• Światowy Dzień Zwierząt

Serce dla zwierząt.

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypadał na 4 października, nasza szkoła postanowiła zorganizować zbiórkę darów na rzecz lokalnego schroniska dla zwierząt. Uczniowie stanęli na wysokości zadania, a rozmiar zbiórki przeszedł wszelkie oczekiwania pomysłodawców. Dla zwierzaków schroniska w Dopiewie przekazano karmę, koce, akcesoria i zabawki. Mamy nadzieję, że pomogą one przetrwać podopiecznym schroniska najtrudnieszy czas - zimę. Przy okazji - zachęcamy do adopcji zwierzaków!

Dziękujemy za Wasze serca, empatię i wyjątkową aktywność!

Opiekunowie zbiórki:

Magdalena Czapla- Szałek, Kinga Tomaszewska:

13.10.2021

14 października to szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Z tej okazji uczniowie przygotowali niezmiernie miłą niespodziankę, z której szczegółami możemy zapoznać się poniżej:

Niech Dzień Edukacji Narodowej oraz wszystkie inne dni w roku szkolnym będą radosne, spokojne, pełne zadowolenia, ale i odpowiedzialności za edukację i wychowanie dzieci i młodzieży.

• Spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

06.10.2021

Z okazji rozpoczynającego się w październiku Miesiąca Bibliotek Szkolnych, przy współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Komorniki zaprosiliśmy do naszej szkolnej biblioteki, pana Łukasza Wierzbickiego - pasjonata podróży a przede wszystkim autora książek dla dzieci, dorosłych i wspaniałego człowieka. Z autorem spotkały się dzieci klas drugich i trzecich oraz młodzież klas siódmych. Dla każdej z grup Łukasz Wierzbicki przedstawił i przybliżył różne książki. Należy tutaj dodać, że książki naszego poznańskiego gościa oparte są na prawdziwych przygodach i wydarzeniach.

Młodsi uczniowie mogli poznać osobę Kazimierza Nowaka, który przemierzył Afrykę na rowerze, usłyszeli też historię o niedźwiedziu Wojtku, który podczas II wojny światowej służył w Armii Andersa, a także opowieść o Aleksandrze Dobie, Polaku, który jako jedyny przepłynął kajakiem przez Atlantyk do Ameryki.  Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych zdjęć, atakowały ich wielkie ryby, ryczały słonie, huczał ocean, a na twarzach mieli nawet krople słonej wody (ze spryskiwacza).

Młodzież mogła natomiast posłuchać opowieści o najnowszej książce „Drzewo” będącej zbiorem mitów słowiańskich. Prezentując treść tych najstarszych z naszych opowieści, inspirowanych przyrodą, magią i tajemnymi mocami nasz gość zwracał uwagę na ich związek ze współczesnymi bohaterami literatury czy filmu. Wskazywał, że każdy z nas ma swoje talenty i zdolności, musi tylko znaleźć inspirację, by je rozwinąć, aby stać się bohaterem własnego życia.

Dzięki aktorskim zdolnościom pana Łukasza Wierzbickiego oraz licznym rekwizytom dzieci i młodzież uczestniczyły w spotkaniu z dużym zainteresowaniem. Pod koniec mogły zadawać pytania oraz kupić książki z autografem pisarza.

04.10.2021

29 września obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Obchody tego dnia zainicjowała także szkolna biblioteka SP2 w Komornikach pod hasłem „Czytamy z sercem”. Warto wspomnieć, że święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. Czytanie książek to nie tylko ciekawa forma spędzania wolnego czasu, zdobywanie nowej wiedzy, ale również rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa, a głośne czytanie dzieciom to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

W ramach akcji do biblioteki został zaproszony specjalny gość Pluszowy Miś, który w rozmowie z bibliotekarzem, panem Rafałem Błaszczykiem przypomniał uczniom co należy robić, aby dobrze zadbać o swoje serce.

Następnie wszyscy wysłuchali treści książki pt.: „Ktoś” autorstwa Aleksandry Chmielewskiej To opowieść o początkach przyjaźni dwóch dziewczynek — Małgosi oraz chorującej na serce Madzi. Bohaterki starają się obserwować innych, a następnie pomagać im w rozwiązywaniu problemów i odzyskiwaniu utraconego uśmiechu.

Ten dzień stał się znakomitą okazją do promocji czytelnictwa wśród młodszych uczniów.