• Sukces szachowy
     • Sukces szachowy

      21.03.2024

      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego na podium w turnieju szachowym

       

      Turniej Szachowy o Puchar Prezesa KS 1920 Mosina pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Mosina - GRUPA DO LAT 10

       

      Z radością odnotowaliśmy kolejny sukces uzdolnionych uczniów naszej Szkoły w zmaganiach szachistów. Turniej odbył się 16.03.2024 r. pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Mosina, brało w nim udział 63 zawodników.

      Sukces odnieśli zajmując:

      1 miejsce Wojciech Szlendak - uczeń klasy 1e (jako jedyny wygrał wszystkie partie)

      3 miejsce Tomasz Szlendak - uczeń klasy 3a (4 wygrane i 1 remis).

       

      Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

    • Warsztaty chemiczne
     • Warsztaty chemiczne

      09.02.2024

      6 lutego uczniowie klas VIII mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach chemicznych ogranizowanych przez  XIV Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Poznaniu. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia chemiczne, gdzie mogli otrzymać sole, oglądali doświadczenia wykonywane przez prowadzących oraz wzięli udział w części informacyjno – promocyjnej szkoły.

    • Karnawałowy Tydzień
     • Karnawałowy Tydzień

      02.02.2024

      Przygotujcie się na tydzień pełen zabawy, muzyki i niesamowitych doznań. Każdy dzień przynosi nowy temat, który pobudza wyobraźnię i kreatywność.

      Poniedziałek: Dzień Koloru - rozpocznijmy tydzień eksplozją barw! Załóżcie swoje najbardziej kolorowe stroje i wprowadźcie trochę radości do naszego otoczenia.

      Wtorek: Dzień Znanej Osoby - to Wasza szansa, by stać się gwiazdą. Przebierzcie się za swoją ulubioną postać z życia publicznego i bawcie się w ich stylu.

      Środa: Dzień Postaci z Bajki - weźcie udział w magicznym dniu, przeistaczając się w bohaterów lub antagonistów z ulubionych opowieści.

      Czwartek: Dzień Zawodu - czy marzyliście kiedyś o wykonywaniu innego zawodu? To idealny czas, by spróbować czegoś nowego i założyć strój lekarza, nauczyciela, astronauty lub kogoś innego, kim chcielibyście być choć na jeden dzień.

      A na zakończenie, w czwartek wieczorem, zapraszamy na dyskotekę z hitami minionych dekad. Odkurzcie wasze winyle i przypomnijcie sobie najlepsze rytmy lat 80-tych, 90-tych i wczesnych 2000-nych.

      Dołączcie do nas w tym wyjątkowym tygodniu i celebrujmy razem karnawał!

    • Mini miasteczko rowerowe
     • Mini miasteczko rowerowe

      15.01.2024

      W otoczeniu Szkoły pojawiła się, namalowana na kostce brukowej górnego tarasu boiska, sieć dróg i skrzyżowań, które pomogą uczniom poznawać zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym i dobrze przygotować się do egzaminu na kartę rowerową. Oprócz schematu komunikacyjnego otrzymaliśmy także mobilne znaki drogowe, atrakcyjne pomoce dydaktyczne dla edukacji komunikacyjnej, realizowanej podczas zajęć techniki.  Środki na sfinansowanie zadania „Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Komorniki w ruchu pieszych”, realizowanego przez Gminę Komorniki, pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Bardzo dziękujemy za ten Świąteczny Prezent.

    • Szlachetna Paczka w SP2
     • Szlachetna Paczka w SP2

      21.12.2023

      Razem pomnożyliśmy dobro!

      W dniach od 11.12 do 19.12 społeczność SP2 wsparła po raz kolejny piękną akcję pomocy potrzebującym z naszej gminy.

      Dzięki Wam wszystkim, stworzyliśmy magiczne święta.Pokazaliśmy solidarność i troskę o innych.Nasza szkolna rodzina stała się źródłem radości i wsparcia dla tych, którzy mogą tego potrzebować w tym wyjątkowym okresie.

      Za każdą przyniesioną dawkę dobra, serdecznie dziękujemy!

    • Herbatka/kawa dla seniora
     • Herbatka/kawa dla seniora

      21.12.2023

      Składamy serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w akcji "Herbatka/kawa dla seniora". Paczki zostały przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej w Komornikach. Dzięki Wam - udało nam się obdarować nimi 15 seniorów. 

      Dziękujemy za zaangażowanie, wsparcie i dobre serca.

    • Świąteczna Loteria
     • Świąteczna Loteria

      20.12.2023

      Rada Rodziców przy współpracy z biblioteką szkolną zorganizowała loterię fantową, której dochód przeznaczony został na zakup szkolnego sztandaru.

      Tradycyjnie, „każdy los wygrywał”. Można było wylosować: słowniki, książki, malowanki, farby, kredki, a także zabawki i puzzle. Najwięcej było pluszaków. To one kusiły najbardziej swym wyglądem i wielkością. Były powodem westchnień nie tylko przedszkolaków.

      Ku naszej ogromnej radości , wszystkie losy zostały wykupione.

      Cieszymy się ogromnie, że uczestnicząc w tym wydarzeniu, wzbogaciliśmy konto na zakup sztandaru o 3680 złotych.

      Składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w powodzenie loterii.

    • Gratulacje dla Asi
     • Gratulacje dla Asi

      18.12.2023

        Gratulacje dla Joanny Łuc uczennicy klasy 4a za zajęcie V miejsca w konkursie plastycznym realizowanym w ramach zadania pod nazwą Zielone Wielkopolskie organizowanym przez Fundację Większe Mniejsze.

      Życzmy dalszych sukcesów.

      Opiekun warsztatów plastycznych: Norbert Brommer

       

    • Komorniki kibicują Warcie Poznań
     • Komorniki kibicują Warcie Poznań

      07.12.2023

      W dniu 01/12/23 uczniowie klas sportowych ( 5/6/7 klasa ), wyjechali do Grodziska Wlkp. na mecz Ekstraklasy Warta Poznań - Jagiellonia Białystok.

      Podczas meczu uczniowe głośno dopingowali zespół gospodarzy czyli Warty Poznań. W trakcie meczu mieli możliwość spotkania się i zrobienia zdjęć z Yutuberem „Ostrym” , co było wielkim wydarzeniem wsród naszej młodzieży szkolnej .

      Po zakończeniu meczu uczniowie spotkali się z piłkarzem Warty Poznań, a jednoczenie mieszkancem naszej gminy Komorniki - Kajetanem Szmytem. Były wspólne zdjęcia oraz pytania do samego zawodnika.

      Na zakończenie Kajetan wylosował jednego szczęściarza, który otrzymał koszulkę meczową Warty Poznań z jego nazwiskiem

       

    • Świąteczny pokój zagadek
     • Świąteczny pokój zagadek

      07.12.2023

      Drugi, biblioteczny „Pokój zagadek” (z ang. Escape room) już za nami.                       

      W mikołajkowy wieczór w naszej bibliotece spotkały się dwie pięcioosobowe drużyny z klas piątych , aby przeżyć wielką przygodę w „Świątecznym Pokoju Zagadek”. W tym roku do wspólnej zabawy zaprosiliśmy także uczniów z sąsiedniej szkoły.

      Drużynę naszej szkoły reprezentowali: Aleksander Cynarzewski, Alicja Wiśniewska, Matylda Rudnik, Nikodem Radliński oraz Gabriela Lechna, natomiast ze Szkoły Podstawowej nr 1 stawiła się drużyna w składzie: Kornelia Łykowska, Zofia Tomiak, Witold Dziwior oraz Natasza Trzeciak.

      Uczestnicy zabawy  krok po kroku podążali ku rozwiązaniu zagadki , jaką było odnalezienie świątecznego przepisu na pierniki.  Obydwie grupy musiały rozszyfrować wszystkie zadania i zdobyć tajemniczy szyfr potrzebny do otwarcia skrzyni, w której ukryty był stary przepis.

      Wzajemna integracja między uczniami obydwu szkół zakończyła się wspólną pizzą ufundowaną przez Radę Rodziców                                                                                 

      Na koniec na uczestników czekały dyplomy potwierdzające udział w zabawie.

    • Sprzęt fitness
     • Sprzęt fitness

      01.12.2023

      Szkoła Podstawową nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach ze środków przekazanych przez GKRPA kupiła sprzęt fitness dla oddziałów klas 0-3.

      Są to Combo Superbohater 4w1 OFK-12 – zewnętrzne urządzenie wielofunkcyjne na terenie przyszkolnym, które pozytywnie wpływa na rozwój mięśni, kształtuje poczucie równowagi i poprawia krążenie krwi. Sprzyja także integracji uczniów, ze względu na możliwość równoczesnego użytkowania go przez czterech uczniów.

      Dodatkowo gabinet terapii pedagogicznej wzbogacił się o bieżnię i stepper, m.in.do rozwijania motoryki dużej dzieci.

      Bardzo dziękujemy

       

    • Pracownia pod chmurką
     • Pracownia pod chmurką

      01.12.2023

      Pracownia pod chmurką rośnie koło naszej Szkoły. Jeszcze mógłby ktoś zapytać, w jakim miejscu? Cierpliwości. Zespół, który zajmuje się  realizacją projektu dla Beneficjenta - Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach w ramach programu Polskich Sieci Elektroenergetycznych „Wzmocnij Swoje Otoczenie” wykonał swoje zadanie i teraz z niecierpliwością czeka na chwilę, gdy Pracownia wyjdzie z fazy projektu do pełnej realizacji.

      „Wzmocnij  Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do  znanego i  sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

      Szczegółowe informacje znajdują się na stronach  https://www.wzmocnijswojeotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl.                                   

      Nasza Szkoła, osadzona mocno w lokalnej społeczności, podjęła to wyzwanie odpowiadając na brak ścieżki edukacyjnej promującej wiedzę o naturalnym środowisku i jego ochronie, w jej najbliższym otoczeniu. Powstał pomysł Pracowni pod chmurką. Postanowiliśmy zacząć od najmłodszych mieszkańców Komornik, czyli uczniów klas edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej komornickich szkół, którym mogą towarzyszyć w zdobywaniu wiedzy nauczyciele, a w czasie pozaszkolnym rodzice. Otrzymaliśmy w użytkowanie od Gminy Komorniki pas zieleni przylegający do terenu szkoły, ciągnący się wzdłuż rzeki Wirynki, który świetnie nadaje się na ten cel. Dla bezpieczeństwa dzieci i jasnego wytyczenia użytkowanego skweru, znalazły się w budżecie Gminy środki na jego ogrodzenie z trzech stron, tak by było bezpiecznie, ale dostęp dla chętnych pozostawał nieograniczony. Dzięki środkom z GKRPA w Komornikach na skwerze pojawi się służący uczniom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej zestaw                                                                            

      Czekamy na dostarczenie zamówionych tablice edukacyjnych (przełom listopada i grudnia – długi proces produkcji), w tym tablic manipulacyjnych, dzięki którym uczniowie w aktywny sposób poznają życie rzeki (faunę i florę) i jej otoczenie, środowisko łąki. Dowiedzą się, co kształtuje klimat, poznają obieg wody w przyrodzie, nauczą się jak racjonalnie gospodarować zasobami naturalnymi, jak chronić życie. W Pracowni pod chmurką, oprócz materiałów edukacyjnych służących nauce i zabawie (tablic), będzie  miejsce do przeprowadzenia zajęć ( ławki dla uczniów i nauczyciela prowadzącego zajęcia), aktywna gra edukacyjna dająca możliwość sprawdzania zdobytej przez uczniów wiedzy w oparciu o przygotowywane przez nauczycieli quizy. Został wybrany spośród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej opiekun tworzącej się pracowni, który będzie odpowiedzialny za bibliotekę materiałów edukacyjnych, tworzonych przez nauczycieli na potrzeby zajęć w Pracowni pod chmurką.

    • Jadana gleba – słodka ocena!
     • Jadana gleba – słodka ocena!

      13.11.2023

      Uczniowie klas siódmych zgłębiali tematykę gleb w Polsce. Na pierwszej lekcji, po zapoznaniu się z materiałem oraz wykonaniu kilku zadań, odbyło się losowanie. Literując pojęcie gleba, każdy z uczniów wylosował dla siebie glebę spośród poznanych rodzajów: czarnoziem, bielica, rędzina, brunatna, mada rzeczna. Zadaniem domowym było przygotowanie takich składników, które swą strukturą i barwą będą odpowiadać profilowi danej gleby. Odzwierciedleniem skały macierzystej, poziomu próchnicznego, czy aluwiów (mułów, osadów rzecznych) były przede wszystkim słodkości: ciasteczka, biszkopty, płatki owsiane, jogurt, budyń, ryż z cynamonem, czekolada, kakao… Pomysłowość i zaangażowanie sięgały najwyższej warstwy – uczniowie za pomocą zielonych żelek i cukierków przedstawili roślinność. Pojawiły się także jadalne grzybki. Wykonane profile glebowe wraz z kartą charakterystyki danej gleby zostały przedstawione sąsiadowi ze szkolnej ławki. Całość zakończyła się konsumpcją o nieziemskim smaku i słodką oceną!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
   • 61 810 77 26
   • Pocztowa 30
    62-052 Komorniki
    Poland
   • Barbara Koralewska Idzikowska
   • Karolina Cicha
    Piotr Duda
   • Anita Chmielewska
    achmielewska@sp2k.pl
   • Adrian Przyborski
    aprzyborski@sp2k.pl
  • Logowanie