• Aktualności

     • Matematyczny Konkurs Choinkowy
      • Matematyczny Konkurs Choinkowy

       22.12.2020

       W przedświątecznej gorączce nasi uczniowie znaleźli czas na matematyczny konkurs, w którym dekorowali choinki pierniczkami. Dobór pierniczków nie był jednak dowolny – właściwe smakołyki były wskazane przez prawidłowe rozwiązania zadań matematycznych.

       Dziękujemy i serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

       Matematyka jest wszędzie – nawet w przedświątecznej kuchni. Uczniowie klas 4a, 4b i 5b ją tam odnaleźli i piekli piękne matematyczne pierniki. Gratulujemy i życzymy więcej cennych znalezisk.

       Poniżej można obejrzeć efekty:

        

        

     • Los zwierząt nie jest nam obojętny!
      • Los zwierząt nie jest nam obojętny!

       16.12.2020

       Uczniowie klasy Ia wraz z rodzeństwem wzięli udział w zbiórce na rzecz zwierząt znajdujących się w Schronisku dla zwierząt w Poznaniu. Dzięki wszystkim, którym nie jest obojętny los zwierzaków, wspólnie udało się zebrać ponad 30 kilogramów karmy mokrej i suchej, ręczniki i koce oraz miski, obroże i zabawki. 

       Serdecznie dziękujemy w imieniu Bezdomnych Zwierząt ze Schroniska w Poznaniu.

     • O smogu wiedzą coraz więcej…
      • O smogu wiedzą coraz więcej…

       08.12.2020

       Uczniowie klas 4a i 4b w ramach prowadzonych zdalnie lekcji przyrody rozwijają swoją wiedzę na temat zanieczyszczenia środowiska przyrodniczego w ich najbliższym otoczeniu. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy w naszych mieszkaniach rozpoczyna się okres grzewczy, podczas zajęć poruszane są zagadnienia dotyczące pogarszającej się jakości powietrza, którym na co dzień oddychamy.

       W ramach podsumowania lekcji uczniowie samodzielnie przygotowywali notatkę na temat negatywnego wpływu smogu na życie i zdrowie człowieka. Powstało także bardzo wiele plakatów, które w wymowny sposób pomagają uzmysłowić, jak duże niebezpieczeństwo niesie ze sobą oddychanie zanieczyszczonym powietrzem i brak troski o poprawę jego stanu. Zajęcia odbywają się w ramach programu Edukacyjna Sieć Antysmogowa, w którym uczestniczy społeczność naszej szkoły.

     • Mikołajki u najmłodszych
      • Mikołajki u najmłodszych

       08.12.2020

       07.12.2020 r do Szkoły zawitał niezwykły gość - PRAWDZIWY ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!! Odwiedził dzieci, które uczą się w trybie stacjonarnym - czyli nasze ZERÓWECZKI.

       Aby wynagrodzić im bardzo dobre sprawowanie - Mikołaj przyniósł całą masę prezentów - ogromne zestawy klocków PLAYMOBIL. Można się tylko domyślać jaka radość zapanowała wśród dzieci, które każde ze swoim zestawem (w tym nawet Panie wychowawczynie) pomaszerowały do swoich sal lekcyjnych. Radości dzieci przyglądała się Dyrekcja Szkoły, której to właśnie dzieci zawdzięczają szczęście na swoich twarzyczkach. 

       Poniżej relacja z zabawy - w każdej grupie praca wre!

     • Wspólne kolędowanie
      • Wspólne kolędowanie

       07.12.2020

       Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony radością i miłością. A tym samym to wspaniała okazja do wspólnego kolędowania. Czasem już pierwsze nuty znanych kolęd i piosenek świątecznych, przenoszą nas w świat świątecznych wzruszeń i wzajemnej życzliwości.

       Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnego kolędowania, a także do podzielenia się swoim talentem muzycznym!

       Zachęcamy do przesłania nagrania/ filmiku- śpiewu lub gry na instrumencie wybranej kolędy lub piosenki świątecznej. Można ją wykonać solo lub z bliskimi, wykorzystać świąteczne przebranie.

