• Biblioteka

        • Dzieje się...w bibliotece

            • 15.03.2024
              • Teleturniej Jeden z dziesięciu

                Teleturniej Jeden z dziesięciu

                W ramach Tygodnia Języka Ojczystego uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w konkursie wzorowanym na telewizyjnym teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

                Tematem przewodnim pytań była mitologia grecka i rzymska.

                W pierwszym etapie konkursu pytania były adresowane do wszystkich zawodników. Aby przejść do kolejnej rundy należało odpowiedzieć przynajmniej na jedno z trzech pytań.

                W drugim etapie konkursu zawodnik, który poprawnie odpowiedział na pytanie, typował następną osobę do odpowiedzi.

                Przypomnijmy, że na udzielenie odpowiedzi było tylko 5 sekund. Uczennice klasy VII a, Laura i Gabriela, pilnowały przestrzegania ustalonego czasu, oraz, zabierały utracone przez zawodników szanse.

                Zawodnicy dzielnie odpowiadali na zadawane im pytania i wykazywali się ogromną wiedzą.

                Ostatecznie do wielkiego finału przeszli: Martyna Balawajder (kl.V b), Nikodem Radliński(kl. V c) oraz Jakub Nowostawski (kl. V c)

                Zwycięzcą konkursu i zdobywcą tytułu " Jednego z dziesięciu" okazał się Jakub Nowostawski.

                 

                  

            • 20.12
              • Świąteczne czytanie

                Świąteczne czytanie

                W czytelni biblioteki szkolnej, odbyło się świąteczne czytanie w ramach Teatrzyku Kamishibai. Klasom 0 bibliotekarz przeczytał opowiadanie „Miś i świąteczna choinka”, klasom 1 „Opowieść wigilijną”, a klasom „Prezenty Świętego Mikołaja”. Po czytaniu uczniowie wzięli udział w zabawie rytmicznej pn. „Ubieramy choinkę”. Na koniec spotkania wszyscy uczestniczy mogli pokolorować obrazek związany z czytanym opowiadaniem.

                    

                 

            • 6.12
              • Świąteczny Escape Room

                Świąteczny Escape Room

                Drugi, biblioteczny „Pokój zagadek” (z ang. Escape room) już za nami.               

                We mikołajkowy wieczór w naszej bibliotece spotkały się dwie pięcioosobowe drużyny z klas piątych , aby przeżyć wielką przygodę w „Świątecznym Pokoju Zagadek”. W tym roku do wspólnej zabawy zaprosiliśmy także uczniów z sąsiedniej szkoły.

                Drużynę naszej szkoły reprezentowali: Aleksander Cynarzewski, Alicja Wiśniewska, Matylda Rudnik, Nikodem Radliński oraz Gabriela Lechna, natomiast ze Szkoły Podstawowej nr 1 stawiła się drużyna w składzie: Kornelia Łykowska, Zofia Tomiak, Witold Dziwior oraz Natasza Trzeciak.

                Uczestnicy zabawy  krok po kroku podążali ku rozwiązaniu zagadki , jaką było odnalezienie świątecznego przepisu na pierniki.  Obydwie grupy musiały rozszyfrować wszystkie zadania i zdobyć tajemniczy szyfr potrzebny do otwarcia skrzyni, w której ukryty był stary przepis.

                Wzajemna integracja między uczniami obydwu szkół zakończyła się wspólną pizzą ufundowaną przez Radę Rodziców.

                Na koniec na uczestników czekały dyplomy potwierdzające udział w zabawie.

                      

            • 6.11
              • Dzień Postaci z Bajek

                Dzień Postaci z Bajek

                Przez cały tydzień w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Zaproszeni do szkolnej biblioteki uczniowie z klas 1-4 mieli wyjątkową okazję spotkać się z bohaterem książki pt.: „Alicja w Krainie Czarów”, Szalonym Kapelusznikiem, w rolę którego wcielił się… (…a może niech to jednak pozostanie nieodkrytą tajemnicą). Nasz niecodzienny gość zaprosił wszystkich na swoją wieczną herbatkę z okazji swoich nieurodzin, a także zaprezentował swój słynny taniec frygi-drygi. Następnie uczniowie wzięli też udział w różnych w grach i zabawach, takich jak: „Zatrute jabłko”, „Fasola i groch” czy w układanie bajkowych puzzli, a na koniec wszyscy wspólnie zatańczyli frygi-drygi.

