• Pomoc dla zwierzaków

18.10.2023

Wczoraj zostały przekazane zebrane w ostatnim czasie dary do schroniska dla zwierząt w Skałowie. Spotkaliśmy się z życzliwym przyjęciem i wdzięcznością za wsparcie zwierzaków. Nadchodzący zimowy okres nie będzie dla nich łatwy, ale podarowana karma, koce i inne rzeczy z pewnością przyczynią się choć w części do jego przetrwania. Raz jeszcze dziękujemy Wam za zaangażowanie, za Wasze serce, empatię i wsparcie.

13.10.2023

Drodzy Nauczyciele oraz wszyscy Pracownicy naszej Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach!!!

Dziękujemy, że jesteście, że wspieracie, że pomagacie, że Wam się chce chcieć!!! Doceniamy Wasz trud i ogromne zaangażowanie w kształtowanie naszych dzieci! Najserdeczniejsz życzenia ogromu mocy i sił oraz poczcia spełnienia każdego dnia!

Składa Rada Rodziców oraz Wasi Uczniowie

• Narodowe Czytanie 2023

11.09.2023

Bohaterką kolejnej 12. edycji Narodowego Czytania jest powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – dzieło kanoniczne, uchodzące za klasykę polskiej literatury i narodową epopeję. Trzytomowy utwór, po raz pierwszy opublikowany na łamach „Tygodnika Ilustracyjnego” w 1888 r., szybko zyskał uznanie i popularność wśród czytelników. Niezmiennie ceni się go za niezrównaną plastykę opisu, głębię psychologiczną i barwne postaci bohaterów, zarysowane na tle burzliwych dziejów powstania styczniowego.

Fragmenty utworu czytali uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

24.08.2023

Zajęcia dydaktyczne w roku szkolnym 2023/2024 rozpoczynają się 4 września br.

dla klas 4-8 w formie uroczystej inauguracji o godz. 8:00 w sali GOSiR

dla klas 1-3 o godz. 9:00 w sali GOSiR

Rok szkolny i zajęcia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych rozpoczynają się 1 września br. o godz. 8:00.

4 września br. uczniowie oddziałów przedszkolnych będą uczestniczyć z uczniami klas 1-3 w uroczystej inauguracji roku szkolnego

Zbiórka dla klas 4-8 - godz. 7:50, dla klas 0-3 - godz. 8:45.

Uczniowie zbierają się na górnym tarasie boiska szklonego. Nauczyciele odbierają swoje klasy i przechodzą do hali sportowej. Podczas uroczystości rodzice przebywają wyłącznie na trybunach hali sportowej. Po inauguracji nauczyciele wraz z uczniami udają się do sal lekcyjnych.

Rodzice klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych mogą dołączyć do spotkania w klasie, pozostali rodzice oczekują na dzieci na górnym tarasie.

Barbara Koralewska-Idzikowska

• Wakacyjne życzenia

25.06.2023

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Grono Pedagogiczne!

Przychodzi ten wspaniały czas w roku, gdy słońce świeci najjaśniej, a dni są najdłuższe. Czas wakacji!

Dzieciom życzymy niekończącej się zabawy, przygód do odkrycia, nowych przyjaciół do poznania i pięknych wspomnień, które zostaną z Wami na zawsze.

Rodzicom - odpoczynku, relaksu, spokoju i niezliczonych momentów radości spędzonych w gronie najbliższych. Niech te wakacje przyniosą Wam odświeżający oddech i energię na kolejne wyzwania.

Gronu Pedagogicznemu - zasłużonej regeneracji po intensywnym roku pracy. Cieszcie się wolnym czasem, nabierajcie sił i inspiracji na kolejny rok szkolny.

Bez względu na to, gdzie spędzacie swoje wakacje, pamiętajcie, by bezpieczeństwo zawsze było na pierwszym miejscu. Odkrywajcie, odpoczywajcie, cieszcie się i zbierajcie piękne wspomnienia.

Wspaniałych, niezapomnianych i pełnych radości wakacji!

• Sukcesy naszych uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych

25.06.2023

Z radością informujemy o wynikach, jakie osiągnęli nasi uczniowie w roku szkolnym 2022/2023

Aleksander Pechorin klasa 8d tytuł laureata Konkurs Języka Angielskiego

Zuzanna Goślińska klasa 8a tytuł finalisty Konkursu z Matematyki

Wojciech Karaś klasa 8a tytuł finalisty Konkurs z Matematyki

Jakub Wyspiański klasa 8d tytuł finalisty Konkurs Języka Niemieckiego

Jan Zając klasa 8c tytuł finalisty Konkurs z Biologii

Amelia Graczyk klasa 8d II miesce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "I can sing"

Liliana Świątkowiak klasa 6b I miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej "I can sing"

Uczniowie na te osiągnięcia pracowali cały rok.

Gratulujemy wytrwałości i życzymy dalszych sukcesów!

• My London Lapbook

05.06.2023

W maju odbył się konkurs pt. 'MY LONDON LAPBOOK'. Uczniowie klas 8. przygotowali piękne prace o Londynie. Dziękujemy za Wasz udział i zaangażowanie. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i staranne. Wyniki konkursu:

1. miejsce: Natalia Walczak 8f
              2. miejsce: Helena Chruszczewska 8f
              3. miejsce: Maja Maćkowiak 8b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

• Relacją z kangura matematycznego

17.05.2023

Dnia 16.03.2023 r. odbył się Międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR.

Wyniki konkursu:

bardzo dobry:

JAN PUCHALSKIDOLATA ANIELA

wyróżniony:

KAROLINA FRANKIEWICZ,

MAGDALENA DUBAS

EWELINA URBANEK

ZUZANNA TRACZ

TYMOTEUSZ KASPRZAK

GABRIELA LECHNA

MARTYNA BALAWAJDER

ANNA TRACZ

MALWINA MIECZNIK

WOJCIECH KARAŚ

Wyniki dostępne u nauczycieli matematyki.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Muzyczne Sukcesy naszych uczennic

17.05.2023

12 maja odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "I can sing".Uczennice naszej szkoły doskonale zaprezentowały swój wokalny talent, zdobywając czołowe miejsca.

I miejsce w kategorii klas 6-8 zajęła Lilianna Świątkowiak

II miejsce w kategorii klas 7-8 zajęła Amelia Graczyk

Na tym sukcesy się nie kończą, 16 maja w CTK w Komornikach odbył się Powiatowy Konkurs Wokalny

"Moja ulubiona Piosenka". Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice, które pięknie zaprezentowały swoje wokalne umiejętności, wykonując ulubione utwory.

Jury przyznało następujące nagrody:

II miejsce- Amelia Graczyk w kat.klas 7-8

II miejsce- Lilianna Świątkowiak w kat.klas 5-6