• MIĘDZYSZKOLNE POTYCZKI BIBLIOTECZNE 2024

10 kwietnia 2024 roku

Już po raz drugi w  naszej szkole spotkały się trzyosobowe drużyny uczniów z wszystkich sześciu szkół z terenu Gminy Komorniki, aby wziąć udział w II Międzyszkolnych Potyczkach Bibliotecznych.

Drużyny złożone z uczniów klas 4 rywalizowały w 6 konkurencjach: test znajomości wybranego opowiadania ”Mikołajka” , wykreślanka z imionami bohaterów książki, krzyżówka ortograficzna, trimino frazeologiczne, znajomość fragmentów książek oraz zadanie niespodzianka.

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwało jury w składzie: pani Marta Rzezak-Sienkiewicz (przewodnicząca), Katarzyna Aumiller-Nowak (studentka pedagogiki specjalnej) oraz pani Magdalena Chęcińska (bibliotekarka z Biblioteki Publicznej). Cały turniej prowadził zaproszony gość, w osobie Szalonego Kapelusznika, od dawna zaprzyjaźniony z komornicką Dwójką. Pomysłodawcą i organizatorem potyczek był pan Rafał Błaszczyk, nauczyciel bibliotekarz  SP2 w Komornikach.

Nagrody ufundowała dyrekcja SP2 w Komornikach oraz Biblioteka Publiczna Gminy Komorniki, a poczęstunek Rada Rodziców.

GRAND PRIX II Międzyszkolnych Potyczek Bibliotecznych 2025 otrzymała drużyna Szkoły Podstawowej w Wirach. Na II miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej nr w Komornikach, a na trzecim miejscu drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Plewiskach.

Laureatom konkursu gratulujemy, wszystkim konkursowiczom dziękujemy  za udział, a ich opiekunom za pomoc i zachętę do podjęcia czytelniczo-bibliotecznego wyzwania. Do zobaczenia za kolejny rok w komornickiej Dwójce.

MIĘDZYSZKOLNE POTYCZKI BIBLIOTECZNE 2023

10 maja 2023 roku

W Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach spotkały się trzyosobowe drużyny uczniów z czterech szkół z terenu Gminy Komorniki (SP1 Plewiska, SP2 Plewiska, SP2 Komorniki i SP Wiry), aby wziąć udział w I Międzyszkolnych Potyczkach Bibliotecznych.

Drużyny złożone z uczniów klas 5 i 6 rywalizowały w 7 konkurencjach: test znajomości dwóch bajek Aleksandra Fredry „Małpa w kąpieli” i „Paweł i Gaweł”, „Kto pierwszy, ten lepszy”-konkurencja ze słownikami, rebusy literackie, krzyżówka ortograficzna, kalambury frazeologiczne, znajomość fragmentów książek oraz recytacja wybranego wiersza Aleksandra Fredry.

Nad prawidłowym przebiegiem zmagań konkursowych czuwało jury w składzie: pani Sylwia Fuhrman-Komar (pedagog specjalny) oraz pani Sonia Szymańska (bibliotekarka ze Biblioteki Publicznej). Pomysłodawcą i organizatorem potyczek był pan Rafał Błaszczyk, nauczyciel bibliotekarz  SP2 w Komornikach.

Zwycięzcą I Międzyszkolnych Potyczek Bibliotecznych 2023 została drużyna Szkoły Podstawowej w Wirach.

Laureatom konkursu gratulujemy, wszystkim konkursowiczom dziękujemy za udział, a ich opiekunom za pomoc i zachętę do podjęcia czytelniczo-bibliotecznego wyzwania. Do zobaczenia za rok w komornickiej Dwójce.