• Dzień Chłopaka w SP2

20.11.2019

W dniu 30.09.2019 Samorząd uczniowski zorganizował Dzień Chłopaka. Ogłoszony został konkurs na najbardziej niepowtarzalną fryzurę lub przebranie. Liczyła się inwencja twórcza i kreatywne podejście do tematu. Trzeba przyznać, że pomysłowość uczniów nie zna granic!

19.11.2019

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję zbierania śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania.

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

• Debata przedwyborcza

20.11.2019

25. 09.2019 odbyła się debata przedwyborcza. Debata miała na celu przedstawienie kandydatów startujących do samorządu uczniowskiego. Tym sposobem chcieliśmy ułatwić  wyborcom podjęcie decyzji. Debata została podzielona na dwie części. W pierwszej każdy kandydat w ciągu 1 minuty przedstawiał siebie oraz swoje hasło wyborcze. W drugiej zaś  części (trwającej również 1 min), kandydaci przedstawiali swoje super pomysły na szkołę z realnym planem założenia.

• Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych

19.11.2019

23 września w Komornikach, na  stadionie przy ul. Jeziornej odbyły się zawody gminne  w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych. Eliminacje te  miały za zadanie wyłonić reprezentantów do finału powiatu poznańskiego. Nasza sztafeta dziewcząt starszych oraz młodszych zajęła pierwsze miejsca i tym samym zapewniła sobie awans do dalszego etapu. Starszym chłopcom niewiele zabrakło i zajęli 2 miejsce, ustępując tylko SP1 w Komornikach. Natomiast młodsi muszą jeszcze trochę popracować nad kondycją.  Jak co roku, finału powiatu poznańskiego odbywa się w Kórniku.

• SPOTKANIE Z DYREKTOREM SZKOŁY

22.08.2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach

zaprasza

Rodziców i Uczniów

klas edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolej (0-III)

oraz klas 4

na spotkanie przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2019/2020

w dniu 28.08.2019 r. o godz. 17:00

Program spotkania:

1. wejscie rodziców i dzieci do szkoły od ul. Polnej- budynek A.

2. Zaprowadzenie dzieci do sal edukacyjnych na spotkanie z wychowawcą klasy ( opieka na czas spotkania rodziców z dyrektorem szkoły).

3. 17:15- spotkanie rodziców z dyrektorem szkoły w auli szkolnej- II piętro budynek B.

4. 18:00- odebraniue dzieci przez rodziców.

W trakcie spotkania nastąpi uzupełnianie i aktualizacja

1. składanej przy zapisach dokumentacji ( brakujące kserokopie aktu urodzenia, zdjęcia na legitymację szkolną)

2. deklaracji do korzystania ze świetlicy szkolnej ( klasy I-III), wydłużonego pobyt dziecka ( oddział 0),

3. deklaracja korzystania z obiadów w szkolnej jadalni

• Świętujemy Dwudziestkę Gimnazjum

Świętujemy Dwudziestkę Gimnazjum smiley

Mamy zaszczyt zaprosić Wszystkich, których los kiedykolwiek połączył z Gimnazjum im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach na wspólne świętowanie z okazji okrągłej „Dwudziestki” jego działalności. Czekamy na Absolwentów, Uczniów, Nauczycieli i Pracowników w sobotę 8 czerwca oraz niedzielę 9 czerwca 2019 r.

Program Dwudziestki:

8.06.2019r.

1. Od godziny 15:00 do 17:00 hala sportowa GOSiR w Komornikach, ul. Polna
              • słów kilka powitania,
              • krótka historia Gimnazjum,
              • koncert w wykonaniu nauczycieli, uczniów i absolwentów,
              • czas na rozmowy, spotkania po latach, kawę w szkolnych kawiarenkach i sentymentalny spacer po salach lekcyjnych.

1. Od godziny 19:00 do 24:00 dla osób pełnoletnich pole piknikowe na terenie Delicjusza (Trzebaw)
              • Wspólna zabawa, biesiadowanie, ognisko, tańce

Koszt spotkania na polu piknikowym to 110 zł. od osoby, w ofercie przewidziana jest konsumpcja w czasie trwania imprezy, soki, kawa i herbata.

Liczba uczestników imprezy przewidziana jest do 500 osób, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

9.06. 2019 r.

1. O godz. 11:15 w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Komornikach odprawiona zostanie msza święta
                w intencji całej społeczności Gimnazjum.

Szczegółowe informacje dotyczące Dwudziestki będą zamieszczane na bieżąco na stronie szkoły www.sp2k.pl
              w zakładce Dwudziestka,

Wpłaty za udział w imprezie będzie można dokonać na subkonto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2
              w Komornikach (nr zostanie udostępniony w odrębnej informacji) do dnia 15.05.2019r.

Udział w spotkaniu w Delicjuszu należy zgłaszać na adres mailowy dwudziestka@sp2k.pl  do 15.05.2019r. z potwierdzeniem wpłaty.

Zapraszają