• Międzyszkolny Turniej układania kostki Rubika

26.04.2022

W poniedziałek 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Luboniu odbył się MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SPEEDCUBE (UKŁADANIE KOSTKI RUBIKA 3x3 NA CZAS).

Każdy zawodnik miał 5 prób jak najszybszego ułożenia kostki, po odrzuceniu najlepszego i najgorszego czasu została wyciągnięta średnia arytmetyczna z 3 pomiarów. Przed każdą próbą ułożenia kostka była w losowy sposób pomieszana przez sędziego, następnie uczestnik miał 15 sekund na obejrzenie kostki zanim przystąpi do jej układania na czas. Pomiary były rejestrowane na specjalnych urządzeniach (timerach), a turniej odbywał się na profesjonalnych kostkach magnetycznych.

Z ogromną przyjemnością i dumą pragniemy poinformować, że uczeń klasy 8c PATRYK STRONKA zajął II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju układania kostki Rubika na czas.

Rywalizacja była zacięta, a konkurs na bardzo wysokim poziomie. Do zwycięstwa zabrakło zaledwie 2 sekund!!!

Dziękujemy również uczniom: Karolinie Jaworskiej z klasy 7a oraz Jeremiemu Marciniakowi z klasy 8a za godne reprezentowanie szkoły i podjęcie wyzwania!

Brawo!!

• Bądź eko i oddaj stary telefon!

25.04.2022

Podczas wiosennych porządków Uczniowie i Rodzice mogli włączyć się w zbiórkę starych telefonów. Niedziałające prawidłowo urządzenia lub mające zbity ekran zostaną przekazane do Wrocławskiego Zoo. Pozyskane z nich metale szlachetne zostaną powtórnie wykorzystane do produkcji nowych sprzętów elektronicznych. Dzięki temu możemy ograniczyć wydobycie metali w Demokratycznej Republice Konga, obszarze który jest jedynym siedliskiem życia okapi.

Z kolei sprawne i odpowiednio opisane smartfony, poprzez Szkolny Wolontariat zostaną przekazane dla potrzebujących z Ukrainy. Zebrano około 80 starych telefonów oraz 5 smartfonów, które powtórnie wrócą do użytku.

Akcja zakończyła się 22 kwietnia w Dniu Ziemi. Pamiętajmy jednak, że o naszą planetę musimy dbać każdego dnia i na każdy sposób.

Dlatego też, poniżej udostępniamy krótki poradnik Życie w duchu zero waste, czyli jak unikać produkcji śmieci w codziennym życiu i zachęcamy do wprowadzenia choćby jednego nawyku, który będzie najwspanialszym prezentem dla Naszej Ziemii.

• Popisz się talentem

07.04.2022

Tylko do 18 kwietnia można zgłaszać prace w największym konkursie literackim dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem” 2022.  Nagrodą jest debiut w prawdziwej książce z 30 najlepszymi opowiadaniami, wybranymi  przez profesjonalne jury.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa: zaproszeni są do niej także uczniowie z Ukrainy uczęszczający do polskich szkół, którzy nie znają jeszcze dobrze języka polskiego. Można więc wysyłać opowiadania po polsku lub ukraińsku.

• Jarmark Wielkanocny

07.04.2022

Dnia 3 kwietnia odbył się Jarmark Wielkanocny organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje wokalno-aktorskie talenty. Grupa 0a przygotowała piękne przedstawienie o wiośnie, następnie wystąpiła grupa wokalna z klas starszych oraz solistka- Amelia Graczyk. Uczniowie zdobyli gromkie oklaski. Przygotowały ich Panie: Sylwia Nowakowska i Jowita Maćkowiak. Gratulujemy młodym artystom wspaniałego występu!

• Laureat Złotej Żaby

07.04.2022

W sobotę 02.04.2022 r. uczeń pani Magdaleny Czapla-Szałek Patryk Stronka z klasy 8c, otrzymał dyplom potwierdzający tytuł laureata matematycznego konkursu „Złota Żaba”.  Pokonał 2178 uczestników i zdobył zaszczytne drugie miejsce. Cieszymy się z wysokiego wyniku osiągniętego przez naszego uzdolnionego matematyka, gratulujemy także Jego Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.