                      

            • 18.10.2023
              • Przerwa na czytanie

                Przerwa na czytanie

                O tym, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat nie trzeba nikogo przekonywać. Biblioteka Szkolna stara się promować czytelnictwo i miłość do książek poprzez różne akcje, dlatego także w tym roku przystąpiliśmy  do  IV MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI IV OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „PRZERWA NA CZYTANIE – BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”.  Najmłodszym uczniom (nieumiejącym samodzielnie czytać) głośno czytali wychowawcy. Czytano na korytarzu szkolnym i oczywiście w bibliotece szkolnej.

                Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas czytających jeszcze więcej.

                Wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu. Spotkajmy się, nie tylko za rok, na przerwach przy… książkach!

                       

            • 5.04
              • Matematyczny pokój zagadek

                Matematyczny pokój zagadek

                14 marca przypadają urodziny liczby Pi, jest to też międzynarodowe święto matematyki. Niestety z racji tego, że w tym marcowym tygodniu odbywały się rekolekcje i egzaminy próbne świętowaliśmy ten dzień z małym opóźnieniem.

                Uczniowie klas szóstych podjęli jednak wyzwanie i odwiedzili bibliotekę, która była pełna zagadek , szyfrów, kłódek

                Matematyczny Escape Room pokazał, że nauka matematyki może być fascynującą przygodą i świetną rozrywką , a także doskonałą grą zespołową, w której ważna była współpraca i wzajemna pomoc. Przy okazji nasi uczniowie kształtowali  takie kompetencje jak logiczne myślenie, spostrzegawczość, analizowanie i wyciąganie wniosków.

                Miło było patrzeć z jakim zaangażowaniem i zadowoleniem szóstoklasiści kolejnych rozwiązań.

                    

            • 14.02
              • Walentynkowy pokój zagadek

                Walentynkowy pokój zagadek

                Z okazji Walentynek, w bibliotece szkolnej zorganizowany pokój zagadek. Zaproszeni uczniowie z klas ósmych musieli wykazać się sprytem, pomysłowością oraz wiedzą by przejść z jednego zadania do kolejnego, a w konsekwencji otworzyć skrzynię z walentynkowymi sercami.

                Szkolny escape room stworzył niezapomniany klimat. Przeniósł uczestników na 60 minut do innego świata, w którym wspólnie próbowali sprostać zadaniom i zagadkom.
                Całej zabawie towarzyszyło sporo śmiechu i z pewnością w przyszłości pojawią się w bibliotece kolejne "pokoje zagadek".

                   

            • 27.02
              • Wizyta przedszkolaków

                Wizyta przedszkolaków

                Grupa przedszkolaków z Przedszkola Króla Maciusia odwiedziły naszą szkolną bibliotekę.

                Maluchy z wielkim zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. W trakcie pobytu w bibliotece, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni, a także obejrzały w  formie teatrzyku kamishibai baśń pt.:”Calineczka” , która byłą czytana przez dwie uczennicy z klasy 8 e, Anastazję i Amelię.

                Spotkanie odbyło się w pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece, ale na pewno nie ostatnia.

                  

            • 18.01.2023
              • Pasowanie na czytelnika

                Pasowanie na czytelnika

                Głównym celem uroczystości pasowania na czytelnika było zachęcenie najmłodszych  do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

                Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie spotkali Czerwonego Kapturka (Michalina Urbanek), Krasnoludka (Matylda Remiasz), Kota w butach (Maja Wrąbel)  i Królową Książkę (Urszula Chojnacka) . Dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.

                Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, a także rozwiązały krzyżówkę, której tematem była biblioteka i książka. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a Królowa Książka dokonała pasowania każdego z nich.

                Na pamiątkę tego wydarzenia  pierwszoklasiści otrzymali książki a wychowawczynie pamiątkowe dyplomy, które na pewno zawisną w salach naszych najmłodszych uczniów.

                      

            • 22.12.2022
              • Świąteczny teatrzyk kamishibai

                Świąteczny teatrzyk kamishibai

                W czasie gdy za oknami panuje już zimowa sceneria, w domach powoli pojawia się zapach mandarynek, a wieczory są długie i chłodne biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas 0-2  do obejrzenia w teatrzyku kamishibai baśni pt.: „Dziewczynka zapałkami” Hansa Christiana Andersena. To już druga historia kamishibai opowiedziana w naszej bibliotece.

