Serdeczne podziękowania dla uczniów klas 1-3, którzy przygotowali kartki wdzięczności dla medyków, seniorów. Kartki zostały wysłane do Szpitala przy ulicy Szwajcarskiej na oddział covidowy, oraz do Lisówek do Domu Seniora.
Bukiety wielkanocne
02.04.2021W każdym niemieckim domu w Wielkanoc nie może zabraknąć świątecznego bukietu zielonych gałązek przybranych kolorowymi wydmuszkami jajek. Kolorowymi pisankami przystrajane są także krzewy i drzewa w ogrodach.
Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie poznawali zwyczaje i tradycje świąteczne naszych zachodnich sąsiadów.
14
Konkurs - Lekcja Nieśmiecenia
02.04.2021Nasza szkoła bierze udział w konkursie, w którym może zdobyć wyjątkowe stacje edukacyjne. Do wygrania jest 10 atrakcyjnych, przeznaczonych do wnętrza szkoły, stacji edukacyjnych z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów (aż 7 pojemników wraz ze zgniatarką do puszek i plastikowych butelek).
Głosowanie trwa przez cały kwiecień. Jeden użytkownik (jedno IP) może oddać 3 głosy dziennie (czyli 90 głosów w całym konkursie).
Bardzo prosimy o oddawanie głosów na naszą szkołę pod adresem:
https://www.lekcjaniesmiecenia.pl/glosowanie?city=Komorniki&postal_code=&name=#filter
Hanna Rogosz i Marcin Nowacki
Podsumowanie KONKURSU WIELKANOCNEGO "EASTER BUNNY"
30.03.2021Dziękujemy za wszystkie wielkanocne prace. Wybór był niezwykle trudny, gdyż w naszej szkole są baaardzo zdolne zajączki ☺️Wszystkie prace zasługują na zwycięstwo, ale jedną z nich, postanowiliśmy wyróżnić. Jest to praca Amelki Katafiasz z klasy 2c.
Po powrocie zwycięski zajączek otrzyma nagrodę ☺️Gratulujemy!!!
Życzymy Wam Zdrowych i Wesołych Świąt!!! Happy Easter 🐰🐥🐣 Nauczyciele języka angielskiego
Podsumowanie Tygodnia Matematyki
02.04.2021Kochani Uczniowie, Bardzo Wam dziękujemy za wspólną zabawę podczas Dni Matematyki. Cieszymy się Waszym zaangażowaniem, mamy jednocześnie nadzieję, że uczestnicząc w matematycznych zabawach miło spędziliście czas. Wszyscy, którzy zaangażowali się w nasze codzienne akcje zostali odpowiednio uhonorowani – nie ma u nas przegranych, każda Wasza aktywność jest dla nas cenna. Serdecznie Wam gratulujemy. Poniżej przedstawiamy najciekawsze prace.
Do zobaczenia panie Tadeuszu!
24.03.2021Kiedy odchodzi dobry, życzliwy człowiek nie żegnamy się... Mówimy: do zobaczenia panie Tadeuszu!
Światowy Dzień Wody
22.03.2021Życie ludzi, zwierząt i roślin zależy od wody. Bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Wody nie da się niczym zastąpić. Zbiorniki wodne, rzeki i morza tworzą małe i duże środowiska życia zwierząt i roślin, wpływają na krajobraz, a nawet na klimat. Dlatego o wodzie powinno mówić się dużo, zwłaszcza w czasie lekcji szkolnych.
Uczniowie naszej szkoły - z klas szóstych oraz 7c i 8c, w związku z przypadającym 22 marca Światowym Dniem Wody, w ramach lekcji geografii zastanawiali się nad rolą wody w różnych aspektach życia człowieka i jej znaczenia dla środowiska przyrodniczego. Nasi uczniowie odkrywali bogactwo form jej występowania, piękno, wykorzystanie i znaczenie dla przyrody pamiętając, że zanieczyszczona woda przestaje być źródłem życia.
Końcowym efektem były przygotowane przez nich prace graficzne i plastyczne oraz prezentacje multimedialne dotyczące znaczenia wody oraz charakterystyki obiektów hydrologicznych z Polski i świata. Ponadto na szkolnym korytarzu oraz w aplikacji internetowej, nauczyciel geografii i przyrody p. Marcin Nowacki udostępnił grafiki ukazujące wodę jako ważny przedmiot nauki, który uczniowie poznają w czasie każdej szkolnej lekcji, nie tylko na geografii...
1
Komunikat dyrektora-funkcjonowanie szkoły od 22.03.2021 r.
19.03.2021Proszę o zapoznanie się z poniższym komunikatem.
Tydzień Mózgu
16.03.2021Od 15 do 21 marca obchodzimy Tydzień Mózgu. Z tej okazji chcemy przekazać Wam garść informacji o tym ważnym i fascynującym narządzie, bez którego nie moglibyśmy funkcjonować. Przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek, dlatego bądźcie czujni, niebawem wrócimy z kolejną dawką informacji 😊
Matematyczny Tydzień
12.03.2021W naszej szkole od 14.03.21 do 21.03.21 obchodzimy Tydzień Matematyki. Z tej okazji czeka Was dużo niespodzianek i nagród.
Poniżej garść informacji, a w poniedziałek kolejna zabawa. Zaglądajcie codziennie do Librusa i podejmujcie kolejne wyzwania bo, jak powiedział Roger Bacon, "Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki".
Życzymy udanej zabawy.
W tym roku świętując Dzień Liczby Pi 14.03 zachęcamy Was do również do pomagania, w postaci symbolicznej wpłaty 3,14zł dla naszej uczennicy Wandy Sulewskiej.
Dzień Kobiet. Święto wszystkich pań
08.03.20218 marca w polskim kalendarzu wypada Dzień Kobiet. Tego dnia mężczyźni obdarowują panie kwiatami i innymi upominkami. Składają im również życzenia. Samorząd nie pozostaje w tyle i choć wirtualnie to od serca, przesyła wszystkim szkolnym kobietkom
Europejski Dzień Logopedy
16.03.20216 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W tym roku Dzień Logopedy, co ważne po raz pierwszy w naszej szkole, świętowaliśmy 5 marca. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowali piosenki i wierszyki z trudnościami logopedycznymi. W tym dniu odbyło się również spotkanie z logopedą. Podczas tych zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny przy wykorzystaniu bajki logopedycznej, ćwiczenia oddechowe z udziałem własnoręcznie wykonanych pomocy oraz ćwiczyli prawidłową artykulację różnych głosek ucząc się rymowanki. Klasa 3a przygotowała plakaty podsumowujące ćwiczenia logopedyczne.
Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą pracę, a wychowawcom za pomoc w przygotowaniu.
Magdalena Lisiecka - logopeda
20
Konkurs Wielkanocny
04.03.2021Z okazji Wielkanocy organizujemy dla klas 0 konkurs. Szczegóły na plakacie
- Zadaniem d zieci jest stworzenie ozdoby przestrzennej związanejze świętami Wielkanocnymi za pomocą dowolnej techniki i dowolnie wybranych materiałów z wykluczeniem produktów spożywczych.
- Przygotowana praca musi być podpisana IMIENIEM I NAZWISKIEM uczestnika konkursu.
- Prace należy dostarczyć nauczycielom klas 0 do 22.03.2021 r.
- Wyboru laureatów dokona jury konkursu- Izabela Adamczyk, Anna Szfrańska, Mariola Babst.
- Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25.03.2021 r.
- Wszyscy autorzy prac otrzymają pamiątkowy dyplom. Jury konkursowe przyzna upominki i pamiątkowe dyplomy za pierwsze 3 miejsca.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!
Drzwi Otwarte
24.02.2021Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych ofertą naszej szkoły na Drzwi Otwarte, w tym roku wyjątkowo spotykamy się w formie online.
Spotkanie odbędzie się 25.02 o godzinie 17:00. Przedstawimy Państwu krótki materiał promujący w formie video, a także odpowiemy na pytania.
