• Montaż filmu krok po roku

• 20.01.2023 13:45
              • Proces powstawania filmu to praca czasochłonna. Wymaga skupienia, pomysłu oraz znajomości oprogramowań przeznaczonych do montażu filmu. Nasi filmowcy poznają tajniki programów i uczą się, jak zmontować materiał nagrany podczas zajęć filmowych w programie Canva.

• Zajęcia kreatywne „Kamera, akcja!” realizowane w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”

• 25.10.2022 09:06
              • Zapadł pierwszy „klaps” długo wyczekiwany przez grupę amatorów – filmowców podczas zajęć kreatywnych „Kamera, akcja!”. Uczniowie zapoznali się z  wyposażeniem studia telewizyjnego, dzięki któremu będą mogli rozwijać swoje filmowo -dziennikarskie pasje.  Sprzęt studyjny, służący m.in. do nagrywania filmów krótkometrażowych, obróbki materiału (obrazu oraz dźwięku), mikrofony, konsola, zapewnią nie tylko doskonałą naukę i zabawę, ale przede wszystkim będą stanowiły bazę do tworzenia wiadomości szkolnych oraz relacji z życia szkoły i hobby uczniów. Już wkrótce na zajęciach zostaną przeprowadzone warsztaty dziennikarskie, na których młodzi pasjonaci będą mogli wcielić się w rolę dziennikarzy i spróbować swoich sił przed obiektywem. Efektem pierwszych zajęć jest krótki film, który już wkrótce po obróbce, będzie dostępny na kanale szkolnym YouTube oraz stronie internetowej.
                Anna Kubasińska- Cynarzewska

• Wykorzystanie długopisów 3D w klasie 1C

• 24.10.2022 11:04
              • Uczniowie klasy 1c w czasie zajęć kreatywnych po raz pierwszy mogli poznać i zgłębić tajniki tworzenia płaskich elementów długopisami 3d. Powstały piękne kwiatki, listki i auta.