                Historia „Dziewczynki z zapałkami” została napisana w 1844 roku, kiedy Andersen przebywał w zamku Augustenborg na wyspie Als. Historia została opublikowana w 1845 roku.

                Dziewczyna z zapałkami jest jednym z najsmutniejszych dzieł Andersena. Bohaterka umiera, nie ma nadziei na odmianę jej życia, jednak z punktu widzenia zaproszonych uczniów niego koniec opowieści jest szczęśliwy, ponieważ tytułowa bohaterka spotkała się ze swoją babcią i nie zazna już nigdy głodu, ani zimna.

            • 20.12.2022
              • Kalendarz adwentowy

                Kalendarz adwentowy

                Zamiast tradycyjnego kalendarza adwentowego biblioteka szkolna zaproponowała uczniom swój własny kalendarz-wyzwanie, w którym zamiast czekoladek znajdowały się się czytelnicze zadania do wykonania.

                Najbardziej wytrwałymi uczniami okazali się: Tomasz Nowacki z grupy przedszkolnej 0a, Matylda Karasiewicz z klasy 1b, Weronika Jabłońska oraz Szymon Karasiński (oboje z klasy 1c), Artem Skiba z 2b, a także Gabriela Lechna  z klasy 4b, którzy wykonali większość stawianych przed nimi zadań za co otrzymali świąteczny prezent od bibliotekarza.

                Serdecznie gratuluję!

                 

                 

            • 13.12
              • Dzień Księgarza i Bibliotekarza

                Dzień Księgarza i Bibliotekarza

                Dzisiaj obchodzony jest Dzień Księgarza i Bibliotekarza. Jeden sprzedaje książki, a drugi wypożycza. Z tej właśnie okazji spotkała mnie miła niespodzianka. Uczniowie z klasy IIa wraz w z wychowawczynią, panią Agnieszką Zbaracką przynieśli mi przepiękne laurki wykonane własnoręcznie, z życzeniami. Zaśpiewali sto lat oraz podziękowali za moją pracę.

                Serdecznie dziękuję za pamięć.

            • 8.11
              • Teatrzyk Kamishibai

                Teatrzyk Kamishibai

                Uczniowie klas 0-III zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na spotkanie z teatrzykiem kamishibai. Oddziały przedszkolne obejrzały „Calineczkę”, klasy I poznały historię „Brzydkiego Kaczątka”, klasy II dowiedziały się, że warto słuchać rodziców na podstawie historii „O wilku i siedmiu koźlątkach”, a uczniowie klas III wysłuchali przejmującej opowieści o „Dziewczynce z zapałkami”. 

                Kamishibai (z japońskiego: kami – papier, shibai – teatr) to inaczej papierowy teatr lub teatr obrazkowy. Jest to technika opowiadania i czytania wywodząca się z Japonii. Kamishibai to forma małego spektaklu teatralnego zabierając dzieci w podróż do magicznej krainy teatru i literatury.

                      

            • 27.10
              • Przerwa na czytanie

                Przerwa na czytanie

                Społeczność naszej szkoły już po raz trzeci włączyła się w akcję „Przerwa na czytanie”, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie WielkopolskimWydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

                Tego dnia każdy uczeń przeniósł z domu ulubioną książkę i czytał podczas dużej przerwy. Korytarze oraz sale lekcyjne zamieniły się w czytelnie.

                Celem akcji było promowanie czytelnictwa i integracja środowiska szkolnego. Czytanie książek niesie ze sobą wiele rozmaitych korzyści – ciekawa lektura to nie tylko świetny sposób na produktywne spędzenie wolnego czasu, ale także doskonała metoda na relaks.

                Tego  aura sprzyjała przebywaniu na zewnątrz, dlatego najwięcej „zaczytanych” uczniów znajdowało się na boisku szkolnym.

                Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za przyłączenie się do akcji.

                 

            • 03.09.2022
              • Narodowe Czytanie 2022

                Narodowe Czytanie 2022

                Tego dnia w całej Polsce odbyła się 11. edycja akcji Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem z okazji 200. rocznicy wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza, nauczyciele naszej szkoły: Magdalena Czapla-Szałek, Adrian Przyborski i Rafał Błaszczyk przeczytali trzy mniej znane utwory naszego wieszcza narodowego: „Kurhanek Maryli”, „Rękawiczkę” i „Pierwiosnek”. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji posągowa postać wieszcza stała się choć trochę bliższa uczniom.

                 

            • 1.04.2022
              • Prima aprilis

                Prima aprilis

                „Wystawa niewidzialnych książek”, która miała miejsce w naszej bibliotece to oczywiście żart na Prima aprilis czyli Dzień Żartów. Wszyscy, którzy odwiedzili tego dnia bibliotekę, zachwycali się „niewidzialnymi książkami”. Poczucie humoru naszych czytelników jest niesamowite, a wystawa książek niewidzialnych okazała się przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę ", gdyż tego jednego dnia bibliotekę szkolną odwiedziło co najmniej 70 uczniów.

                Wielu z nich wypożyczyło książki do poczytania w wolnym czasie. Dziękujemy i zapraszamy do biblioteki od poniedziałku do piątku, codziennie!!!

            • 29.03.2022
              • Wyprawka czytelnicza-Ukraina

                Wyprawka czytelnicza-Ukraina

                24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała Ukrainę. Setki tysięcy Ukraińców uciekły do Polski. Nasz kraj stanął na wysokości zadania i udziela pomocy i schronienia naszym sąsiadom. Do szkół polskich przyjmowane są także dzieci ukraińskie. Biblioteka szkolna zorganizowała szereg lekcji bibliotecznych dla klas 4-8, podczas których rozmawialiśmy o wojnie i uchodźcach. Za punkt wyjścia służyły książki z serii „Wojny dorosłych-historie dzieci”.

                 

                Nasze dzieci widzą co teraz dzieje się na Ukrainie, więc trzeba z nimi rozmawiać. Na przykład o uchodźcach. Temat ten został pokazany na lekcjach bibliotecznych na podstawie książki Chłopiec z Lampedusy Rafała Witka. Akcja Chłopca z Lampedusy toczy się właśnie na Lampedusie, gdzie mieszka Andżelika, polska dziewczynka. Rafał Witek zderza w tej książce świat emigrantów ekonomicznych i uchodźców. Opowieść Rafała Witka jest wymyślona, ale do jej napisania skłoniły go prawdziwe słowa i prawdziwa historia chłopca wyłowionego z morza, który próbował dostać się w ten sposób do lepszego świata. Książka kończy się happy endem. Znajdują się ludzie, którzy chcą pomóc. Pomagają osoby, po których się tego nie spodziewamy. Świat nie jest taki zły, zdaje się mówić autor, wystarczy trochę dobrej woli i trochę serca. Bardzo chciałabym w to uwierzyć.

                Wojna zmienia nie tylko świat dorosłych. Ogromnym piętnem odznacza się również na życiu i uczuciach najmłodszych. O tym, jak toczyły się losy dzieci i jak wyglądała wojna z ich punktu widzenia pokazuje omawiana na lekcjach bibliotecznych Mała wojna Katarzyny Ryrych. To opowieść o niezwykle trudnych i pełnych niewyobrażalnego bólu czasach. Czasach, które zabierały dzieciom rodziców, dzieciństwo i beztroskę, nic w zamian nie dając to także opowieść o tym, co to znaczy być człowiekiem i jak możemy cząstkę swojego człowieczeństwa ofiarować innym. To wzruszająca historia o niesieniu pomocy, o tym, że nie tylko walką na froncie w obronie ojczyzny ryzykowało się własne życie. Bezimienni bohaterowie – jak Maestro– gotowi są bezinteresownie nieść pomoc najbardziej potrzebującym. To nie narodowość, ale wyznawane przez nas wartości pokazują, jakimi jesteśmy ludźmi.

                 

                Biblioteka szkolna przygotowała też niespodziankę dla najmłodszych uczniów z Ukrainy niespodziankę w formie wyprawek czytelniczych. Każdy z nich otrzymał komplet składający się z następujących pozycji:

                • Bohaterowie też płaczą” - opowiadanie dla dzieci autorstwa Alicji Safarzyńskiej-Płatos, z ilustracjami Kseni Potępy, o myszkach, które muszą opuścić swój dom i szukać schronienia
                • „Spotkanie z bohaterem” - drugie opowiadanie autorstwa Alicji Safarzyńskiej-Płatos
                • Legendy krakowskie i warszawskie
                • “Cześć, jestem Basia! / Привіт! Моє ім’я Бася” - zestaw łamigłówek i kolorowanek w dwóch językach z cyklu "Basia".

                   

            • 24.02
              • Przepisujemy Tolkiena

                Przepisujemy Tolkiena

                Biblioteka szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Przepisujemy Tolkiena” zorganizowaną przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy z okazji 130 rocznicy urodzin J.R.R. Tolkiena. Zadanie polegało na przepisaniu odręcznie fragmentu tekstu powieści przy użyciu dowolnych narzędzi pisarskich (piór, długopisów, markerów, ołówków). Przepisywane fragmenty można było dodatkowo ozdabiać rysunkami, inicjałami, ramkami itp. W akcji wzięło udział 16 uczniów naszej szkoły, którym przypadł do przepisania fragment „Władcy Pierścieni”:

                 

                Piotr Grześkowiak, klasa 4b

                Maja Wałęsa, klasa 4b

                Maja Smoczyńska, klasa 4b

                Felicja Ptasińska, klasa 6a

                Anastasia Nedobiychuk, klasa 6a

                Weronika Matczak, klasa 6a

                Nina Włodarczyk, klasa 6b

                Zofia Szczepanowicz, klasa 6b

                Oliwia Sobańska, klasa 6b

                Olga Gudynowska, klasa 6b

                Małgorzata Kaczmarek, klasa 6b

                Helena Chruszczewska, klasa 7f

                Natalia Walczak, klasa 7f

                Lena Rutowska, klasa 7f

                Maja Tomczak, klasa 7f

                Hanna Komar, klasa 7f

                Dla uczestników akcji przygotowano drobne upominki. W tej chwili trwa składanie wszystkich fragmentów w całość.

                 

                         

            • 14.02
              • Walentynki w bibliotece

                Walentynki w bibliotece

                Dzień Świętego Walentego, dzień dobrych uczuć i miłości był okazją do walentynkowego spotkania w bibliotece szkolnej. Grupy świetlicowe pod opieką pań wychowawczyń mogły dowiedzieć się skąd się wzięło to święto, kto je wymyślił i jak się je obchodzi? Dzieci łączyły w całość rozbite serca, a później w utworzonych grupach brały udział w ciekawych konkursach walentynkowych. Łączyły w  pary znanych bohaterów literackich i filmowych, także tytuły lektur i ich autorów.
                Na tym jednak zajęcia się nie skończyły. Uczniowie, którzy odwiedzili w tym dniu bibliotekę wzięli udział w zabawie taneczno-muzycznej ”Podaj mi serce”, a na koniec stworzyli własne serduszko z imieniem i wkleili w specjalne duże serce . To była wspaniała zabawa.
                Dla wszystkich odwiedzających w tym dniu bibliotekę czekały drobne upominki.

                Walentynki w bibliotece służyły promocji czytelnictwa oraz propagowaniu zasad życzliwości i grzeczności.

                 

            • 10.01.2022
              • Niespodzianka od uczniów

                Niespodzianka od uczniów

                Święta Bożego Narodzenia już za nami. Jednak klimat świąteczny nadal panuje w szkolnej bibliotece, a to dzięki prezentowi, który znalazłem pod naszą szkolną choinką. Świętym Mikołajem okazały się uczennice z klasy 6 i 7. Bardzo dziękuję za pamięć. Słodkie „krówki” i kubek mola książkowego na pewno jeszcze bardzo długo będą przypominać  mi tą jakże miłą niespodziankę.

            • 10.01.2022
              • Wypożycz książkę na święta

                Wypożycz książkę na święta

                W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka szkolna wzbogaciła się o 452 książki i 37 audiobooków. Uczniowie mieli okazję wypożyczyć wszystkie nowości na okres przerwy świątecznej biorąc udział w przedświątecznej akcji czytelniczej Zrób sobie prezent na święta – wypożycz książkę! Każda książka została owinięta w ozdobny papier. W środku czekał też specjalny kupon na odbiór drobnego upominku oraz zadanie do wykonania. Każdy z uczestników miał też za zadanie zrobić zdjęcie z prezentem  przy choince. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęła do biblioteki nawet tych mniej gorliwych czytelników. Prezenty w postaci książek do przeczytania odebrało 40 uczniów: 9 osób z kl. Ia, 3 osoby z kl.Id i IVb, 2 osoby z kl. IIa, 5 osób z kl. IIb, 6 osób z kl. IIIa i Va, 4 osoby z VIIf oraz po 1 osobie z kl. VIa i VIb

                 

                Ponadto uczniowie chętnie podziwiali nietypową choinkę. Tworzyły ją bowiem misternie ułożone książki. Takie książkowe świąteczne drzewko wymyślił i przygotował nauczyciel bibliotekarz Rafał Błaszczyk. Można było się też zabawić w detektywa i sprawdzić, czy są tam nasze ulubione tytuły, a także zgadnąć z ilu książek została zbudowana choinka.

                 

                Uczniowie bardzo chętnie przybywali do świątecznie udekorowanej biblioteki zarówno po książki, a także by miło spędzić czas.

                   

            • 5.11.2021
              • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

                Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

                Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacania wyobraźni.  Pomagają rozpoznawać emocje,  wspierają rozwój dzieci. Obcowanie z nimi wspomaga kreatywność, poszerza zasób słownictwa. Okazją do spotkania z baśniami i bajkami był Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

                W szkolnej bibliotece także uczciliśmy ten dzień. Każdy z uczniów mógł przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Zaproszenie szkolnego bibliotekarza do wspólnej zabawy przyjęły klasy: 1-3 wraz ze swoimi wychowawczyniami.

                Każda z tych klas brała udział w przeprowadzanych przez Pana Nietoperza (w tę rolę wcielił się sam nauczyciel bibliotekarz Rafał Błaszczyk zabawach, quizach, różnego rodzaju grach , zagadkach o tematyce przeróżnych bajek. Były także zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. To był niezwykły dzień – pełen radości i fantazji, dlatego też czas w szkolnej bibliotece minął szybko i wesoło.

                      

            • 22.10.2021
              • Przerwa na czytanie

                Przerwa na czytanie

                Nasza szkoła już po raz drugi przyłączyła się do akcji "Przerwa na czytanie", która realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

                Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.  Wielu uczniów, ale również przedstawiciele grona pedagogicznego, przyjęło zaproszenie i dołączyło do bicia rekordu. Uczniowie mieli możliwość przyniesienia ze sobą wybranej przez siebie książki. Dla tych, którzy zapomnieli egzemplarza ze swojej domowej biblioteczki, z pomocą przyszły zasoby szkolnej biblioteki.

                Do realizacji przedsięwzięcia zgłosiło się 89 uczniów i 2 nauczycieli. Podziękowania należą się również pani Agnieszce Zbarackiej oraz pani Marlenie Jaskule za czynny udział klasy I a i klasy II c, a także dawanie dobrego przykładu swoim podopiecznym, jak również za życzliwość i miłą współpracę.

                Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie”  i będzie nas jeszcze więcej.

                 

                    

            • 07.10.2021
              • Paszport czytelniczy

                Paszport czytelniczy

                Biblioteka szkolna podsumowała wakacyjną akcję promującą czytelnictwo pn. Paszport Czytelniczy.

                 

                Uczniowie, którzy  odebrali paszport na zakończenie roku szkolnego mogli w czasie wakacji uzupełnić go różnymi ciekawostkami o książce, którą aktualnie czytali lub którą najlepiej zapamiętali pośród tych, które  przeczytali wcześniej. Jak wiadomo, że podróże kształcą, jak się okazało - te literackie również. Przekonały się o tym: Julita Komar z klasy II a oraz Marta Kostrzyńska z klasy III b , których paszporty zostały wyróżnione.

                Gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych akcjach:)

                 

            • 01.09.2021
    • Kontakty

        • Nazwa szkoły
        • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego
        • Telefon
        • 61 810 77 26
        • Adres szkoły
        • Pocztowa 30
          62-052 Komorniki
          Poland
        • Dyrektor
        • Barbara Koralewska Idzikowska
        • Wicedyrektorzy
        • Karolina Cicha
          Piotr Duda
        • Administrator www
        • Anita Chmielewska
          achmielewska@sp2k.pl
        • Administrator Librusa
        • Adrian Przyborski
          aprzyborski@sp2k.pl
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia