończenie powiążemy cele, decyzje i posiadane zasoby i tym samym dojdziemy do definicji ekonomii, w której chodzi właśnie o takie decyzje odnośnie swoich zasobów, żeby zrealizować określony cel.

      Jak pachnie pieniądz

      Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się po co są pieniądze i do czego służą. Wspólnie będziemy rozwiązywać ekonomiczne przygody związane z pieniędzmi. Dzieci zostaną ekspertami od zabezpieczeń stosowanych na banknotach. Uczestnicy warsztatów poznają i zrozumieją takie finansowe pojęcia jak: banknot, bilon, czy nominał. Głównym celem warsztatów jest pokazanie dzieciom do czego służą pieniądze, a także jakie mają zabezpieczenia i nominały.

       

       

      Prawdziwy Student Ekonomii

      Okazuje się, że nawet tak tajemnicze słowa jak popyt i podaż – mogą okazać się dobrym motywem przewodnim do świetnej zabawy. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest popyt i podaż, a także od czego zależą wartości tych pojęć. Tym samym staną się mądrzejsi od ogromnej większości polskich maturzystów, którzy nie bardzo odróżniają popyt od podaży, a już na pewno nie rozumieją, jak cena produktu na nie wpływa. Nasi Mali Studenci Ekonomii będą to wiedzieli po warsztatach. Co ciekawe – do podstawowych praw ekonomicznych dzieci dojdą same, podejmują samodzielne decyzje zakupowe i produkcyjne. 

      Ekonomiczny Mistrz Inwestowania

      Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, że same również mogą być inwestorami. Poznają różnice pomiędzy tajemniczymi pojęciami: inwestycja i innowacja. Dowiedzą się, że mają coś czego nie ma większość dorosłych osób – kreatywność i ciekawość świata. To właśnie te cechy mogą doprowadzić do stworzenia prawdziwych i przełomowych innowacji. Czasami warto zainwestować trochę swoich zasobów, żeby zbudować coś naprawdę wspaniałego. Głównym celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na fakt, że dzięki dobrym decyzjom co do gospodarowania swoimi zasobami (np. czasem w przypadku dzieci) – można stworzyć lub nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy.

      Mały Finansista

      Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się po co są banki i ubezpieczyciele. Wspólnie będziemy rozwiązywać ekonomiczne przygody i odpowiemy sobie na pytanie czym są odsetki, a także czy zawsze warto pożyczać i oszczędzać pieniądze w banku. Dodatkowo dzieci będą same tworzyły polisy ubezpieczeniowe i zastanawiały się, kiedy można kupić ochronę ubezpieczeniową. Głównym celem warsztatów jest pokazanie dzieciom do czego służą instytucje finansowe (banki, ubezpieczyciele) i kiedy można skorzystać z ich usług. 

       

      Dzięki naszemu projektowi mamy nadzieję na osiągnięcie efektów w postaci:

       • Wzrostu wiedzy ekonomicznej z zakresu mechanizmów zarządzania budżetem gospodarstwa domowego, a także funkcji i roli pieniądza wśród dzieci początkowych klas szkół podstawowych.
       • Rozbudzenia w dzieciach ciekawości dotyczącej ekonomii i finansów, a także zwiększenie umiejętności rozmawiania o tych zagadnieniach w domu.
       • Wykonania pierwszego kroku w budowaniu świadomości i zwiększeniu szansy na racjonalne podejmowanie decyzji w zakresie ekonomii w wieku dorosłym.

      Za przygotowanie scenariusza warsztatów, oprawę graficzną, a także ich przeprowadzenie odpowiedzialna jest firma Mały Ekonomista z Komornik (malyekonomista.pl), która przeszkoliła już w tym zakresie setki dzieci zarówno w naszej Szkole, jak i w czołowych placówkach oświatowych m.in. w Poznaniu i w Warszawie.

       

    • Randka w ciemno...z książką!
     • Randka w ciemno...z książką!

      08.02.2021

      Biblioteka Szkolna zaprasza wszystkich czytelników do włączenia się w akcję: RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ!

      Z okazji zbliżających się Walentynek - proponujemy Wam zabawę: Randka w Ciemno z Książką. Zasada jest prosta - W poniedziałek, 15 lutego czytelnik przychodzi i wypożycza książkę w ciemno - bez rekomendacji, bez czytania recenzji.

      UWAGA! Uczniowie klas IV-VI, którzy chcieliby wziąć udział  akcji mogą zgłosić taką chęć bibliotekarzowi w wiadomości przez librusa, a książka będzie czekać na nich w portierni od ulicy Polnej do godz. 18.30.

      Książka - niespodzianka będzie opakowana, więc nikt nie zasugeruje się ani okładką ani autorem ani tytułem.A potem... no cóż - albo spędzi niezapomniany wieczór albo stwierdzi, że to jednak nie to i spróbuje kolejny raz za rok...

    • Konkurs #DziałajmyRazem
     • Konkurs #DziałajmyRazem

      07.02.2021

      9.02 obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, nasza szkoła również pamięta o tej dacie, ale świętować będziemy przez cały tydzień! Ogłaszamy Tydzień Świadomego Korzystania z Internetu w SP2!

      W ramach lekcji wychowawczych oraz informatyki poruszymy tematy związane z bezpieczeństwem w sieci. Wykorzystajcie zdobytą wiedzę oraz własne doświadczenie i włączcie się do akcji!

      W ramach akcji możecie przygotować:
      KLASY 1-3: Stwórzcie Kodeks Zasad Korzystania z Internetu.
      KLASY 4-8: Stwórzcie hasła, wierszyki, nagrajcie piosenki, filmy związane ze świadomym korzystaniem z Internetu.
      KLASY 7-8: "Starsi dla młodszych". Zastanówcie się, jakie rady dotyczące zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom w cyberświecie możecie przekazać swoim kolegom i koleżankom. Przygotujcie w wybranej przez siebie formie prezentację danego zagadnienia.

      Wszystkie prace premiowane będą dodatnimi punktami z zachowania, a dla zwycięzców przewidziane są nagrody!

      Efekty Waszej twórczości należy przesłać na adres achmielewska@sp2k.pl do 14.02.2021

      Wszystkie materiały będą opublikowane na stronie szkoły oraz na specjalnej Wirtualnej Wystawie Prac.

       


       

    • "Bilet powrotny" do biblioteki
     • "Bilet powrotny" do biblioteki

      26.01.2021

      Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej z okazji powrotu uczniów z klas I-III do szkoły. Akcja jest formą zabawy, do której zapraszam nie tylko dzieci, ale także rodziców.

      Chętni uczniowie będą mogli odebrać w bibliotece specjalne bilety, na których będą znajdować się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Uczeń wraz z rodzicami wypożycza sobie książki z 6 różnych kategorii. Po skasowaniu całego biletu uczeń dostaje dyplom a jego bilety będą brały udział w losowaniu ciekawych książek i słodkich upominków.

      Akcja będzie trwała do 26 marca 2021 roku.

      List_do_rodzicow.pdf​​​​​​​

    • O projekcie antysmogowym w telewizji
     • O projekcie antysmogowym w telewizji

      04.01.2021

      Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w projekcie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej, w ramach którego uczniowie są uświadamiani w temacie zagrożeń, jakie niesie za sobą zła jakość powietrza, którym oddychamy. W ramach programu na budynku szkolnym zainstalowany jest miernik, który na bieżąco odczytuje dane dotyczące parametrów atmosferycznych, które następnie są wyświetlane na monitorze wewnątrz szkoły oraz publikowane na stronie internetowej. Uczniowie uczestniczą także w lekcjach dotyczących niebezpieczeństw wynikających z zanieczyszczonego powietrza oraz pojawiania się zjawiska smogu.

      W ramach programu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej wdrażane są ciągle nowe inicjatywy, które w atrakcyjny i skuteczny sposób mają wpłynąć na ekologiczną świadomość uczniów. Jednym z nich jest platforma e-learningowa EduESA, której inauguracja odbyła się na początku grudnia. O jej technicznych możliwościach oraz oczekiwanych efektach w pracy dydaktycznej opowiedział 24 grudnia w czasie audycji „Dzień Dobry TVN” emitowanej w ogólnopolskiej telewizji TVN Marcin Nowacki - nauczyciel geografii i przyrody, który koordynuje projektowi w naszej szkole.

      Link do audycji jest dostępny pod adresem:

      https://dziendobry.tvn.pl/a/stan-powietrza-w-polsce-zatrwaza-naukowcow-edukacja-pomoze-w-walce-ze-smogiem

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
   • 61 810 77 26
   • Pocztowa 30
    62-052 Komorniki
    Poland
   • Barbara Koralewska Idzikowska
   • Karolina Cicha
    Piotr Duda
   • Anita Chmielewska
    achmielewska@sp2k.pl
   • Adrian Przyborski
    aprzyborski@sp2k.pl
  • Logowanie