Do spotkania można dołączyć za pomocą poniższego linku ↓↓↓
lub skanując kod QR z ulotki.
Do zobaczenia!
Rekrutacja do oddziału wychowania przedszkolnego 2021/2022
19.02.2021Szczegółowe informację dotyczące rekrutacji umieszczone są w zakładce "SZKOŁA- REKRUTACJA 2021/2022"
Klasa integracyjna w roku szkolnym 2021/2022
19.02.2021Szkoła Podstawowa nr 2 w Komornikach rozpoczyna działania związane z rozpoznaniem potrzeb dotyczących utworzenia w szkole oddziału integracyjnego klasy pierwszej dla dzieci z rocznika 2014, zamieszkałych na terenie gminy Komorniki. Rodzice zainteresowani taką formą kształcenia proszeni są o niezwłoczne przekazanie informacji w tej sprawie do sekretariatu szkoły.
Rozpoczynamy warsztaty ekonomiczne dla uczniów z klas od 1 do 6!
16.02.2021Nasza Szkoła podpisała umowę z Narodowym Bankiem Polskim, dzięki której uczniowie będą mogli uczestniczyć w nieodpłatnych warsztatach ekonomicznych. Tym samym zostaliśmy jedną z nielicznych szkół podstawowych w Polsce, która stwarza możliwość zapoznania się dzieci z pojęciami i mechanizmami związanymi z ekonomią.
Projekt „Warsztaty ekonomiczne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach” rozpocznie się na 8 marca i będzie trwał do końca roku szkolnego 2020/2021. Swoim zakresem obejmie wszystkich uczniów od klas 1 do 6 naszej Szkoły.
Podstawowym działaniem w ramach projektu będzie przeprowadzenie 2 warsztatów ekonomicznych dla klas 1-2:
-
- Cześć Ekonomio (2 godziny lekcyjne)
- Jak pachnie pieniądz (2 godziny lekcyjne),
oraz dla klas 3-6:
- Prawdziwy Student Ekonomii (2 godziny lekcyjne)
- Ekonomiczny Mistrz Inwestowania (2 godziny lekcyjne)
- Mały Finansista (2 godziny lekcyjne).
Informacje o warsztatach:
Cześć Ekonomio!
Podczas warsztatów dzieci będą decydowały kim chcą zostać w przyszłości. Wspólnie będziemy zastanawiać się jakie cechy muszą mieć osoby wykonujące poszczególne zawody. Wprowadzimy również dzieci w świat podejmowania decyzji. Naszym celem jest przekonanie dzieci, że to jakie podejmują decyzje dzisiaj, ma odpowiednie konsekwencje w przyszłości. Następnie będziemy z dziećmi zastanawiali się jakie mają one zasoby (czas, zabawki, czasami też swoje pieniądze). Na zakończenie powiążemy cele, decyzje i posiadane zasoby i tym samym dojdziemy do definicji ekonomii, w której chodzi właśnie o takie decyzje odnośnie swoich zasobów, żeby zrealizować określony cel.
Jak pachnie pieniądz
Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się po co są pieniądze i do czego służą. Wspólnie będziemy rozwiązywać ekonomiczne przygody związane z pieniędzmi. Dzieci zostaną ekspertami od zabezpieczeń stosowanych na banknotach. Uczestnicy warsztatów poznają i zrozumieją takie finansowe pojęcia jak: banknot, bilon, czy nominał. Głównym celem warsztatów jest pokazanie dzieciom do czego służą pieniądze, a także jakie mają zabezpieczenia i nominały.
Prawdziwy Student Ekonomii
Okazuje się, że nawet tak tajemnicze słowa jak popyt i podaż – mogą okazać się dobrym motywem przewodnim do świetnej zabawy. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się czym jest popyt i podaż, a także od czego zależą wartości tych pojęć. Tym samym staną się mądrzejsi od ogromnej większości polskich maturzystów, którzy nie bardzo odróżniają popyt od podaży, a już na pewno nie rozumieją, jak cena produktu na nie wpływa. Nasi Mali Studenci Ekonomii będą to wiedzieli po warsztatach. Co ciekawe – do podstawowych praw ekonomicznych dzieci dojdą same, podejmują samodzielne decyzje zakupowe i produkcyjne.
Ekonomiczny Mistrz Inwestowania
Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się, że same również mogą być inwestorami. Poznają różnice pomiędzy tajemniczymi pojęciami: inwestycja i innowacja. Dowiedzą się, że mają coś czego nie ma większość dorosłych osób – kreatywność i ciekawość świata. To właśnie te cechy mogą doprowadzić do stworzenia prawdziwych i przełomowych innowacji. Czasami warto zainwestować trochę swoich zasobów, żeby zbudować coś naprawdę wspaniałego. Głównym celem warsztatów jest zwrócenie uwagi na fakt, że dzięki dobrym decyzjom co do gospodarowania swoimi zasobami (np. czasem w przypadku dzieci) – można stworzyć lub nauczyć się wielu pożytecznych rzeczy.
Mały Finansista
Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się po co są banki i ubezpieczyciele. Wspólnie będziemy rozwiązywać ekonomiczne przygody i odpowiemy sobie na pytanie czym są odsetki, a także czy zawsze warto pożyczać i oszczędzać pieniądze w banku. Dodatkowo dzieci będą same tworzyły polisy ubezpieczeniowe i zastanawiały się, kiedy można kupić ochronę ubezpieczeniową. Głównym celem warsztatów jest pokazanie dzieciom do czego służą instytucje finansowe (banki, ubezpieczyciele) i kiedy można skorzystać z ich usług.
Dzięki naszemu projektowi mamy nadzieję na osiągnięcie efektów w postaci:
-
- Wzrostu wiedzy ekonomicznej z zakresu mechanizmów zarządzania budżetem gospodarstwa domowego, a także funkcji i roli pieniądza wśród dzieci początkowych klas szkół podstawowych.
- Rozbudzenia w dzieciach ciekawości dotyczącej ekonomii i finansów, a także zwiększenie umiejętności rozmawiania o tych zagadnieniach w domu.
- Wykonania pierwszego kroku w budowaniu świadomości i zwiększeniu szansy na racjonalne podejmowanie decyzji w zakresie ekonomii w wieku dorosłym.
Za przygotowanie scenariusza warsztatów, oprawę graficzną, a także ich przeprowadzenie odpowiedzialna jest firma Mały Ekonomista z Komornik (malyekonomista.pl), która przeszkoliła już w tym zakresie setki dzieci zarówno w naszej Szkole, jak i w czołowych placówkach oświatowych m.in. w Poznaniu i w Warszawie.
-
Cukierek za życzliwość i Ty możesz zostać wolontariuszem
15.02.2021Podziękowania dla dzieci, które wzięły udział w konkursie ''Cukierek za życzliwość i Ty możesz zostać wolontariuszem".
Do kolejnego etapu przeszła Natasza Wachowiak z klasy 1c, to właśnie jej zeszyt został wysłany do Fundacji Dwa Skrzydła Anioła w Lublinie.
Podziękowania również dla Marianny Lizik z kl. 2c, Leona Styperka z 2b, Alana Szymczaka i Filipa Belge z kl. 1c za wzięcie udziału w konkursie.
Wyrywamy Wandę z objęć mukowiscydozy!
12.02.2021Szanowni Rodzice, Uczniowie, osoby odwiedzające naszą stonę. Zwracamy się z prośbą o wsparcie dla naszej uczennicy, Wandy. Jest śmiertelnie chora, ale niedawno pojawiła się szansa na skuteczne leczenie. Niestety nie jest ono w zasięgu finansowym przeciętnego człowieka.
Z jej szczegółową historią można zapoznać się na stronie:
Dodatkowo, zachęcamy do przekazania 1% na ten szczególnie bliski nam cel. RAZEM możemy więcej!
Archiwum