• Noc Naukowców 2020

25.11.2020

W najbliższy piątek 27 listopada w godzinach 16:00-22:00, odbędzie się kolejna, choć nietypowa Noc Naukowców.

Tegoroczna edycja Noc Naukowców dostępna jest w całości w formule on-line, bez konieczności rejestracji uczestników. Zapraszamy do obejrzenia wydarzenia na kanale YouTube, w czasie rzeczywistym studio LIVE - będą dostępne spotkania z naukowcami, materiały filmowe, quizy konkursy i wirtualne stoisko europejskie a także w usłudze VOD pozwalającej na oglądanie naszych materiałów w dowolnym czasie. Daje to możliwość nieograniczonego dostępu i zapoznania się z wszystkimi materiałami filmowymi wszystkich uczelni i instytutów badawczych biorących udział w organizacji projektu Noc Naukowców.

Główna strona wydarzenia to http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/gdzie już dostępny jest program LIVE i tematyka spotkań .

Gorąco zapraszamy,

• Najpiękniejszy jesienny jeżyk

Wyniki konkursu świetlicowego pt: " Najpiękniejszy jesienny jeżyk"

Dnia 6 listopada 2020 roku jury, w składzie:

pani Magdalena Bobrowska

pani Karin Nawrocka

pani Joanna Bachorz

pani Anna Prościak

wybrało najpiękniejsze jeżyki i wyłoniło laureatów jesiennego konkursu:

klasy "1"

miejsce I - Stasiu Grynia kl 2c

miejsce II - Hubert Gajdziński kl 2b

miejsce III - Amelia Katafiasz kl 2c

wyróżnienia: Marianka Lizik kl 2c

klasy "1"

miejsce I - Antosia Orzęcka kl 1a

miejsce II - Jan Sierpowski kl 1b

miejsce III - Agata Jastrząb kl 1c oraz Iga Domaniecka kl 1b

wyróżnienia: Zosia Maj kl 1a, Filip Koziorowski kl 1c, Zuzia Witt kl 1b, Natasza Wachowiak kl 1c, Kornelia Wieczorek kl 1b

klasy "0"

miejsce I - Maja Szypulska kl 0b

miejsce II - Mateusz Ciesielski kl 0b

miejsce III - Stasiu Katafiasz kl 0a

wyróżnienia: Ania Błaszczyk kl 0b, Maja Kurasińska kl 0b, Maja Jakubowska kl 0b, Patrycja Cichocka kl 0b, Rozalka Wielińska kl 0b, Stasiu Surma kl 0b, Basia Skibińska kl 0b, Maksym Lebid kl 0a, Pola Sztul kl 0a

Zwyciezcom serdecznie gratulujemy.

Wybór był niesłychanie trudny, albowiem wszystkie jeżyki były przepiękne.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

• Dzień postaci z bajek

08.11.2020

Bajki towarzyszą każdemu dziecku od najmłodszych lat. Chyba każdy z nas ma swoją ulubioną baśń, którą rodzice czytali mu do snu.

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Niestety ze względu na sytuację, która obecnie panuje kraju, zrezygnowaliśmy z tradycyjnych odwiedzin w klasach. Zamiast tego kilka dni wcześniej biblioteka szkolna poprosiła uczniów o wykonanie zdjęć w bajkowych przebraniach. Nadesłano 5 fotografii, które są widoczne w galerii. Dziękujemy za przysłane zdjęcia i zapraszamy do oglądania.

• Pamiętajmy  - akcja „Szkoła Pamięta”
            • Pamiętajmy - akcja „Szkoła Pamięta”

03.11.2020

1 listopada - Wszystkich Świętych, dzień bardzo szczególny pełen refleksji i zadumy, a także zastanowienia nad egzystencją życia człowieka.

W tym roku ten dzień   spędzamy w innej rzeczywistości, bez odwiedzania grobów i zapalania zniczy .

Jednak bardzo ważne są wspomnienia, które utkane są nićmi ludzkiego życia.

Usiądźmy wygodnie w fotelu z filiżanką kawy i  w tym szczególnym dniu otwórzmy album ze zdjęciami,  pozwólmy powspominać  wspaniały czas, gdy mieliśmy wokół siebie tych cudownych ludzi, którzy nakreślili nam drogę i mapę naszego życia.

Jest to czas refleksji i zatrzymania się w pędzie współczesnego świata , oczywiście jest inny w tym roku ten dzień ale może potrzeba nam wszystkim  zatrzymania i spojrzenia w głąb swojej duszy
              i wyciągnięcia wniosków do dalszej wędrówki . Pozwólmy odpocząć  i oddajmy się refleksji i pięknym wspomnieniom,  niech będą blaskiem w mrokach rzeczywistości.

Podzielcie się swoimi refleksjami, wierszami , cytatami - przez cały listopad pamiętajmy o tych , którzy odeszli.