       Wszystkich chętnych prosimy o przesyłanie nagrań na adres jowitamackowiak@wp.pl do 15 grudnia.

       Pielęgnujmy tę piękną tradycję, która łączy pokolenia!

     • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
      • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

       03.12.2020

       3 grudnia to dzień ustanowiony  jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych  przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku, na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych (1983–1992). W naszej szkole to też szczególny dzień, o którym pamiętamy i na zajęciach i aktywizując uczniów pozaszkolnie, by spojrzeli na niepełnosprawność oczami empatii, zrozumienia i tolerancji, by widzieli w niej różne możliwości, byli wsparciem.

       Choć bariery i trudności z jakimi mogą zmagać się osoby z  niepełnosprawnością wciąż obecne są w otaczającym nas świecie, największe są w naszych głowach i postrzeganiu przez nas niepełnosprawności. Pracujmy nad tym, żeby ich nie tworzyć lub je likwidować. Bądźmy dobrzy i pomocni!!!! A wszystkim osobom niepełnosprawnym oraz ich bliskim życzymy zdrowia, wielu radości w codziennym życiu, zdobywania szczytów, sił, energii, ciepła i wsparcia od innych.

       Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach

     • Grudniowe weekendy z książką i jabłkiem
      • Grudniowe weekendy z książką i jabłkiem

       01.12.2020

       Drodzy uczniowie klas 1-6 i kochani czytelnicy szkolnej biblioteki.

       W grudniowe weekendy zachęcam wszystkie klasy do wzięcia udziału w czytelniczej i zdrowotnej akcji.

       Polega ona na 10- minutowym czytaniu w każdy dzień weekendu i spożyciu minimum jednego jabłka. Oczywiście można czytać dłużej i zjeść więcej jabłek, co rodzic odnotowuje na karcie czytania.

       Wszystkim uczniom i rodzicom zostaną wysłane na librusie karty czytania, na których widnieje drzewo z jabłkami i konkretna datą. Karty proszę wydrukować. Istnieje też możliwość odbioru wydrukowanych kart w bibliotece po wcześniejszym zgłoszeniu. Po10-minutowej lekturze i zjedzeniu jabłka uczestnik zamalowuje dane jabłko na karcie, a rodzic na odwrocie potwierdza swoim podpisem czytanie i zdrowy posiłek. Następnie przewodniczący klas lub wychowawcy zbiorą wszystkie karty i przekażą do końca stycznia do szkolnej biblioteki. Klasa, która odda najwięcej kart z wymalowanymi jabłkami otrzyma nagrodę niespodziankę, natomiast uczniowie, którzy oddadzą wypełnione karty zostaną nagrodzeni 20 dodatnimi punktami z zachowania oraz słodkim upominkiem.

       KARTA CZYTANIA Grudniowe weekendy z książką i jabłkiem


       ZACHĘCAM. NAPRAWDĘ WARTO!!!


       Rafał Błaszczyk

       nauczyciel bibliotekarz


     • Noc Naukowców 2020
      • Noc Naukowców 2020

       25.11.2020

       W najbliższy piątek 27 listopada w godzinach 16:00-22:00, odbędzie się kolejna, choć nietypowa Noc Naukowców. 

       Tegoroczna edycja Noc Naukowców dostępna jest w całości w formule on-line, bez konieczności rejestracji uczestników. Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia na kanale YouTube, w czasie rzeczywistym studio LIVE - będą dostępne spotkania z naukowcami, materiały filmowe, quizy konkursy i wirtualne stoisko europejskie a także w usłudze VOD pozwalającej na oglądanie naszych materiałów w dowolnym czasie. Daje to możliwość nieograniczonego dostępu i zapoznania się z wszystkimi materiałami filmowymi wszystkich uczelni i instytutów badawczych biorących udział w organizacji projektu Noc Naukowców.

       Główna strona wydarzenia to http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/gdzie już dostępny jest program LIVE i tematyka spotkań .

