• Świąteczne Kartki Dobroczynne
     • Świąteczne Kartki Dobroczynne

      26.11.2021

      Nasza szkoła włączyła się do kampanii charytatywnej "Świąteczne Kartki Dobroczynne”! 

      Wspólnie możemy sprawić, że świat dookoła będzie piękniejszy i radośniejszy. I to podwójnie! 

      Pierwszy raz, gdy dzięki zebranym funduszom uda się pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda, a drugi raz, gdy kartka z ciepłym słowem dotrze do kogoś bliskiego na święta. 

      Pomagając - wróćmy do pięknego zwyczaju wysyłania tradycyjnych, świątecznych kartek.

      Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu p. Elżbietą Dorną

       

    • Czytanie łączy pokolenia
     • Czytanie łączy pokolenia

      25.11.2021

      W bibliotece szkolnej zorganizowano akcję czytelniczą pn.”Czytanie łączy pokolenia”. Realizacją przedsięwzięcia zajęła się pani Anna Kubasińska-Cynarzewska.

      Celem wydarzenia było propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. Wszyscy dobrze wiemy, że wspólne czytanie rozwija wyobraźnię naszych dzieci, buduje wzajemne poczucie bliskości, wzbogaca słownictwo pokazuje, że czytanie może być dobrą wspólną zabawą oraz mądrym sposobem na spędzenie czasu wolnego.

      Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną czytano w formie online. Do wspólnego czytanie uczniowie, wśród których znaleźli się: Mateusz Szafrański, Bartłomiej Mizerski, Olga Gudynowska, Jakub Kaczmarzewski i Aleksandra Matluch zaprosili swoich  rodziców i nagrywali efekt wspólnych działań. Wszystkie nagrania zostały zmontowane przez Igora Starkowskiego i można je zobaczyć i wysłuchać na szkolnej stronie internetowej.

    • Żywa okładka - konkurs fotograficzny
     • Żywa okładka - konkurs fotograficzny

      17.11.2021

      W bibliotece szkolnej rozstrzygnięto II Konkurs Fotograficzny pn. ”Żywa okładka”. Przedmiotem konkursu było wykonanie autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej książki, uczniowie mieli zaprojektować żywą okładkę swojej ulubionej książki.  W konkursie wyłoniono następujących zwycięzców:

      I miejsce: Leon Styperek z kl. 3a za wykonanie okładki do biografii Roberta Lewandowskiego „Lewy”

      II miejsce: Zuzanna Witt z kl. 2b, która przygotowała żywą okładki do baśni o małej syrence.

      III miejsce: Dawid Gołębiewski z klasy 7a za żywą okładkę „Pandemii” Pawła Kapusty

      Wyróżniono również zaangażowanie Miłosza Gołębiewskiego z kl. 7a za okładkę do książki „Hulajnoga. 11 trików Ridera”. 

      Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. „Żywa okładka książki” oraz nauczycielom i rodzicom, którzy w specjalnym plebiscycie pomogli w wyłonieniu zwycięzców. 

      Rafał Błaszczyk

      Nauczyciel bibliotekarz

    • Szkoła Myślenia Pozytywnego
     • Szkoła Myślenia Pozytywnego

      15.11.2021

      Nasza szkoła przystąpiła do Programu „Szkoła Myślenia Pozytywnego”, realizowanego w ramach projektu Myślę Pozytywnie, który wdrażać będziemy w roku szkolnym 2021/2022. Program został stworzony i realizowany od 2016 r. przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej, z którą w ramach projektu będziemy współpracować. Głównym celem tego Programu jest kompleksowe wsparcie dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat.

    • Koncert pieśni patriotycznych
     • Koncert pieśni patriotycznych

      15.11.2021

      Uczniowie klas 1-3 z nauczycielkami i dyrekcją placówki wybrali się do Centrum Tradycji i Kultury na „Śpiewanki patriotyczne”. Nie tylko społeczność szkolna uczestniczyła w tym wydarzeniu. Dzieci zaprosiły babcie, dziadków, seniorów ze stowarzyszenia „Aktywni Razem”. Nie mogło zabraknąć akcentów patriotycznych – uczestniczy wydarzenia otrzymali biało-czerwone kotyliony, chorągiewki, teksty pieśni. Zaczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, potem poszczególne grupy uczniów wykonywały powszechnie znane pieśni. Słuchacze nie kryli wzruszenia.

    • Szkoła do hymnu
     • Szkoła do hymnu

      13.11.2021

      10 listopada o godz.11.11, w ramach akcji "Szkoła do hymnu" we wszystkich klasach naszej szkoły rozległy się dźwięki Mazurka Dąbrowskiego. Aby uczcić Święto Niepodległości uczniowie odśpiewali 4 zwrotki, a jak to wyglądało u najmłodszych uczniów można zobaczyć na filmie.

    • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

      11.11.2021

      Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacania wyobraźni.  Pomagają rozpoznawać emocje,  wspierają rozwój dzieci. Obcowanie z nimi wspomaga kreatywność, poszerza zasób słownictwa. Okazją do spotkania z baśniami i bajkami był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  

      W szkolnej bibliotece także uczciliśmy ten dzień. Każdy z uczniów mógł przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Zaproszenie szkolnego bibliotekarza do wspólnej zabawy przyjęły klasy: 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami.

      Każda z tych klas brała udział w przeprowadzanych przez Pana Nietoperza (w tę rolę wcielił się sam nauczyciel bibliotekarz Rafał Błaszczyk)  zabawach, quizach, różnego rodzaju grach , zagadkach o tematyce przeróżnych bajek. Były także zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. To był niezwykły dzień – pełen radości i fantazji, dlatego też czas w szkolnej bibliotece minął szybko i wesoło.

    • Różaniec z darów jesieni
     • Różaniec z darów jesieni

      02.11.2021

      Zakończył się miesiąc październik i jednocześnie konkurs, pt. "Różaniec z darów natury".

      Wyróżnione prace należą do uczniów:

      1. Stanisław Katafiasz 1a

      2. Patryk Strug 1b

      3. Barbara Kapryszyn 1d

      4. Kacper Stefaniak 1d

      5. Marysia Jankowska 2a

       

      Gratuluję laureatom, jak również wszystkim uczestnikom konkursu. Prace można podziwiać w galerii pod postem

      Zachęcam ponadto do codziennego odmawiania pięknej modlitwy różańcowej. Katecheta, Przemysław Kozioł

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
    • 61 810 77 26
    • Pocztowa 30
     62-052 Komorniki
     Poland
    • Barbara Koralewska Idzikowska
    • Karolina Cicha
     Piotr Duda
    • Anita Chmielewska
     achmielewska@sp2k.pl
    • Adrian Przyborski
     aprzyborski@sp2k.pl
   • Logowanie