• Zerówkowy konkurs COVIDowy

30.09.2021

Przez cały wrzesień dzieci klas 0a, 0b, 0c, ze zmiany popołudniowej uczestniczyły w konkursie „Jak sobie radzę z koronawirusem”. Wdrażały i utrwalały nawyki DDM ( Dystans, Dezynfekcja, Maseczka), aby uchronić się od zarażenia chorobą. Wszystkie grupy zaprezentowały wysoką wiedzę w quizie i zdobyły pierwsze miejsce. W nagrodę otrzymały słodki poczęstunek.

• Sprzątamy naszą gminę!

30.09.2021

W najbliższy weekend ruszamy w gminę z misją "sprzątanie". Każdy mieszkaniec może się przyłączyć i pozbierać śmieci w swojej okolicy.

Warto przypomnieć, że podczas ostatniego Sprzątania Świata zebraliśmy razem ponad 7 ton śmieci.

Jak widać jest to potrzebna i ważna akcja dla Nas wszystkich. Zachęcamy do udziału w akcji.

Kiedy i gdzie sprzątamy

Sobota, 2 października 2021r.godz. 10.00

Komorniki - parking przy lesie, narożnik ul. Stawnej i Podleśnej

Plewiska - remiza OSP, ul. Grunwaldzka 565

Sobota, 9 października 2021r.

Chomęcice - parking przy stawie na rogu ul. Poznańskiej i Stęszewskiej

Niedziela, 10 października 2021r.

Wiry - boisko Orlik, parking przy ul. Dworcowej

Dodatkowych informacji udzielają sołtysi oraz Wydział Infrastruktury Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Komorniki, tel. 61 8100 635.

Uczestnicy akcji otrzymają worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne.

Zwracam się z prośbą o udostepnienie powyższej informacji jak najszerszej grupie odbiorców.

Posprzątajmy razem naszą gminę!

• Oferta zajęć dodatkowych

23.09.2021

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zajęć dodatkowych dla uczniów naszej szkoły, które startują od października.

Zapisy już ruszyły.

Zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z prowadzącymi, chętnie udzielą szczegółowych informacji.

Coś z niczego - termin do uzgodnienia, p. Elżbieta Dorna

Kamera. Akcja! - wtorki 13.55, p. Anna Kubasińska-Cynarzewska

Granie-programowanie - uczniowie klas IV-VI, wtorki 13.55, p. Anita Chmielewska

Szkolny Klub Debat - poniedziałki 14.45, p. Ariana Milecka-Szyszka

Zajęcia teatralne - termin do uzgodnienia, p. Joanna Sasiak-Kucharczak

W krainie Oz - termin do uzgodnienia, p. Mariusz Mikołajczyk

Tworzenie stron internetowych - klasy VII-VIII, czwartki 15.35, p. Anita Chmielewska

• Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów

09.09.2021

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, Ministerstwo Edukacji i Nauki chce kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

• Narodowe Czytanie 2021

04.09.2021

W ramach dziesiątej, jubileuszowej odsłony Narodowego Czytania usłyszymy akt I  (scena 2,3,5,11)  dzieła Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej".  W role Dulskiej, Zbyszka, Hanki, Hesi i Meli wcielają się nauczyciele, uczennice i rodzice naszej szkoły.Miłego słuchania!

Do biblioteki dotarł także specjalny stempel, wprost z kancelarii Prezydenta RP, razem z pamiątkowymi kartkami.Osoby posiadające w domu egzemplarz "Moralności pani Dulskiej zapraszamy do biblioteki już od poniedziałku– chętnie go ostemplujemy.

• Ubezpieczenie PZU

01.09.2021

W tym roku szkolnym 2021/2022 zgłoszenia do ubezpieczenia będzą odbywały się drogą elektroniczną, co ułatwi dostęp do danych dziecka i warunków ubezpieczenia w każdym momencie.

Dostęp do pobierania certyfikatu potwierdzenia zawarcia polisy będzie aktywny od dnia 01.09 do 30.09 .2021 r.

List do rodziców PZU 2021/2022.pdf

Link  do aktywacji.pdf