       Gorąco zapraszamy,

        

     • Najpiękniejszy jesienny jeżyk
      • Najpiękniejszy jesienny jeżyk

       12.11.2020

       Wyniki konkursu świetlicowego pt: " Najpiękniejszy jesienny jeżyk"

       Dnia 6 listopada 2020 roku jury, w składzie:

       pani Magdalena Bobrowska

       pani Karin Nawrocka

       pani Joanna Bachorz

       pani Anna Prościak

       wybrało najpiękniejsze jeżyki i wyłoniło laureatów jesiennego konkursu:

       klasy "1"

       miejsce I - Stasiu Grynia kl 2c

       miejsce II - Hubert Gajdziński kl 2b

       miejsce III - Amelia Katafiasz kl 2c

       wyróżnienia: Marianka Lizik kl 2c

       klasy "1"

       miejsce I - Antosia Orzęcka kl 1a

       miejsce II - Jan Sierpowski kl 1b

       miejsce III - Agata Jastrząb kl 1c oraz Iga Domaniecka kl 1b

       wyróżnienia: Zosia Maj kl 1a, Filip Koziorowski kl 1c, Zuzia Witt kl 1b, Natasza Wachowiak kl 1c, Kornelia Wieczorek kl 1b

        

       klasy "0"

       miejsce I - Maja Szypulska kl 0b

       miejsce II - Mateusz Ciesielski kl 0b

       miejsce III - Stasiu Katafiasz kl 0a

       wyróżnienia: Ania Błaszczyk kl 0b, Maja Kurasińska kl 0b, Maja Jakubowska kl 0b, Patrycja Cichocka kl 0b, Rozalka Wielińska kl 0b, Stasiu Surma kl 0b, Basia Skibińska kl 0b, Maksym Lebid kl 0a, Pola Sztul kl 0a

       Zwyciezcom serdecznie gratulujemy.

       Wybór był niesłychanie trudny, albowiem wszystkie jeżyki były przepiękne.

       Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

     • Dzień postaci z bajek
      • Dzień postaci z bajek

       08.11.2020

       Bajki towarzyszą każdemu dziecku od najmłodszych lat. Chyba każdy z nas ma swoją ulubioną baśń, którą rodzice czytali mu do snu.

       Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Niestety ze względu na sytuację, która obecnie panuje kraju, zrezygnowaliśmy z tradycyjnych odwiedzin w klasach. Zamiast tego kilka dni wcześniej biblioteka szkolna poprosiła uczniów o wykonanie zdjęć w bajkowych przebraniach. Nadesłano 5 fotografii, które są widoczne w galerii. Dziękujemy za przysłane zdjęcia i zapraszamy do oglądania.

     • Pamiętajmy - akcja „Szkoła Pamięta”
      • Pamiętajmy - akcja „Szkoła Pamięta”

       03.11.2020

       1 listopada - Wszystkich Świętych, dzień bardzo szczególny pełen refleksji i zadumy, a także zastanowienia nad egzystencją życia człowieka.  

       W tym roku ten dzień   spędzamy w innej rzeczywistości, bez odwiedzania grobów i zapalania zniczy .

       Jednak bardzo ważne są wspomnienia, które utkane są nićmi ludzkiego życia.

       Usiądźmy wygodnie w fotelu z filiżanką kawy i  w tym szczególnym dniu otwórzmy album ze zdjęciami,  pozwólmy powspominać  wspaniały czas, gdy mieliśmy wokół siebie tych cudownych ludzi, którzy nakreślili nam drogę i mapę naszego życia.

       Jest to czas refleksji i zatrzymania się w pędzie współczesnego świata , oczywiście jest inny w tym roku ten dzień ale może potrzeba nam wszystkim  zatrzymania i spojrzenia w głąb swojej duszy
       i wyciągnięcia wniosków do dalszej wędrówki . Pozwólmy odpocząć  i oddajmy się refleksji i pięknym wspomnieniom,  niech będą blaskiem w mrokach rzeczywistości.

       Podzielcie się swoimi refleksjami, wierszami , cytatami - przez cały listopad pamiętajmy o tych , którzy odeszli.

       https://bit.ly/3mMV4NU

  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • Telefon
    • 61 810 77 26
    • Adres szkoły
    • Pocztowa 30
     62-052 Komorniki
     Poland
    • Dyrektor
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Wicedyrektorzy
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Administrator www
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Administrator Librusa
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia