• Aktualności

          • Najpiękniejszy jesienny jeżyk
            • Najpiękniejszy jesienny jeżyk

              12.11.2020

              Wyniki konkursu świetlicowego pt: " Najpiękniejszy jesienny jeżyk"

              Dnia 6 listopada 2020 roku jury, w składzie:

              pani Magdalena Bobrowska

              pani Karin Nawrocka

              pani Joanna Bachorz

              pani Anna Prościak

              wybrało najpiękniejsze jeżyki i wyłoniło laureatów jesiennego konkursu:

              klasy "1"

              miejsce I - Stasiu Grynia kl 2c

              miejsce II - Hubert Gajdziński kl 2b

              miejsce III - Amelia Katafiasz kl 2c

              wyróżnienia: Marianka Lizik kl 2c

              klasy "1"

              miejsce I - Antosia Orzęcka kl 1a

              miejsce II - Jan Sierpowski kl 1b

              miejsce III - Agata Jastrząb kl 1c oraz Iga Domaniecka kl 1b

              wyróżnienia: Zosia Maj kl 1a, Filip Koziorowski kl 1c, Zuzia Witt kl 1b, Natasza Wachowiak kl 1c, Kornelia Wieczorek kl 1b

               

              klasy "0"

              miejsce I - Maja Szypulska kl 0b

              miejsce II - Mateusz Ciesielski kl 0b

              miejsce III - Stasiu Katafiasz kl 0a

              wyróżnienia: Ania Błaszczyk kl 0b, Maja Kurasińska kl 0b, Maja Jakubowska kl 0b, Patrycja Cichocka kl 0b, Rozalka Wielińska kl 0b, Stasiu Surma kl 0b, Basia Skibińska kl 0b, Maksym Lebid kl 0a, Pola Sztul kl 0a

              Zwyciezcom serdecznie gratulujemy.

              Wybór był niesłychanie trudny, albowiem wszystkie jeżyki były przepiękne.

              Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

          • Dzień postaci z bajek
            • Dzień postaci z bajek

              08.11.2020

              Bajki towarzyszą każdemu dziecku od najmłodszych lat. Chyba każdy z nas ma swoją ulubioną baśń, którą rodzice czytali mu do snu.

              Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Niestety ze względu na sytuację, która obecnie panuje kraju, zrezygnowaliśmy z tradycyjnych odwiedzin w klasach. Zamiast tego kilka dni wcześniej biblioteka szkolna poprosiła uczniów o wykonanie zdjęć w bajkowych przebraniach. Nadesłano 5 fotografii, które są widoczne w galerii. Dziękujemy za przysłane zdjęcia i zapraszamy do oglądania.

          • Pamiętajmy  - akcja „Szkoła Pamięta”
            • Pamiętajmy - akcja „Szkoła Pamięta”

              03.11.2020

              1 listopada - Wszystkich Świętych, dzień bardzo szczególny pełen refleksji i zadumy, a także zastanowienia nad egzystencją życia człowieka.  

              W tym roku ten dzień   spędzamy w innej rzeczywistości, bez odwiedzania grobów i zapalania zniczy .

              Jednak bardzo ważne są wspomnienia, które utkane są nićmi ludzkiego życia.

              Usiądźmy wygodnie w fotelu z filiżanką kawy i  w tym szczególnym dniu otwórzmy album ze zdjęciami,  pozwólmy powspominać  wspaniały czas, gdy mieliśmy wokół siebie tych cudownych ludzi, którzy nakreślili nam drogę i mapę naszego życia.

              Jest to czas refleksji i zatrzymania się w pędzie współczesnego świata , oczywiście jest inny w tym roku ten dzień ale może potrzeba nam wszystkim  zatrzymania i spojrzenia w głąb swojej duszy
              i wyciągnięcia wniosków do dalszej wędrówki . Pozwólmy odpocząć  i oddajmy się refleksji i pięknym wspomnieniom,  niech będą blaskiem w mrokach rzeczywistości.

              Podzielcie się swoimi refleksjami, wierszami , cytatami - przez cały listopad pamiętajmy o tych , którzy odeszli.

              https://bit.ly/3mMV4NU

          • Wyniki konkursu "Przyłapani na czytaniu"
            • Wyniki konkursu "Przyłapani na czytaniu"

              31.10.2020

              "Przyłapani na czytaniu" to polska edycja programu "Get Caught Reading" - kampanii prowadzonej w wielu krajach Unii Europejskiej. Jej zadaniem jest promowanie książek i czytelnictwa poprzez ogólnie dostępne media. Przyłapani na czytaniu to także europejska inicjatywa, która chce promować czytelnictwo. Zasadą przyświecającą pomysłodawcom jest zwrócenie uwagi na zabawną stronę czytania. Nasza Biblioteka Szkolna także przyłączyła się do tej ciekawej akcji.

