• Światowy Dzień Wody

22.03.2021

Życie ludzi, zwierząt i roślin zależy od wody. Bez niej nie byłoby życia na naszej planecie. Wody nie da się niczym zastąpić. Zbiorniki wodne, rzeki i morza tworzą małe i duże środowiska życia zwierząt i roślin, wpływają na krajobraz, a nawet na klimat. Dlatego o wodzie powinno mówić się dużo, zwłaszcza w czasie lekcji szkolnych.

Uczniowie naszej szkoły - z klas szóstych oraz 7c i 8c, w związku z przypadającym 22 marca Światowym Dniem Wody, w ramach lekcji geografii zastanawiali się nad rolą wody w różnych aspektach życia człowieka i jej znaczenia dla środowiska przyrodniczego. Nasi uczniowie odkrywali bogactwo form jej występowania, piękno, wykorzystanie i znaczenie dla przyrody pamiętając, że zanieczyszczona woda przestaje być źródłem życia.

Końcowym efektem były przygotowane przez nich prace graficzne i plastyczne oraz prezentacje multimedialne dotyczące znaczenia wody oraz charakterystyki obiektów hydrologicznych z Polski i świata. Ponadto na szkolnym korytarzu oraz w aplikacji internetowej, nauczyciel geografii i przyrody p. Marcin Nowacki udostępnił grafiki ukazujące wodę jako ważny przedmiot nauki, który uczniowie poznają w czasie każdej szkolnej lekcji, nie tylko na geografii...

• Tydzień Mózgu

16.03.2021

Od 15 do 21 marca obchodzimy Tydzień Mózgu. Z tej okazji chcemy przekazać Wam garść informacji o tym ważnym i fascynującym narządzie, bez którego nie moglibyśmy funkcjonować. Przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek, dlatego bądźcie czujni, niebawem wrócimy z kolejną dawką informacji 😊

• Matematyczny Tydzień

12.03.2021

W naszej szkole od 14.03.21 do 21.03.21 obchodzimy Tydzień Matematyki. Z tej okazji czeka Was dużo niespodzianek i nagród.

Poniżej garść informacji, a w poniedziałek kolejna zabawa. Zaglądajcie codziennie do Librusa i podejmujcie kolejne wyzwania bo, jak powiedział Roger Bacon, "Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki".

Życzymy udanej zabawy.

​​​​​​​

W tym roku świętując Dzień Liczby Pi 14.03 zachęcamy Was do również do pomagania, w postaci symbolicznej wpłaty 3,14zł dla naszej uczennicy Wandy Sulewskiej.

• Europejski Dzień Logopedy

16.03.2021

6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W tym roku Dzień Logopedy, co ważne po raz pierwszy w naszej szkole, świętowaliśmy 5 marca.  Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej zaprezentowali piosenki i wierszyki z trudnościami logopedycznymi. W tym dniu odbyło się również spotkanie z logopedą. Podczas tych zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny przy wykorzystaniu bajki logopedycznej, ćwiczenia oddechowe z udziałem własnoręcznie wykonanych pomocy oraz ćwiczyli prawidłową artykulację różnych głosek ucząc się rymowanki. Klasa 3a przygotowała plakaty podsumowujące ćwiczenia logopedyczne.

Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i wspaniałą pracę, a wychowawcom za pomoc w przygotowaniu.

Magdalena Lisiecka - logopeda

• Konkurs Wielkanocny

Z okazji Wielkanocy organizujemy dla klas 0 konkurs. Szczegóły na plakacie

1. Zadaniem d zieci jest stworzenie ozdoby przestrzennej związanejze świętami Wielkanocnymi za pomocą dowolnej techniki i dowolnie wybranych materiałów z wykluczeniem produktów spożywczych.
              2. Przygotowana praca musi być podpisana IMIENIEM I NAZWISKIEM uczestnika konkursu.
              3. Prace należy dostarczyć nauczycielom klas 0 do 22.03.2021 r.
              4. Wyboru laureatów dokona jury konkursu- Izabela Adamczyk, Anna Szfrańska, Mariola Babst.
              5. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 25.03.2021 r.
              6. Wszyscy autorzy prac otrzymają pamiątkowy dyplom. Jury konkursowe przyzna  upominki i pamiątkowe dyplomy za pierwsze 3 miejsca.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!