• Aktualności

     • Pracownia pod chmurką
      • Pracownia pod chmurką

       28.05.2024

       Pracownia pod chmurką

       Do działania, najlepiej mobilizuje „brak czegoś” , np. czasu, przestrzeni, osób… Jesteśmy wtedy bardzo kreatywni. Czego nam nauczycielom i uczniom brakowało? Otóż, brakowało przestrzeni i to w dwóch wymiarach rekreacyjnym i edukacyjnym.
       Wykonaliśmy zatem pierwszy krok - wypatrzyliśmy miejsce w sąsiedztwie szkoły, które mogło spełnić nasze oczekiwania. Posadziliśmy na nim ofiarowane przez rodziców sadzonki drzew, w otoczeniu zamontowaliśmy wykonane przez uczniów i rodziców budki lęgowe i domek dla owadów.
       Wykonaliśmy zaraz potem drugi krok – rozejrzeliśmy się za źródłem finansów oraz sprzymierzeńcami, dzięki którym uzyskamy legalny dostęp do usytuowanej w pobliżu działki oraz wsparcie w jej zaadaptowaniu na cele edukacyjne i rekreacyjne. Aplikowaliśmy do projektu ogłoszonego przez Polskie Sieci Energetyczne Wzmocnij swoje otoczenie, aby uzyskać 20 tyś. zł na wyposażenie zewnętrznej pracowni, którą nazwaliśmy Pracownią pod chmurką.
       Trzeci krok to pozytywny wynik - zostaliśmy beneficjentami projektu oraz uzyskaliśmy wsparcie ze strony pana wójta Jana Brody, który zaakceptował pomysł zagospodarowania działki wzdłuż rzeki Wirynki, znajdującej się w sąsiedztwie szkoły, na wskazany przez nas cel. Wydział inwestycji Urzędu Gminy pod kierunkiem pani kierownik Anny Jezierskiej-Kaczmarek służył pomocą. Uzyskaliśmy prawo do użytkowania działki oraz prezent w postaci ogrodzenia terenu z trzech stron, aby nie ograniczać dostępu do ścieżki osobom z zewnątrz.
       Zainteresowało nas w programie „Wzmocnij Swoje Otoczenie”
       Polskich Sieci Energetycznych to, że wspierają projekty związane z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społeczne i kulturalne oraz służą finansową pomoc w ich wdrożeniu. Postanowiliśmy zacząć od edukacji najmłodszych mieszkańców Komornik, czyli uczniów klas edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej komornickich szkół, którym mogą towarzyszyć w zdobywaniu wiedzy nauczyciele, a w czasie pozaszkolnym rodzice. Zamówiliśmy tablice edukacyjne, w tym tablice manipulacyjne, dzięki którym uczniowie w aktywny sposób poznają życie rzeki, jej faunę i florę oraz środowisko łąk  i lasów. Dowiedzą się także, co kształtuje klimat, poznają obieg wody w przyrodzie, rozpoznają chmury, nauczą się jak racjonalnie gospodarowania zasobami naturalnymi oraz jak chronić życie.
       Oprócz materiałów edukacyjnych służących nauce i zabawie (tablic), będzie to miejsce do przeprowadzenia zajęć przy wykorzystaniu aktywnej gry edukacyjnej, dającej możliwość sprawdzania zdobytej przez uczniów wiedzy w oparciu o przygotowywane przez nauczycieli quizy.
       Ostatnim krokiem było wykonanie stelaży do tablic oraz zmontowanie ścieżki na terenie działki. To zadanie nie udałoby się, gdyby nie pomoc życzliwych i bardzo uczynnych osób, które nie szczędząc swojego czasu, narzędzi oraz pracy, pomogły w realizacji tego zadania. Są to prawdziwi przyjaciele szkoły.

        

        

     • Wokalne sukcesy
      • Wokalne sukcesy

       27.05.2024

       20 maja w Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki "Moja ulubiona Piosenka".

       Uczennica naszej szkoły, Lilianna Świątkowiak zdobyła II miejsce.

       Zadebiutowała na scenie również Marcjanna Balicka z klasy 5.

       Dziewczynki pięknie zaprezentowaly się na wokalnej scenie.

       Gratulujemy!

     • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Piosenki
      • Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Piosenki

       22.05.2024

       10 maja odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "I CAN SING" w Wirach. Uczennice naszej szkoły po raz kolejny zaprezentowały się wyśmienicie na wokalnej scenie.

       I miejsce zdobyła Lilianna Świątkowiak z klasy 7, natomiast Zuzanna Kapral z klasy 6, otrzymała dyplom uczestnictwa.

       Konkurs został wpisany przez Kuratora Oświaty w Poznaniu, co skutkuje przyznaniem punktów w rekrutacji do szkół średnich.

       Ogromne gratulacje!

     • Festiwal Nauki
      • Festiwal Nauki

       20.05.2024

       "W głowie się nie mieści" - co w piątek (17.05.2024) działo się w naszej szkole. Festiwal Nauki przeniósł uczniów w świat eksperymentów, doświadczeń i zagadek. Wspomnienia z tego dnia pozostaną z nami na długo. Spójrzcie sami...

     • Festyn Rodzinny
      • Festyn Rodzinny

       20.05.2024

       Serdecznie zapraszamy na festyn rodzinny, który odbędzie się 8 czerwca 2024 roku o godzinie 11:00. Mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, w tym kawiarenka, loteria, animacje, różnorodne występy oraz strefa ruchu i integracji. Nie zabraknie też szkolnego straganu i fotobudki, która pozwoli zatrzymać wspólne chwile.

       Dołączcie do nas na ten radosny dzień!

     • Turniej w SP2
      • Turniej w SP2

       13.05.2024

       W dniu dzisiejszym uczniowie klas 6: Michalina Urbanek, Maja Wrąbel, Piotr Grześkowiak oraz Maciej Kaczmarek wzięli udział w Pierwszym Gminnym Turnieju Matematyczno - Geograficznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie  w Plewiskach.

       Głównym celem konkursu było odejście od tradycyjnej kultury nauczania, która czyni uczniów biernymi odbiorcami wiedzy i zastąpienie jej kulturą uczenia się, w której uczniom przypada aktywna rola.

       Nasi uczniowie wykazali się szeroko pojętą wiedzą we wskazanym zakresie, dobrze się przy tym bawiąc. 

       Gratulujemy.

     • Festiwal Nauki
      • Festiwal Nauki

       10.05.2024

       Już 17.05.2024 r. w naszej szkole odbędzie się niezwykłe wydarzenie - festiwal nauki, w którym weźmie udział cała społeczność szkolna. W programie wiele ciekawych atrakcji, doświadczeń i niesamowitych pokazów naukowych. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was niezapomniany dzień - szczegóły na plakacie. 

     • Projekt "Dziecko z Pasją"
      • Projekt "Dziecko z Pasją"

       06.05.2024

       Nasza szkoła brała udział w projekcie pt.: "Dziecko z Pasją". W ramach tego programu wiele klas realizowało ciekawe projekty: "Czy wiesz, jak żyje jeż?", "Gdzie kryje się matematyka?", "Jakie tajemnice kryje wszechświat?", "Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?", "Skąd artyści czerpią inspiracje?", "Jak odczytywać emocje?".

       W galerii prezentujemy efekty naszych działań.

       Bardziej szczegółowy opis działań projektowych: Padlet_dziecko z Pasją

     • Międzynarodowy Dzień Tańca
      • Międzynarodowy Dzień Tańca

       06.05.2024

       Od 1982 roku 29 kwietnia jest Międzynarodowym Dniem Tańca ustanowionym pod auspicjami UNSCO. Wybrano ten dzień upamiętniając francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. 

       Taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień, dbać o kondycję fizyczną. Dziś obowiązkowo  taniec w trakcie trwania długiej przerwy.

       Dziękujemy za wspólną zabawę.

     • Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego
      • Rekrutacja uzupełniająca do oddziału przedszkolnego

       25.04.2024

       Rekrutacja uzupełniająca dzieci do oddziału wychowania przedszkolnego

       na rok szkolny 2024/2025

       w Szkole Podstawowej  nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach

        

       Rekrutacja do oddziału wychowania przedszkolnego dzieci z  rocznika 2018, zamieszkałych na terenie gminy Komorniki jest prowadzona elektronicznie w systemie „Nabór” dostępnym na  https://nabor.pcss.pl/komorniki  i wymaga wypełnienia zamieszczonego tam wniosku. (system będzie aktywny 06 maja rano)

       Wypełniony i wydrukowany wniosek rodzice/prawni opiekunowie dziecka składają w placówce pierwszego wyboru w dniach 06-10 maja 2024 r., przedstawiając:

       1.      dowód osobisty rodzica- do wglądu

       2.      oryginał skróconego aktu urodzenia dziecka- do wglądu 

        

       HARMONOGRAM REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

        

       Lp.

       Rodzaj czynności

       Termin

       w postępowaniu rekrutacyjnym

       Termin

       w postępowaniu uzupełniającym

        

       1

       Złożenie wniosku o przyjęcie do przedszkola publicznego/oddziału przedszkolnego w szkole wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

       04.03. - 15.03.2024 r.

       do godz. 17.00

       06.05. – 10.05.2024 r.

       do godz. 16.00

       2

       Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola publicznego/ oddziału przedszkolnego w szkole  i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

       18.03. – 21.03.2024 r.

        

       13.05. - 15.05.2024 r.

        

       3

       Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

       22.03.2024 r.

        o godz. 12.00

       16.05.2024 r.

        o godz. 12.00

       4

       Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia oraz potwierdzenie w systemie elektronicznym.

       22.03. - 28.03.2024 r.

       do godz. 17.00

       16.05. - 22.05.2024 r.
       do godz. 16.00

       5

       Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

       29.03.2024 r.

        o godz. 12.00

       23.05.2024 r.

       o godz. 12.00

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

        

       Rodzice/opiekunowie prawni dostarczają dokumenty do szkoły osobiście, wchodząc wejściem od ulicy Pocztowej.

       PRZYJMOWANIA DOKUMENTÓW:

       06 -10 maja w godz. 8:00 - 16:00

        

       Dyrektor Szkoły

       Barbara Koralewska- Idzikowska

        

     • Melodyjka zamiast dzwonka...
      • Melodyjka zamiast dzwonka...

       03.04.2024

       Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach od dzisiaj dołączyła do szkół, w których tradycyjny, agresywny dzwonek zastąpiła melodyjka i zapowiedź słowna. Projekt wiązał się z modernizacją i rozbudową szkolnego radiowęzła i odbudową sytemu komunikacji wewnętrznej. Mamy nadzieję, że rozwiązanie to pozwoli na obniżenie poziomu hałasu oraz wpłynie korzystnie na atmosferę nauki i pracy w szkole. Kolejny etap tego projektu to dobór melodii zapowiadających lekcje i przerwy, oczywiście melodii, spełniających odpowiednie kryteria. Z tym zadaniem zwrócimy się po inspirację do uczniów.

     • Dżentelmen szkoły
      • Dżentelmen szkoły

       03.04.2024

       Z okazji pierwszego Dnia Wiosny SU zorganizował wybory Dżentelmena Szkoły. Konkurs składał się z dwóch etapów:

       • klasowy: uczniowie z wychowawcą wybierali najbardziej kulturalnego chłopaka danej klasy, który odznacza się uprzejmym, kulturalnym zachowaniem wobec starszych i rówieśników, ma miły sposób bycia, posługuje się poprawną polszczyzną (nie używa wulgaryzmów), szanuje poglądy innych i dba o wygląd zewnętrzny.
       • szkolny: dżentelmeni klasowi wzięli udział w konkursie szkolnym, w którym musieli wykazać się ogólną wiedzą na temat savoir-vivre’u oraz znajomością postaci ze świata kultury i nauki.

       Miło nam poinformować, iż Dżentelmenem Szkoły 2024 został Jakub Alankiewicz, uczeń klasy 6b.

       Gratulujemy!!!

     • Konkurs Zawód Godny Podziwu
      • Konkurs Zawód Godny Podziwu

       22.03.2024

       Praca.pl rusza z konkursem dla szkół, w którym chcemy poznać jaki według uczniów jest zawód godny podziwu i dlaczego. Jesteśmy ciekawi jakie zdanie na ten temat ma nasza młodzież i dzieci, i czy zawody będą się pokrywać, co pozwoli nam sprawdzić, jaka profesja według nich jest najbardziej popularna.

        

       Jak wziąć udział w konkursie?
       Wystarczy przesłać tekst napisany przez ucznia i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Bardzo ważne jest również przesłanie zgody opiekuna prawnego na udział dziecka w konkursie oraz upoważnienie do korzystania z tekstu(licencji).

        

       Konkurs wygra tekst, który będzie najbardziej pomysłowy i zgodny z tematyką.

        

       Zapraszamy do wzięcia udziału!

     • Sukces szachowy
      • Sukces szachowy

       21.03.2024

       Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego na podium w turnieju szachowym

        

       Turniej Szachowy o Puchar Prezesa KS 1920 Mosina pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Mosina - GRUPA DO LAT 10

        

       Z radością odnotowaliśmy kolejny sukces uzdolnionych uczniów naszej Szkoły w zmaganiach szachistów. Turniej odbył się 16.03.2024 r. pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Mosina, brało w nim udział 63 zawodników.

       Sukces odnieśli zajmując:

       1 miejsce Wojciech Szlendak - uczeń klasy 1e (jako jedyny wygrał wszystkie partie)

       3 miejsce Tomasz Szlendak - uczeń klasy 3a (4 wygrane i 1 remis).

        

       Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Warsztaty chemiczne
      • Warsztaty chemiczne

       09.02.2024

       6 lutego uczniowie klas VIII mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach chemicznych ogranizowanych przez  XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia chemiczne, gdzie mogli otrzymać sole, oglądali doświadczenia wykonywane przez prowadzących oraz wzięli udział w części informacyjno – promocyjnej szkoły.

     • Karnawałowy Tydzień
      • Karnawałowy Tydzień

       02.02.2024

       Przygotujcie się na tydzień pełen zabawy, muzyki i niesamowitych doznań. Każdy dzień przynosi nowy temat, który pobudza wyobraźnię i kreatywność.

       Poniedziałek: Dzień Koloru - rozpocznijmy tydzień eksplozją barw! Załóżcie swoje najbardziej kolorowe stroje i wprowadźcie trochę radości do naszego otoczenia.

       Wtorek: Dzień Znanej Osoby - to Wasza szansa, by stać się gwiazdą. Przebierzcie się za swoją ulubioną postać z życia publicznego i bawcie się w ich stylu.

       Środa: Dzień Postaci z Bajki - weźcie udział w magicznym dniu, przeistaczając się w bohaterów lub antagonistów z ulubionych opowieści.

       Czwartek: Dzień Zawodu - czy marzyliście kiedyś o wykonywaniu innego zawodu? To idealny czas, by spróbować czegoś nowego i założyć strój lekarza, nauczyciela, astronauty lub kogoś innego, kim chcielibyście być choć na jeden dzień.

       A na zakończenie, w czwartek wieczorem, zapraszamy na dyskotekę z hitami minionych dekad. Odkurzcie wasze winyle i przypomnijcie sobie najlepsze rytmy lat 80-tych, 90-tych i wczesnych 2000-nych.

       Dołączcie do nas w tym wyjątkowym tygodniu i celebrujmy razem karnawał!

  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • Telefon
    • 61 810 77 26
    • Adres szkoły
    • Pocztowa 30
     62-052 Komorniki
     Poland
    • Dyrektor
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Wicedyrektorzy
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Administrator www
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Administrator Librusa
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia