• Zebranie z rodzicami uczniów przyszłych klas 1
     • Zebranie z rodzicami uczniów przyszłych klas 1

      20.06.2024

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda

      hr. Raczyńskiego w Komornikach

      zaprasza

      Rodziców i uczniów przyszłych klas 1

      na spotkanie integracyjne przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2024/2025

      w dniu 28.08.2024 r. o godz. 17:00.

      Program spotkania:

      1. Wejście rodziców i dzieci do szkoły od ul. Polnej – wejście A
      2. Wprowadzenie dzieci do sal dydaktycznych na spotkanie z wychowawcą  (listy z podziałem na klasy będą dostępne w holu budynku)
      3. Przekazanie przez wychowawców dadatkowej dokumentacji do uzupełneinia
      4. Spotkanie z dyrektorem
    • Talenty Dwójki
     • Talenty Dwójki

      19.06.2024

      18 czerwca odbył się w naszej szkole Finał konkursu "Talenty Dwójki". Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem dzieci, gdyż do udziału zgłosiło się wielu wykonawców.

      Artyści prezentowali się m.in. w popisach tanecznych, akrobatycznych, siatkarskich, wokalnych czy sztuczkach karcianych. Publiczność bardzo żywo reagowała na piękne występy, nie zabrakło też wzruszeń. To była wspaniała okazja do odkrycia talentów i rozwijania kreatywności.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na kolejne edycje

    • Canva na lekcji - międzynarodowy projekt edukacyjny
     • Canva na lekcji - międzynarodowy projekt edukacyjny

      19.06.2024

      W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole zrealizowano projekt "Canva na lekcji", w którym uczestniczyli uczniowie z klas 4-8.

      Brali udział w pięciu modułach tematycznych. Tworzyli biuletyny o polskich sportowcach, projektowali okładki książek i dyplomy, komponowali zdrowe menu, tworzyli zakładki z maksymami oraz odznaki prezentujące ich supermoce.

      Projekt rozwijał umiejętności cyfrowe, kreatywność i pracę zespołową. Uczniowie byli zaangażowani i czerpali radość z twórczej pracy, mimo początkowych trudności z obsługą narzędzi cyfrowych. Znajomość narzędzia Canva przyczyniła się do ich rozwoju i może być wykorzystana do różnych zadań nie tylko na lekcjach informatyki.

      Dzięki projektowi uczniowie lepiej poznali swoje zainteresowania i talenty, co może być pomocne w ich przyszłych wyborach edukacyjnych i zawodowych.

    • Pracownia pod chmurką
     • Pracownia pod chmurką

      28.05.2024

      Pracownia pod chmurką

      Do działania, najlepiej mobilizuje „brak czegoś” , np. czasu, przestrzeni, osób… Jesteśmy wtedy bardzo kreatywni. Czego nam nauczycielom i uczniom brakowało? Otóż, brakowało przestrzeni i to w dwóch wymiarach rekreacyjnym i edukacyjnym.
      Wykonaliśmy zatem pierwszy krok - wypatrzyliśmy miejsce w sąsiedztwie szkoły, które mogło spełnić nasze oczekiwania. Posadziliśmy na nim ofiarowane przez rodziców sadzonki drzew, w otoczeniu zamontowaliśmy wykonane przez uczniów i rodziców budki lęgowe i domek dla owadów.
      Wykonaliśmy zaraz potem drugi krok – rozejrzeliśmy się za źródłem finansów oraz sprzymierzeńcami, dzięki którym uzyskamy legalny dostęp do usytuowanej w pobliżu działki oraz wsparcie w jej zaadaptowaniu na cele edukacyjne i rekreacyjne. Aplikowaliśmy do projektu ogłoszonego przez Polskie Sieci Energetyczne Wzmocnij swoje otoczenie, aby uzyskać 20 tyś. zł na wyposażenie zewnętrznej pracowni, którą nazwaliśmy Pracownią pod chmurką.
      Trzeci krok to pozytywny wynik - zostaliśmy beneficjentami projektu oraz uzyskaliśmy wsparcie ze strony pana wójta Jana Brody, który zaakceptował pomysł zagospodarowania działki wzdłuż rzeki Wirynki, znajdującej się w sąsiedztwie szkoły, na wskazany przez nas cel. Wydział inwestycji Urzędu Gminy pod kierunkiem pani kierownik Anny Jezierskiej-Kaczmarek służył pomocą. Uzyskaliśmy prawo do użytkowania działki oraz prezent w postaci ogrodzenia terenu z trzech stron, aby nie ograniczać dostępu do ścieżki osobom z zewnątrz.
      Zainteresowało nas w programie „Wzmocnij Swoje Otoczenie”
      Polskich Sieci Energetycznych to, że wspierają projekty związane z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społeczne i kulturalne oraz służą finansową pomoc w ich wdrożeniu. Postanowiliśmy zacząć od edukacji najmłodszych mieszkańców Komornik, czyli uczniów klas edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej komornickich szkół, którym mogą towarzyszyć w zdobywaniu wiedzy nauczyciele, a w czasie pozaszkolnym rodzice. Zamówiliśmy tablice edukacyjne, w tym tablice manipulacyjne, dzięki którym uczniowie w aktywny sposób poznają życie rzeki, jej faunę i florę oraz środowisko łąk  i lasów. Dowiedzą się także, co kształtuje klimat, poznają obieg wody w przyrodzie, rozpoznają chmury, nauczą się jak racjonalnie gospodarowania zasobami naturalnymi oraz jak chronić życie.
      Oprócz materiałów edukacyjnych służących nauce i zabawie (tablic), będzie to miejsce do przeprowadzenia zajęć przy wykorzystaniu aktywnej gry edukacyjnej, dającej możliwość sprawdzania zdobytej przez uczniów wiedzy w oparciu o przygotowywane przez nauczycieli quizy.
      Ostatnim krokiem było wykonanie stelaży do tablic oraz zmontowanie ścieżki na terenie działki. To zadanie nie udałoby się, gdyby nie pomoc życzliwych i bardzo uczynnych osób, które nie szczędząc swojego czasu, narzędzi oraz pracy, pomogły w realizacji tego zadania. Są to prawdziwi przyjaciele szkoły.

       

       

    • Wokalne sukcesy
     • Wokalne sukcesy

      27.05.2024

      20 maja w Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki "Moja ulubiona Piosenka".

      Uczennica naszej szkoły, Lilianna Świątkowiak zdobyła II miejsce.

      Zadebiutowała na scenie również Marcjanna Balicka z klasy 5.

      Dziewczynki pięknie zaprezentowaly się na wokalnej scenie.

      Gratulujemy!

    • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Piosenki
     • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Piosenki

      22.05.2024

      10 maja odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "I CAN SING" w Wirach. Uczennice naszej szkoły po raz kolejny zaprezentowały się wyśmienicie na wokalnej scenie.

      I miejsce zdobyła Lilianna Świątkowiak z klasy 7, natomiast Zuzanna Kapral z klasy 6, otrzymała dyplom uczestnictwa.

      Konkurs został wpisany przez Kuratora Oświaty w Poznaniu, co skutkuje przyznaniem punktów w rekrutacji do szkół średnich.

      Ogromne gratulacje!

    • Festiwal Nauki
     • Festiwal Nauki

      20.05.2024

      "W głowie się nie mieści" - co w piątek (17.05.2024) działo się w naszej szkole. Festiwal Nauki przeniósł uczniów w świat eksperymentów, doświadczeń i zagadek. Wspomnienia z tego dnia pozostaną z nami na długo. Spójrzcie sami...

    • Festyn Rodzinny
     • Festyn Rodzinny

      20.05.2024

      Serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny, który odbędzie się 8 czerwca 2024 roku o godzinie 11:00. Mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, w tym kawiarenka, loteria, animacje, różnorodne występy oraz strefa ruchu i integracji. Nie zabraknie też szkolnego straganu i fotobudki, która pozwoli zatrzymać wspólne chwile.

      Dołączcie do nas na ten radosny dzień!

    • Turniej w SP2
     • Turniej w SP2

      13.05.2024

      W dniu dzisiejszym uczniowie klas 6: Michalina Urbanek, Maja Wrąbel, Piotr Grześkowiak oraz Maciej Kaczmarek wzięli udział w Pierwszym Gminnym Turnieju Matematyczno - Geograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Plewiskach.

      Głównym celem konkursu było odejście od tradycyjnej kultury nauczania, która czyni uczniów biernymi odbiorcami wiedzy i zastąpienie jej kulturą uczenia się, w której uczniom przypada aktywna rola.

      Nasi uczniowie wykazali się szeroko pojętą wiedzą we wskazanym zakresie, dobrze się przy tym bawiąc. 

      Gratulujemy.

    • Festiwal Nauki
     • Festiwal Nauki

      10.05.2024

      Już 17.05.2024 r. w naszej szkole odbędzie się niezwykłe wydarzenie - festiwal nauki, w którym weźmie udział cała społeczność szkolna. W programie wiele ciekawych atrakcji, doświadczeń i niesamowitych pokazów naukowych. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was niezapomniany dzień - szczegóły na plakacie. 

    • Projekt "Dziecko z Pasją"
     • Projekt "Dziecko z Pasją"

      06.05.2024

      Nasza szkoła brała udział w projekcie pt.: "Dziecko z Pasją". W ramach tego programu wiele klas realizowało ciekawe projekty: "Czy wiesz, jak żyje jeż?", "Gdzie kryje się matematyka?", "Jakie tajemnice kryje wszechświat?", "Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?", "Skąd artyści czerpią inspiracje?", "Jak odczytywać emocje?".

      W galerii prezentujemy efekty naszych działań.

      Bardziej szczegółowy opis działań projektowych: Padlet_dziecko z Pasją

    • Międzynarodowy Dzień Tańca
     • Międzynarodowy Dzień Tańca

      06.05.2024

      Od 1982 roku 29 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Tańca ustanowionym pod auspicjami UNSCO. Wybrano ten dzień upamiętniając francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. 

      Taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień, dbać o kondycję fizyczną. Dziś obowiązkowo  taniec w trakcie trwania długiej przerwy.

      Dziękujemy za wspólną zabawę.

    • Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego
     • Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego

      25.04.2024

      Rekrutacja uzupełniająca dzieci do oddziału wychowania przedszkolnego

      na rok szkolny 2024/2025

      w Szkole Podstawowej  nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach

       

      Rekrutacja do oddziału wychowania przedszkolnego dzieci z  rocznika 2018, zamieszkałych na terenie gminy Komorniki jest prowadzona elektronicznie w systemie „Nabór” dostępnym na  https://nabor.pcss.pl/komorniki  i wymaga wypełnienia zamieszczonego tam wniosku. (system będzie aktywny 06 maja rano)

      Wypełniony i wydrukowany wniosek rodzice/prawni opiekunowie dziecka składają w placówce pierwszego wyboru w dniach 06-10 maja 2024 r., przedstawiając:

      1.      dowód osobisty rodzica- do wglądu

      2.      oryginał skróconego aktu urodzenia dziecka- do wglądu 

       

      HARMONOGRAM REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

       

      Lp.

      Rodzaj czynności

      Termin

      w postępowaniu rekrutacyjnym

      Termin

      w postępowaniu uzupełniającym

       

      1

      Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola publicznego/oddziału przedszkolnego w szkole wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

      04.03. - 15.03.2024 r.

      do godz. 17.00

      06.05. – 10.05.2024 r.

      do godz. 16.00

      2

      Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola publicznego/ oddziału przedszkolnego w szkole  i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

      18.03. – 21.03.2024 r.

       

      13.05. - 15.05.2024 r.

       

      3

      Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

      22.03.2024 r.

       o godz. 12.00

      16.05.2024 r.

       o godz. 12.00

      4

      Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia oraz potwierdzenie w systemie elektronicznym.

      22.03. - 28.03.2024 r.

      do godz. 17.00

      16.05. - 22.05.2024 r.
      do godz. 16.00

      5

      Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

      29.03.2024 r.

       o godz. 12.00

      23.05.2024 r.

      o godz. 12.00

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Rodzice/opiekunowie prawni dostarczają dokumenty do szkoły osobiście, wchodząc wejściem od ulicy Pocztowej.

      PRZYJMOWANIA DOKUMENTÓW:

      06 -10 maja w godz. 8:00 - 16:00

       

      Dyrektor Szkoły

      Barbara Koralewska- Idzikowska

       

    • Melodyjka zamiast dzwonka...
     • Melodyjka zamiast dzwonka...

      03.04.2024

      Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach od dzisiaj dołączyła do szkół, w których tradycyjny, agresywny dzwonek zastąpiła melodyjka i zapowiedź słowna. Projekt wiązał się z modernizacją i rozbudową szkolnego radiowęzła i odbudową sytemu komunikacji wewnętrznej. Mamy nadzieję, że rozwiązanie to pozwoli na obniżenie poziomu hałasu oraz wpłynie korzystnie na atmosferę nauki i pracy w szkole. Kolejny etap tego projektu to dobór melodii zapowiadających lekcje i przerwy, oczywiście melodii, spełniających odpowiednie kryteria. Z tym zadaniem zwrócimy się po inspirację do uczniów.

    • Dżentelmen szkoły
     • Dżentelmen szkoły

      03.04.2024

      Z okazji pierwszego Dnia Wiosny SU zorganizował wybory Dżentelmena Szkoły. Konkurs składał się z dwóch etapów:

      • klasowy: uczniowie z wychowawcą wybierali najbardziej kulturalnego chłopaka danej klasy, który odznacza się uprzejmym, kulturalnym zachowaniem wobec starszych i rówieśników, ma miły sposób bycia, posługuje się poprawną polszczyzną (nie używa wulgaryzmów), szanuje poglądy innych i dba o wygląd zewnętrzny.
      • szkolny: dżentelmeni klasowi wzięli udział w konkursie szkolnym, w którym musieli wykazać się ogólną wiedzą na temat savoir-vivre’u oraz znajomością postaci ze świata kultury i nauki.

      Miło nam poinformować, iż Dżentelmenem Szkoły 2024 został Jakub Alankiewicz, uczeń klasy 6b.

      Gratulujemy!!!

    • Konkurs Zawód Godny Podziwu
     • Konkurs Zawód Godny Podziwu

      22.03.2024

      Praca.pl rusza z konkursem dla szkół, w którym chcemy poznać jaki według uczniów jest zawód godny podziwu i dlaczego. Jesteśmy ciekawi jakie zdanie na ten temat ma nasza młodzież i dzieci, i czy zawody będą się pokrywać, co pozwoli nam sprawdzić, jaka profesja według nich jest najbardziej popularna.

       

      Jak wziąć udział w konkursie?
      Wystarczy przesłać tekst napisany przez ucznia i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Bardzo ważne jest również przesłanie zgody opiekuna prawnego na udział dziecka w konkursie oraz upoważnienie do korzystania z tekstu(licencji).

       

      Konkurs wygra tekst, który będzie najbardziej pomysłowy i zgodny z tematyką.

       

      Zapraszamy do wzięcia udziału!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
   • 61 810 77 26
   • Pocztowa 30
    62-052 Komorniki
    Poland
   • Barbara Koralewska Idzikowska
   • Karolina Cicha
    Piotr Duda
   • Anita Chmielewska
    achmielewska@sp2k.pl
   • Adrian Przyborski
    aprzyborski@sp2k.pl
  • Logowanie