              Organizatorem I Bibliotecznego Konkursu Fotograficznego pn. „Przyłapani na czytaniu”. był nauczyciel bibliotekarz, Rafał Błaszczyk. W konkursie mogli wziąć udział zarówno uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

               

              Nagrodzone w konkursie zdjęcia wykonali:

              I miejsce: Alicja Kosmalska (kl. I b)

              II miejsce : Julia Iwachów (kl. I b)

              III miejsce : Agnieszka Zbaracka (nauczyciel)

              Wyróżnienia:

              Zofia Pióro (kl. 0 a), Zuzanna Witt (kl. I b), Felicja Ptasińska (kl. V b)

               

              Zwycięzcom gratulujemy,  a wszystkim uczestnikom  konkursu dziękujemy za udział.

          • Z biegiem Wisły i Warty
            • Z biegiem Wisły i Warty

              30.10.2020

              Klasy 0a, 0b, 0c i grupy świetlicowe brały udział w projekcie edukacyjnym "Z biegiem Wisły i Warty". W ramach tego projektu dzieci zapoznały się z hisotrią krakowskiego stroju ludowego oraz hejnału. Dodatkowo poznały krakowski zwyczaj "Lajkonik", który odbywa się raz w roku w królewskim mieście dla uczczenia zwycięstwa nad Tatarami. Kolejną atrakcją była nauka tańca ludowego "Krakowiaka". Pod opieką Karin Nawrockiej dzieci wykonały "ziejącego ogniem" SMOKA WAWELSKIEGO. Dodatkowo Iga Domaniecka wykonała ilustrację do zaprezentowanej legendy. Poniżej krótka fotorelacja:

              Kolejne realizacje dzieci z grup świetlicowych, pod opieką p. Magdaleny Bobrowskiej, przedstawiające smoki wykonane z różnych klocków - to co nam wydaje się bardzo trudne u dzieci nie stanowi żadnej trudności a sprawne paluszki w połączeniu z bujną wyobraźnią zbudują takie oto cuda!  Kolejna grupa pod opieką p. Kasi Kułakowskiej prezentuje piękne kolorowanki przedstawiające groźnego smoka:)

          • Komunikat Dyrektora- nauczanie zdalne
            • Komunikat Dyrektora- nauczanie zdalne

              23.10.2020

              Nauczanie zdalne

              Informujemy, że na podstawie decyzji Prezesa Rady Ministrów od 24 października do 8.11.2020 r. uczniowie klas IV-VIII będą objęci edukacją zdalną. Nauka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i uczniów klas I-III szkół podstawowych pozostaje bez zmian i ma formę stacjonarną.

              Tygodniowy plan zajęć dydaktycznych dla wszystkich uczniów nie ulega zmianie, jednak dla uczniów klas IV-VIII zostaną w nim umieszczone informacje, które z lekcji w tygodniu będą miały formę online. Uczniowie zobowiązani są do obecności na wszystkich zajęciach wynikających z planu dnia. Tam, gdzie nie ma formy online, uczniowie pracują w oparciu o przekazane przez nauczycieli materiały, mając możliwość kontaktowania się z nauczycielem podczas trwającej równolegle konsultacji na czacie, w aplikacji Teams.

              Więcej informacji przekażemy Państwu 24.10.br za pośrednictwem e-dziennika.

               

              Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

              im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach

              Barbara Koralewska-Idzikowska

          • Lekcja o smogu
            • Lekcja o smogu

              22.10.2020

              W czwartek 22 października uczniowie klasy 4a wraz z p. Marcinem Nowackim zapoznawali się z zagadnieniem dotyczącym zanieczyszczenia powietrza w ich najbliższej okolicy. Zajęcia odbywały się w ramach projektu „Edukacyjna Sieć Antysmogowa”, w którym uczestniczy społeczność naszej szkoły.

              Październik to miesiąc, kiedy znacząco obniża się temperatura powietrza. Przede wszystkim chłód zaczynamy odczuwać w godzinach wieczornych, stąd mieszkańcy domów jednorodzinnych rozpoczynają rozpalanie pieców centralnego ogrzewania, aby skutecznie ogrzać wnętrza swoich mieszkań. Niestety, co zauważyli sami uczniowie, wystarczy późnym popołudniem przespacerować się uliczkami Komornik, aby zauważyć, że w niektórych miejscach unosi się szary i niezbyt przyjemny zapachowo dym, będący efektem spalania niebezpiecznych substancji.

              W czasie ostatnich lekcji przyrody uczniowie klas czwartych poznawali skład ziemskiej atmosfery oraz sposoby pomiarów poszczególnych składników pogody. Zatem zajęcia „Co to jest smog?” poprowadzone przez nauczyciela geografii i przyrody Marcina Nowackiego, świetnie wpisały się w zdobyte do tej pory nowe informacje.

              W czasie lekcji klasa 4a mogła obejrzeć film pokazujący katastrofalne dla zdrowia skutki powstawania smogu i na jego podstawie samodzielnie wskazać niewłaściwe zachowania, które w życiu codziennym prowadzą do zanieczyszczenia powietrza. Uczniowie analizowali dane dotyczące stężenia pyłów PM2,5 i PM10, które na bieżąco monitorowane są w naszej szkole. Kulminacyjnym momentem zajęć była przeprowadzona przez nauczyciela wizualizacja powstawania smogu oraz zaobserwowania poprzez zmysły jego skutków.

              Zajęcia, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie klasy 4a na pewno nie były ostatnimi o tej tematyce. Wśród wielu zagrożeń dla zdrowia i życia jedno z pierwszych miejsc zajmuje zanieczyszczenie atmosfery przez smog, dlatego warto i trzeba poznawać sposoby poprawiania jakości powietrza, które każdy z nas - uczeń i dorosły - powinien wcielać w życie.

          • Najpiękniejszy znaczek pocztowy
            • Najpiękniejszy znaczek pocztowy

              20.10.2020

              W dniu 15 października w świetlicy szkolnej pod opieką p. Karin Nawrockiej odbył się konkurs na najpiękniejszy znaczek pocztowy. Dzieci z klasy IB oraz IC, wykonywały znaczek dowolną techniką, a efekty jak widać na zdjęciu były niesamowite. Przegranych w związku z tym nie było. Każdy z uczestników otrzymał nagrody, a szczęście malujące się na twarzach ukrytych za maseczkami, wynagradzają każdy trud nauczyciela. 

          • Przerwa na czytanie
            • Przerwa na czytanie

              16.10.2020

              Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.

              Akcja realizowana jest w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" oraz w związku z przypadającym w październiku Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. W naszej szkole do akcji włączyło się 83 uczniów. Dla najmłodszych zostały stworzone  specjalne strefy, w  których swoim uczniom czytali ich wychowawcy. Mam nadzieję, że w kolejnych latach ta liczba będzie stale rosła.

          • Szkoła przeciwko smogowi
            • Szkoła przeciwko smogowi

              16.10.2020

              Nasza szkoła uczestniczy w programie informacyjnym na rzecz czystego powietrza „Edukacyjna Sieć Antysmogowa”, który jest prowadzony przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.

              To właśnie szkoły, które są instytucjami kształcącymi dzieci i młodzież oraz ważnymi ośrodkami opiniotwórczymi, są najbardziej właściwym miejscem, w którym tę wiedzę należy upowszechniać i pomagać społeczności lokalnej w identyfikacji i zrozumieniu problemów mających wpływ na jakość codziennego życia.

              Nasza szkoła jest wyposażona w mierniki służące do oznaczania jakości powietrza. W ramach pomiaru na bieżąco zbierane są informacje na temat: temperatury powietrza, wilgotności, ciśnienia atmosferycznego oraz stężenia pyłów PM10 i PM2,5. Wszystkie dane są udostępniane przez internet oraz prezentowane na wyświetlaczu w szkole, który jest umieszczony na parterze budynku.

              Dzięki prowadzonym na bieżąco pomiarom uczniowie mają możliwość monitorować jakość powietrza i we współpracy z nauczycielami poszukiwać rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza w okolicach miejsca, w którym spędzają dużą część swojego życia. Efektem tego są także prace plastyczne i multimedialne, które uczniowie wykonywali w ubiegłym roku szkolnym z okazji obchodzonego w kwietniu Dnia Ziemi.

              Społeczność lokalna oraz uczniowie mogą na bieżąco śledzić wyniki pomiarów na stronie internetowej projektu pod adresem: https://esa.nask.pl/szkola/id/323

               

    • Kontakty

        • Nazwa szkoły
        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
        • Telefon
        • 61 810 77 26
        • Adres szkoły
        • Pocztowa 30
          62-052 Komorniki
          Poland
        • Dyrektor
        • Barbara Koralewska Idzikowska
        • Wicedyrektorzy
        • Karolina Cicha
          Piotr Duda
        • Administrator www
        • Anita Chmielewska
          achmielewska@sp2k.pl
        • Administrator Librusa
        • Adrian Przyborski
          aprzyborski@sp2k.pl
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia