• Zebranie z rodzicami

  Zebranie dla Rodziców dzieci, które od 1. września rozpoczną naukę       

   w naszej szkole, odbędzie się 10.06.2019 r. w nowej auli.

  • oddziały przedszkolne na godz. 17:00
  • klasy pierwsze na godz. 18:00

   

  Na spotkanie proszę przyjść bez dzieci.

 • #jestnaswiecej

  13. maja uczniowie klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach wraz z wychowawczynią panią Anną Golczak pokazali, że nie pozostają obojętni na hejt. W ramach kampanii społecznej  #jestnaswiecej, fundacji Orange założyli pomarańczowe sznurówki. 

  Podczas zajęć wychowawczych wypracowali definicję hejtu, sposoby właściwego reagowania na hejt, zrozumieli, że #jestnaswiecej stanowi o sile grupy, daje jej moc, jest głosem większości przeciw hejtowi w sieci! 

  Według nadań EU kids online ponad 50% młodych ludzi w wieku 15-16 lat spotyka się z nienawistnymi treściami w internecie. 

  Dołączcie do akcji i pokażcie, że #jestnaswięcej 

 • Klasa sportowa

 • Kangur

  Kangur

  Jak co roku najlepsi matematycy w naszej szkole wzięli udział w konkursie Kangur. Najlepsze wyniki osiągnęli:

   

  Karol Pachla                         wyróżniony

  Adam Nowakowski              wyróżniony

  Patryk Stronka                     wynik bardzo dobry

  Jan Zabłocki                         wyróżniony

  Filip Jarzembowski             wyróżniony

  Jagoda Daroch                    wyróżniona

  Natalia Maciuszonek           wyróżniona

  Kajetan Daroch                    wynik bardzo dobry

  Antoni Rajtar                        wynik bardzo dobry

  Jakub Piłat                           wynik bardzo dobry

  Jakub Butkiewicz                wyróżniony

  Lidia Golińska                     wyróżniona

  Stanisław Fiedler                wyróżniony

  Jan Woźniak                       wyróżniony

  Kamil Kaczmarek               wyróżniony

   

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Dwudziestka Gimnazjum

  Dwudziestka Gimnazjum

                                                     Dwudziestka Gimnazjum - Obrazek 1

   

  Uwaga formalności!!!

   

  Wpłaty za udział w imprezie można dokonać na subkonto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach,
  nr konta: 18904310253025002131780001
  W tytule wpłaty należy wpisać imię i nazwisko oraz datę urodzenia uczestnika/uczestników, klasę, rok ukończenia szkoły. 

  Potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu w Delicjuszu prosimy składać do 20.05.2019r. mailem z danymi: 

  1. imię nazwisko uczestnika 
  2. data urodzenia, 
  3. klasa, 
  4. rok ukończenia gimnazjum,
  5. wychowawcę. 

   

  Do 20.05.br.  należy również uiścić wpłatę za udział w imprezie.

  Organizatorzy

 • Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych

  Uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych

  Dnia 5 kwietnia 2019 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych, organizowana dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów województwa wielkopolskiego. Pani Elżbieta Leszczyńska, Wielkopolski Kurator Oświaty, pogratulowała najzdolniejszym uczniom sukcesów oraz życzyła wytrwałości w rozwijaniu pasji i talentów. 
  Wśród nich znalazło się czworo uczniów z naszej szkoły: Jakub Butkiewicz, Kamil Kaczmarek, Antoni Rajtar i Jan Woźniak, którzy otrzymali tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
  Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu dr. Leszczyńskiego dotyczącego Infografik czyli metod graficznego przedstawiania wiedzy.
  Niewątpliwą ozdobą uroczystości był występ trio stroikowego z Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. 

   

  Galeria

 • Dni matematyki

  Dni matematyki

  W dniach od 14 do 30 marca br. w Szkole Podstawowej nr 2 odbywały się Dni Matematyki. 14 marca w dzień urodzin liczby Pi zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów z pozostałych szkól podstawowych naszej gminy do zmagań z logicznymi łamigłówkami w ramach Drużynowego Konkursu Matematycznego, który patronatem objął Wójt Gminy Komorniki.

  Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ze SP nr 2 w Komornikach, drugie drużyna z SP nr 1 w Komornikach, a trzecie SP Wiry.

  Kolejne Dni matematyki pozwoliły młodzieży odkrywać swe talenty w różnych płaszczyznach – odbywały się zatem nie tylko konkursy skupione wokół umiejętności rachunkowych. Młodzież rozwiązywała zadania wymagające zdolności logicznego myślenia czy spostrzegawczości. Natomiast artystyczne dusze mogły się wykazać również na polu sztuki.

  Najlepszymi Rachmistrzami w klasach starszych zostali: Kajetan Daroch i Antoni Rajtar. Tytuł Wicerachmistrza uzyskali: Lidia Golińska, Jan Handke, Jakub Piłat i Kamil Kaczmarek.

  Klasy 4. i 5. uczestniczyły w konkursie na Mistrza Rachunku. W klasach czwartych  Mistrzem został Kacper Toporski, natomiast drugie miejsce zdobyło ośmioro uczniów: Ola Krauze, Adrian Łukowiak, Natalia Wichlińska, Lila Olejnik, Oliwia Szafran, Karol Pachla i Aleksander Pechorin. W klasach piątych Mistrzem Rachunku został Patryk Stronka, a drugie miejsce zdobył Mikołaj Maciuszonek.

  W rozwiązywaniu Sudoku w klasach starszych najlepsi okazali się uczniowie: Alicja Sobańska, Maurycy Bartkowiak, Zofia Anioła, Szymon Drab, Natalia Maciuszonek i Mikołaj Szafrański. W klasach młodszych najlepiej z rozwiązywaniem Sudoku poradzili sobie uczniowie: Dominik Adamczak, Sandra Flieger, Karolina Jaworska, Wojciech Karaś, Kacper Toporski, Bartosz Stankiewicz, Alicja Cichocka, Ada Czempińska i Piotr Jajczyk.

  Na wyróżnienie zasługują jeszcze uczniowie, którzy z aparatem fotograficznym poszukiwali matematyki w najbliższym otoczeniu. Najlepsze zdjęcia wykonali: Nicole Budzińska, Natalia Maciuszonek i Zuzanna Wyrwał.

  Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursach i wspólną zabawę.

  Dużą pomoc uzyskaliśmy od  rodziców, którzy zorganizowali nagrody dla zwycięzców w poszczególnych konkursach matematycznych. Bardzo dziękujemy pani K. Pisarskiej, państwu Bernacik, Jabłońskim, Judkowiak, Gołembiewskim, Kupczyńskim, Majewskim, Piwońskim, Wilak i Wyspiańskim.

  GALERIA

 • Lekkoatletyka

  Lekkoatletyka

  2 kwietnia 2019 roku odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Lekkoatletyce. Naszą szkołę w biegu na 1000 m reprezentował uczeń klasy 3e, Marek Bielecki, który z czasem 2:51:76 zajął pierwsze miejsce. Marek, jako mistrz powiatu awansował do kolejnego etapu, który odbędzie się 21 maja w Środzie Wielkopolskiej. Serdecznie gratulujemy!

   

  Joanna Pisula

 • Zmiana terminu testów sprawnościowych

  Zmiana terminu testów sprawnościowych

  Uwaga!

  Z powodu strajku szkolnego testy sprawnościowe dla uczniów kandydujących do klasy 4. sportowej zostają odwołane. W oddzielnym komunikacie poinformujemy Państwa o aktualnej dacie i godzinie przeprowadzenia testów.

   

 •  


   - Obrazek 1


   

 • Świętujemy Dwudziestkę Gimnazjum

  Świętujemy Dwudziestkę Gimnazjum smiley

  Mamy zaszczyt zaprosić Wszystkich, których los kiedykolwiek połączył z Gimnazjum im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach na wspólne świętowanie z okazji okrągłej „Dwudziestki” jego działalności. Czekamy na Absolwentów, Uczniów, Nauczycieli i Pracowników w sobotę 8 czerwca oraz niedzielę 9 czerwca 2019 r.

  Program Dwudziestki:

  8.06.2019r.

  1. Od godziny 15:00 do 17:00 hala sportowa GOSiR w Komornikach, ul. Polna
  • słów kilka powitania,
  • krótka historia Gimnazjum,
  • koncert w wykonaniu nauczycieli, uczniów i absolwentów,
  • czas na rozmowy, spotkania po latach, kawę w szkolnych kawiarenkach i sentymentalny spacer po salach lekcyjnych.

   

  1. Od godziny 19:00 do 24:00 dla osób pełnoletnich pole piknikowe na terenie Delicjusza (Trzebaw)
  • Wspólna zabawa, biesiadowanie, ognisko, tańce
    

  Koszt spotkania na polu piknikowym to 110 zł. od osoby, w ofercie przewidziana jest konsumpcja w czasie trwania imprezy, soki, kawa i herbata.

  Liczba uczestników imprezy przewidziana jest do 500 osób, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

   

   

  9.06. 2019 r.

  1. O godz. 11:15 w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Komornikach odprawiona zostanie msza święta w intencji całej społeczności Gimnazjum.

   

  Szczegółowe informacje dotyczące Dwudziestki będą zamieszczane na bieżąco na stronie szkoły www.sp2k.pl w zakładce Dwudziestka,

  Wpłaty za udział w imprezie będzie można dokonać na subkonto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach (nr zostanie udostępniony w odrębnej informacji) do dnia 15.05.2019 r.

  Udział w spotkaniu w Delicjuszu należy zgłaszać na adres mailowy dwudziestka@sp2k.pl  do 15.05.2019 r. z potwierdzeniem wpłaty.

   

   Zapraszają

  Organizatorzy
   

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Spotkanie z Panią Iloną Guzowską!

  Spotkanie z Panią Iloną Guzowską!
 • Turniej szachowy "Mistrz Szachownicy"

  Turniej szachowy "Mistrz Szachownicy"

  Dnia 22.03.2019r. w ramach Tygodnia dla Mózgu w naszej szkole odbył się Turniej Szachowy „Mistrz Szachownicy”. Wyodrębnione zostały dwie kategorie wiekowe: klasy 4-5 – kategoria juniorów, klasy 7 – 3 gimnazjalne – kategoria seniorów. W młodszej kategorii rozgrywających było 24 uczniów, w starszej 32. Nad całością i przebiegiem imprezy czuwali uczniowscy sędziowie z klasy 3e. Wszyscy uczestnicy pierwszej rozgrywki w obu grupach wiekowych rozpoczynali pojedynki równolegle. Kwalifikacją do dalszego etapu była wygrana danej partii szachów. Jako organizator i aktywny obserwator turnieju krótko podzielę się swoimi wrażeniami:

  1. Jestem pod wielkim wrażeniem umiejętności szachowych naszych uczniów (sędziowie też byli smiley), szczególnie grupy młodszej!!!
  2. Bardzo ucieszył mnie udział uczennic w turnieju. Dziewczyny brawo, byłyście fantastyczne!!!
  3.  Miłym zaskoczeniem było tak duże zainteresowanie rozgrywkami!!! Z sędziami z 3e już obmyślamy kolejne zawody… Może szachy, może scrabble, zobaczymy smiley.

  W poniedziałek 25.03.br. laureaci turnieju odebrali od Pani dyrektor Barbary Koralewskiej - Idzikowskiej gratulacje oraz drobne nagrody. A oto nasi najlepsi szachiści:

  Kategoria juniorów

  1. miejsce – Patryk Stronka

  2. miejsce Krzysztof Surma

  3. miejsce Piotr Jajczyk

  4. miejsce Karol Ciesielski

   

  Kategoria seniorów

  1. miejsce Paweł Przybylski

  2. miejsce Jakub Piłat

  3. miejsce Filip Laś

  4. miejsce Miłosz Lembicz

   

  Serdecznie gratuluję i dziękuję za wsparcie wszystkim  uczniom - współorganizatorom!!!

  Justyna Nowak - pedagog

  Galeria

 • WIOSENNY KOROWÓD SP nr 2 z Komornik

  WIOSENNY KOROWÓD SP nr 2 z Komornik

  Szkoła Podstawowa nr 2 im. E. hr. Raczyńskiego z Komornik, hucznie i wesoło przywitała               1. Dzień Wiosny! Z tej okazji Samorząd Szkolny zorganizował WIOSENNY KOROWÓD ulicami Komornik, w którym uczestniczyły klasy 4 i 5. Uczniowie poczuli wiosenny klimat i wyrazili to swoimi strojami. Kolorowe tabliczki, przygotowane przez każdą klasę  ozdobiły Park Strażaka , w którym nasza szkoła zostawiła swój ślad. Korowód przywitał wiosnę  na dobre! Uczniom towarzyszyły nie tylko dobre humory,  również piosenki, instrumenty muzyczne oraz kolorowo przebrani wychowawcy, którzy spisali się na medal!

  Serdecznie dziękujemy Straży gminnej, która zabezpieczała korowód i zapewniła uczniom bezpieczny marsz. Również władzy gminy Komorniki za możliwość umieszczenia tabliczek w parku oraz nauczycielom za współpracę. Warto dodać, że starsi uczniowie w tym czasie wzięli udział w sportowym widowisku, w hali GOSiR, gdzie odbył się wiosenny mecz piłki siatkowej, nauczyciele kontra uczniowie!

   

  Anna Kubasińska-Cynarzewska

  Joanna Pisula

  Opiekunowie Samorządu Szkolnego SP nr 2 w Komornikach

 • RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY

  RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY

  Dnia 20.03.2019 roku w naszej szkole zrealizowaliśmy PROJEKT PROFILAKTYCZNY RAZEM PRZECIWKO PRZEMOCY POD PATRONATEM PANA WÓJTA JANA BRODY. Spotkanie zostało przeprowadzone we współpracy z Zespołem Szkół Handlowych pod opieką Pani Anny Kąckiej. W projekcie uczestniczyła Policja Komorniki - cenny wykład wygłosiła p. st. sierż. Ewa Matuszak. Nasza uczennica, Aleksandra Olewińska z klasy 5c, rozpoczęła spotkanie wykonaniem utworu Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”, a uczniowie klas 3 gimnazjum zaprezentowali funkcjonujące na terenie szkoły mediacje rówieśnicze. Antonina Witczak z klasy 3f wygłosiła na ten temat prelekcję, którą wzbogaciła animacją własnego autorstwa.

  Dziękujemy Każdemu, kto przyczynił się do organizacji i sprawnego przebiegu spotkania.

  Justyna Kuehn, psycholog szkolny - koordynator projektu.

   

  GALERIA


   

 • Wojewódzki Konkurs Fizyczny

  Wojewódzki Konkurs Fizyczny

  Paradoks jest jedynie konfliktem między rzeczywistością,

  a Twoim uczuciem czym rzeczywistość powinna być

  R. Feymann

   

  16 marca 2019 roku odbył się ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Na poziomie klas gimnazjalnych tytuł finalisty otrzymali: Lidia Golińska i Jan Woźniak. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy bardzo dobrego wyniku. Dziękujemy za zaangażowanie
   i poświęcony czas.

 • Mecz nauczyciele kontra uczniowie!

  Mecz nauczyciele kontra uczniowie!

   

   

              Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole świętowaliśmy na sportowo. Został rozegrany mecz siatkówki, w którym wzięli udział nauczyciele oraz uczennice klasy sportowej. Podczas pełnego emocji, walki i poświęcenia spotkania zawodniczkom klasy 3 a udało się wygrać dwa sety i tym samym całe spotkanie 2:1. Gratulujemy odwagi i waleczności!

   

  Skład nauczycieli: Kinga Tomaszewska, Magdalena Hejduk, Agata Sobera, Michalina Trepińska, Aleksandra Adamowicz-Ryfa, Karol Stodolny, Mateusz Góra, Piotr Kostański, Dominik Suliga.

   

  Skład uczennic: Joanna Kliks, Martyna Peksa, Agata Kurczaba, Zuzanna Pałys, Kinga Brych, Dominika Szymczak, Daria Sobieralska, Oliwia Kaźmierczak, Hanna Pieśniewska.

   

   

   

  Joanna Pisula

 • Gminny drużynowy konkurs matematyczny Pitagoras

  Gminny drużynowy konkurs matematyczny Pitagoras

  14 marca, w dniu święta liczby Pi, odbył się w naszej szkole Gminny drużynowy konkurs matematyczny Pitagoras, zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Komorniki. Z nietypowymi zadaniami matematycznymi zmagali się uczniowie ze wszystkich gminnych szkół. Wszystkie drużyny dzielnie walczyły, a  zwycięska drużyna została wyłoniona  dopiero po rozwiązaniu ostatniego zadania.
  Wszystkim drużynom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!!!
  Klasyfikacja końcowa:
  1 miejsce - SP 2 Komorniki
  2 miejsce - SP 1 Komorniki
  3 miejsce - SP Wiry

  Gminny drużynowy konkurs matematyczny Pitagoras - Obrazek 1

  Gminny drużynowy konkurs matematyczny Pitagoras - Obrazek 2

  Gminny drużynowy konkurs matematyczny Pitagoras - Obrazek 3

  Gminny drużynowy konkurs matematyczny Pitagoras - Obrazek 4

  Gminny drużynowy konkurs matematyczny Pitagoras - Obrazek 5

  Gminny drużynowy konkurs matematyczny Pitagoras - Obrazek 6

  Gminny drużynowy konkurs matematyczny Pitagoras - Obrazek 7

  Gminny drużynowy konkurs matematyczny Pitagoras - Obrazek 8

 • 1. Dzień wiosny

  1. Dzień wiosny
  Kochani!

  21 marca świętujemy 1. dzień wiosny. Tego dnia klasy 4 i 5 wezmą udział w kolorowym marszu do parku i tam pozostawią tabliczki, które przywołają piękną wiosnę :) Tabliczki, klasy przygotowują na godzinie wychowawczej. Prosimy, aby w czwartek ubrać się KOLOROWO :) Mile widziane kolorowe kapelusze i stroje :) Przemarsz zaplanowano na 6 lekcji, uczniowie przebierają się na 5 lekcji. 

  Klasy starsze zapraszamy na halę sportową. Tam czekają na Was emocje, związane z meczem UCZNIOWIE kontra NAUCZYCIELE. Potrzebujemy Waszego wsparcia i kibicowania :) 

  Pozdrawiamy ciepło
  Samorząd Szkolny
strona: