• Aktualności

     • Pracownia pod chmurką
      • Pracownia pod chmurką

       01.12.2023

       Pracownia pod chmurką rośnie koło naszej Szkoły. Jeszcze mógłby ktoś zapytać, w jakim miejscu? Cierpliwości. Zespół, który zajmuje się  realizacją projektu dla Beneficjenta - Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach w ramach programu Polskich Sieci Elektroenergetycznych „Wzmocnij Swoje Otoczenie” wykonał swoje zadanie i teraz z niecierpliwością czeka na chwilę, gdy Pracownia wyjdzie z fazy projektu do pełnej realizacji.

       „Wzmocnij  Swoje Otoczenie” to program grantowy skierowany do mieszkańców terenów, na których Polskie Sieci Elektroenergetyczne prowadzą inwestycje lub eksploatują istniejącą infrastrukturę. Celem programu jest wsparcie projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowa pomoc w ich wdrożeniu. Jego idea jest zbliżona do  znanego i  sprawdzonego rozwiązania, jakim jest budżet partycypacyjny, dzięki któremu mieszkańcy mogą aktywnie zmieniać swoją okolicę.

       Szczegółowe informacje znajdują się na stronach  https://www.wzmocnijswojeotoczenie.pl, https://www.energetycznykompas.pl.                                   

       Nasza Szkoła, osadzona mocno w lokalnej społeczności, podjęła to wyzwanie odpowiadając na brak ścieżki edukacyjnej promującej wiedzę o naturalnym środowisku i jego ochronie, w jej najbliższym otoczeniu. Powstał pomysł Pracowni pod chmurką. Postanowiliśmy zacząć od najmłodszych mieszkańców Komornik, czyli uczniów klas edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej komornickich szkół, którym mogą towarzyszyć w zdobywaniu wiedzy nauczyciele, a w czasie pozaszkolnym rodzice. Otrzymaliśmy w użytkowanie od Gminy Komorniki pas zieleni przylegający do terenu szkoły, ciągnący się wzdłuż rzeki Wirynki, który świetnie nadaje się na ten cel. Dla bezpieczeństwa dzieci i jasnego wytyczenia użytkowanego skweru, znalazły się w budżecie Gminy środki na jego ogrodzenie z trzech stron, tak by było bezpiecznie, ale dostęp dla chętnych pozostawał nieograniczony. Dzięki środkom z GKRPA w Komornikach na skwerze pojawi się służący uczniom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej zestaw                                                                            

       Czekamy na dostarczenie zamówionych tablice edukacyjnych (przełom listopada i grudnia – długi proces produkcji), w tym tablic manipulacyjnych, dzięki którym uczniowie w aktywny sposób poznają życie rzeki (faunę i florę) i jej otoczenie, środowisko łąki. Dowiedzą się, co kształtuje klimat, poznają obieg wody w przyrodzie, nauczą się jak racjonalnie gospodarować zasobami naturalnymi, jak chronić życie. W Pracowni pod chmurką, oprócz materiałów edukacyjnych służących nauce i zabawie (tablic), będzie  miejsce do przeprowadzenia zajęć ( ławki dla uczniów i nauczyciela prowadzącego zajęcia), aktywna gra edukacyjna dająca możliwość sprawdzania zdobytej przez uczniów wiedzy w oparciu o przygotowywane przez nauczycieli quizy. Został wybrany spośród nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej opiekun tworzącej się pracowni, który będzie odpowiedzialny za bibliotekę materiałów edukacyjnych, tworzonych przez nauczycieli na potrzeby zajęć w Pracowni pod chmurką.

     • Jadana gleba – słodka ocena!
      • Jadana gleba – słodka ocena!

       13.11.2023

       Uczniowie klas siódmych zgłębiali tematykę gleb w Polsce. Na pierwszej lekcji, po zapoznaniu się z materiałem oraz wykonaniu kilku zadań, odbyło się losowanie. Literując pojęcie gleba, każdy z uczniów wylosował dla siebie glebę spośród poznanych rodzajów: czarnoziem, bielica, rędzina, brunatna, mada rzeczna. Zadaniem domowym było przygotowanie takich składników, które swą strukturą i barwą będą odpowiadać profilowi danej gleby. Odzwierciedleniem skały macierzystej, poziomu próchnicznego, czy aluwiów (mułów, osadów rzecznych) były przede wszystkim słodkości: ciasteczka, biszkopty, płatki owsiane, jogurt, budyń, ryż z cynamonem, czekolada, kakao… Pomysłowość i zaangażowanie sięgały najwyższej warstwy – uczniowie za pomocą zielonych żelek i cukierków przedstawili roślinność. Pojawiły się także jadalne grzybki. Wykonane profile glebowe wraz z kartą charakterystyki danej gleby zostały przedstawione sąsiadowi ze szkolnej ławki. Całość zakończyła się konsumpcją o nieziemskim smaku i słodką oceną!

     • Pomoc dla zwierzaków
      • Pomoc dla zwierzaków

       18.10.2023

       Wczoraj zostały przekazane zebrane w ostatnim czasie dary do schroniska dla zwierząt w Skałowie. Spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem i wdzięcznością za wsparcie zwierzaków. Nadchodzący zimowy okres nie będzie dla nich łatwy, ale podarowana karma, koce i inne rzeczy z pewnością przyczynią się choć w części do jego przetrwania. Raz jeszcze dziękujemy Wam za zaangażowanie, za Wasze serce, empatię i wsparcie.

     • Dzień Edukacji Narodowej
      • Dzień Edukacji Narodowej

       13.10.2023

       Drodzy Nauczyciele oraz wszyscy Pracownicy naszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach!!!

       Dziękujemy, że jesteście, że wspieracie, że pomagacie, że Wam się chce chcieć!!! Doceniamy Wasz trud i ogromne zaangażowanie w kształtowanie naszych dzieci! Najserdeczniejsz życzenia ogromu mocy i sił oraz poczcia spełnienia każdego dnia!

       Składa Rada Rodziców oraz Wasi Uczniowie

     • Narodowe Czytanie 2023
      • Narodowe Czytanie 2023

       11.09.2023

       Bohaterką kolejnej 12. edycji Narodowego Czytania jest powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – dzieło kanoniczne, uchodzące za klasykę polskiej literatury i narodową epopeję. Trzytomowy utwór, po raz pierwszy opublikowany na łamach „Tygodnika Ilustracyjnego” w 1888 r., szybko zyskał uznanie i popularność wśród czytelników. Niezmiennie ceni się go za niezrównaną plastykę opisu, głębię psychologiczną i barwne postaci bohaterów, zarysowane na tle burzliwych dziejów powstania styczniowego.

       Fragmenty utworu czytali uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024
      • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

       24.08.2023

       Zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2023/2024 rozpoczynają się 4 września br. 

       dla klas 4-8 w formie uroczystej inauguracji o godz. 8:00 w sali GOSiR

       dla klas 1-3 o godz. 9:00 w sali GOSiR

       Rok szkolny i zajęcia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczynają się 1 września br. o godz. 8:00.

       4 września br. uczniowie oddziałów przedszkolnych będą uczestniczyć z uczniami klas 1-3 w uroczystej inauguracji roku szkolnego

        

       Zbiórka dla klas 4-8 - godz. 7:50, dla klas 0-3 - godz. 8:45.

       Uczniowie zbierają się na górnym tarasie boiska szklonego. Nauczyciele odbierają swoje klasy i przechodzą do hali sportowej. Podczas uroczystości rodzice przebywają wyłącznie na trybunach hali sportowej. Po inauguracji nauczyciele wraz z uczniami udają się do sal lekcyjnych.

       Rodzice klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych mogą dołączyć do spotkania w klasie, pozostali rodzice oczekują na dzieci na górnym tarasie.

        

        

       Dyrektor 

       Barbara Koralewska-Idzikowska

     • Wakacyjne życzenia
      • Wakacyjne życzenia

       25.06.2023

       Drodzy Uczniowie, Rodzice i Grono Pedagogiczne!

       Przychodzi ten wspaniały czas w roku, gdy słońce świeci najjaśniej, a dni są najdłuższe. Czas wakacji!

       Dzieciom życzymy niekończącej się zabawy, przygód do odkrycia, nowych przyjaciół do poznania i pięknych wspomnień, które zostaną z Wami na zawsze.

       Rodzicom - odpoczynku, relaksu, spokoju i niezliczonych momentów radości spędzonych w gronie najbliższych. Niech te wakacje przyniosą Wam odświeżający oddech i energię na kolejne wyzwania.

       Gronu Pedagogicznemu - zasłużonej regeneracji po intensywnym roku pracy. Cieszcie się wolnym czasem, nabierajcie sił i inspiracji na kolejny rok szkolny.

       Bez względu na to, gdzie spędzacie swoje wakacje, pamiętajcie, by bezpieczeństwo zawsze było na pierwszym miejscu. Odkrywajcie, odpoczywajcie, cieszcie się i zbierajcie piękne wspomnienia.

       Wspaniałych, niezapomnianych i pełnych radości wakacji!

     • Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych
      • Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych

       25.06.2023

       Z radością informujemy o wynikach, jakie osiągnęli nasi uczniowie w roku szkolnym 2022/2023

       Aleksander Pechorin klasa 8d tytuł laureata Konkurs Języka Angielskiego

       Zuzanna Goślińska klasa 8a tytuł finalisty Konkursu z Matematyki

       Wojciech Karaś klasa 8a tytuł finalisty Konkurs z Matematyki

       Jakub Wyspiański klasa 8d tytuł finalisty Konkurs Języka Niemieckiego

       Jan Zając klasa 8c tytuł finalisty Konkurs z Biologii

       Amelia Graczyk klasa 8d II miesce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "I can sing"

       Liliana Świątkowiak klasa 6b I miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "I can sing"

        

       Uczniowie na te osiągnięcia pracowali cały rok.

       Gratulujemy wytrwałości i życzymy dalszych sukcesów!

     • My London Lapbook
      • My London Lapbook

       05.06.2023

       W maju odbył się konkurs pt. 'MY LONDON LAPBOOK'. Uczniowie klas 8. przygotowali piękne prace o Londynie. Dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i staranne. Wyniki konkursu:

       1. miejsce: Natalia Walczak 8f
       2. miejsce: Helena Chruszczewska 8f
       3. miejsce: Maja Maćkowiak 8b

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • Telefon
    • 61 810 77 26
    • Adres szkoły
    • Pocztowa 30
     62-052 Komorniki
     Poland
    • Dyrektor
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Wicedyrektorzy
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Administrator www
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Administrator Librusa
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia