• Konkurs matematyczny

  +

  02.01.2018 18:39 | więcej »
 • Sebastian Kokociński - laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Historii

  Nasz uczeń Sebastian Kokociński został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Sebastian musiał zapamiętać wiele dat, wydarzeń oraz postaci. Musiał zmierzyć się z historią od starożytności, aż po czasy nowożytne. Gratulujemy ogromnej wytrwałości i życzymy dalszych sukcesów!

  Aleksandra Popławska

  19.03.2017 13:44 | więcej »
 • Jakub Rapsiewicz - Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego

  Z radością informujemy, że Jakub Rapsiewicz z klasy 3E uzyskał tytuł laureata, a Alex Siejek z klasy 3F tytuł finalisty z Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego.

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  19.03.2017 13:42 | więcej »
 • Kangur 2015/2016

  Z dumą informujemy o kolejnym matematycznym sukcesie naszych gimnazjalistów. Po zdobyciu najwyższych laurów na olimpiadzie przedmiotowej, przyszedł czas na  sprawdzenie swych sił w prestiżowym, Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.

                  W XXIII edycji konkursu, jedynie dwie osoby z województwa wielkopolskiego zdobyły tytuł laureata – w tym uczeń Gimnazjum w Komornikach, Jakub Cichy (2E), z  wynikiem… 150/150 pkt. Tym samym Kuba wywalczył sobie udział w tygodniowym obozie matematycznym w Niemczech. W poprzednich latach takie obozy odbywały się we Francji, Rosji, Stanach Zjednoczonych, na Litwie, Ukrainie, na Węgrzech oraz w Polsce.

  Kuba rozwija swoje matematyczne pasje pod okiem Pani Małgorzaty Kucharskiej.

  Wysokie miejsca zajęli także:

  Wynik bardzo dobry: Anna Skubel  (1D),

  Michał Moc (1E),

  Wojciech Majewski (2E)

  Wyróżnienia:

  Sebastian Tritt (1E),

  Helena Masłowska (2E)

  Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  M. Góra

  06.06.2016 00:10 | więcej »
 • Wojewódzki Konkurs Matematyczny

  Kolejny raz w tym roku możemy cieszyć się z sukcesów matematycznych naszych uczniów!

  Kacper Jurek, uczeń klasy III E, został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 12 kwietnia w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu.

  Udział Kacpra w tej uroczystości, w roli laureata, był zwieńczeniem wielomiesięcznych przygotowań pod czujnym okiem pani Małgorzaty Kucharskiej. Nagrody i zaświadczenia dla zwycięzców wręczyła Pani kurator - Elżbieta Leszczyńska. Wyraziła ona słowa uznania dla uczniów i nauczycieli, doceniając ich trud włożony w zdobywanie i przekazywanie wiedzy. Specjalnie na tę okazję został również odczytany list gratulacyjny od Wojewody Wielkopolskiego – Zbigniewa Hoffmana. Całą uroczystość uświetnił występ uczniów szkoły muzycznej.

  Kacprowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
  M. Góra

  06.06.2016 00:08 | więcej »
 • Konkurs wiedzy o prawie
  28 kwietnia uczennice naszego gimnazjum: Małgorzata Nowak, Natalia Majda oraz Marta Stangierska wzięły udział w Konkursie wiedzy o prawie zorganizowanym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu. Wszystkie uczestniczki konkursu z naszego gimnazjum dotarły do finału konkursu, natomiast Marta Stangierska zajęła II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
  29.04.2015 20:56 | więcej »
 • Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „50 MIL”

  21 marca 2015 roku odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „50 MIL” . Za wykonanie szanty „Irlandka” jury przyznało zespołowi I miejsce. W konkursie, specjalną Nagrodą Dyrektora, została wyróżniona także Zofia Liwerska - uczennica klasy 2f.

  Serdecznie gratulujemy!

  19.04.2015 23:20 | więcej »
 • Pangea

       Dnia 3 marca 2015 roku odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "PANGEA". Przez 45 minut uczniowie rozwiązywali 15 zadań testowych. Z radością informujemy, że do finału konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły:

   
  19.04.2015 23:21 | więcej »
 • VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Pitagorejczycy"
      27 marca 2015 roku odbyła się VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Pitagorejczycy". Organizatorami konkursu byli: Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Luboniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W aulach Wydziału Matematyki i Informatyki na Morasku rywalizowało 126 gimnazjalistów z Wielkopolski. Uczniowie walczyli o tytuł "Pitagorasa roku 2015" oraz inne cenne nagrody.
  19.04.2015 23:18 | więcej »

 • Od początku roku szkolnego w naszym gimnazjum działa koło filmowe. Uczniowie na warsztatach uczą się w profesjonalny sposób tworzyć produkcje filmowe, kształcą swoje umiejętności aktorskie, a przy tym dobrze się bawią.

  O ich zaangażowaniu w zajęcia świadczyć mogą wyniki ogólnopolskiego konkursu "Pokażcie się!" organizowanego przez Zachowaj Trzeźwy Umysł. Grupa filmowa reprezentująca nasze Gimnazjum otrzymała III miejsce!

  Uczniowie nagrali film, w którym każdy z nich przedstawia posiadane zainteresowania. Swoją grupę nazwali na cześć Edwarda Raczyńskiego- "Raczynators" :)

   

  Gratulujemy uczniom:

  Piotrowi Rejakowi kl. 1c

  Jakubowi Cichemu kl. 1e

  Emilii Koniecznej kl. 3d

  Kubowi Pawłowskiemu kl. 3a

  Arkowi Słomkowskiemu kl. 3a

  Adrianowi Wojtaszowi kl. 3c

  Mikołajowi Bartkowiakowi kl. 3b

  Marcinowi Miłowskiemu kl. 1g

  Borysowi Baranowskiemu kl. 1c

  Januszowi Karasińskiemu kl. 1a

  Kacprowi Ławiakowi kl. 1a

  Szymonowi Gabryelowi kl. 1b
   

  05.02.2015 22:34 | więcej »