POKÓJ ZAGADEK – escape room 27 listopada 2024 roku
W ramach Nocy Bibliotek w naszej bibliotece szkolnej spotkały się dwie czteroosobowe drużyny z klas piątych, aby przeżyć niesamowitą przygodę w „Świątecznym Pokoju Zagadek”. W tym roku już po raz drugi do wspólnej zabawy zaproszono także uczniów z sąsiedniej szkoły.
Uczestnicy zabawy krok po kroku podążali ku rozwiązaniu zagadki , jaką było odnalezienie świątecznego przepisu na pierniki. Obydwie grupy musiały rozszyfrować wszystkie zadania i zdobyć tajemniczy szyfr potrzebny do otwarcia skrzyni, w której ukryty był stary przepis.
Wzajemna integracja między uczniami obydwu szkół zakończyła się wspólną pizzą ufundowaną przez Radę Rodziców
Na koniec na uczestników czekały dyplomy potwierdzające udział w zabawie.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK 4-8 listopada 2024 roku
Przez cały tydzień w naszej bibliotece panowała bajkowa atmosfera, a to za sprawą obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
Aby uczcić ten dzień zorganizowano w bibliotece bajkowa spotkania, w którym udział wzięły dzieci z klas 0-4.
Bibliotekę szkolną w tym czasie odwiedzili dwaj specjalni goście: Szalony kapelusznik oraz Pan Ambroży Kleks, którzy wywołali niesamowitą radość u dzieci. Wszyscy uczniowie przyszli przebrani za wybraną przez siebie postać z bajki. Dzieci przekonały się, że dzięki bajkom można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. Bajki pokazują nam bowiem co jest dobre, a co złe i jak należy postępować w życiu, aby być dobrym człowiekiem.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA 30 września – 4 października 2024 roku
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.
Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku na dzień 29 września. Data odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W naszej szkolnej bibliotece ten dzień … trwał cały tydzień. W wydarzeniu uczestniczyły wszystkie klasy 0-3, które miały okazję wysłuchać w ramach teatrzyku Kamishibai wybraną przez wychowawcę baśń, a następnie wszyscy wzięli udział w bardzo lubianej zabawie o nazwie „Bingo biblioteczne”.
Czy warto czytać dzieciom? Nie ma chyba wątpliwości co do tej kwestii, wystarczyło spojrzeć na zasłuchane i roześmiane buźki naszych uczniów.
NARODOWE CZYTANIE 7 września 2024 roku
Narodowe Czytanie to akcja, która łączy Polaków w całej Polsce i na świecie wokół kanonu polskiej literatury.
Biblioteka szkolna, która była organizatorem wydarzenia, otrzymała pamiątkowy stempel okolicznościowy z Kancelarii Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Na lekturę 13. odsłony Narodowego Czytania wybrano „Kordiana” Juliusza Słowackiego.
Prolog oraz cały akt pierwszy dzieła czytali uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.
Najmłodsi uczniowie naszej szkole mieli też okazję zapoznać się z bajką „„O Janku, co psom szył buty”, napisaną przez naszego wieszcza
Tegoroczne Narodowe Czytanie to nie tylko hołd dla Juliusza Słowackiego, ale także dla całej epoki, która przyniosła nam tak wiele niezapomnianych dzieł.